Tekil Mesaj gösterimi
Alt 31-10-2010, 05:12
semihgencayla semihgencayla isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Sayin protoss ;

"Din en büyük gücünü herşeye cevap vermesinden alır" demisiniz.
Burda once dinin ne oldugunu aciklamak gerekirki uzun uzadiya yazmayi sevmiyorum, oyle bir din ki insanlarin yatak odalarindan,yolda yuruyuslerine,ticaretlerinden,medeni hukuktan,vasiyete kadar insanligin karsisina cikacak olasi tum meselelere gerek kuran gerek ise resulun hayati ile bilgilendirme yapmistir,ancak tup bebek ve sigara gibi zamnla ortaya cikan meselelerde ise ictihad kapisi aciktir.Yaratan kullari icin uymalarini istedigi hayat bicimini ayrintilari ile aciklamis olmasina sasirmaniza ben asirdim acikcasi...

124 bin peygamber dünyaya geldi dendiğinde, yuh lan ortadoğunun dışından çıkanlar bu kadar mı başarısız olmuş sorusunu sorma gereği hissetmez şüphe duymayanlar. demissiniz.

İsterseniz suphe duymayanlar degilde meseleyi daha bir derinlemesine arastirma firsati bulmus olanlar diyelim buna cunki ortadoguda muslumanligin agirlikta olmasi ile alakali degildir bu gelen 124 (tahmini) peygamber islam degil ayni zamanda incil,tevrat,ve zeburunda vahiy alan peygamberlerini kapsar bu durumda dunya uzerinde 'semavi dini' benimseyen yada isitmis ulke sayisi animsanmayacak duzeyde oldugunu bilirler.

1 yaşında ölenin günahı yoktur diyorsunuz ki sizin bakış açınıza göre doğru. Öyle ya da böyle torpil değil midir bu ? demissiniz.

Simdi isterseniz dini yaraticiyi vegunahi bir kenara birakalim,dinsiz bir dunyadayiz ve buna hepimizi inaniyoruz ne yaratici nede gunah yok kabul edelim,bu durumda 1 yasindaki cocugu yaptigi bir yanlistan oturu suclu bulup cezalandiracakmiydik ?
İisin islami boyutu ise 5-70 yasina kadar yasamis biri ile 10 yasina kadar yasamis biri ahirette bir olurmu ? ayette ne diyordu ? herkes yaptigi iyligin e kotulugun karsiligini bulacak ne bir zerre assagi ne bir zerre yukari bu kismi siz zihninizde canlandiriniz.

kafamda bir din yaratacağım ve onun peşinden gideceğim. demisisniz.

Zaten suan yaptiginizda o degilmi ? ''Kendi istek ve tutkularını (hevasını) ilah edineni gördün mü? ''furkan-43-
Siz zaten nefsinizin pesinden gidiyorsunuz,islam sii yada sunnilik degildir,bir seye inaniyor ve o dogrultuda yuruyorsaniz karsiniza cikabiecek zorluk ve sorumluluklar sizi yolunuzdan cevirmemeli diye dusunuyorum,o ne dedi bu ne dedi gibi dusuncelere dalarsaniz kendiniz icin hicbirsey yapamassiniz...

Selametle...