PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hayvanlar Canlı Canlı Yakılıyor

pante
07-01-2006, 00:08
Kuş gribi nedeniyle Doğu bölgemizdeki kümes hayvanları itlaf ediliyor..
Bu itlaflar arasında bu akşamki tv haberlerinde görüntüler arasında bir vahşet örneği vardı.
Çuvallara doldurulan canlı hayvanlar , kazılmış büyük bir çukura atıldıktan sonra ateşe verildi.Canlı canlı hayvanların yakıldığı görüntüleri tv'den çoluk-çocuk milyonlarca insan izledi..Bazı hayvanlar yanan çuvaldan kurtulmuş dumanları tüte tüte kaçışıyor,cayır cayır yanan hayvanların çığlıkları yürekleri parçalıyordu..
Bir insan bunu nasıl yapabilir..
Hayvanı yakan insanı da yakar..
Hayvan sevgisi olmayanın insan sevgisi de olmaz..
Lanet olsun bu vahşeti yapanlara..

Ben hümanist değilim..Sadece hümanistlik olmaz..
Ben Canistim.. Can taşıyan her varlığa sevgi duyuyorum..
Yılanı da , fareyi de , böceği de , dikeni de , çalıyı da seviyorum..
Sadece süslü köpekleri , renkli kuşları , gülü , laleyi değil..
Ama bu sadist - acımasız insanlardan nefret ediyorum..

07-01-2006, 00:43
biz yakılmaya alışık bir toplumuz unutulmamalı ki 37 insan SİVAS'ta diri diri yakıldı hemde hiçbir günahları yokken. ama bu tavukların birazcık günahları vardı grip olmaları tabi bu durum onların yakılmalarını gerektirmez. kim bir canı kasıtlı yakarsa onun cezasıda yanarak ölmek olmalıdır bence çakmağı ben çakarım günahı vebali bana bende biraz kısasa kısasçıyım

exclusive
07-01-2006, 01:12
Kümes hayvanlarının canlı canlı, acı çeke çeke yakılması gibi bir vahşete kafir batı toplumlarında rastlayamazsınız... Nedense en vahşi ve ilkel toplumlar müslüman toplumlar.

el kesmek, ayak kesmek müslümanlarda...
meydanlarda vinçlerle adam asmak müslümanlarda...
canlı canlı hayvan yakmak müslümanlarda...
allah yolunda sevaba girecez diye hiç tanımadığı, görmediği insanları öldürmek müslümanlarda...
allah yolunda kendisini öldürmek yine müslümanlarda...

mamalak
07-01-2006, 01:29
zaten ben müslümanlıkta "insan sevgisi" ni göremedim. Sadece kork ve inan, korkmayanalrı, inanmayanları yak,vur, kes...

07-01-2006, 05:58
hemen olayı bağladınız müslümanlara.askere polise kurşun sıkan zihniyetten itlaf konusunda daha iyisini beklemek hata.neyse siyasetin yeri değil.inşalla bir asker şehit edildiği zamanda aynı duyarlılığı gösterirsiniz

exclusive
07-01-2006, 20:27
Cahit ne demişsin hiç anlamadım... Askere polise kurşun sıkan kim? Kümes hayvanlarının canlı canlı yakıldığı görüntüler %99'u ateist bir topluma mı ait? Şehit askerlerin bu konuyla alakası ne?

Görüntüleri az önce tekrar izledim televizyonda. Bazı yerlerde canlı canlı yakılan hayvanlar bazı yerlerde ise kazılan çukurlara atılarak ve üstlerine dozerlerle toprak dökülerek diri diri gömülüyor...

Olayı tabiki islama bağlayacağız. islamiyetin etkisiyle cahil kalmış insanların işleri bunlar. Din uğruna her inananın hayvan kellesi kopradığı, derisini yüzdüğü bir inancın etkisinde kalmış insanların işleri bunlar...

Böyle vahşetler islami ülkelerde yaşanıyor da, hristiyan batı ülkelerinde yaşanmıyorsa bunun başka ne gibi bir sebebe bağlamamızı istiyorsun?

Her kurban bayramında sokaklarda küçücük çocukların gözleri önünde hayvanlara işkence ederek öldürenler müslümanlar değil mi?

Kurban edecekleri öküz kaçmasın diye dört ayağını da kesenler aynı insanlıktan nasibini almamış müslümanlar değil mi? (zihniyete bak ne diyor: "insanların bile ayağı kesiliyor, hayvanın neden kesilmesin ki")

Bu vahşete "dini vecibe" diyen zihniyetin hastalık ihtimali olan hayvanları itlaf ederken daha insancıl bir çözüm üretememesi tabiki normaldir.

Hep söylerim, tüm dinlere karşıyım ama islamiyetin yeri ayrı, islamdan nefret ediyorum...

07-01-2006, 21:05
nefretten doğan boş yazılarına devam etmişsin.ne demek sadece islam ülkelerinde bunlar var...ispanyada boğa güreşleri,avustralyada kanguru soykırımı,kutuplarda fok katliamı...bu saydıklarımın cehaletlede ilgisi yok üstelik.nası derler tamamen duygusal..inanış olarak islamdan çıkmışsın ama keşke eleştiri yaparkende islamın dışına çıkıp dünyada olanlara bir baksan

07-01-2006, 21:14
zaten ben müslümanlıkta "insan sevgisi" ni göremedim. Sadece kork ve inan, korkmayanalrı, inanmayanları yak,vur, kes...

evet sana ben de katılıyorum. Kuranda ne yazıyorsa, "allah büyük ondan kork, çok kork, yoksa cezalandırılırsın. İnanmayanları, korkmayanları da sen cezalandır.. kes, öldür...."

Mutezile
07-01-2006, 21:40
Panteidar; Mrcahit;

Bu yakma hadisesini bir yerlerden anımsamıyor musunuz?

Agopisyan'ın işaret ettiği Sivas olaylarından 14-15 asır önce..

İrtidat olayları ayyuka çıktığında bıçkın delikanlı, büyük askeri deha muhterem Halid bin velid'in kuşağına peygamberin saçlarını takarak bu Mürtedleri kovaladığını;

canlı canlı ateş çukurlarına attırdığını..

Biraz zorlayın hafızanızı..

07-01-2006, 22:07
mütezile sen ordaymışsın gibi anlatıyorsun ya bizide aydınlat bu kuş gribinden halid bin velide giden kutsal yolda.ama yinede cevaplıyayım.iki türlü kaynak var islami kaynaklar diğeride inançsızların dayandırdığı kaynaklar.birinde kahraman diğerinde cani olarak gösteriliyor halid.orda olmadığımıza göre devreye inanç girer.sen ona inanırsın ben diğerine.sivas olayın da sizle hem fikirim.her ne kadar tahrik falan vardı deselerde yapılan insanlıkla bağdaşmaz.siz islamı bir bütün olarak eleştirdiğiniz için gereksiz tartışmalar yaşanacaktır.yobaz düşünceyi eleştirilerinizde biz müslüman arkadaşlardanda destek göreceğinizi unutmayın......

exclusive
08-01-2006, 21:22
Bu kuş gribi hakkında yeni bir skandal daha çıktı ortaya.

Hıfsı Sıhha (Türkiye'nin en büyük laboratuarına sahip kamu kurumu) başkanı olacak şerefsiz. Test sonuçlarına göre Van dışında kuş gribi tehlikesi olmadığını ilan ettikten sonra ortadan kaybolmuştu..

Bu hıyarın nerede olduğu yeni ortaya çıktı. Adam dini vecibesini yerine getirmek için hacca gitmiş...

Memleketin dört köşesine virüs yayılmış, insanlar ölüyor... Bu mümin de görevinin başında olmak şöyle dursun, gece uyumayıp ek mesai yapması gereken bir dönemde kalkmış hacca gitmiş... Bir de sekreterine "basın nereye gittiğimi sorarsa amerikaya gittiğimi söyle" demiş.

Söyleyecek söz bulamıyorum, bi hayır duası okuyayım bari:
allah bu şerefsiz müminin hac vecibesini kabul eylesin... başımızdan böyle dincileri eksik etmesin... amin.

kimbu
08-01-2006, 21:31
Bir Mevlanayı Bir Yunus'u okumadığınız ne kadar belli..Cahillik had safhada mübarek...İslamiyette insan sevgisi yokmuş..enteresean valla..yukarda zikrettiğim isimleri okursan varmıymış yokmuymuş görürsün...

Mutezile
08-01-2006, 22:05
MrCahit;

İrtidat olayları esnasında yaşananları sen nerden okuyorsun?

İslam tarihi uzmanları bellidir. Başta Al-Taberi gelir; Taberi - Tefsiri kadar

tarih kitabı da değerli diye biliyorum.

Halid bin Velid bil bakalım ateş çukurları ve Mürted Kıyamı için kimden

ruhsat aldı..

Bunlar yaşanmadı, dedikodu diyorsan - de yani..

Belki bende kaynaklarda seni ikna edecek bir şeyler bulurum..

Ateş çukurları açtırıp tarihin ilk krematoryumlarına Halid bin Velid imza attı mı - atmadı mı?

İftira diyor musun?

exclusive
08-01-2006, 22:16
kimbu...

Mevlana olsun, Yunus Emre olsun, Hacı Bektaş Veli olsun, Pir Sultan Abdal olsun hepsini çok iyi bilirim. Maneviyatı güçlü, ahlakları güzel, insanı da hayvanı da seven kişilerdir.

kurandaki emirlere rağmen insan olmanın gereklerini kurana yeğlemiş kimselerdir. cihad çağrısı yapmamışlardır, din uğruna öldürmemiş ve ölmemişlerdir. ve hatta buna karşı çıkmışlardır. Dine inanmış kimseler olmalarına rağmen islamla, daha doğrusu islamın kutsal kitabı kuranla çok çelişirler.

Bu kişilerde insan sevgisi vardır. Bu kişilerin eserlerinde de vardır. Ancak bu kişiler din bildiren peygamberler değillerdir. Onların yorumları islamiyetin kutsal kitabına girmemiştir.

Biz islamda insan sevgisi olmadığını, islamiyetin vahşi ve kötü bir inanış olduğunu söylerken islamiyetin temel kitabı kurana dayanarak bunu söylüyoruz. Tabi islamın ikinci temel kaynağı olarak da hadisleri ele alıyoruz...

Arkadaşlar ya da ben "tasavvufta insan sevgisi yoktur" demiş olsak senin eleştirin yerinde bir eleştiri olabilirdi. Ancak biz tasavvuftan değil, islamiyetten, islamın özü olan kuran ve hadislerden bahsediyoruz...

08-01-2006, 23:14
mutezile ben sana sahih hadislere bile gerek olmadığını yazmıştım daha önce.sen bana hala taberi diyorsun yav hz muhammedin ölümünden 200 sene sonra doğan birinin yazdığı şeye neden inanayım.aynı tarihte yaşamış bir başka alimde bu olayların yaşanmadığını yazıyor.ben yaşanıp yaşanmadığını bilemem .sen nerden biliyorsun.sen rivayetlerle boğuşma.ben yaşadığım yüzyılda yobazların yaptığı şeyleri eleştiriyorum zaten.halid i kahraman olarak gösteren binlerce kaynak var.inanan böyle gösterir inanmayan cani.bırakın artık şu demiş bu demiş işini.yaşadığın yüzyılda ki olayları yaz bizde tartışalım yada destek verelim

pante
09-01-2006, 01:15
Mrcahit'e katılıyorum..
Ben bu haberi izlerken o hayvanların acısını ve korkusunu yaşar gibi hissettim kendimi onların yerine koydum.Onların üzerine gaz döken ve kibriti çakan hangi duygular içinde idi acaba?
"Onlar Halid Bin Velid'de insanları böyle yakmıştı , deve çobanını öldüren hırsızlar da böyle yakılmıştı." düşüncesiyle yapmadılar bu vahşeti..
Halid Bin Velid'i tanımazlar, o hadisleri ve iddialarıı bilmezler dahi..
Müslüman oldukları için bunu yaptıkları iddiası yanlıştır..
O İnsanların kendi yapısından gelen özellik bu..
Bu tür vahşet ve katliamlara tarihte her dinden , her toplumdan insanlarda rastlamışızdır..
Bugün ise daha ziyade bizim gibi geri kalmış toplumlarda rastlanabiliyor..
Din bu tür vahşetleri engelleyecek yapıda olsaydı-kesin yasaklar koysaydı-Bunlar olur muydu? derseniz , herhalde yok denecek kadar az olurdu...

aldostu
09-01-2006, 03:43
PANTE diyor ki :O İnsanların kendi yapısından gelen özellik bu..
Bu tür vahşet ve katliamlara tarihte her dinden , her toplumdan insanlarda rastlamışızdır..
Bugün ise daha ziyade bizim gibi geri kalmış toplumlarda rastlanabiliyor..
Din bu tür vahşetleri engelleyecek yapıda olsaydı-kesin yasaklar koysaydı-Bunlar olur muydu? derseniz , herhalde yok denecek kadar az olurdu...

Pante haklı,bazı konuları sadece İslami inanca bağlamak doğru değil..Hiç olmazsa bu olayda doğru değil.
Musa' nın dağdan dönüşte ,mürted binlerce insanı öldürdüğünden bahsedilir.
Yumuşak huylu İsa adına kurulan Hristiyanlıkda,ortaçağda binlerce insan,içinde şeytan var diye , diri diri kazığa çakıldı..
Ana pislik insanda..
Gerisi ikinci planda tartışılır..

exclusive
09-01-2006, 06:27
Arkadaşlar birkaç gün içinde ortalık kan gölüne dönecek. Dini vecibesini yerine getirmek isteyen müminler ineklerle, boğalarla boğuşacak. Kimi kaçırdığı öküzün peşinden tabancayla koşturacak, kimi kör bıçakla hayvana saatlerce işkence edecek, kimi kendi elini kesecek. Arada hayvanın kaçmaması için bacaklarını baltayla koparmak gibi çok hoş çözümler üretenler çıkacak. Çoğu mümin hayvanı yere yatırmak için saatlerce cebelleşecek, hayvanın bacaklarına tekmeler atılacak, birkaç mümin hayvanın kafasını tutarken birkaçı da hayvana çelme takıp devirmek için uğraşacak. Kimi hayvanların ayaklarına ipler bağlanacak ve el ele verip ipi çekerek hayvanı düşürmeye çalışacaklar. Pekçok hayvan yere bacağı kırık vaziyette yatacak. Hayvanı devirmeyi başaran müminlerin çoğunun hayvanı öldürmesi saatler sürecek. Bazı hayvanlar boğazında derin yaralar olduğu halde kaçmayı başaracak. bazı hayvanlar ise boğazına defalarca aldığı satır darbelerine rağmen yerde debelenmeye ve böğürmeye devam edecek... Tabi bütün bu vahşete küçük çocuklar da şahit olacak...

Bu kanlı bayram dinin gereği... Tavukların itlaf edilmesi konusunun da dinle minle bir alakası yok. O olay dinin değil, insan sağlığının gereği.

Tavukların yakılmasını islamiyete bağlamak ne kadar yanlış değil mi arkadaşlar. Oysaki başka müslüman ülkelerde böyle bir tavuk itlafı sözkonusu olsa kesin çok insancıl çözümler üreten müslümanlar çıkardı. Eminim iranda ya da suudi arabistanda veya lübnanda böyle bir durum olsa tavuklara zehirli yem vermeyi düşünecek birileri çıkardı ya da hepsini kapalı bir serada toplayıp zehirli gaz vermeyi önerenler olurdu.

Sırf hayvanlar acı çekmesin diye bu zahmete katlanırlardı. Zira müslümanlar hayvanların acı çekmesi konusunda çok duyarlıdır. Hiçbir müslüman bir hayvanı acı çekerken görmeye dayanamaz. Zaten çoğu müslüman bir hayvanın gözleri önünde acı çekerek can verdiğine şahit olmamıştır...

pante
09-01-2006, 12:37
Tavukları, horozları, ördekleri, kazları canlı canlı ateşe atan ve o hayvanlar ateşin içinden kaçmaya çalıştıkça tutup tutup tekrar ateşe atan o insanlardan yana olamam.
Onlar gibi "insan" sayılacaksam, tavuk olurum, ördek olurum, hindi olurum, kuş olurum...

Ama öyle "insan" olmak istemem.

*

Bence virüs var, tamam.

Ama asıl sorun "insan" sorunu...

Aklı olan, mantıklı, donanımlı, işini bilen, görevini yapan, bilinçli, insanlığa saygılı, vicdanlı...

Kuşlar -elbette bilmeyerek- gribi kuzey steplerinden alıp getirdiler de, bu ülkeyi yöneten insanlar bildikleri halde bu pis salgının ilacını getiremediler.

Bakın; grip virüsü göçmen kuşların savunma sistemidir. Kuzeyde kuş üreme alanlarını istila eden yırtıcıların çoğalmaması ve kuş yavrularının tümden tükenmemesi için doğanın müthiş bir denge sistemidir bu.

Hayvanlar yavrularını koruyorlar da peki biz niçin yavrularımızı koruyamadık?..

Çünkü "insan" sorunudur bu.İşte; ilacını getirmemişler, camilerde "Hutbe okunacak" diyor Başbakan...

Sağlık Bakanlığı'nın, Tarım Bakanlığı'nın, Çevre Bakanlığı'nın ne kadar bilinçsiz insanlarla doldurulduğunu... Bürokratların, uzmanların, görevlilerin ne kadar bilgisiz ve beceriksiz olduğunu görüyorsunuz.

Güneydoğu Asya'dan sonra kuş gribinden insanların öldüğü tek ülkenin Türkiye olması rastlantı değil...

Bildikleri tek şey; çevrede ne kadar canlı varsa yok etmek...

*

Onu dahi "insan" gibi yapamıyorlar.

Canlı canlı ördekleri, kazları, horozları ateşe attılar. Televizyonların başındaki Türkiye'den sanki çığlık yükseldi...

Hayvanlar tüyleri, kanatları, kafaları yana yana kaçmak istediler. Yakalayıp yeniden attılar ateşe ve çırpına çırpına yandılar.
İyi bakın; minik çocuklarımızı ateşe atan zihniyetti o.Yaşama saygısız, duygusuz, vicdansız, bilinçsiz, sorumsuz, akılsız, mantıksız ve acımasız...

Muhterem karım "Yüzün tavuk gibi oldu" dedi...

Olurum...

Ördek olurum, tavuk olurum, kuş olurum...
Bekir Coşkun