Tekil Mesaj gösterimi
Alt 06-08-2006, 19:23
hazretikömürcü hazretikömürcü isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

hazretikömürcü - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart Şaşırmayınız Arap Gerçeği

Bu ayetlerin insanlığa ne gibi bir yararı var? İnananlara hayırlı olsun.
Sakın şaşırmayınız! Aşağıdaki Nisa surasi 23. ayetidir. Yukarıdaki Ahzab 50. ayette halakızı peygambere helal, size haram. Bizde ise herkese haram…
Size şunlarla evlenmek haram kılındı: Analarınız, kızlarınız, kız kardeşleriniz, halalarınız, teyzeleriniz, erkek kardeş kızları, kız kardeş kızları, sizi emziren sütanneleriniz, süt kız kardeşleriniz, karılarınızın anneleri, kendileriyle zifafa girdiğiniz karılarınızdan olup evlerinizde bulunan üvey kızlarınız, -eğer anneleri ile zifafa girmemişseniz onlarla evlenmenizde size bir günah yoktur- öz oğullarınızın karıları, iki kız kardeşi (nikah altında) bir araya getirmeniz. Ancak geçenler (önceden yapılan bu tür evlilikler) başka. Şüphesiz Allah çok bağışlayıcıdır, çok merhamet edicidir.
“...karılarınızın anneleri, kendileriyle zifafa girdiğiniz karılarınızdan olup evlerinizde bulunan üvey kızlarınız, -eğer anneleri ile zifafa girmemişseniz onlarla evlenmenizde size bir günah yoktur-...”Ayetin burasına çok daha fazla dikkat ediniz: Bu ne demektir? Siz de benim gibi şaşırıp defalarca okuyacaksınız. Çeviri yine Diyanet’in. Anlatım oldukça açık: Sen, kızı olan bir kadınla evleneceksin, tam gerdeğe gireceğin sırada birde baktın ki ne göresin, karın olacak kadınından daha güzel bir kızı var. Kadını boş verip kızına... Tekrar ediyorum: Bu ayet Kuran’ın ve Kuran’a Allah tarafından emir olarak konulmuş. Ahlak kurallarına uyuyor mu?