Tekil Mesaj gösterimi
Alt 31-10-2010, 15:40
Bronx Bronx isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Magazinciler gibi sözün başını sonunu tırpanlayıp işinize gelen yeri almanız çok ucuz bir yöntem.

55.Biz sadece şunu söyleriz: "Seni, ilahlarımızdan biri fena çarpmış." Hûd dedi ki: "İşte ben Allah'ı şâhit tutuyorum. Siz de şâhit olun ki, ben sizin Allah'ı bırakıp da O'na ortak koştuğunuz şeylerden uzağım. Haydi hepiniz toptan bana tuzak kurun, sonra da bana göz açtırmayın."
56.
"İşte ben, hem benim, hem sizin Rabbiniz olan Allah'a dayandım. Yer-yüzünde bulunan hiçbir canlı yoktur ki, Allah, onun perçeminden tutmuş olmasın. Şüphesiz Rabbim dosdoğru bir yol üzerindedir."
57."Eğer yüz çevirirseniz; bilin ki ben, benimle gönderileni size tebliğ ettim. Rabbim (dilerse) sizden başka bir kavmi sizin yerinize getirir ve siz ona bir zarar veremezsiniz. Şüphesiz Rabbim, her şeyi koruyup gözetendir."
58.
Helâk emrimiz gelince, Hûd'u ve beraberindeki iman etmiş olanları, tarafımızdan bir rahmetle kurtardık. Onları ağır bir azaptan kurtardık.
....
Görüldüğü üzere alıntı yaptığınız ayetler Muhammed'in ya da Allah'ın ağzından değil Hud'un ağzından olduğu belirtilere yazılmıştır. Bu kısımda da Hud "Rabbim dosdoğru yol üzerindedir" derken doğru yolun Allah'ın gösterdiği yol olduğunu söylemektedir.