Tekil Mesaj gösterimi
Alt 16-10-2012, 01:29
imansiz imansiz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Gunesin Batidan Dogmasi(Kiyamet Alametleri)

Gecenlerde kiyamet alametleri hakkinda yazilar okuyordum alametleri incelerken daha once bilmeme ragmen gunesin batidan dogusu konusuna takildim.Herkes asagi yukari bu konuyu bilir kucuklugumuzden beri hep anlatilmistir binalar ve zinalar cogalicak gunes batidan dogacak vs vs..

Bu sefer ustunde durmadigin dusunmedigin siradan bilgiler katagorisinden cikartip ustunde dusunmeye basladim,Kuranda dunyanin duz sanildigi gunesin balciga battigi gibi o donemin bilgi seviyesinde ayetleri oldugunu cok defa tartistik ve muslumanlar cesitli bahaneler urettiler yok o balcik dedigi okyanustur yok zulkarneyn zaman yolculugu yapiyordu filan..

Bu ayetlerin bizim anladigimiz sekilde oldugunu bu kiyamet alameti uzerinde dusununce zihnimde kesinlestirdim.

Sebeplerim ise sunlar peygamber diyorki gunes batidan dogmadikca kiyamet kopmayacak ve batidan dogduktan sonra kimsenin tovbesi kabul olmayacak.

Yani gunes sanki bir yerden geliyor bir yerden batiyor dunya donmuyor gibi bir anlam var ve kiyamet zamani gunes bati tarafindan gelecek dogu tarafindan batacak.Eger o donemdeki bilgilerle dusunuldugunde olmayacak bisey degil cunku dunyanin gunesin etrafinda dondugunu bilinmiyordu,eger dunyanin gunes etrafinda dondugu bilinseydi ve saniyede yaklasik 30 km gibi bir hizla dondugu bilinseydi boyle muazzam bir sallama yapilamazdi sallama diyorum cunku hic bir akli ve mantiki aciklamasi ve izahi yapilamayacak bir yalan.

Muhammetin dediginin olabilmesi icin neler gerektigini dusundugunuzde imkansiz oldugu gorulur,yani bu hizda donen dunyanin geceden sabaha kadar tamamen durup aksi istikamette donmeye baslamasi ve ustundeki sistemleri korumak icin ayn hiza ulasmasi lazim.Yani bu muazzam saniyede 30 km lik hizdan 0 a inmesi ilk sart fizik kurallari acisindan imkansiz bir sey(disaridan cok buyuk bir fiziki mudahale olmamasi halinde) ve bu yavaslama esnasinda dunya uzerinde yasam diye bir sey kalmaz fakat peygamber diyorki gunes batidan dogduktan sonra insanlar tovbe etmeye calisacak ve tovbeleri kabul edilmeyecek,yani sudur bu ani yavaslama ve durma ve aksi istikamette donuse baslama ve olmasi gereken hiza ulasma asamasinda bu dunya uzerindeki insan yasami etkilenmeyecek ve insanlar bu mucuzeyi gordukten sonra tovbe etmeye baslayacak...

Isin ozu atarken bile biraz mantkli atmak lazim,fakat anlasilan o ki dindarlar icin mantigin ve mantikli dusunmenin bir onemi yok parmakla ay yarmak ,asayla deniz yarmak gibi akil disi seylere inanabiliyorlarsa dunyanin bir gecede durup aksi istikamette donebilecegine neden inanmasinlar...