Tekil Mesaj gösterimi
Alt 09-08-2017, 23:57
world world isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

Felâsife´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Hiç başka bir şey dememiş mi?

Ya soruyorum gayet normal değil mi? Neden Harunda, Musa değil? Musa ise hangi Musa? vs.

Bunda saçmalık aramak, kutsal olana soru sormak saçmalığından mı geliyor, afedersin ama bu da saçmalığın daniskasıdır.

Eğer gerçekte Meryem bahsettiğin o Harun'un kardeşi olsa, sadece Harun mu denirdi, yoksa şöyle mi denirdi?

Ey MUSA ve HARUN'un KIZ KARDEŞİ !...

Denirdi ki o zaman sen, yerden göğe kadar haklı olurdun.
Ee! ortada böyle bir durumda yok, Harun kim! sarı çizmeli Mehmet ağa.

Bunlar aslında kuranın tuzaklarıdır, neticede kendini tuzakçı ilan bir Tanrı var ve onun gösterdiğini de görüyorsan, tuzağa düşmüşsün demektir.
Ayna örneğini daha öncede vermiştim o yüzden gördüğüne daha dikkatli bak derim.
Ben birçok kez ''gerçek İslam bu değilci'' Müslümanla tartıştım ama cidden söylüyorum onlar bile Kuran'ı bu kadar kurtarmaya çalışmadı. felasife yapma gözünü seveyim yazdığım şeyi tamamen alıntılasana.

İncil'de Harun'un kızı ifadesi Harun soyundan olduğuna vurgu için Elizabeth adına kullanılır. Bunda sorun yok. Sorun şu başka Harun yok o Harun kızı ifadesi Elizabeth'in tapınakta görevli Harun soyundan olduğunu vurgulamak adına kullanılmıştır. Yani Elizabeth'in babasının adı Harun değil Elizabeth Levililer'den yani tapınakta görevli olan kesimden , Harun soyundan. Yani Musa'nın kardeşi Harun. Daha ne kadar basit anlatayım daha nasıl açıklayayım cidden karanlığa anlatıyorum sanki.

Ayrıca felasife dostum, Arap zeki falan değil tuzak kuramıyor Arap daha Meryem'in kimin kızı, akrabası olduğunu bilmiyor Arap daha Musa zamanında Samiri halkının yaşamadığını olmadığını Samiri diye birinin yaşamayacağını bilmiyor Arap daha Haman'ın firavunla alakası olmadığını bilmiyor , Arap hiçbir şey bilmiyor ama sanırım siz Arap'ı ve ürününü o kadar çok kutsamışsınız ki Kuran'ın da dediği gibi Allah tuzak kurmuş bilim de etimoloji de tarih de karşılaştırmalı dinler tarihi de bu tuzağa düşmüş bir tek siz o mağaranın dışındaki Platon'un ışığını gören seçilmiş kişiler, o tuzağa düşmediniz.

Şu 2 gruptan hiç hazzetmiyorum: İslamcılar ve Gerçek islam bu değilci (Kuran aslında mecazcılar). Ve sanırım 2.gruba duyduğum antipati gittikçe bende nefrete dönüşecek. Bilimin aydınlığından kaçamayacaksınız tasavvuf da kaçamayacak üzgünüm. Yahudi masallarını, hristiyan paganlığını, Arap başucu masallarını acımasızca eleştirecek bilim ve size ancak ''orda onu demek istemiyor'' diyerek ufak ufak yol almak düşecek.