Tekil Mesaj gösterimi
Alt 15-02-2013, 22:25
Alim52 Alim52 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

hattap´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Atesitler Bu bir Alıntıdır Ancak bunadan o Çok Çarpıcı Açıklamalar Getirebilecekmisiniz Açıkcası Sabırsızlanıyorum..

(...)

İnancımıza göre, Allah’ın haram veya helal kıldıklarında illa bir hikmet aramak gerekmez. Fakat insanlığın bugüne kadar edindiği temel tecrübe, Allah’ın emir ve yasaklarında bildiğimiz veya bilmediğimiz hikmetler olduğudur. Bilim geliştikçe, Allah’ın bizler için hazırladığı nimet ve hikmetleri anlamak daha da kolaylaşıyor.
Sevgili Hattab Kardesim,
Allah-u Teala sen ve senin gibi dusunenlere akil-fikir nasip eyleye. Bahsettigin o kaca prof.leri saymiyorum, belli ki onlar Islam'i ve Kur-an'i baska yerlerinden anlamislar. Anlasilan bu arkasaslar, ilim-bilim isini daha cozememisler ve bu kafa ile de cozemeyecekleri gayet acik...
Simdi, NIYE??? diyeceksin...
Fazla kafanizin karismamasi icin, basitce bir ornek vereyim, insallah anlarsiniz.
BESMELE ILE KESILEN ET'IN ICINDE MIKROP OLMADIGINI KESFEDEN BU BUUYYUK BILIM INSANLARIMIZ, BU KESFI YAPARKEN MIKROSKOP DENILEN ALETI KESFEDEN BILIM INSANININ BESMELE CEKMEDEN BU FAYDALI ALETI KESFETTIGINI BILIYORLAR MIYDI???
Ikincisi, BU BOYYUK BILIM ADAMLARI ( COK AFEDERSINIZ ) B.K TA INCI ARAYAN ELIN BILIM ADAMLARININ AY'A,MARS'A AYAK BASARKEN BESMELE CEKMEDIGI ICIN G.T'E GELDIKLERINI O MIKROSKOP GOSTERIYOR MU???
Gelelim bu boyyuk bilim adamlarinin cikardigi sonuca....
Bu yasadigimiz dunya da kac milyon insan besmele ve Allahu Ekber ile kesiyor??? ( Insanlari kast etmiyorum )? Bu BOYYUK BILIM ADAMLAR'NIN sonuclari dogru olsa idi, bu gun yedikleri etten ( Besmelesiz kesildigi icin ) aldigi mikroplardan dolayi kirilip gideceklerdi ve ve su anda Dunyamiz tamamiyle Musluman,Islam olacakti...Peki, var mi oyle bir durum???
Demek ki neymis; 5 vakitin disinda 15 vakit namaz kilan gercek anlamda ne hirsizdir, ne de pirofesor))....

Konu murted tarafından (17-02-2013 Saat 02:21 ) değiştirilmiştir. Sebep: Alıntı kısaltıldı.