Turan Dursun Sitesi Forumları

Turan Dursun Sitesi Forumları (https://turandursun.com/forumlar/index__1.php)
-   İslam (https://turandursun.com/forumlar/forumdisplay.php?f=9)
-   -   Ne kendi etti rahat,Ne âleme verdi huzur....... (https://turandursun.com/forumlar/showthread.php?t=2128)

pante 01-06-2006 14:11

Re: Ne kendi etti rahat,Ne âleme verdi huzur.......

Alıntı:

"akıl var mantık var arkadaşım..bir peygamberin kızıyla zina yaptığına inanacak kadar akıldan yoksunluk olur mu?peygamberler insanların en şereflileridirler.boşu boşuna,nedensiz Allah'ın elçileri değildirler.."
Herhalde Türklerin yapısından geliyor bu özellik. Namus ve ahlak kavramlarımız, kutsal kitaplardan ve peygamberlerden dahi üstün. Şamanlık genlerimizde devam ediyor galiba.

Eslemtu kardeş;

Bir önceki yazımda, Tevrat'tan da verdiğim linklerle peygamberin kızıyla isteyerek zina yapmamış olduğunu, soyun sürmesi amacıyla kızlarının bu işe kalkıştığını yazmıştım. Ortadoğu halklarında, özellikle o dönemlerde bu türden olaylara aşırı hassasiyet yok demek ki. O nedenle de Tevrat olayları olduğu gibi, saklamadan, çarpıtmadan yazmış.

İslam'da da Hz. Muhammed'in çok kadınla evlenmesi, 6 yaşında bir kız çocuğu ile, evlatlığının karısı ile evlenmesi, savaşa giderken neredeyse tüm kadınların, amca kızı, hala kızı, teyze kızı vs. ona helal kılınması gibi konular Araplarda büyük tepkiyle karşılaşmamıştır. Öyle olsaydı, "Böyle peygamber mi olur" der, öldürürlerdi onu.

Peygamberleri kutsal zannetmek, onları insanüstü gibi algılamak, onları diğer insanların en üstünü, en şereflisi, en dürüstü, en ahlaklısı, en karakteri sağlam olarak görmek ve efsaneleştirmek bu hatayı doğuruyor. Muhakkak ki sıradan insan değiller ama melek de değiller. Siz ise onları meleklerden de saf hale sokuyorsunuz. Bu çelişki değil mi?

01-06-2006 15:13

(Eslemtu)
Ezkamo,yani sırf tartışmak için yazıyorsun..verdiğim linkte özet olarak var..sorunun cevabı varmı,yok mu?yok diyorsan ''yuf'' olsun sana... .ortada delil dururken,sen görmemezlikten geliyorsun.ne istersen onu yap;ister gör,ister görme...
Ezkamo şeriat demek,yol demek..bu manada evet benim bir yolum var.

Eslemtu,
Bilgi sahibi olunmadan fikir sahibi olunmaz.Yarım yamalak kulaktan duyma
bilgilerle ortaya çıkarsan böyle zor durumlarda kalırsın.Sana ''yuf değil
''yuh''olsun.Tekrar soruyorum geçmişten günümüze yapılan buluşlarda hangi
islam aliminin adı var.Kıvırma.Adlarını ve buluşlarını yaz.Yazki izleyenler
bir fikir sahibi olsunlar.Kaynak kitaplarını da gösterdiğim halde halen o
linkte sorunun cevabı var diyorsun.Ben cevabını bulamadım.İkincisi şeriat yol demek.Evet ben şeriatçıyım diyemiyorsun.Tekrar ''yuh''olsun sana!...

ESLEMTU 01-06-2006 17:45

Psiko,Elbette Tevratta ve İncil'de de Allah'ın ayetleri var;bunların hepsini Kur'an'da bulabilirsin..Peygamber efendimizn bir sözü var zaten.Ehl-i kitabın dediklerini ne tasdik edin,nede reddedin..olaki tasdik edersiniz,o Allah'ın ayeti değildir...Olaki reddedersiniz o Allah'ın ayetidir.(-bunun benzeri bir hadis..) Kur'an'da ehl-i kitabın Allah'ın ayetlerini dünya menfeati için yerlerini değiştirdikleri çoğu yerde geçer..Bunu bilmiyor olamazsın..Verdiğim ayette buna yönelik bir ayet..Anlamamış olmazsın..Hele kızıyla zina eden,bir peygamber iftirasını asla ve kat'a tasdik etmeyiz..Bu bile Tevrat'ın tahrif edildiğini açıkça gösteriyor..

Psiko,bu ayettlerin tefsirinden bahsediyorsun sen..Oysa bu ayetleri vermede ki amacın bu değil konu da bu değil..Sağ gösterirken,sol vurmaya çalışıyorsun..Burada yahudiler kendi kitaplarında yazılı olan bir cezayı uygulamıyorlar..yoksa Ehl-i Kitap İslam'a davet edilmiştir..

Nisa-
47- Ey kendilerine kitap verilenler, biz bazı yüzleri çarpıtıp ense taraflarına döndürmeden ya da Cumartesi yasağını çiğneyenleri lânetlediğimiz gibi lânetlemeden elinizdeki kitabı onaylayıcı olarak indirdiğimiz Kur'an'a iman ediniz. Yoksa Allah'ın emri her zaman kesinlikle yerine gelir.
48- Hiç kuşkusuz Allah, kendisine ortak koşma günahını bağışlamaz. Bunun dışında kalan günahları dilediğine bağışlar. Kim Allah'a ortak koşarsa son derece büyük bir iftira günahı işlemiş olur.

Kendi kardeşlerini öldüren varsa,bunu ne ile yaptıkları ve suçları kendilerine aittir..Allah'a isyan konusunda eğer Mevlana bir şey demişse onada tabi olunmaz..ne demiş sen bir açıkla..

Hz.Musa (a.s) kazaen öldürdü,bilerek isteyerek değil...Hz.İsa(a.s)'ın babasız doğuşuyla,tevratta bir peygamberin kızlarıyla zina etmesini mi denk olarak görüyorsun.sizin terazinizde şaşmış..Tevratta açık açık yazmış aç oku.hemde bir kerede değil..iki kere..Buda açıkça tahrif edildiğini gösteriyor..Bu iftirayı tasdik eden sizlere ne demeli?!...

ESLEMTU 02-06-2006 02:03

Psiko,senin gitmek istediğin yönü gayet iyi biliyorum,psiko.lakin mü'min'in ferasetinden de çekinmen gerek işte bunu unutuyorsun..verdiğin cevap ve akabinde sorduğun soruyu adil bir mahkemeye götürelim,görüşmeye bile luzum görmezler..böyle bir anlayış,böyle bir hüküm bilmem sadece sizde var herhalde..kör olmak istiyorsan,sen kendin bilirsin buyur,kör ol..körlüğün sadece kendine zarar verir,bana değil...sizin teraziniz yokki size kalibrasyon önerelim..

vartor 02-06-2006 06:07

Deveye hendek atlaramazsin. Sahi, ne demek bu? Develer neden hendek atlamaz? Anatomileri mi musait degil, yoksa beyin yapilari, yani sinir sistemleri mi?
Bu arada, sabrina olan hayranligimi belirtmek isterim sevgili psikokemoterapi.
Sen insanlari hakikaten seviyorsun. Benimki sevgiden cok acima duygusu galiba

K.C. 06-06-2006 14:29

Alıntı:

psikokemoterapi";p=&quot´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 34604)
Firavun mahkemesinde Hz.Musa,Hanna-Kayafa mahkemesinde Hz.İsa,Vatikan mahkemesinde Hz.Muhammed olsan kaç yazar doğru.
Hz.İsa Yuhanna İncil'inde 5.Bap 45-46-47 de bak Yahudilere ne diyor:
45:Baba'nın önünde sizi suçlayacağımı sanmayın.Sizi suçlayan umut bağladığınız Musa'dır
46:Musa'ya İMAN etmiş olsaydınız bana da İMAN ederdiniz.Çünkü O Benim hakkımda yazmıştır.
47:Ama O'nun yazılarına İMAN etmezseniz Benim sözlerime nasıl İMAN edeceksiniz?

Bu koyu renkle belirlediğim İncil'den alınma ayetlerin çok benzeri Kur'an'da da var. İyiden iyiye kur'an'ın hz. Muhammet'in okuduğu veya kendisine okunan diğer kitapların kendisine uygun kısımlarını aldığına inanmaya başladım.

soro 06-06-2006 16:04

ya cahil,
yazılarından baya etkilendim doğrusu.bu konudaki kazanımlarımı arttırmak istediğimden sizin de belirtmiş olduğunuz;
daha önce katıldığınız forumların linklerini
ve sizin nickinizi
acilen bildirmenizi rica edecem.
bu benim aydınlanmam için çok mühim.
bakalımsize kimler kafir mafir demiş bi göriyim.sizin kıymetli cevabi yazılarınızı da okiyim.
mümkün mü acaba.

soro 06-06-2006 16:07

:evil:

K.C. 06-06-2006 16:08

Alıntı:

sorogren";p=&quot´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 35076)
ya cahil,......... mümkün mü acaba.

hayır, mümkün değil...

sn. soröğren, sanırım siz de sorgulamaya başlayacaksınız yakında. işte bu memnun edici.

soro 06-06-2006 16:13

yalnız sorgulamaya sizden başladık pot kırdık galiba.
ben sizin fikirlerinizi başlangıcından bugüne öğrenmek istiyorum.aydınlanma sürecimde bana yardım edin de müsaade edin daha bir hafta öncesine kadar katıldığınızı ifade ettiğiniz,bizleri de gözyaşlarına boğan o forumları bildiriniz lütfen.bizim aydınlanmaya hakkımız yok mu.bak pante derim ha.

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 20:38 .