Tekil Mesaj gösterimi
Alt 17-08-2013, 02:20
rastaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
rastaman rastaman isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

la la la´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Size göre "tam demokrasi" nedir? Halka kabul etmediği bir rejimi, değiştirilemez/değiştirilmesi teklif dahi edilemez maddeleri ve falanca ilke ve inkılapları denilen dogmaları dayatıp sadece yönetici seçtirmek mi?
Ortaya Kemalizmin saçma sapan yanlışlarını koymadan kıvıramıyorsunuz değil mi?

Ben parlamenter demokrasiye inanan milyonlarca ateistten biriyim,o yüzden ''değiştirilemez cumhuriyet yasaları'' bana sökmez.

Bir de iki mesajdır aynı cümleyi yolluyorsun,sen de haklısın tabi,konuyu bir şekilde değiştirmen ya da geçiştirmen lazım,

O yüzden konuyu değiştirip kaçma,adam gibi korkmadan cevap ver.

Siz şimdi bunca zaman yalan mı söylediniz yani?

Başbakanın ağzından düşürmediği demokrasi kelimesini her ağzına aldığında yalan söylediğini kabul ediyorsun mecburen.

Yalan söylemeyip tüm kimliğinizle ortaya çıksanız,''arkadaş biz İslamcıyız,Kuran'ın emirlerini tatbik edecez,artık kadınlar erkeklerin yarısı kadar miras alacak ve iki kadının şahitliği bir erkek edecek'' deseniz yine % 50 oy alabileceğinizi mi sanıyorsunuz?

Bu kalleşlik,karşındakini kandırmak değil mi?

Eğer bu ülkenin % 51'i şeriat yasalarının uygulanmasına evet demiyecekse-ki şu haliyle bu oyu alamıyor,doğrudan şeriat referandumuyla almasına imkan yok- o halde sanane kemalistler'in yasalarından?
Yoksa o yasaları demokratız diye kandırıp yalan söylediğiniz %50'nin gücüyle mi şeriat yasası yapacaksın?
E bildiğin hile bu?
İnsanları açıkça aldatmak.
Ha sen kol ayak kesmeli şeriat yasanı gerçekten % 51'le bu ülkeden geçirebilirsen buyur o % 50'ye uygula,artık içki içti diye kırbaçlar mısın,elini mi kesersin,sol ayak bileğini bilemem.Yok o yasaları diğer % 50'ye uygulamaya kalkarsan öyle Gezi mezi hafif kalır,başkasının gırtlağına sarılmak neymiş görürsün.

Bildiğin zorbasınız siz İslamcılar,bu forum üyelerinin çoğu gibi ben de eski İslamcıyım ve ne mal olduğunuzu gayet iyi bilirim.

O yüzden birbirimize rol yapmayalım,hepimiz biliyoruz ki sizler tüm laiklerin aslında mürted olduğunu biliyorsunuz ve mürtedin cezası Kuranda açıkça ölüm olarak belirlenmiş.Herşeyiniz baştan aşağı rol kokuyor,bu kadar insana bu kadar yalan söylemek çok zor tabi.Daha da ötesi kendine yalanlar söylemek ve bunu içten içe bilmek.

Gerçekte iktidarda olsanız da çok eziksiniz aslında,günün her saati yüzlerce örneğini görüyorum bunun.

Cehalet dolusunuz,dünyadan haberiniz yok.Hani şu youtube'daki AKP seçmeni videosu var ya,hergün yüzlerce insanla tanışıyorsun ve çoğu zaman sadece bir bakışta İslamcı mı laik mi anlayabiliyorsun.Eğitim seviyesi yüksekse büyük ihtimal laiktir,bu kadar basit.Belki kafir laikler gibi modern giyinip sünnet-i seniyye'ye uymayan genç İslamcılar'ı laik sanabilirsin,onun dışında cuk oturur.Cehalet ve din;ateizm ve bilgi seviyesi doğru orantılıdır,sizde bunun ezikliğini,travmasını derin yaşıyorsunuz bilirim.