Tekil Mesaj gösterimi
Alt 31-10-2010, 18:16
Bronx Bronx isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Kur'anı yazıya geçirenin Muhammed peygamber olduğunu inanan inanmayan herkes kabul etmektedir zaten? Buradaki soru şu: Kur'an Muhammed peygambere vahy mi oldu yoksa Muhammed peygamber kur'anı kendisi mi yazdı?
Zannedersem demek istediğiniz şu;
"Kur'anı Muhammed peygamber yazdı, insanları inandırmak adına da kur'ana böyle bir övgü yerleştirdi ama kur'an Allah kelamı olsaydı böyle bir övgü bulunmazdı"

Ama burada şöyle bir yanlış kabul söz konusu;
Burada Hûd peygamberden bir alıntı yapılmakta ve Hûd peygamber inanmayanlara karşı inandığı tanrıyı savunmakta. Aynı bu gün bu forumda olanlar gibi anlayacağınız...Yani ne Muhammed Allah'ı övüyor ne de Allah böbürleniyor sadece Hûd'un bir anekdotuna yer veriliyor bu yüzden sözleriniz herhangi birşeyi kanıtlamaz ya da çürütme sadece yorumdan ibarettir.

Bir ikincisi;
Sayın averroes:
İlk önce karşında çocuk varmış gibi konuşmayı bir kessss!! Hiçkimse bu forumda saygı sınırını aşamaz. Sanki sen 50 yaşındaki bir bireymişsinde bende 15 yaşında bir çocukmuşum gibi yazmışın.

Sayın diye başlayıp "kessss!!" gibi bir laf kullanıyorsunuz üstüne de hemen senli benli oluyorsunuz ve yine üstüne kimsenin saygı sınırlarını aşamayacağını söyleyip lafı saygılarınızla bitiriyorsunuz madem çelişki arıyoruz bu bana biraz çelişkili geldi

Açıkçası Averroes'in uslubu bana daha saygılı geldi... Nice 15 yaşındakiler gördüm 50 yaşında adamdan akıllı nice 50 yaşındakiler gördüm 15 yaşındaki gençten akılsız bu anlamda yaşın bir önemi yok, 15 yaşında olmak ne Averroes'in yaptığı gibi (Tamamen saygılıydı dememiştim daha saygılı demiştim.)küçümsenecek birşey ne de sizin yaptığınız gibi utanılacak birşey madem 15 yaşında değilsiniz neden bu denli hırçınlaşıyorsunuz yarası olmayan niye gocunsun? Bundan utanacak ya da çekinecek birşey yok 15 yaşında bir birey pekâla 50 yaşında birisinden olgun ve akıllı olabilir kendini yetiştirmekle alakalı...