PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Piramitlerin Gizemi

NedimYilmaz
26-06-2007, 12:08
Piramitlerin Gizemi

* Her biri 20 ton olan taşlardan inşa edilmiştir ve bu taşları temin edilebilecek en yakın mesafe yüzlerce kilometre uzaklıktadır. Bu taşların nasıl getirildiği konusunda kesin olmayan farklı varsayımlar bulunmaktadır.

* Piramit, kimin adına yapıldıysa, onun bulunduğu odaya, yılda sadece 2 kez güneş girmektedir. (doğduğu ve tahta çıktığı günler)

* Mumyalarda radyoaktif madde bulunduğundan mumyaları ilk bulan 12 bilim adamı kanserden ölmüştür.

* Piramitlerin içerisinde ultra sound, radar, sonar gibi cihazlar çalışmamaktadır.

* Kirletilmiş suyu, birkaç gün Piramit'in içine bıirakırsanız; suyu arıtılmış olarak bulursunuz.

* Piramit'in içerisinde süt, birkaç gün süreyle taze kalır ve sonunda bozulmadan yoğurt haline gelir.

* Bitkiler Piramit'in içinde daha hızlı büyürler.

* Piramit'in içine bırakılmış su, 5 hafta süreyle bekletildikten sonra yüz losyonu olarak kullanılabilir.

* Çöp bidonu içindeki yemek artıkları, hiç koku vermeden Piramit içinde mumyalaşır.

* Kesik, yanık, sıyrık gibi yaralar büyükçe bir Piramit'in içinde daha çabuk iyileşme eğilimi gösterir.

* Piramitlerin bazı odalarının içinde ne olduğu hakkında bir bilgi yoktur; araştırmacıların çoğu, ya içinde kayboldular ya da aynı yerde birkaç tur attılar, fakat içlerini göremediler.

* Piramitlerin içi yazın soğuk kışın sıcak olur

* Büyük Piramitin açilari,Nil'in delta yöresini iki esit parçaya bölerler.

* Gize'deki üç piramit aralarinda bir Pitagor üçgeni olacak sekilde düzenlenmislerdir.Bu üçgenin kenarlarinin birbirlerine göre orani 3:4:5'dir.

* Büyük Piramitin tabininin yüzeyi,anitin yarisinin iki katina bölündügünde pi=3,14 sayisi elde edilir.

* Büyük Piramitin dört yüzeyinin toplam yüzölçümü,piramit yüksekliginin karesine esittir.

* Büyük Piramit,dünyanin kara kitlesinin merkezinde yer aliyor.

* Büyük Piramit,dört ana yöne göre düzenlenerek insa edilmistir.

* Piramit dev bir günes saatidir.Ekim ortasiyla Mart basi arasinda düsürdügü gölgeler mevsimleri ve yilin uzunlugunu gösterirler.Piramiti çeviren tas levhalarin uzunlugu bir günün gölge uzunluguna esittir.Bu gölgelerin tas levhalar üstinde gözlenmesiyle günün 0,2419 bölümünde yilin uzunlugu yanlissiz olarak saptanabiliyordu.

* Büyük Piramit'le dünyanin merkezi arasindaki uzaklik,Kuzey kutbuyla arasindaki uzakliga esittir ve kuzey kutbuyla dünyanin merkezi arasindaki uzakliga esittir.

* Piramitin yüksekligiyle,çevresi arasindaki oran,bir dairenin yari çapiyla çevresi arasindaki oranin dengidir.Dört kenarlar dünyanin en büyük ve çarpici üçgenleridir.

* Gizde'den geçen boylam,dünyanin denizleriyle anakaralarini iki esit parçaya böler.Bu boylam ayrica,kara üstünden geçen en uzun kuzey-güney yönlü boylam olup,bütün yer kürenin uzunluguna ölçümünde dogal sifir noktasini olusturur.

* Büyük piramitin tepesi Kuzey kutbunu,çevresi ekvatorun uzunlugunu temsil eder.Ve iki uzunluk ayni mikyasa uygunluk gösterir.

26-06-2007, 13:48
piramitlerin gizemi tamamı ile kibirdir. keops kendini tanrı olarak görmüş, buna inanmış ve inandırmıştır. işte ortada mucizeler...

frodo
26-06-2007, 13:57
Sevgili Nedim;

* * * * * Gençliğimde tam bir E.V.Danieken hayranıydım. Türkçeye çevrilen tüm kitaplarını
büyülenerek okudum. Bu tutku 1996 yılında beni Mısır'a götürdü. Muhteşem bir dünya idi
kadim Mısır. Ama kafamda E.V.Danieken ve teorilerine bir dolu kuşku ile döndüm.

* * * * * Bilimin, bilinenle bilinmeyen sınırında sürdürülen sonu gelmez bir çaba olduğunu ve
en önemli silahının "kuşku" olduğunu biliyoruz. Saplantıya varmayan yeterli dozda kuşku
bilime inananların çantasında her zaman bulunmalı. E.V.Danieken ve benzerleri bilimin henüz
cevap veremediği alanlarda, bilinenle-bilinmeyenin sınırlarında bol bol spekülasyon yaptılar ve
bunun karşılığını da bol bol (mark,dolar olarak) aldılar.

* * * * * Hemen kontrol edebileceğimiz bazı savlar var yazında.Ezberden yazacağım bu çürütmeleri
istersen derinleştirerek sürdürebiliriz. Ama gerek olacağını sanmam.

* * * * * **Her biri 20 ton olan taşlardan inşa edilmiştir ve bu taşları temin edilebilecek en yakın mesafe yüzlerce kilometre uzaklıktadır. Bu taşların nasıl getirildiği konusunda kesin olmayan farklı varsayımlar bulunmaktadır.
* * * * * * *Oldukça büyük yekpare kayalar kullanıldığı doğrudur. Ancak hepsinin farklı boyut ve ağırlıkta olduğunu bizzat gördüm. Taşların nasıl getirilmiş olacağına dair epeyce "akla uygun"
çıkarımlar yapılmış hatta bazıları denenerek test edilmiştir.

* * * * * ** Piramit, kimin adına yapıldıysa, onun bulunduğu odaya, yılda sadece 2 kez güneş girmektedir. (doğduğu ve tahta çıktığı günler)
* * * * * * Bu sav pramitler için geçerli olamaz. Asuan barajı nedeniyle taşınan Abu Simmel tapınağı
için geçerlidir. Pramitlerde taht odasına açılan ve havalandırma amaçlı olduğu düşünülen bir
kanal var. Bildiğim kadarı ile bu delikten güneş ışığının girmesi sözkonusu değil.
* * * * * ** Mumyalarda radyoaktif madde bulunduğundan mumyaları ilk bulan 12 bilim adamı kanserden ölmüştür.
* * * * * *Doğru değildir. Bildiğim kadarı ile Mısır kültüne ilgi sağlamanın aracı olarak bu tür spekülasyonlar sürekli kullanıldı. (giza'nın laneti,Ramses'in İntikamı v.b)
* * * * * ** Piramitlerin içi yazın soğuk kışın sıcak olur. Taş yapıların genel özelliği budur. Ege'de yapacağın kısa bir tur taş evlerin neden bu kadar yaygın olduğunu anlatır.
* * * * * ** Gize'deki üç piramit aralarinda bir Pitagor üçgeni olacak sekilde düzenlenmislerdir.Bu üçgenin kenarlarinin birbirlerine göre orani 3:4:5'dir.
* * * * * *Yanlış. Bu üç pramit arasında (tepe noktalarını köşe alan) bir üçgenin kenar uzunlukları
yaklaşık 935 m, 480 m,ve 460 m'dir. Oluşacak üçgende dik açılı bir üçgen değil geniş açılı bir üçgendir. Neredeyse aynı doğrultuda yer alır keops,kefren ve mikerinos piramitleri.
* * * * * ** Büyük Piramitin dört yüzeyinin toplam yüzölçümü,piramit yüksekliginin karesine esittir.
* * * * * *Yanlış !! Piramitin yüksekliği 145,75 olarak bilinir. (bazı kaynaklarda 146,6068) bu rakamın
karesi 21.243,06.. yapar. Piramitin bir yüzeyi ise, taban kenarı 227 (bazı kaynaklarda 230,3465)
tepe noktasından bu kenara çizilecek yükseklik 186,3252 mt'nin çarpımının 2'ye bölünmesi ile
elde edilir. Bu da 21.147,91 m2'dir. Piramitin 4 yüzü olduğuna göre çıkan sayıyı 4'le çarpmaya gerek var mı?
* * * * * ** Büyük Piramit,dünyanin kara kitlesinin merkezinde yer aliyor.
* * * * * *İlginç bir sav . Tektonik levha hareketlerinden haberi yokmu bunu yazanların ?
* * * * * ** Büyük Piramit,dört ana yöne göre düzenlenerek insa edilmistir.
* * * * * *İlginç bir şey bulamadım ? Mısırlıların "Yönleri" bildiğini mi anlatıyorlar ?
* * * * * ** Büyük Piramit'le dünyanin merkezi arasindaki uzaklik,Kuzey kutbuyla arasindaki uzakliga esittir ve kuzey kutbuyla dünyanin merkezi arasindaki uzakliga esittir.
* * * * * *Ben google eart programı ile ölçtüğümde bu sonuca ulaşamadım. Sen de bir dene
istersen.
* * * * * ** Büyük piramitin tepesi Kuzey kutbunu,çevresi ekvatorun uzunlugunu temsil eder.Ve iki uzunluk ayni mikyasa uygunluk gösterir.
* * * * * *Nasıl bir mikyasa (ölçeklendirmeye) tabi tutacağız ? Çevresi 227*4=908 mt ekvator uzunluğu 40.076 km ?

vartor
26-06-2007, 20:07
Inanma ihtiyaci da insanin insiyaklarindan biri olsa gerek, suna inanmayip, boslugu baska birseyle doldurma cabalari hepsi de. Olaylara objektif bakabilmek ise bilginin birikimi, ve tecrubelerle mumkun olabiliyor. Kahve falindaki gizemler, falcilarin kehanetleri, yuzde 50 olasilik iceren masallardir, nedense vuku bulmayan kehanetleri kimse hatirlamaz da, bir tanesi bile gerceklesse aaa bak bildi deriz.
* Eric Von Danieken de bu yonumuzu kesfetmis, bunu paraya cevirebilmis bir baska masal yazaridir.

AYATA
26-06-2007, 22:02
Piramitleri uzaylı Tanrılar yaptıysaaa neden otuz yıl sürdü yapımı yahu...

26-06-2007, 23:32
Eger ihaleyi uckagitci bir muteahite vermislerse surer. Piramit neden uzayli yapimi olsun arkadas, uzayli adam yapar prefabrik gokdelenini az bir maliyetle. Oyle kocaman bi yapi yaptirayimda beni oraya gomsunler demez. Bunu ilkel bi kral ister ancak.

sargon
27-06-2007, 00:22
30 yıl süren ne?

Edit: Keops'unki 30 yıl sürmüş deniyor. Gize'de 3 tane piramit var ama.

murder
30-06-2007, 14:13
belki herşey mu kavmiyle alakalıdır ne dersiniz

mhmd
30-06-2007, 16:01
Bu konuda Sn. Frodo ya katılıyorum.

Beyinlerimizde kendimiz harici her şeye yer ayırmışız.
İnsan gücü, yeteneği, iradesi ve güzelliğini bir tarafa bırakıp, gözlerimizi uzaklara çevirmekteyiz.

Ortaokul ve liseli yıllarımın dayanılmaz konusuydu, piramitler.
Artık daha sağlam basıyorum ayaklarımı yere.

29.06.2007 saat 23,30 da yani dün gece, bir belgesel kanalında bu konu ile ilgili oldukça tatminkar açıklamalar yapılıyordu. Güncel berbat siyasi çekişmelerden ve haberlerden, popüler kültür kalıntılarından sıkılanların sığınağı belgeseller.

Yapanların, çok kalabalık kölelerden oluşmadığından başlandı konuya.
En fazla 20-25 bin özgür kişi ile bir piramitler yapılmış. Yapanların, yaşadığı kent kalıntıları ve mezarlarından bu sonuca varılmıştı. Ayrıca çıkan kemiklerin incelemesinden de bu kişilere çok hassas beyin ameliyatı izleri (Düzgün kesilmiş kafatası parçaları) olduğu bundan dolayı da önemli bir mevkileri olduğu tespit edilmiş. Kemik ölçülerinden de bu kişilerin Mısır'da yaşayan yerli halktan olduğu anlaşılmış.

Piramitlerin dış dolgularını oluşturan, yumuşak taşların oyulmalarını bakır çiviler ile gerçekleştirmişler.
Ama bir şansla; Yörede çıkan bakırda bulunan arsenik, bakır madenini sertleştiriyormuş. Bu sayede bilmeden de olsa sert bakır çiviler ile bu işlemlerini yapabilmişler.

Esas şaşılacak şey ise; piramitlerin orta ve lahit odalarında kullanılan granitler. Bu granitlerin milimetrik kesimleri ve yerleştirilmeleri. Bu konu gerçekten de çok ilginçti!
Granitleri kesmek için uzun, dişsiz bakır hızarlar kullanmışlar! Evet evet yanlış duymadınız, kutursuz, dişsiz düz bakır hızarlar ile bu granitleri kesmişler! Ama sürtünme bölümüne kum dökerek!!!
Kumun içindeki kuartz parçacıklarının yardımı ile bakır hızar granitleri kesebiliyor. Deneyerek de ispatladılar.

Dikkatimi çeken şey ise; piramitlerin, yapımlarının tarih içindeki gelişimi. Çoğumuz piramitleri aynı ölçülerde ve kusursuz zannederiz. Oysa ki, tarih içinde piramit yapıları da kötüden iyiye bir ivme izlemiş.
İlk piramitler basamaklı piramitler, daha sonraları yerlerini basamaksız düz piramitlere bırakmış. Yerden 55derece açı ile başlamış bir piramidin yapım aşamasında dengesizliği, zemindeki yumuşak kumun çökmesine ve odalarında çatlaklara neden olunca, yarısından sonra açı 40 dereceye indirilmiş. Bu piramite biz eğik piramit diyoruz.
Daha sonraki piramitler 42, 45 ve en son da 52 derecelik açılar ile yapılmışlar. *

Çok acil olarak hatırladıklarım bunlar.
Bu bildiklerim piramitlere olan ilgimi azalttı mı?
Kesinlikle hayır.
Hatta daha fazla ilgi duymaya başladım. İnsana ve yeteneğine karşı.

Hatalarımı, cehaletime bağışlayın

Aphrasijab
11-07-2007, 20:11
o judas priest klibini daha once izlememiştim guzelmiş...

NedimYilmaz
12-07-2007, 17:07
Bunu özelden belirtiniz bu başlıka ne işi var?

Aphrasijab
12-07-2007, 21:53
ya senin koyduğun klipten bahsediyorum...

forumu her açtığımda senin judas klibi devreye giriyo...