Tekil Mesaj gösterimi
Alt 29-09-2021, 12:19
"ictenlik" - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
"ictenlik" "ictenlik" isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Yıldıztozu´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Adamın hikayesi netflixte unabomber belgeseliyle anlatılıyor.
Adamın yaptığı sisteme karşı müthiş bir protesto. Bu adama deli falan demem. Gayet akıllı biri.
Devlet tarafından atanan savunma avukatları, Kaczynski'nin ölüm cezası almaması için aklî dengesinin yerinde olmadığı iddiası ile savunma yapmak istedikleri için, Kaczynski avukatlarını görevlerinden azletti.

Yıldıztozu´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Şimdi bu teknoloji karşıtı adam bi porsche arabaya binip gaza bassa muhtemelen teknoloji harika bir şeymiş derdi.
Sistem karşıtlarında gözlemlediğim bu tarz imkanları elde edememiş olmaları. Elde etselerdi sisteme karşı olurlar mıydı? Sistemin imkanlarını elde edebilmiş insanlardan kimsenin sistem karşıtı olduğunu görmedim.
Bir keresinde, cinsel hayal kırıklığına manik bir uyum içinde, bir kadına dokunmanın tek yolunun bir olmak olduğuna karar verdi. Olası bir cinsiyet değiştirme operasyonunu tartışmak için kampüs sağlık merkezinden randevu aldı, ancak bekleme odasında kalp değişikliği oldu.

Utanmış ve kendine kızgın olan öfkesi, görmek için beklediği psikiyatristi öldürme düşüncesine dönüştü. Bunun, onu daha iyi hissettirdiğini buldu. Daha sonra şunu yazdı:

Bir Phoenix gibi, umutsuzluğumun küllerinden muhteşem yeni bir umudum var. O psikiyatristi öldürmek istediğimi sanıyordum çünkü gelecek bana tamamen boş görünüyordu. Ölürsem umursamadığımı hissettim. Ve kendime dedim ki neden psikiyatristi ve nefret ettiğim herkesi öldürmüyorum. Önemli olan aklımdan geçen kelimeler değil, onlar hakkında hissettiklerim. Tamamen yeni olan, gerçekten birini öldürebileceğimi hissetmemdi. Çok ümitsizliğim beni kurtarmıştı çünkü artık ölüme önem vermemiştim. Artık sonuçları umursamadım ve kendime, hayattaki rutumdan gerçekten çıkabileceğimi ve cesur, sorumsuz veya suçlu şeyler yapabileceğimi söyledim.

Sonunda, "Öldüreceğim, ancak yeniden öldürmek için tespit etmekten kaçınmak için en azından biraz çaba göstereceğim." Dedi.

https://tur.tivoyageur.com/ted-kaczy...abomber-878917

[...] insanların yargılamak için bana gönderdiği internet ilanlarından , muhtemelen [benim hakkımda] öğrendiklerinizin çoğu saçmalıktı.

https://quotes.thefamouspeople.com/t...nski-15069.php

İçtenlik yazıları ve yazarlığı açık/özgür kaynak kodlu yazılım mantığının ve duygusunun tam aynını paylaşarak, mülkiyetsiz, anonim, yazarca sahiplenilmeyen, isteyenin istediği gibi izinsiz alıp dağıtıp çoğaltabileceği ve isterse kendi geliştirebileceği, katabileceği imzasız yazımlar olma felsefesi taşır. Özel olarak kaynak kişi alıntı kaynağı belirti tutulmamışsa yayımsız basımsızdır. İnternette yazılmıştır. Dileyen kullanır.