Turan Dursun Sitesi Forumları

Turan Dursun Sitesi Forumları (https://turandursun.com/forumlar/index__1.php)
-   Konu-dışı (https://turandursun.com/forumlar/forumdisplay.php?f=12)
-   -   babası, dedesi ve büyük dedesi peygamber olan kimdir...?? (https://turandursun.com/forumlar/showthread.php?t=4286)

dolfen 26-06-2007 21:00

babası, dedesi ve büyük dedesi peygamber olan kimdir...??

evet sorumuz basit cavapları alalım...

ozgur_beyin 26-06-2007 21:07

Re: babası, dedesi ve büyük dedesi peygamber olan kimdir...?

Silsile şöyle takip ediyor. Şu an yaşayan peygamber, ÖZGÜR_BEYİN *onun babası, büyük babası *,büyük babasının babası....................... ve son peygamber ademde hitam oluyor. :lol:

AYATA 26-06-2007 22:10

Ademin torununun oğlu...

InVitatio 26-06-2007 22:15

bende bir peygamber torunuyum :-)

sargon 26-06-2007 22:32

Benim dedelerden biri de peygamber torunuymuş. Demek ki ben de biraz vardır.

Sorunun gerçek cevabı: Bizim Spartakus.

26-06-2007 23:06

Hz. Nuh, bildim mi?

spartacus 26-06-2007 23:09

:)
Hehe, Anadolu peygamberler Torunu yatağıdır, Arabistan ise Peygamber Torunu fakiri, acaba Bizler mi Arap'ız Yoksa Araplar mı Anadolu halklarından belli değil. laf aramızda ben bu işte biraz kraldan çok kralcılık görüyorum, yalakalıkda denebilir :)

Bir sırrımı söyleyeyim, ben alemlere ve milletlere üstün kılındım, Heptelehübü, Hübü'nün nurlu elçisiyim. Dolfen daha ben hayatta iken mirasa kondu *:twisted:

İbrahim - > İshak -> Yakup(İsrael) ->Yusuf ->Davud - >Süleyman

Cevap: Bunların alayının dedesi, babası, büyük dedesi peygamber(Kral) Dolfen hangisini soruyorsun :)

Karışık oluyor sanırım, hepside altı üstü Büyük krallar, yüce krallar bunların, babadan oğula geçer bir krallık, tabi peygamberlikde, aslı Tanrının oğludur bunlar, peygamberlik işin raconu... Yüce Yaratan Hübü'den aldığım Ayetlere göre bunların hiç biriside peygamber değilmiş...

spartacus 26-06-2007 23:11

Bu arada Sargon yanıtlar sanırım :) I. Sargon'da peygamber olamaz mı? Musa senaryosu aşırı derecede Sargon'un hayatına benziyor.

sargon 26-06-2007 23:29

Ne demek Spartakus, hemen.

Bizim Sargon'un kızı tanrıçadır: İnanna. Daha doğrusu İnanna Sargon'un kızı Enheduanna ile zuhur eder. İnanna da Uruk'un tanrıçasıdır. Her şehrin bir tanrıçası vardır. İnanna da ay tanrısı ve ay tanrıçasının çocuğudur. Tam bu sıralarda biraz karmaşa vardır. Tanrıçalardan (anaerkillikten) tanrılara (ataerkilliğe) geçiş yaşandığı için işler biraz karışır.

Antum, Ninlil, Damkina, İştar ve Baba tanrıçalar olarak 5 eski Sümer şehrinin kutsal tanrıçalarıdır. Bu şehirler Uruk, Ur, Eridu, Larsa ve Lagaş.

Bizim sargon bu kadar tanrı ve tanriça arasında biraz gariban kalmış olsa da iyi adamdır. Bir de tanrıça büyüttüğüne göre onda da bişeyler olması lazım. Zaten Musa hikayesini de ondan araklamışlar baksana.

InVitatio 26-06-2007 23:32

sizleri bilmem ama
ben hz adem torunuyum :)

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 08:34 .