PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : bu nasıl bir allah!!!!

uyar
24-02-2010, 19:35
alahalaaahh!!! vesupanalah !!!

bir yaşıma daha girdim dostlar...

dindar fatih arkadaşın dediğine göre onun allahı bizleri kandırmak için evrimi ortaya atıyormuş ve fosilleri yerin altına koyuyormuş ve sonra da bizleri imtihan ediyormuş....yağmurun karın yağmasının bilimsel olduğunu göstererek bizi kandırıyormuş....

ne denir böyle sahtekar allaha!!! böyle düzenbaz allaha!!! böyle yalancı allaha!!! belki gülünür geçilir sadece....

ama asıl böyle bir allahın varlığına inanana ne denir?? ne denebilir??? nasıl birşeyler anlatılablir bu kişiye?? nasıl "gözünü aç" biraz kardeşim denebilir?? nasıl uyandırılır derin uykusundan???

ahh dostlar işimiz ne zor........

ulpian
24-02-2010, 19:53
ama asıl böyle bir allahın varlığına inanana ne denir?? ne denebilir??? nasıl birşeyler anlatılablir bu kişiye?? nasıl "gözünü aç" biraz kardeşim denebilir?? nasıl uyandırılır derin uykusundan???

çok haklısın sevgili uyar,

bu bence artık ''son nokta'' ve bu noktaya varmış olan teistlerle herhangi bir konuda anlaşmak, argümanlarla ikna etmek neredeyse imkansız gibi. (İman'ın Son Noktası... ya da yanıltan Tanrı varsayımı (http://www.turandursun.com/forumlar/showthread.php?t=14374))

saygılarımla

uyar
24-02-2010, 20:05
sevgili ulpian...

istersen bunu diğeri ile birleştir vya birleştirme ama gerçekten şoklardayım bu kadarını tahmin etmiyordum doğrusu.hala inanamıyorum fatihin söylediklerine.adam sırf biz allaha inanmayalım diye yağmurun yağma nedenini doğal olmasını allahının düzenlediğin söyleyeblecek kadar gözleri körelmiş ve imtihanın parçası olduğunu söyleyecek kadar ileri gitmiş durumda...pes yani. demek aslında bunlar yağmurun yağma sebebine inanmıyorlar..suyun 100 derecede buharlaştığına 0 derecede donduğuna da inanmıyorlar. allahları onları imtihan etmek için böyle gösteriyor... "tanrı yanılgısı" denilen şey bu.. tam bir delusion yani...
bu imtihan meselesi üzerinde biraz durmak gerek belki... çünkü buna fena takmışlar...

ulpian
24-02-2010, 20:40
bu imtihan meselesi üzerinde biraz durmak gerek belki... çünkü buna fena takmışlar...

sevgili uyar,

benim de çok garipsediğim ve müslümanken bile mantıklı bulmadığım acaip bir tutum bu: ''Yağmur kendiliğinden (hiçbir doğal sebebi yokken) yağsaydı, herkes Allah'a inanırdı, imtihanın bir anlamı kalmazdı.'' Yani senin de dediğin gibi aslında doğal sebep diye birşey de yok bu görüşe göre, herşey birer mucize. Fakat Allah varlığını kesin olarak belli etmemek için, bunlara doğal sebep-sonuç görüntüsü veriyor....

Umarım yanlış anlaşılmaz yine kendimi linklemem, ama bugün tam da kendimce kafa yormaya çalıştığım konuları açıyorsun birer birer. :biggrin1:
(''Allah varlığını kesin olarak bildirseydi imtihanın anlamı kalmazdı'' Argümanı (http://www.turandursun.com/forumlar/showthread.php?t=13824)'')

saygılarımla

uyar
24-02-2010, 21:35
hmm... doğrusu bu argumanı zamanında ben pek anlayamamışım..
şimdi ne kadar yerinde olduğu bir kere daha anlaşılıyor..
seni yine kutluyorum dostum... bende jeton geç düştü :)

Fatihcrs
24-02-2010, 23:16
Birşeyler soruyorsunuz cevap veriyoruz.Sizin mantığınıza saçma geliyor diye olayı tamamen gerçek dışı görüyorsunuz...

Dünya bile yuvarlak denildiğinde yok canım bu adam kafayı yemiş salağın teki diyen insanlarıda duydunuz değilmi halbuki gerçekte Dünya yuvarlak çıktı...

Bence şu soruları kendinize sorun?

Acaba islam dinini ne kadar biliyorum?

Acaba islamı onun sayesinde tanıdığım kişi islamı ne kadar biliyordu?

Acaba Kuran-ı Kerim in ne demek istediğini tam olarak algılayabiliyormuyum?

Acaba hala kesin olarak kanıtlanmamış olan evrim teorisinin neden bu kadar arkasındayım?

Acaba neden 300 milyon fosil her canlının bir anda ortaya çıktığını ispatlıyor?

Benim bir yaratıcıya inanmamamı sağlayan kesin bilgi nedir?

şundan emin olun siz bizim inancımızı komik ve gerçek dışı buluyorsunuzya...
Puta tapan adamın gözünde bile siz komik ve gerçek dışı görünüyorsunuz...

şu konuyu açan uyar arkadaş inan şu yazını başka bir müslüman arkadaşıma göstersem sana kızmaz sadece kahkahalarla güler....

uyar
24-02-2010, 23:18
verdiği örneğe bak.aslındbelki dünya bir tepsi ama fatihin allahı bizlerin onu tanımaması için yuvarlakmış gibi gösteriyor ve böylece imtihan ediyor herhalde..töbe töbe..... :) boşuna demiyorum zaten:

kuranı okuyun cunku okudukca allahin olmadigini daha iyi anlayacaksiniz .......

Fatihcrs
24-02-2010, 23:27
sen hala aynı saz aynı hamam önyargıdan başka birşey değil...
Bak ben önyargıda bulunmayıp evrim teorisini bile araştırmışım aynı şeyi sende yap islam dinini araştır...

uyar
24-02-2010, 23:41
Bak ben önyargıda bulunmayıp evrim teorisini bile araştırmışım aynı şeyi sende yap islam dinini araştır...

sen arapça sayıları ve harfleri bile bilmiyosun fatih.hangi araştırma??...

LJLJLJ
25-02-2010, 00:37
Sayin uyar, öncelikle insanlari böyle kendi dogrulari hakkinda derin derin düsünmesine vesile olan konuyu acmanizdan dolayi size tesekür edip, tebriklerimi sunarim.
Siz "dindar fatih" arkadaslarinizin söylediklerinden yola cikarak, Müslümanlar ve onlarin dini ögeleri hakkinda bir genel kaniya ulasin, sizi okuyan Müslümanlarda, Türkiydeki islam dini karsitlarinin da hangi dürtüler ile din elestirisi yaptigini gördükce, KAYITSIZ SARTSIZ TÜM DINSIZLERI sizinle hemifikir olmasi gerektigini düsünelim !

ahh dostlar işimiz ne zorEvet bu gidisle ve bu sekilde isiniz cok zor !

Saygilarim ile

Engse Hohol
28-02-2010, 21:17
Acaba islam dinini ne kadar biliyorum?
Yüz kızartıcı öğretilerinden utanarak gerçeği değiştirmeye teşebbüs etmeyecek kadar biliyorum ben. Bunu sana kanıtlayabilecek donanımdayım.

Acaba Kuran-ı Kerim in ne demek istediğini tam olarak algılayabiliyormuyum?

Tam olarak algılayanların durumuna bakarsan görürsün! Türkiyenin tek farkı laikliğinde olduğunu da anlarsın böylece. Araplar islam dinini yalnızca din olarak kabullenmemişlerdir; aynı oğurda islam dini Arabın günayı ulayu ekincidir. Ateist'in güzel bir konu çalışması vardı, ona bir bakıversen iyi olur.(Tıkla (http://ateistplatform.ipbfree.com/index.php?showtopic=8534))

Türk Müslüman: İslam hosgörü dinidir.
Arap Müslüman: Allahin dediği olur. Biz buna uyuyoruz.

yafes_
01-03-2010, 00:44
arkadaşım verdiğin linke girdim ve baktım. tartışmanın başındaki bir kaç mesajı okudum yorumlarda. ve şunu gördüm. şimdi Allah islamiyetten önceki dinleri de kendi göndermiştir o halde neden onları yok sayar. yok saydığı yoktur. hatta Hz. Musa ve Hz. İsa'dan bahseder. şimdi birincisi bu yok saymak değildir. ikincisi museviler ve hristiyanlar zaten dinlerine bağlı kalsalardı İslamiyet gelmezdi. Peygamberler kulların yoldan çıktığı ve Allah'ı unuttukları zamanlarda gönderilmiştir. şimdi diyebilirsin ne alaka konuyla. şunu demek istiyorum. bilgileri saptırdıklarını söylediğimizde bize çamur atıp söylevleri çarpıtan insanların kendilerince oluşturdukları diyaloglar üzerinden İslamı ve Müslümanlığı açıklamalarını nasıl oluyorda üstün birşey gibi gösterebiliyorsunuz. Fatih isimli arkadaşın söylediklerini tasdik etmiyorum. fakat sizin de yaptığınızın ondan bir farkı yok. o halde aslında oturup hep beraber size gülmek lazım. böyle sığ bir şekilde ataistliği savunduğunuz için. şimdi siz fatih isimli arkadaştan yola çıkıp nasıl oluyor da bütün müslümanları yorumlayabiliyorsunuz? bu mantık mı? ben de tanrı kaldıramayacağı taş yaratabilir mi sorusuyla Allah'ın varlığını kabul etmeyen insanlar gördüm. veya tuvalette kuran okuyup ahanda beni Allah çarpmadı o halde yoktur deyip dinden dönenleri duydum. ne diyeyim şimdi? hepiniz öyle misiniz? illa tutup gözünüze mi sokmak lazım. illa işte burda diye işaret mi etmek lazım arlığını kanıtlamak için? üff neyse yaaa.kime ne anlatıyorum ki. herkesi bağnazlıkla suçlayıp bağnazlığın daniskasını yapan sizlere mi? neyse

Nova
01-03-2010, 01:34
Sayin uyar, öncelikle insanlari böyle kendi dogrulari hakkinda derin derin düsünmesine vesile olan konuyu acmanizdan dolayi size tesekür edip, tebriklerimi sunarim.
Siz "dindar fatih" arkadaslarinizin söylediklerinden yola cikarak, Müslümanlar ve onlarin dini ögeleri hakkinda bir genel kaniya ulasin, sizi okuyan Müslümanlarda, Türkiydeki islam dini karsitlarinin da hangi dürtüler ile din elestirisi yaptigini gördükce, KAYITSIZ SARTSIZ TÜM DINSIZLERI sizinle hemifikir olmasi gerektigini düsünelim !

Evet bu gidisle ve bu sekilde isiniz cok zor !

Saygilarim ile

Nedense uygulamada hatalı olan islamın kötü yanları ortaya çıktığında; "3-5 kendini bilmez-uçuk fikirli-aşırı dinci-radikal islamcı-Dini yanlış yorumlayanlar-vs vs -ıvır zıvır" deniyor.

Nedense koca dünya bir tane adam bile göremedim islam dinini düzgün yaşayan, tanıdığım hacıların % 80 i arabistan dışında bulgaristan ve romanyadaki kerhaneleri (hacc dan sonra) ziyaret etmiş insanlar.

Ağzından allah peygamber düşmeyip, yoldan geçenin kıçına bakan ardından laf atan insanlar nedense çevremde binlerce tanıyorum, sonra diyorumki kendi kendime herhalde ben buluyorum bunları, ben çekiyorum kendime... zaten geriside malsahibi, binanın dışına yazıp mülk allahındır diye, kira geciksin bak neler oluyor...

Sen allahın işi vardır diye onun yerine kiraları topla, allahın gücü yetmez diye dinsizlere din öğret, içki satanları öldür, mini giyen kadınlara parmak at-tenhada sıkıştır (kız kardeşinde olabilirdi) sonrada "öyle yapmasalardı-açık giyinmeselerdi-ramazanda içki satmak kimin haddine" ayrım yamalak din öğretisi ile bizim laz bakkal bile g.tünden uydurma hadislerle bana hayatı öğretiyor.

İslam nerde yanlış yapıyor-en büyük açığı nerde veriyor biliyormusun: Bir kadın tecavüze uğrayınca hatayı kadına taşıtıyor; mini etek giyme, kuyruk sallamışsındır, kıvırtma vs gibi. Ama ne hikmetse tecavüz edene hiç kusur bulmaz bu din. Ramazanda içki satan büfeci dayaktan felçli olarak kutrulur, babasının sırtında hastaneler götürülür ve bu büfeci hatalı olur, sebep " ramazanda içki satıyor" diye.

İslam içkinin değil, içenin düşmanı,

İslam kumarın değil, kumarbazın düşmanı,

İslam tecavüz edenin değil, edilenin düşmanı

İslam filistinde öldürenlerin değil, öldürülenlerin düşmanı,

neden....cevap belli, ya imtihan yada hak etmiştir.

Ben ne olaylara şahidim, ölen insanlar gördüm hemde suçsuz yere, dövülenler, ailesi ile beraber kaldığı eve gece yarısı gidip aklına gelmeyecek binbir türlü pislik yapılan, yada parası zorla ( şu veya bu şekilde) alınan insanlar gördüm.

Ama bunlar ne imtihan oluyordu-nede hak etmişlerdi

Bu sırada allah nerdeydi,

cevap vereyimmi....

Allah hata yaptı.

Daha önce gönderdiği bütün dinler bozuldu ( düzgün bişey yollayamadı ve kolayca bozuldu ), şimdide son din islamı yolladı ve o da bozuldu.

Atatürkün karşı devrimleri 10 kasım 1938 de başladı. bugün memleket ne halde...

İslamiyetin bozulma tarihi 8 Haziran 632 dir. ve o tarihten itibaren din de bozulmuştur, bu gün islam dünyası ne halde...

Burada 1-2 dakika düşün ve öyle düşün cevabını.

Dinin en büyük açığı allaha soru sormamasıdır hep peygamber taşır yükü, bana göre din allahın günah keçisidir.

örnek: Bizim laz bakkalla muhabbet ediyoruz, 50 yaşında rahat var. kapı önundeki meyveleri sordum pepino mango vs tropik şeyler hakkında bi soru sordum, ve bana dediki:

" Bak, binbir türlü meyve sebze allah neden yaratmış bunları biliyormusun...( burada 15 sn. düşündü bende saaygımdan lafını bölmedim).... ticaret olsun diye. Allah bu kadar malı vermişki her memleketteki kendi malını satsın da para kazansın eve ekmek götürsün diye, bak gördünmü neler neler yapıyor bizim haberimiz yok"

Şimdi bunun için diyeceksinizki " bu adam dini yada allahı yanlış tanımış veya inanmış" her neyse.

Peki neden tanıdığım müslümanlar bunun gibi abuk sabuk inançlara ve tamamen uydurma hadisleri baz alarak, işin aslıyla değilde magaziniyle uğraşıyor.

Bilimin bulduğu 300.000 yıllık-20.000.000 milyonluk fosile inanmıyor fakat gene bilimin bulduğu cep telefonunu bilgisayarı ve interneti kullanıyor ve inanıyorsunuz. Bilim tarafsızdır.

Hangi alanına baksam hata ve kusur var. Allah görünmez puttur, bu yüzden yenilmezdir. Ve Bu yüzden bende soruyorum başlıkta olduğu gibi, bu nasıl bir allah?

şu konuyu açan uyar arkadaş inan şu yazını başka bir müslüman arkadaşıma göstersem sana kızmaz sadece kahkahalarla güler....

Zaten iş burada başlıyor.. önce birleşiyor, sonra tarikatlar kuruyor, sonra örgütlenerek vs derken kızgınlığınızı söndürecek işler için, allaha işinde yardım etmek namına "memuriyet" dileyen insanlar oluyorsunuz. Ne gaza gelin nede getirin, eğer din gerçekten allah ile kulu arasında ise neden şeyhler, tarikat liderleri ve ve var, hatta çok sevgili fettoşunuzun arabistana girmesi, hacca gitmesi bile yasak,onada bakalım;

bkz:
18.02.1968 ilk kez hacca gitti

izmir kestanepazarı kur'an kursunda hocalık yaparken diyanet işleri başkan vekili lütfü doğan kendisini telefonla arayarak diyanet görevlisi olarak hacca gönderileceği söyleyince o sene ilk kez hacca gitti. 1968 yılı kurban ve hac mevsimi mart ayının 10'unda idi. ftehullh gullen'in hacca gidişi ile ilgili haber 19 şubat 1968 tarihli ittihad gazetesinde yer aldı.
kabe'ye doğru
kurban bayramının yaklaşması münasebetiyle bütün islâm âleminden hicaz'a müslümanlar akın akın gitmekte ve hac farizelerini ifâ için mekke-i mükerreme'de toplanmaya başlamış bulunmaktadırlar. geçen yıllara nazaran türkiye'den hicaz'a gidenlerin sayıları bu yıl bir hayli arttığı gibi, hacı namzetlerini uğurlamak için onbinlerce müslüman yollara dökülmekte ve tekbir sesleri arasında kafileler-otobüslerle mukaddes beldelere hareket etmektedir. diyanet işleri riyaseti ise, türkiye'den giden hacı namzetlerinin dini feraizi noksansız ifâ etmelerini temin için hicaz'a temsilciler göndermiştir. resimde, diyanet riyaseti tarafından hicaz'a gönderilen izmir merkez vaizi ftehullh gullen hoca, kendisini uğurlayan izmirlilerle birlikte görülüyor. hocaefendi'nin diyanet tarafından hacca vazifeli olarak gönderilmesi ittihad gazetesi'nde bu şekilde yer almıştı. (ittihad gazetesi, 19 şubat 1968)

Fethllha ghoulen mekkeye medineye gidemez.
neden mi? seriat kanunlarina gore fethllha hoca seyh statusune soyundugundan ve muritleri oldugundan suudi arabistan sınırları icerisinde ele gecirilirse hemen katledilir.
çünkü islamiyette şeriat'ta ve kuran'da şeyhlere ve/veya tarikat liderlerine yer yoktur."

şimdi şu yazıyıda huzurlarınıza taşıyalım:

ftehullh gullen Hoca, bu kadar dindarligina ragmen HACI degildir.
Mekke'ye de Medine'ye de, KESİNLİKLE, giremez.
Neden mi ?
Şeriat kanunlarına göre, ftehullh gullen hoca ŞEYH statüsüne soyunduğundan ve müritleri olduğundan, Suudi Arabistan sınırları içerisinde ele geçirilirse, hemen katledilir.

Çünkü; İslamiyet (http://www.muhakeme.net/nedir-ne-demektir/590-islamiyet-nedir.html)te şeriatta ve Kuran'da şeyhlere ve / veya tarikat liderlerine yer yoktur.
Özetle, Allah ile kul arasina kimse giremez !!
BUGÜNÜN YOĞUN GÜNDEMİNDE ÖNEMİ DAHA DA ARTTI.
Uyandırın Korkmayın heryerde konuşun konuyu siz açın Takside taksiciye konuşun Apartmanda kapıcıya konuşun Sakallı gazete bayinize konuşun Eve gelen gündelikçiye konuşun.
Anlatın eğer ftehullh gullen dindarsa peygamber gibi ise neden Amerika'da yaşıyor ? Neden Mekke'de Kabe yakınlarında bir malikanede değil de Amerika'da FBI çiftliğinde.
Söyleyin bu zat değilmiydi 25 yıl o cami senin bu cami benim salya sümük ağlayarak FAİZ haram diyen ? Sorun kapıcınıza peki BANK ASYA nedir ?

Önce alıştırmanız gerekir. Görüntüye. Seslere. Hareketlere. Sessizliğe. Çevrenizde olup bitenlere. Yavaş yavaş alıştırırsınız. Alışırlar. Türbana. Çarşafa, peçeye. Taşyapı'ya. Oğulların gemilerinin olmasına. Çocukların televizyon kurmasına. Yakınların yolsuzluklarına. Sevgililere alınan evlere. Çokeşliliğe. Erkeklerin, kadınların ayrı ayrı oturmasına. Ramazanda öğle yemeği verilmemesine. Beyaz takkeyle gezenlere. Hem de öyle alışırsınız ki size çok doğal gelmeye başlar. Bizde böyle deyip geçmeye başlarsınız. 'Galiba demokrasi bu da biz mi anlamıyoruz?' diye kuşkulanırsınız. Sonra da uyuşursunuz. Yavaş yavaş uyuşursunuz. İçinizden bile tepki duymaz olursunuz. 'En az üç çocuk yapın' derler, dinler geçersiniz. 'Bizi azaltmaya çalışıyorlar' derler, gülme duygunuz bile kaybolmuştur. 'Batı'nın ahlaksızlığını aldık' derler, öyle dinler durursunuz. Uyuşturmuşlardır sizi. Bir yandan Çanakkale zaferini kutlarsınız. Öte yandan Çanakkale savaşını yıllar sonra kaybettiğinizi bile fark etmezsiniz. Başbakanınız planlarını Amerika'ya açıklar. Siz burdan dinlersiniz. Amerika Ankara'yı işgal etmektedir. Siz İngilizce öğrenmeye çalışırken durumu göremezsiniz. *** Alışırsınız ve uyuşursunuz. Geçmişe dalıp gitmişken, geleceği kaybetmekte olduğunuzu fark edemezsiniz.. Plan da bunun için yapılmıştır. Önce alıştırma. Sonra uyuşturma. Yüzünüze demokrasi derler, arkanızdan gülerler. Yüzünüze çokkültürlülük derler, arkanızdan bölerler. Yüzünüze değişim derler, arkanızdan soyarlar. Yüzünüze gelişim derler, arkanızdan bakarlar. Alışırsınız. Uyuşursunuz. Tehlikenin farkında mısınız? Önce Alıştırma - Sonra Uyuşturma...
Prof. Dr. Erdal ATABEK

Daha ne diyeyim,
Sen söyle dinleyeyim,
Deki muhakemem budur,
Goca alemde olanı biteni
Birde senin gözünle göreyim..

Sevgi ve saygılarımla.

Engse Hohol
01-03-2010, 08:33
museviler ve hristiyanlar zaten dinlerine bağlı kalsalardı İslamiyet gelmezdi. Peygamberler kulların yoldan çıktığı ve Allah'ı unuttukları zamanlarda gönderilmiştir.
Gelirdi kardeş gelirdi! Muhammedin adı cennet kapısında yazıyordu, anımsayıver! Muhammedin dünyayı şereflendireceği çok önceden tasarlanmıştı.

Allah adının yazılışı "İdğamı Şemsiyye Kuralı"na uyar. Niçin (http://zamansizsaatler.net/forum/index.php?topic=12712.msg54749) uyar düşündün mü?
Düşünüver ulayu şuraya (http://www.turandursun.com/forumlar/showthread.php?t=17031) yaz. Sana açıklayabilirim.
Uğrola

Fatihcrs
01-03-2010, 15:39
al işte burada bile lafımı çarpıtmışsınız...

Benim gülme anlamındaki lafım sadece konuyu açan uyar arkadaşadır ve ilk yazdığı yazıyadır...

dindar fatih arkadaşın dediğine göre onun allahı bizleri kandırmak için evrimi ortaya atıyormuş ve fosilleri yerin altına koyuyormuş ve sonra da bizleri imtihan ediyormuş....yağmurun karın yağmasının bilimsel olduğunu göstererek bizi kandırıyormuş

Çünkü İslam hakkında bilgisi yok bilgisizce yazı yazıyor komik duruma düşüyor...

Fatihcrs
01-03-2010, 16:09
durun şu sözümüde açayım şimdi çarpıtırsınız...

şundan emin olun siz bizim inancımızı komik ve gerçek dışı buluyorsunuzya...
Puta tapan adamın gözünde bile siz komik ve gerçek dışı görünüyorsunuz...

Bunlar bilgiler doğrultusunda sırf maksat gülmek olsun diye değil evrim diye bir safsataya inandığınız yüzden...

Nova
01-03-2010, 23:56
durun şu sözümüde açayım şimdi çarpıtırsınız...

Bunlar bilgiler doğrultusunda sırf maksat gülmek olsun diye değil evrim diye bir safsataya inandığınız yüzden...

Üstad, git bi doktora, yada bakteriyoloğa.. ve sor: " Antibiyotik direnci nasıl kazanılır".

Dikkat et alacağın cevap şoka sokmasın seni.

..... yada grip virüsü nasıl evrim geçiriyor da olabilir bu soru.

Bu arada bin önceki mesajımda, sorularıma cevap beklerim.

sevgi ve saygılarımla.

Fatihcrs
02-03-2010, 01:44
Medical Tribune dergisi de 1986 yılında yapılan bir araştırma sonucunda 19 yüzyılda yaygın olan bakterilerin, 20. yüzyılda üretilen antibiyotiğe karşı direnç özellikleri taşıdığının saptandığını belirtilmiştir. Bu tür direnç özelliklerinin penisilinin icadından önce de birçok bakteri türünde mevcut olduğu tıp dünyasında bilinen bir gerçek olmasına rağmen bakterilerdeki direnç özelliğinin hala evrimsel bir gelişme gibi öne sürülmesi, sadece aldatma amaçlı bir iddiadır. Bakterilerin daha üretilmemiş antibiyotiklere direnç geliştirmeleri gibi olağanüstü olay, Yaratılıştaki mükemmelliğin çok önemli bir delilidir.

Bakterilerin antibiyotik direncinin evrimleşme olmadığının delilleri şöyledir:

Bakterilerin kendi türleri içinde sayısız çeşitleri vardır. Bunların bir kısmı, bazı ilaçlara karşı direnç sağlayacak genetik bilgiye sahiptir. Bakteriler belli bir ilacın etkisine maruz kaldıklarında, ilaca dayanıksız olanlar yok olur; dirençliler ise hayatta kalır ve daha fazla çoğalma imkanına kavuşurlar.

Belli bir zaman sonra tamamen yok olan dirençsiz bakterilerin yerini, hızla çoğalan bu dirençli bakteriler doldurur. Bir süre sonra, aynı bakteri türü yalnızca söz konusu antibiyotiğe dirençli olan bireylerden oluşmuş bir koloni haline gelir ve artık aynı antibiyotik o bakteri türüne karşı etkisiz olur.

Ancak bakteri yine aynı bakteri, tür yine aynı türdür. Herhangi bir evrim yaşanmamıştır. Bakteriler 3.5 milyar yıldır yeryüzünde vardırlar ve hala aynı bakteri olarak varlıklarını sürdürürler. Söz konusu iddia, Darwinistlerin en büyük aldatma yöntemlerinden biridir.

ozgur_beyin
02-03-2010, 02:16
sevgili fatih beni en çok güldüren ve şaşırtan tarafınız(bazı müslümanları kastediyorum) şu

islama uydurmayı becerdiğiniz her bilimsel veriye bodoslama atlıyorsunuz ve mucize grubuna sokuyorsunuz. ama uyduramadıklarınızdanda veba gibi kaçıp sürekli reddediyorsunuz . ama bilinizki siz reddetsenizde dünya yinede dönüyor.
bu iş, kerameti kendinden menkul hoca efendilerin söylediği gibi olmuyor.
sizin açmazınız bilimsel dünyayı en ez 5 asır arkadan takip etmenizde yatıyor.
ama tahmin ettiğim gibi sunuhat yok saidi kürdi gibi üç ayda tüm bilimleri öğrenme yeteneğinizde yok olsa böyle olmazdı

barudi
02-03-2010, 15:09
ne denir böyle sahtekar allaha!!! böyle düzenbaz allaha!!! böyle yalancı allaha!!! belki gülünür geçilir sadece....

Aynı cümleleri Turan Dursun için sarf etmek istiyorum var mı izin?

ç.s.ciler...

Kapitän
02-03-2010, 20:52
Aynı cümleleri Turan Dursun için sarf etmek istiyorum var mı izin?

ç.s.ciler...

Tanrı, Allah yahut dini öğretiye itikadım yok. Fakat forumların insanların yüz yüze konuşabilecekleri ortamlardan farksız olduklarını düşünüyorum. Aksi halde bilgi paylaşımı adı altındaki bu iş, kişilerin rüyalar aleminde yaptığı düşünsel kendi kendini tatmininden başka bir nesneye benzemeyecektir. O yüzden herkesin sembolüne, inancına, düşüncelerine ve bilgisine saygılı olunması gerektiği taraftarıyım. Bu pagan sembolleri içinde aynıdır, cami duvarlarındaki allahın 99 ismi için hazırlanmış levhalar içinde böyledir. (Budistlerin inekleri, tavukları için istisna olabilir :))

Zira aksi hal, kesinlikle yıpratıcı ve sonu olmayan kaos ortamı yaratıyor.

İnsanları kırmayalım ki gerçekten bir şeylerin yanlışlığını mı vurguluyoruz, yoksa içinden çıkılmaz bir kaos ortamı mı yaratıyoruz anlaşılsın. Bu dinli, dinsiz, agnostik, etc. tüm forum katılımcıları için geçerlidir.

Yahu kavga ve kaostan başka ne getiriyor hakaret? Hakaret, kimin için yapılırsa yapılsın düşmanlıktan başka bir getiri sağlamaz.

Elbetteki sorun birazda konuların uç noktalarda gezmesi ve aşırı duyarlıklı noktalara temas ediyor olmasındandır, fakat insan bunu aşmalıdır, aşar. Düşman zümreleri değiliz, birbirimiz üzerinde yaftalar da yok. Aynı dünyada yaşıyoruz, gerçeğiz ve konuştuklarımız da gerçek olmalı, soğuk beyaz camın arkasından klavye delikanlılarının yaptığı demagoji gibi değil.

saygıyla.

barudi
02-03-2010, 21:29
Tanrı, Allah yahut dini öğretiye itikadım yok. Fakat forumların insanların yüz yüze konuşabilecekleri ortamlardan farksız olduklarını düşünüyorum. Aksi halde bilgi paylaşımı adı altındaki bu iş, kişilerin rüyalar aleminde yaptığı düşünsel kendi kendini tatmininden başka bir nesneye benzemeyecektir. O yüzden herkesin sembolüne, inancına, düşüncelerine ve bilgisine saygılı olunması gerektiği taraftarıyım. Bu pagan sembolleri içinde aynıdır, cami duvarlarındaki allahın 99 ismi için hazırlanmış levhalar içinde böyledir. (Budistlerin inekleri, tavukları için istisna olabilir :))

Zira aksi hal, kesinlikle yıpratıcı ve sonu olmayan kaos ortamı yaratıyor.

İnsanları kırmayalım ki gerçekten bir şeylerin yanlışlığını mı vurguluyoruz, yoksa içinden çıkılmaz bir kaos ortamı mı yaratıyoruz anlaşılsın. Bu dinli, dinsiz, agnostik, etc. tüm forum katılımcıları için geçerlidir.

Yahu kavga ve kaostan başka ne getiriyor hakaret? Hakaret, kimin için yapılırsa yapılsın düşmanlıktan başka bir getiri sağlamaz.

Elbetteki sorun birazda konuların uç noktalarda gezmesi ve aşırı duyarlıklı noktalara temas ediyor olmasındandır, fakat insan bunu aşmalıdır, aşar. Düşman zümreleri değiliz, birbirimiz üzerinde yaftalar da yok. Aynı dünyada yaşıyoruz, gerçeğiz ve konuştuklarımız da gerçek olmalı, soğuk beyaz camın arkasından klavye delikanlılarının yaptığı demagoji gibi değil.

saygıyla.

bunları hakaret edene ve bu hakaretleri görmemezlikten gelenlere söyleseniz daha faydalı olmaz mı?

ben sadece yalancı kısmını Turan Dursun için kullandım daha önce ceza puanı yedim artı denetime alındım ama hakaretci dinsizler elini kolunu sallaya sallaya geziyorlar

uyar
02-03-2010, 22:28
.........ama hakaretci dinsizler elini kolunu sallaya sallaya geziyorlar

sevgili barudi....

konuyu ve içeriği saptırma burada bir hakaret yok... sen de fatih kardeş gibi allahın insanları sırf imtihan etmek için kandırdığına inanıyor musun onu söyle önce???

burada söylediğim fatih kardeşin tarif ettiği allah modeli.... yani yağmuru mucize olarak değil de normal doğal olaymış gibi yapan ve böylece insanları kandırıp dindarlıklarını deneyen onlarla adeta dalga geçen iki yüzlü numaracı bir allah.... benim sorum bu tarif edilen allaha inananlara?? onlara soruyorum bu nasıl allah?? sende öyle mi düşünüyorsun onu söyle.....

sonra konuşalım olur mu???

Kapitän
02-03-2010, 22:35
barudi, söylediklerimin doğrudan senin alıntıladığım konunla bir bağlantısı yok. Ben, seni ya da senin inançların ekseninde yapılan doğrudan hakareti işaret ediyorum. Yahut farklı kimselerin farklı düşünüşlere topyekün hakaretini kastediyorum. Bu kesinlikle yanlıştır. Ve yıkımdan başka birşey getirmez. Bunu söylemek allame-i cihan olmayı gerektirmez(.)

Eğer anlattığın gibi ise Turan Dursun' a yalancı dediğinde ceza puanı aldı isen ve şimdi senin inancına hakaret ettikleri halde kimse ceza, eksi puan almıyorsa bu bir hatadır. Fakat burasının "insanlar tarafından yönetilen", sana göre "belli zıt düşünüşlerin yoğun olduğu" bir yer olduğu gerçeğini de unutmamalısın. Bak mesela ben gidip kendi fikirlerimi tartışmaya açabileceğim anlatabileceğim bir "inanç" sitesi bulabilir miyim? İmkansızdır.

Benim dikkat çekmek istediğim tek ve yalnız olarak hakaretin, aşağılamanın hiçbir doğru nesne var etmeyeceğidir.

saygıyla.

Nova
03-03-2010, 01:46
Medical Tribune dergisi de 1986 yılında yapılan bir araştırma sonucunda 19 yüzyılda yaygın olan bakterilerin, 20. yüzyılda üretilen antibiyotiğe karşı direnç özellikleri taşıdığının saptandığını belirtilmiştir. Bu tür direnç özelliklerinin penisilinin icadından önce de birçok bakteri türünde mevcut olduğu tıp dünyasında bilinen bir gerçek olmasına rağmen bakterilerdeki direnç özelliğinin hala evrimsel bir gelişme gibi öne sürülmesi, sadece aldatma amaçlı bir iddiadır. Bakterilerin daha üretilmemiş antibiyotiklere direnç geliştirmeleri gibi olağanüstü olay, Yaratılıştaki mükemmelliğin çok önemli bir delilidir.

Bakterilerin antibiyotik direncinin evrimleşme olmadığının delilleri şöyledir:

Bakterilerin kendi türleri içinde sayısız çeşitleri vardır. Bunların bir kısmı, bazı ilaçlara karşı direnç sağlayacak genetik bilgiye sahiptir. Bakteriler belli bir ilacın etkisine maruz kaldıklarında, ilaca dayanıksız olanlar yok olur; dirençliler ise hayatta kalır ve daha fazla çoğalma imkanına kavuşurlar.

Belli bir zaman sonra tamamen yok olan dirençsiz bakterilerin yerini, hızla çoğalan bu dirençli bakteriler doldurur. Bir süre sonra, aynı bakteri türü yalnızca söz konusu antibiyotiğe dirençli olan bireylerden oluşmuş bir koloni haline gelir ve artık aynı antibiyotik o bakteri türüne karşı etkisiz olur.

Ancak bakteri yine aynı bakteri, tür yine aynı türdür. Herhangi bir evrim yaşanmamıştır. Bakteriler 3.5 milyar yıldır yeryüzünde vardırlar ve hala aynı bakteri olarak varlıklarını sürdürürler. Söz konusu iddia, Darwinistlerin en büyük aldatma yöntemlerinden biridir.

Bu mu sorduğum soruya argümanın?

1986 yılı ndaki araştırma........

Üstad allahından kork 24 yıllık araştırma, neredeyse çeyrek asır....

O günden bu güne neler değişti bilmek istermisin...

Elinin altında internet var aç da bak bakalım 26 yılda insanların "biliyorum" dediği yada " budur- böyledir" dediği neler neler değişmiş......

26 yıl edep yahu :)

"Antibiyotik direnci bir mikroorganizmanın (http://tr.wikipedia.org/wiki/Mikroorganizma) antibiyotiklerin (http://tr.wikipedia.org/wiki/Antibiyotik) etkilerine karşı durabilme yeteneğidir. İlaç direncinin özel bir çeşididir. Antibiyotik direnci doğal seçilim (http://tr.wikipedia.org/wiki/Do%C4%9Fal_se%C3%A7ilim) yoluyla rastgele mutasyon (http://tr.wikipedia.org/wiki/Mutasyon) üzerinde evrimleşir ancak bir topluluk içinde evrimsel stress uygulamasıyla da gerçekleştirilebilir. Böyle bir gen (http://tr.wikipedia.org/wiki/Gen) bir kez oluştuktan sonra bakteri plazmid (http://tr.wikipedia.org/wiki/Plazmid) değişimi ile bireyler arasında yatay bir eksende bu genetik bilgiyi aktarabilir. Eğer bir bakteri çeşitli dirençli genler taşıyorsa buna "çoklu dirençli" veya resmi olmayan bir ifade ile " süper böcek" denilmektedir. Antimikrobiyal direnç terimi bazen açıkça bakteri (http://tr.wikipedia.org/wiki/Bakteri) dışındaki organizmaları da içine alacak şekilde kullanılmaktadır."

wiki' den alıntı ve 2006 araştırmasıdır.

www.biyolojiegitim.yyu.edu.tr/ders/ev/sem/evrb/11.pdf (http://www.biyolojiegitim.yyu.edu.tr/ders/ev/sem/evrb/11.pdf)

Buradanda evrime ait sade ve anlaşılabilir bir hazırlık bulabilirsin, senin bilgilerin eski 1986 yılından kalma, fatihcrs arkadaşım al sana yeni bilgiler sunalım. Buradaki insanlar araştırarak ve mantık süzgecinden acımasızca eleştirerek birşeyleri söylüyorlar. Fevri davranmaya gerek yok araştıralım, bakalım yeni gelişmeler neleri gösteriyor. Galileo dünya yuvarlak ve güneşin etrafında ve kendi etrafında dönüyor dediğinde, Dönemin dini mahkemesi "engizisyon" tarafından yargılandı. O dönemdeki dini makamlar kıçını yırtsada malesef dünya yuvarlaktı ve kendi etrafında , güneş etrafında dönüyordü. Galieo nun söylediği insan oğlu uzaya çıkıp dünyanın fotosunu çekince "kesinlik" kanıtı kazandı. Yani eskiden beri süre gelen dogma ve yalanlarla ( haroon khahya) değil doğru olanla ilgilenmek gerek. Müsaadenizle bir hatırlatma yapıcam; 1986-89 da hraun yhaya, mankenleri evinde ilaçlaı gazozla uyutup, fotograf çekip şantaj yapıyordu, yaşı yetip te o zamanın haber programlarını takip edenler çok iyi bilir o görüntüleri.

"Hayatta en hakiki mursit ilimdir fendir, ilim ve fenden baska yol gosterici aramak gaflettir, dalalettir, cehalettir."

Yergin
03-03-2010, 12:15
yani yağmuru mucize olarak değil de normal doğal olaymış gibi yapan ve böylece insanları kandırıp dindarlıklarını deneyen onlarla adeta dalga geçen iki yüzlü numaracı bir allah.... benim sorum bu tarif edilen allaha inananlara?? onlara soruyorum bu nasıl allah?? sende öyle mi düşünüyorsun onu söyle.....

Bu hayatın bir imtihan olması neden kandırma oluyor söyler misiniz sayın uyar?

Saygılar

uyar
03-03-2010, 12:30
Bu hayatın bir imtihan olması neden kandırma oluyor söyler misiniz sayın uyar? Saygılar

tabii sevgili envyme.... zevkle :)

şimdi bu fatih arkadaşa göre fatihin inandığı allah insanları denemek için şöyle bir yöntem yapıyormuş:

aslında fatih beyin allahı mucize olarak yağmur yağdırıyormuş ama insanların imanını denemek için bunu sanki doğal normal bir olaymış gibi gösteriyormuş böylece insanlar yağmurun suyun buharlaşması ve sonrada soğuyarak tekrar eski haline alması zannederek allahın bu işle ilgisi olmadığını zannedip imtihan ediliyorlarmış.... yani bu allah bi güzel insanları kandırarak onları yanıltarak imtihan ediyormuş.. işte kandırmaca bu !!!

sevgili envyme...

1- sen de böyle mi düşünüyorsun...
2- ben böyle bir allaha isyan etmekte haksız mıyım??
3- ben buna inanmıyorum tabii ki... bu durumda bu aradaşa nasıl böyle bir allaha inanıyorsun demekte haksızmıyım??
4- eğer sen böyle düşünmüyorsan senin inandığın allahın nasıl imtihan ettiğini açıklar mısın?? ona göre sana cevap vereyim..

kolay gelsin

Yergin
03-03-2010, 13:02
Sayın uyar, yağmur için neden nimettir, berekettir denilir? Bu dünyada suyun önemi hiç azımsanamıyacak kadar büyüktür. Düne kadar küresel ısınmadan susuz kalınılacağı tartışılır iken bugün yağmurdan barajlar dolmuş durumda. Peki bu da bir sınav değil mi? Elindekinin kıymetini bilmeme, idareli kullanmama...

Hayatta herşey imtihan ise sevgili uyar, içinden yağmuruda, karı da, kuraklığı da çıkartmanız anlamsız olur. Hepsinin bir manası ve anlamı vardır.

Allah'a inancı olmayan bir ateistin bile, hayatta herşeyin bir anlamı olduğuna inandığını düşünüyorum açıkcası...

Saygılarımla

Fatihcrs
03-03-2010, 18:04
Arkadaşım bana o zaman şu sorunun cevabını ver bakalım az öz ve net olarak uzun yazılar istemiyorum demogojide istemiyorum...

mutasyon simetri ve altın oranı nasıl ayarlıyor?

Umarım altın oranın ne olduğunu biliyorsundur...

uyar
03-03-2010, 21:44
Sayın uyar, yağmur için neden nimettir, berekettir denilir? Bu dünyada suyun önemi hiç azımsanamıyacak kadar büyüktür....

yağmur nimettir ve berekettir ama bunun allahla ne ilgisi var... eskiden allah yağdırıyor sanılırdı hepsi bu...kim suyun önemini inkar etti ama bunun allahla ne ilgisi var?? imtihanla ne ilgisi var sevgili ulu...

Düne kadar küresel ısınmadan susuz kalınılacağı tartışılır iken bugün yağmurdan barajlar dolmuş durumda. Peki bu da bir sınav değil mi? Elindekinin kıymetini bilmeme, idareli kullanmama...

küresel ısınma hala mevcut..bunu yağmurun şimdi yağmasıyla bir ilgisi yok... hele allhala mallahla hiç ama hiç ilgisi yok değil mi sevgili ulu.... kıymet bilmninde allahla ne ilgisi var.. imtihanla ne ilgisi var??? sorarım sana

Hayatta herşey imtihan ise sevgili uyar, içinden yağmuruda, karı da, kuraklığı da çıkartmanız anlamsız olur. Hepsinin bir manası ve anlamı vardır.

hayatta hiçbişey imtihan değil ??bu sizlerin kandırmacası snırım...yağmurun ne manası anlamı var??? sadece doğal olay.. çok yağar sel olur... az yağar yetmez... anlam yok sadece suyun yoğunlaşması meselesi .... anlam yok

Allah'a inancı olmayan bir ateistin bile, hayatta herşeyin bir anlamı olduğuna inandığını düşünüyorum açıkcası...

hayatı anlamı olması meselesini sizler yanlış anlıyorsunuz sevgili ulu.bundan derin anlamlar çıkarmaya çalışıyorsunuz. kişinin kısıtlı bir ömrü var onu kendi anlamlandırır o da kendine göre.... başkasına gerek yok hele hele başkasının dikte etmesine hiç gerek yok!!

sevgiler

uyar
03-03-2010, 21:54
mutasyon simetri ve altın oranı nasıl ayarlıyor?...

fatih kardeş ne malum bunlar belli seni kandırmak için allahın trafından yapılmış numaralar.... böylece seni imtihan ediyor... nasıl böyle istediklerini beğenip istemediklerini imtihandır diye seçebiliyorsun ... bravo doğrusu :)

Yergin
03-03-2010, 22:57
yağmur nimettir ve berekettir ama bunun allahla ne ilgisi var... eskiden allah yağdırıyor sanılırdı hepsi bu...kim suyun önemini inkar etti ama bunun allahla ne ilgisi var?? imtihanla ne ilgisi var sevgili ulu...

Elindekinin kıymetini bilmeyen, elindekinden olur mu olmaz mı sevgili uyar? :)

Ayrıca cevap yazar iken karıştırdınız sanırım. Ben ulu değilim...

Yağmur nimettir ve berekettiri biraz açmanız lazım. Nimet nedir? Bereket nedir?

İslam inancına göre bu hayatta imtihanda olduğumuzu biliyorsunuz. Konuyu bu şekilde düşünüp değerlendirmeniz lazım.

Saygılarımla

Nova
04-03-2010, 00:30
Arkadaşım bana o zaman şu sorunun cevabını ver bakalım az öz ve net olarak uzun yazılar istemiyorum demogojide istemiyorum...

mutasyon simetri ve altın oranı nasıl ayarlıyor?

Umarım altın oranın ne olduğunu biliyorsundur...

Selamlar ben size bu başlık altında onlarca soru sordum hatta haksız yere öldürülen, karısının ve çocuklarının gözü önünde dayak yiyen ( müslümanlar tarafından ve haksız yere ) insanlardan bahsettim. Siz lütfen şu soruları bir cevaplayınız.. Aray abaşka şeyler koyarak susuyor ve :fear: aynı tepkileri sadece REFLEX olarak sergiliyorsunuz, allahın gönderdikleri artık bozulmuş ve sadece kötü olaylar yaşayan insanlar gibi "travma" reflexif bir davranış haline gelmiş gözlemleyebildiğim kadarıyla.

Buyurun size sağlık bakanlığından onaylı uzmanlık tezi:

http://docs.google.com/viewer?a=v&q=cache:uwZpBsCGNgkJ:www.istanbulsaglik.gov.tr/w/tez/pdf/ic_hast/dr_rabia_deniz.pdf+mutasyon+simetri+ve+alt%C4%B1n+ oran%C4%B1+nas%C4%B1l+ayarl%C4%B1yor%3F&hl=tr&gl=tr&pid=bl&srcid=ADGEESgtBsvbGRPQGFD8nXQuCxKPcZMQAeqa0POxPrrO 9DPvq1SAQ6XzPrttPnnCWewT3gCFlQl4zgEOmXktKlfyFzDpAL gzhp6HSXetlRBxc_JVRb8ZJNh1f0cHAuzJbC0aANbvKuoP&sig=AHIEtbRt69pOjfa4msNGN4GdH_xk1C9-BQ

Siz varmı yokmu kendiniz araştırınız.

Ben size sölesem de söylemesemde, başka bir argümanla
çıkacaksınız ve "tamam şimdide şunu yen- hadi bunu da yen- hadi bu taşı da geç- hadi bu adamıda yen- hadi bu takımıkda yen" ortaokul çocukları gibi adım yarıştırıyorsun ve bana polim yapma diyorsunuz.

Ben bilimden; akıl ve deney sonucu elde edilen gerçek verilerden bahsediyorum, 3000-5000 yıllık nereye çekersen oraya giden bir dogmadan değil.

Başlıktada dendiği gibi bu nasıl bir allah ? Siz bilimsel verileri değil dinler tarihini araştırınız aslında ( banane lekum dinikum velliyedin dersen o ayrı o senin argümanın) , bakınız allah neymiş ne olmuş tarih boyunca.

Dinler yada inançlar insanın içsel huzuru yakalamak için gittiği yoldur, bu ineğe taparak yada kiliseye giderek de olabilir.. ama siz bilime yalan diyor ve CAN emanet edilen kurumların, HAYAT emanet edilen insanların, YAŞAM sağlayan sistemlerin çalışmasına balta koyuyorsunuz.

Hayat bilimle kurtarılıyor dua ile değil, dua sadece insanın içini rahatlatır.. ama o sırada hekim-doktor; allahtır yanı başınızdaki ve yeterli ise hastayı kurtarır yetersiz ise başımız sağolsun. İlaç firmaları kutsal amaçlar için değil para kazanmak için çalışırlar burada çok ince bir nota var, allah çaresini vememiş dediğin hastalıklar sedece para kazandırmadığı ilaç araştırmasına gidilmeyen hastalıklardır. bkz: http://www.bilimveteknoloji.info/oksuz-ilaclar/ . Şimdi bu kadar parametre ve karmaşık ilişkiler varken, bu kadar çıkar ve insanların yaşadığı handikap varken allahın rolü; sadece cahil olanları, çoğunluğu, parasız olanları ve isyankarları susturmak ve toplumun üzerinde baskı kurabilmek için emniyet sübabıdır. Daha ayrıntılı açıklama istersen: http://www.turandursun.com/forumlar/showthread.php?t=16672&page=7 buradaki yazımı okuyunuz. Siz bana, sizin bilmediğiniz-adını dahi duymadığınız konular hakkında, sadece google da "ateistlere verilecek cevaplar" başlığı ile arattırma yaparak verdiğiniz argümanları okumam kadar iyidir, umarım bu paragrafım sıkmamıştır sizi, bu yazıdan bişey kaybetmezsiniz..ama kazanırsanız insanlık kazanır..yoksa ne diye uğraşıp yazayım bu kadar yazıyı, ne diye kafa patlatayım hiç bir çıkarım yoken.

Bu arada; polemik olsun diye de yazmıyorum, bunuda bilesiniz üstad, samimiyim yazdıklarımda. Sadece sizden ricam OTKAR UBANA yada KHAROON YEAHYEA dan okuduğunuz uydurmalarla gelmeyin karşıma, bu insanlarn geçmişini araştırın da asıl dinlerinin ne olduğunu siz görün.

Fatihcrs
04-03-2010, 00:36
arkadaşım sen daha dünya'da ne için olduğunu bilmiyorsun ki

google ye imtihanın sırrı yaz ve iyice araştır...

Bak bakalım Dünya'daki imtihanın anlamı neymiş...

İllaki bu Dünya'da müslümanda çile çekecek inanmayanda sen ne bekliyordun...

Herkes te kusursuz bir hayatmı bekliyorsun eğer öyle olacaksa Dünya ne için yaratılmış

Kusursuz hayat Allah'ın izni ile cennette olacak...

bu arada şu haberi okumanda da fayda görüyorum antibiyotik direnç hakkında

http://www.ntvmsnbc.com/id/25063843/

barudi
04-03-2010, 00:38
sevgili barudi....

konuyu ve içeriği saptırma burada bir hakaret yok... sen de fatih kardeş gibi allahın insanları sırf imtihan etmek için kandırdığına inanıyor musun onu söyle önce???

burada söylediğim fatih kardeşin tarif ettiği allah modeli.... yani yağmuru mucize olarak değil de normal doğal olaymış gibi yapan ve böylece insanları kandırıp dindarlıklarını deneyen onlarla adeta dalga geçen iki yüzlü numaracı bir allah.... benim sorum bu tarif edilen allaha inananlara?? onlara soruyorum bu nasıl allah?? sende öyle mi düşünüyorsun onu söyle.....

İyide başlığın başında Fatih kardeşimizin bir model ortaya koyduğunu göremiyorum, sen sazı almışsın eline istediğin gibi çalmışsın. Öyleyse bu konuyu başlatmandaki mantık nedir? (Fatih'in yazısını göremedim hala)

Birde şu dikkatimi çekti her zaman Tanrı ifadesi olarak kullanılan Allah hakaretlere gelince Allah lafzıyla kullanılmış ve kullanılıyor (sadece seni kast etmiyorum).

Fatihcrs
04-03-2010, 00:45
barudi arkadaşım başka bir konudan uyar arkadaş buraya atlama yaptı sanırım biraz şaşırmış bu durumu diğer arkadaşlarıyla paylaşmak istedi...

Lafımı anlamadıkları yüzden çarpıtma yoluna gidiyorlar...

İnanmak için ne bekliyorsunuz Büyük bir mucizemi inanın o mucize size gösterilse hakkında yine çelişkiye düşersiniz...

Nova
04-03-2010, 01:34
http://www.youtube.com/watch?v=5TRAV7yarzo

kendi söylediklerinizi "esas" gibi gösterip, oradan destek alıp, yeniden forma sokup, ısıtıp ısıtıp sofraya sunuyorsunuz.

Senin tüm iddialarını çürütecek delilleri serdim önüne de, "Şurası şöyle ama şunu demiş vs." bi yorumunu bulamadım, okumadığın belli. Okusan anlayamacağın belli, anlayamayaman senin suçun değil senin gözlerin bağlı.

Gerçeği bağırarak söylesemde, kulağı olan duyar. sen kulağın varlığını bile inkar ederken, nasıl sana verdiğim cevabı nasıl anlayacaksınki. Okumamışsın verdiğim hiç bir; yazıyı-araştırmayı-tıp tezini-ekonomik analizi.... neden okumuyorsun, korkuyormusun. Bunlar sadece yazı, yani şekle sokulmuş fikir, bu kadar basit.. Kimseyide yemez bunlar. Yazıda belirttim ama altını tekrar çizeyim: "umarım bu paragrafım sıkmamıştır sizi, bu yazıdan bişey kaybetmezsiniz..ama kazanırsanız insanlık kazanır..yoksa ne diye uğraşıp yazayım bu kadar yazıyı, ne diye kafa patlatayım hiç bir çıkarım yoken."

Sen bana diyorsunki, allah karşına çıksa, ben allahım dese, genede inanmayacakmışım.

Bende sana diyorumki "buyur arkadaş, kanıt, elle tutulur " mucize aslında budur, bana dediğini kendin yaparsın Belki ben yalandan bi link verdim ona bile bakmamışsın. Dürüst değilsin ne yazılarında nede fikirlerinde. Önce kendine sonra diğer insanlara ol.

Bir oku da sonra konuşalım hepsini, sana 20 tane soru sordum bu başlıkta FATİHCRS arkadaş, bana alıntı yapma ve fikir beyan et yoksa en baştaki videodaki adamlara döndüğünü belirtmek isterim gözümde.

Fatihcrs
04-03-2010, 01:46
arkadaşım ne sorduysan cevabını verdim ister alıntı olsun ister kendi yazım sen oradan sana mantıklı geleni seçersin ben kimseyi zorla inandıramam...

Harun Yahya'yı inançsız biri olarak sevmemen çok doğal ve normal

bana soracak olursan ben bir müslüman olarak onun içindeki samimiyeti ve imanı seziyorum...

Ve sezgilerimde kendime çok güvenirim..

Ayrıca bak sezgi diye birşeyden bahsettim dikkatini çekerim sezgide mutasyon ile olmuş olabilirmi...

Nova
04-03-2010, 01:56
Üstad oss.r da hava değişsin senin taktiğin.

Bizim evin duvarı var ve dışarıdan birisi geçince bizim kedi yada muhabbet kuşu duvara bakıyor, bir insanın yürüme hızında duvarı süzüyor. İnsanda nasıl akıl var işe hayvanda da sezgi var. Depremi hisseder ve tepki verirler örnek. İnsanlarda akıl, hayvanlarda ise sezgi.

Bu ikisine sahip olan da "daha gelişmiş olur"

Az biraz discovery tv felan seyret. Dişi hayvanlar, türlerinin devamı için en güçlü olan erkekle çiftleşirler ki bir sonraki nesillere daha güçlü nitelikteki; Genleri, karakteri ve sezgileri kazandırırlar. en basit evrim yoludur- bilinçli olarak hayvanlar tarafından yapılan.

Sen kendine sakat yada özürlü bir eş seçermisin?..

Cevap: Hayır.

Peki neden?

Kusurlu bir üretim alırsan hayatın boyunca zorlukla karşılaşırsın ve kesinlikle cennetin garanti olur. Senin mantığın bu yönde ilerliyor.

İç güdü üstad iç güdü, hayatta kalma güdüsü, ilkel akıl türü; iç güdü.

Bu arada: "bana soracak olursan ben bir müslüman olarak onun içindeki samimiyeti ve imanı seziyorum..."

dediğin şahıs hakkında zıcık araştırma yap, huylu huyundan deve suyundan vazgeçmez, yaptıklar yapacaklarının teminatı, 7 sinde neyse 70 inde aynı, değişmez bu insanlar, eğer değişirse zaten evrimin en güçlü ispatı bu olur . :croc:

Şu cümlen beni bitirdi helal valla azımın payını verdin ve bütün dünyaya gerçeği isbat ettin:

"Ve sezgilerimde kendime çok güvenirim.."

Yani sen sezdin diye ( kandırıldın desek daha doğru olurda neyse..)

Senin dediğin herşey doğru,

Valla bravo be üstad ayakta alkışlıyorum,

Ben bilim diyeyim, sen filim de.

Ben adamın dini imanı para diyeyim, sen bu adam benim din kardeşim de..

Konumuz bu değil poliöm dialoglara sürükleme bu başlığı. 20 tane soru sordum din iman diyenler gözümün önünde adam öldürdü dedim sen susuyorsun, okumuyorsun, sadece Nüfus kağıdında yazılan rolünü oynuyorsun. Oku, araştır ve özümse.

"hayatta en hakiki mursit ilimdir fendir, ilim ve fenden baska yol gosterici aramak gaflettir, dalalettir, cehalettir."

Fatihcrs
04-03-2010, 02:08
yine demogoji yapıyorsun işte

hayvanlarda sezgi var tamam peki bu hayvanlara nereden geçmiş acaba cansız birşeyden mi...

ayrıca Harun Yahya için varmı kesin ispatlayacak nitelikte kanıtın...

İddialar ile iş mi yapıyorsunuz siz

al burada da belgeleriyle birlikte var savunmaları

http://www.bav-savunma.org/tr/index.html

Fatihcrs
04-03-2010, 02:10
ben sezgilerime güvenirim arkadaş ben ateist insanı yüzünden tanırım çünkü yüzündeki nur kaybolmuştur...

İnan daha söze başlamadan ben tanırım ateist insanı...

Nova
04-03-2010, 02:19
Sen suyun kaynağı elinde iken hala başkasının avucundan içiyorsun,

http://gavat-baybunak.blogspot.com/2007_11_01_archive.html

http://www.uludagsozluk.com/k/osman-durmu%C5%9F/2/

senin verdiğin sitenin başkanı bu adam, üstelik benim siteler tam bağımsız-tarafsız.

http://www.tumgazeteler.com/?a=804026

Linkler vere vere bitmez.

Senin allahın o olmuş, bu nasıl nasıl bir allah?????????????????

Nova
04-03-2010, 02:27
ben sezgilerime güvenirim arkadaş ben ateist insanı yüzünden tanırım çünkü yüzündeki nur kaybolmuştur...

"Bende sezgilerime güvenirim arkadaş ben akılsız insanı yüzünden tanırım çünkü yüzündeki nur kaybolmuştur...

İnan daha söze başlamadan ben tanırım akılsız insanı..."

polemik böyle yapılır.

Evet üstad ateistim, tüm evreni, doğayı, bütün olguları sorgulayabiliyorum ve çok mutluyum, fakat bu yazdığınızının bu nasıl bir allah!!!! (http://www.turandursun.com/forumlar/showthread.php?goto=newpost&t=16953) başlığı ile bağlantısı nedir.

Müslüman olup at gözlüğü ile yaşamaktansa, ateist olur gerçeği görürüm daha iyi, en azından reflex değil analizler ve akıl sonucunda verilmiş bir tepki olur.

Fatihcrs
04-03-2010, 02:40
Evet üstad ateistim, tüm evreni, doğayı, bütün olguları sorgulayabiliyorum ve çok mutluyum, fakat bu yazdığınızının bu nasıl bir allah!!!! (http://www.turandursun.com/forumlar/showthread.php?goto=newpost&t=16953) başlığı ile bağlantısı nedir
evet zor durumlarda hep bunu yaparsanız zaten...

Müslüman olup at gözlüğü ile yaşamaktansa, ateist olur gerçeği görürüm daha iyi, en azından reflex değil analizler ve akıl sonucunda verilmiş bir tepki olur.

devam et bakalım işin sonu düşündüğün gibi çıkacak mı...

kaynak yok birşey yok bana link vermişsin birde blogspot

dikkat et benim verdiğim linkte belgeler var...

Nova
04-03-2010, 02:53
İkiside kaynak: kuranda kitap, cin ali de kitap.

Okuduğun değil ne anladığın önemli, bi de anlayamayanlar var ki oda konu dışı.

uyar
04-03-2010, 11:27

oha fatih... kardeş sen ırkçısın yaftacısın sanırım...

bende o zaman bıyık ve sakallarına bakarak dincileri ve din simsarcılarını hemen anlarım ...

ama senin gibi yaftalamam... resmen kafayı yemişsin kardeş.. yüzdeki nur gibi sadece senin kafanda oturttuğun hiç bir anlamı olmayan saçma sapan bir içgüdüyü böyle terbiyesizce uluorta söylemen en azından bir yüzsüzlüktür...

laflarına diklkat et rica ederim...

asın nuru kaçmış kafası sulanmış kimseler sizin gibi örümcekler... işte o kadar

uyar
04-03-2010, 12:33
bak fatih kardeş...

bu arada yüz konusu ve yüze bakarak tanımlama gayet ilginç bir kognitif bilim konusudur...
beynin nasıl paternleri aradığı ve göz yanılmalarını yanlış değerlendirdiği konusunda o kadar çok çalışma varki...

en güzel örneklerden biri aşağıda:

http://illusioncontest.neuralcorrelate.com/finalists_2009/Russell/illusionofsex.gif

hangisi erkek yüzü hangisi kadın yüzü??? bakalım bilebilecek misin?? bu arada hangi yüz nurlu onu da söyle istersen :)

Fatihcrs
04-03-2010, 12:36
ben ırkçı falan değilim

sen nur deyince saç sakal mı anlıyorsun benim bahsettiğim o değil...

onu sana anlatamam o hissedilir birşeydir...

sen geç dalganı takıl kafana göre kop

uyar
04-03-2010, 12:47
fatih bak burada göz yanılması ile ilgili bir çok şey var

OKU !!!! SEYRET !!!

http://www.michaelbach.de/ot/

uyar
04-03-2010, 12:52
sen nur deyince saç sakal mı anlıyorsun benim bahsettiğim o değil...
onu sana anlatamam o hissedilir birşeydir...

fatih bak!! ben saç sakal görünce dinci yobaz bağnaz anlıyorum.. örümcek kafalı anlıyorum..

bu da anlatılmaz hissedilir :)

bu söylediklerimin seninkinden bir farkı varmı???

Fatihcrs
04-03-2010, 12:55
hayır bak sen anlattın ama ben anlatamıyorum fark burada işte...

uyar
04-03-2010, 12:59
hayır bak sen anlattın ama ben anlatamıyorum fark burada işte...

ne farkı var??? insan beyni görsellerden çok kolay yanılır...

hisler ancak verilerle desteklenirse anlamı olur...
sübjektivitenin hiçbir anlamı yoktur...
ama buna dayalı insanları yaftalarsan sende kolaylıkla aynı şekilde değerlendirilirsin

bunu unutma fatih !!! tüm sezgisel değerlendirmelerimiz yanıltıcıdır ve bize geri döneme riskleri yüksektir...

Fatihcrs
04-03-2010, 13:24
arkadaşım sen anlamassın orada fazla kafanı yorma bu demek istediğimi burada bulunan müslüman kardeşlerim tam manasıyla anlayabilirler...

müslümanlara has bir durumdur anlayacağın...

uyar
04-03-2010, 14:09
baksanıza antibiyotiğin mucidi isimli bir konu açtım kirlilik düşüncesi ile forum kirliliği bölümüne taşıyorlar ayrıca birde ceza puanı alıyoruz...

Tabi bilmiyorum bazı bilgileri saklamak niyetimi var...

İsterseniz banlayabilirsiniz böyle ceza vs. uğraşmayın...

haha sevgili fatih!!
komplo teorilerini çok seviyorsun sanırım... iki defa yazmışsın sadece ondandır...

ne demek sen anlamazsın...gayet güzel anlarım sen anlat bi hele ..
şu nurlu yüzü anlama içgüdün nasıl çalışıyor???
bazı hayvanlarda da ilginç içgüdüleri var.. mesela :) acaba bunun evrimsel izahı nedir??

Fatihcrs
04-03-2010, 18:28
arkadaş birşey dediğimizde yaa komplo teorisi oluyor yada değişik bir teori şunu bilki bu durum insani bir durumdur hayvani bir durum olan sadece evrim teorisidir...

En güzel yapılan iş zaten böyle birşey dediğimizde hahahahaha hohohoho

uyar
04-03-2010, 19:12
arkadaş birşey dediğimizde yaa komplo teorisi oluyor yada değişik bir teori şunu bilki bu durum insani bir durumdur hayvani bir durum olan sadece evrim teorisidir...

ayağın yere bassın fatih..
birşeyler savunurken gerçekçi ol....
antibiyotiklerin doğada olduğu bilinen birşey... üstelik evrimimn en güzel elle tutulur kanıtı...insani durum ne burda??

Nova
05-03-2010, 01:18
Gene ben bilirim edasıyla konuşuyor hasbam, "Uyar" üstad sen bunlara uyma, bunları hor görme, tamamıyle eğitim meselesi. İnsan bilmeyince aklı basmayınca böyle davranabilir, bir sürü genç yetiştirdim ben bunun gibi, hemde ne ateşli savunucular yetiştirdim. Kendilerini sözde allah için ateşe atarken yaptıklarını kutsal bir savaş, kaybettiklerinide madalya gibi taşırlar. Küçük çoçuk nasıl ki evde gece yanlız uyuyamaz evde birisi olduğunu, dolaptan böcü çıkacağını savunurda korkar ya, bu tarz düşünenlerde de durum farklı değildir sen bilirsin orada "hiç" olduğunu, ama o..... sen gidince.......kapı kapanınca.....ışık sönünce.....yanlız kalınca, başlar kafasından böcüler uydurmaya ve onlara yüzler yaratmaya, onlara sesler ithaf etmeye ve zihninde korkunç silüet ve cemaller yaratmaya başlar. Bun engelleyemeyiz, maalesef büyüyüp yetişkin olmasını beklemeliyiz.

Doktor olarak söyle, anlamaz.

Hakim olarak anlat, kabul etmez.

Ressam olarak çiz, görmez.

Opera yada davul zurnayla bağır, duymaz.

Ne demiş atalarımız,

Anlayana davul zurna saz, anlamayana sivri sinek vızzzz.....

uyar
05-03-2010, 17:48
bu dincilerin mantıklarına akıl sır ermez... bakın biri ne diyor:

Cenabı hak hastalığı 2 şeyden dolayı verir 1-)Mükafat 2-)Günahların çokluğu

:frusty:

bu kafayı nasıl adam edersin... neden demezler bu ne garip bir allah, ne acımasız, gaddar, bencil bir allah....

aslında bilmezler ki hastalık sebebi tamamen fiziksel/biyokimyasal... vücut fonksiyonları ile ilgili....

sıkışınca doktora koşarlar ama.... rahatken böyle inciler yumurtlarlar...

allah virüsü denilen şey bu olsa gerek

Nova
06-03-2010, 00:24
Uyar üstadım, kurandan bi tane bile icat vs çıkmadı dimi?

Fatihcrs
06-03-2010, 00:34
uyar arkadaş sana bir yaratıcının olmadığını kanıtlayan kesin bilgi nedir acaba

Evrim Teorisimi?

bak %99 bile demiyorum 100% yanılgı içindesin kendine yazık ediyorsun...hatta ediyorsunuz...

durmuş
06-03-2010, 00:50
bu dincilerin mantıklarına akıl sır ermez... bakın biri ne diyor:

:frusty:

bu kafayı nasıl adam edersin... neden demezler bu ne garip bir allah, ne acımasız, gaddar, bencil bir allah....

aslında bilmezler ki hastalık sebebi tamamen fiziksel/biyokimyasal... vücut fonksiyonları ile ilgili....

sıkışınca doktora koşarlar ama.... rahatken böyle inciler yumurtlarlar...

allah virüsü denilen şey bu olsa gerek
merhaba.alt yazına baktıkça dialoglarınızı takib etmek zorunda hissetim kendimi kuranı kımın yazdığını veya yazabileceyini biara açıklarsanız memnun olurum. şimdi gelelim hastalıklara neden hayvanlar insanlar gibi siroz ,safrataşı,damar tıkanıklıklarından hastalanmıyor? hstalık çeşitliliyi insanı nasıl buluyor

Nova
06-03-2010, 02:55
merhaba.alt yazına baktıkça dialoglarınızı takib etmek zorunda hissetim kendimi kuranı kımın yazdığını veya yazabileceyini biara açıklarsanız memnun olurum. şimdi gelelim hastalıklara neden hayvanlar insanlar gibi siroz ,safrataşı,damar tıkanıklıklarından hastalanmıyor? hstalık çeşitliliyi insanı nasıl buluyor

Çünkü günümüz insanları çok fazla yapay uyaran ile karşı karşıya kalıyor. Günümüz ekonomik vektörleri; maliyet ucuzlatma ve üründen taviz yoluna gidiyor. Dünyanın hiçbiryerinde bir malı; daha kötü işçilik, daha ucuz hammade, daha kötü üretim proseslerinden geçirmeden daha ucuza elde edemeyiz.

Ekonomi arz-talep ilişkisi içinde yer bulur. Dünyada inek popülasyonu nedir, insan popülasyonu nedir. Bunu hesaplayalım.

Bunların sonuçları, az maliyetle-çok üretmek için insan sağlığına zararlı maddeler -neredeyse- yasal olarak kullanılmaya başlamıştır. Vitaminler bile kanserojen etkiye sahiptir. Yeni ekmek mayaları sayesinde hem randıman düşüyor, hacim artıyor ama 1 gün sonra ekmekler küfleniyor. Doğal ( pahalı ve sağlıklı) olandan Ucuz ( yapay ve sağlıksız) olana doğru bir kayma var ekonomi vektörlerinde.

Ps: ilaç sanayiinin sırf ilaç satmak için türettiği hastalıklara, ve hasta sayısı 20.000 den az olan hastalıklar için ( kar getirmediği için) ilaç üretmediklerini de bir kenera not alalım.

Bu kadar açıklama yetermi daha istermi.

Dini olayların tamamı, daha doğrusu yazılı hüküm , kanun , dogma ve dayatmaların tamamı ekonomi üzerine kuruludur, bu sabittir-değişmez değerdir.

uyar
06-03-2010, 12:47

sevgili durmuş...

merak etme tüm hayvanlar sirozdan kansere gripten diş çürüğüne hepsini oluyorlar... sen sadece kendi türünle ilgilisin ondan farketmemişsin... her canlının kendine has immün sistemi bakteri florası ve dinamiği var.. bunun bozulması değişmesi hatta bazen hiç birine gerek yok zaten kendi sistemi her canlıda benzer hastalıkları yapar... hayvanlar (insan dahil) bitkiler, bakteriler, mantarlar hepsi ...

varsa en azından köydeki akrabalarına sor bak nasıl hayvanlar her türlü hastalığı aynı insanlar gibi yaşıyorlar....

kuranı da senin benim gibi insanlar yazdı.... bu da ilk soruna cevaptır..

sevgiler

durmuş
06-03-2010, 23:06
Çünkü günümüz insanları çok fazla yapay uyaran ile karşı karşıya kalıyor. Günümüz ekonomik vektörleri; maliyet ucuzlatma ve üründen taviz yoluna gidiyor. Dünyanın hiçbiryerinde bir malı; daha kötü işçilik, daha ucuz hammade, daha kötü üretim proseslerinden geçirmeden daha ucuza elde edemeyiz.

Ekonomi arz-talep ilişkisi içinde yer bulur. Dünyada inek popülasyonu nedir, insan popülasyonu nedir. Bunu hesaplayalım.

Bunların sonuçları, az maliyetle-çok üretmek için insan sağlığına zararlı maddeler -neredeyse- yasal olarak kullanılmaya başlamıştır. Vitaminler bile kanserojen etkiye sahiptir. Yeni ekmek mayaları sayesinde hem randıman düşüyor, hacim artıyor ama 1 gün sonra ekmekler küfleniyor. Doğal ( pahalı ve sağlıklı) olandan Ucuz ( yapay ve sağlıksız) olana doğru bir kayma var ekonomi vektörlerinde.

Ps: ilaç sanayiinin sırf ilaç satmak için türettiği hastalıklara, ve hasta sayısı 20.000 den az olan hastalıklar için ( kar getirmediği için) ilaç üretmediklerini de bir kenera not alalım.

Bu kadar açıklama yetermi daha istermi.

Dini olayların tamamı, daha doğrusu yazılı hüküm , kanun , dogma ve dayatmaların tamamı ekonomi üzerine kuruludur, bu sabittir-değişmez değerdir.
marhaba. ne yazıkki beni tatmin etmedi.beklediyim cevap bu deyil. görüşünüzde tabi ki haklısınız. ilaç sektöründen girdiniz konuya benimse hastalanmamıza etki eden nedenler onlarıda ilaç sektörümü sağlıyor.

Nova
07-03-2010, 00:31
marhaba. ne yazıkki beni tatmin etmedi.beklediyim cevap bu deyil. görüşünüzde tabi ki haklısınız. ilaç sektöründen girdiniz konuya benimse hastalanmamıza etki eden nedenler onlarıda ilaç sektörümü sağlıyor.

Tabiiki haklı olucam, sizi tatmin edip etmemesi sizin meseleniz.

Tatmin olmak :preggers: için başka yollar deneyin .:nono: :bathbaby: :censored:

uyar
08-03-2010, 17:53
merakla beklemekteyim elazığ depremi için dinci molla güruhu yine neler yumurtlayacak... bekleyelim de görelim..

uyar
13-03-2010, 12:10
sevgili dindar arkadaşlardan inciler:

Meteeden: "Ağaç ne kadar yüksek olursa olsun, yaprakları yine de yere dökülür."
Evet bilim ne kadar yüksek olursa olsun bilgiler en sonunda dinlerde aramaktadır.

Fatihden : elektrik enerjiside görünmüyor ama bak ışıkları yakıyor...

Rönodan: Allahtan bizden daha ziyade kıskanctır..
emri nebisini.. TÜRK milleti kadar RUHEN benimsemiş Başka hiç bir millet yoktur desek
hata etmiş OLAMAYIZ !

sizleri biraz daha kalıplardan uzaklaşıp kendi cümlelerinizle yazmaya davet etsem ne dersiniz??

belki nsıl bir allaha taptığınız konusuna daha kolay konuşabiliriz... çünkü hepinizin allahı farklı dimi..

uyar
17-03-2010, 20:16
nur (http://www.turandursun.com/forumlar/member.php?u=9807) kardeşin yaklaşımı da değişik bir allaha taptığını gösteriyor...

en azından türkçe konuştuğunu sanan ama aslında türkçe bilmeyen bir allah olduğu kesin......bakın ne diyor :

medeniyet taammüm etmediğinden ve hususî kaldığından ve tarassudât-ı semâviye pek az olduğundan, bütün etraf-ı âlemde görülmek, umum tarihlere geçmek elbette lâzım değildir

walla ne lazım değil anlayan beri gelsin :)

troyya
18-03-2010, 01:06
alahalaaahh!!! vesupanalah !!!

bir yaşıma daha girdim dostlar...

dindar fatih arkadaşın dediğine göre onun allahı bizleri kandırmak için evrimi ortaya atıyormuş ve fosilleri yerin altına koyuyormuş ve sonra da bizleri imtihan ediyormuş....yağmurun karın yağmasının bilimsel olduğunu göstererek bizi kandırıyormuş....

Allaha kufretcegine zırvaladıgı şeyi kendide bilmeyen dindar fatih arkadasına kufretmen gerekiyor bence sevgili uyar...yada bu senin ufurmende olabilir...:)

vartor
18-03-2010, 15:57
Uyar kardesim ne der bilemem ama ben, herbirimizin degisik bir yaraticisi olduguna, su anda bile cesitli inanc sistemlerinin varligina dayanarak, oyle bir varligin bizi bilincli olarak yaramadigini, ancak biz insanlarin tarih boyunca tanrilar yaratip,sonra da eskileri cope atip, yenilerini yarattigimiz gercegini siz, imtihan beklemekten, sinifini bir turlu gecemeyen imanli dostlarimizin bile inkar edemiyecegini. hepimiz biliyoruz.

KızıL
18-03-2010, 19:24
eğer o fatih arkadaşın bahsettiği gibi bir tanrı varsa öyle işliyorsa onun çalışma sistemi beni ve bu fatih arkadaşı aynı tanrı yaratmış olamaz bu mümkün değil...
o allah bizden daha kıskançtır diyenle zaten bırak tanrıyı insanlığımız bile bir olamaz
o değilde bugün ismailağa cemaatinin sakaryada bir buluşması vardı işte o cübbeli sarıklı sakallı adamlar son model cipler tekerlikli sandalyede cemaat lideri...
güvenlik görevlisi diye seçtikleri adamlar vardı ya o insanlara baktım o giyim kuşam o tipler o duruş yok dedim yani onlar insansa ben insan olamam...

uyar
21-03-2010, 09:48
sevgili röno yine coşmuş.. ve allahının saçmalıklarını yine ortaya dökmüş...

..Fikren ve lisanen ne kadar inkar etselerde KABİLİYETLERİNİN SEVKİ İLE Kuran ve Peygamber ne dediyse öyle yaşanılacaktır.. bu hususta Kıpırdanmak yasaktır..

yani bizim rönonun allahı müslümanların KABİLİYETSİZ olduğunu baştan beri söylemiş öylemi :) bu nasıl bir allah ki hem sen seç diyor hem de ben ne dersem o diyor??? nasıl inanılır böyle bir allaha...............

mesela bir örnek vereyim ....işte hıristiyanlar.. jeoloji arkeolji vs ilimleri vcudu getirdiler.. çünkü bu Büyük Kitaba Muhatabtırlar.. O ne dedi yapılacak... kıpırdanmak yasak

oh ne güzel armut piş ağzıma düş ün islamcası bu olsa gerek... onlar yapsın siz yiyin.. ne de olsa sizin kuranınız var dimi ... hay senin aklına ve de kuranına.......... bu zihniyeti nasıl eğitirsin??? nasıl yontarsın??

"bunların çocuklarını ellerinden almak lazım nasılsa bunlar kayıp nesil" gibi şeyler geliyor inanın aklıma ama ateist etik ve ahlak buna izin vermez (tüh!!!)........

faydasızım
18-08-2010, 18:39
valla biz özendik anca böle bişey yapabildik elimizde malzemeyle
daha ii sini yaratan varsa buyursun
ama biz daha iyisini yaratanaca en iisi bizimki....:smokin::smokin:

axzel
01-09-2010, 12:12
sayın uyar demişki:

....yağmurun karın yağmasının bilimsel olduğunu göstererek bizi kandırıyormuş

.........

tabii ki yağmurun yağması bilimsel değil.. o sihirle yağıyor.. david coperfield yapıyormuş diye duyduydum. haklısın ne alakası var bilimle. hatta ortaokul kitabımızda dahi var suyun döngüsü...

bilmiyorlar galiba, bence david bu konuda bir açıklama yapmalı,, ne dersin?

saygılar..