Tekil Mesaj gösterimi
Alt 04-12-2011, 19:14
murted - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
murted murted isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Moderator
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

http://tr.wikipedia.org/wiki/Rıza_Nur

Şekilde görüldüğü gibi bir adamdır. Atatürk kapalı kapılar ardında teorik olarak grup bile yapıyor olabilir, ancak saldırmak için bu herifin zırvalarını referans göstermek pek sağlıklı değil. Bir adama kızınca aklına gelen her şeyi sıralarsın ya, sıraladıklarının birbiriyle ilgisinin olup olmamasına takılmazsın. Eşcinsel, pedofili, sarhoş, kavat, piç, bildiğim tüm kötü şeyler....

Üsluba bakılınca çamuru atayım da (Sebat'ı tenzih edeyim) gerisi onların bileceği iş diye düşünenlerden başkasının alıp da referans göstermeyeceği türden şeyler.

Hayat ve Hatıratım olarak bilinen 3 ciltlik kitabın ilkinde kendi hayatını ve hatıralarını, ikincisinde İnönü ile ilgili anılarını son cildinde ise Atatürk ile ilgili anılarını anlatır. Bu kitabında her ikisine de ağır ithamlar, zaman zaman yapılan ihanetin boyutunu hazmedemediğinden, ifadeleri mevcuttur. Anılarında İnönü'nün Kürt, Abdülhalik Renda'nın Arnavut, Rauf Orbay'ın ise Kafkasya kökenli olduğunu iddia etti. Mustafa Kemal'in ise I. Dünya Savaşı'nda hızla yükseldiği Çanakkale cephesinden beri Almanlarla işbirliği yaptığını öne sürdü.
Sağlık bakanlığı da yapmış olan bu zat küsüyor ve ülkeyi terk ediyor. Şu paragrafa bakın, akıllı işi mi?

Anılarını 1935 yılında, British Museum'a, 1960 yılına kadar yayımlanmamak kaydıyla gönderir. 1968 tarihinde Altındağ Yayınları tarafından mikrofilm olarak getirilen "Hayat ve Hatıratım" toplatılmış, yıllar sonra ilk üç cilt tekrar piyasaya sürülmüştür ve piyasadan kaldırılmıştır.
Bu arada alıntıyı kaldırıp, sadece yazının linkini veriyorum. Durduk yere başımıza iş açmayalım.

No Religion No Cry

Ateizmi Anlamak için tıkla!