Tekil Mesaj gösterimi
Alt 15-12-2004, 15:09
Üye Değil

benim tebliğ yapmama gerek kalmadan ayet ve hadisleri yayıyorsunuz ne güzel...şeşke biraz da iyiniyetle anlasanız onları.Ben ılımlı falan değil gerçek bir mü''minim.çoğu genç gibi nurcu öğretiden de gelmiyorum.Benim babam da Turan Dursun öyküsüne benzer bir hayat yaşamış.Ama sonu acı bitmeyen bir hikaye .Birkaç sene imamlıktan sonra imamlığı bırakmış.Çünkü cenaze yıkamak , cami süpürmek genç yaşta zor gelmiş ona. Sonra devlet memuru olmuş.Uzun müddet namazdan ve oruçtan uzak yaşamış.kendi çevresinde adı kafire de çıkmış bir süre .Ama 50 yaşlarından sonra gerçeği anlamış.Tövbe etmiş.Namaza oruca katılır olmuş.Ailesi onu daha çok sevmiş ve itibarı artmış çevresinde.30 yıla yakın zamanını harcadığı kumarhaneleri, barları, içki meclislerini bırakmış ailesine baba evine erkek olmuş.Eğer sonunda tevbe etmeseydi de habire inkar etseydi, sonu Turan Dursun''a benzeyebilirdi.İşte inanmak böyle birşey.Kurtulmak demek, anlayışlı olmak demek.ben bu ayetlerinin yorumunu sayfalarca nakil etsem size yine inanmıyorsanız yumuşamazsınız.Dine siyasetten dolayı veya hukuktan dolayı karşı iseniz,bunun sorumlusunun demokrasi olduğunu söylerim size.Demokraside en çok oyu almak için her türlüyola başvurulur.Siyasiler kendilerini halktan göstermek için onların inançlarını benimsediklerini söylerler.Ortaya sırf siyasi menfaat için tartışılan bir değerler sistemi çıkar.Zaman zaman Atatürk konu yapılır,zaman zaman din...Ama kimse hangi ekonomik sistemle ülkeyi kurtaracağını söylemez.İşte ben siyasetten uzak bir şekilde dinime inanıyorum.Benim için din batılıların dogma dedikleri değiştirilemeyen ve iman edilen nizamdır.Bakıyorum KUR''AN''A HADİSLERE hırsızın nisab miktarından fazla mal çalması durumunda elinin kesileceğini,adam öldürenin öldürüleceğini, evlenmişken zina yapanın recmedileceğini vs. görüyorum.Müslüman olduğumdan bunlara inanıyorum elbet.Nasıl siz ateist iken inanmamakta ısrar ediyorsanız ben de Müslüman olduğumdan sonuna kadar inanıyorum.Artık ölünce kim haklı görülür.Ama tavsiyem Kur''an''ı incelemekten ayrılmamanızdır.Belki birgün siz de hidayete erersiniz....Hayır diliyorum...