Tekil Mesaj gösterimi
Alt 28-02-2011, 21:48
dilaver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
dilaver dilaver isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği Başarı Ödülü Başarı Ödülü 

Toplanma yeri ve Tarihi

Tarih :02/03/2011
Saat :18.00
Galatasaray meydanı
Beyoğlu

28.02.2011

Biz İstanbulda yaşayan Kıbrıslı Türklerin Derneği İST-KIBES olarak Afrika Gazetesine silahlı saldırı ve Şener Levente yönelik tehdit mektubunu lanetliyoruz.

Kıbrıs'ta Kıbrıslı Türkler, Kimliklerini korumak,Varolmak ,kendi gelecekleri ile ilgili kararlarda söz sahibi olmak,kendi kendini yönetmek,Dayatma paketlere karşı kazanılmış haklarını korumak amacı ile 28 0cakta 10 binlerin katıldığıToplumsal varoluş mitingi sonrası maruz kaldıkları aşağılama ve hakaretlerden sonra şimdi de karanlık güçler , düşünceleri silahla susturup, korku yaratıp, 2 Mart ta yapılacak ikinci mitinge katılımı azaltmak ve Toplumsal varoluş güçbirliğini zayıflatmak için toplumun terörize edilmesi ile karşı karşıyalar.

Demokratik haklarını kullanarak Barış ,Özgürlük ve Demokrasi mücadelesi veren Kıbrıslı Türkler, tarih boyunca hakları için mücadele ederken ,birçok yurtsever gazeteci ,düşünceye karşı silahla susturulmak istenmiş ve onlarca yurtsever faili meçhul cinayetlere kurban edilmiş ama düşünceler susturulamamıştır.

Afrika Gazetesine silahlı saldırı ve Gazeteci Şener Levente yönelik tehdit mektubunu düşünceye sıkılmış kurşun olarak niteliyor,haklı olan ve halk desteğini alan Sendikal Platformun öncülüğünde başlatılan Toplumsal varoluş mitingini destekliyoruz . Bu desteğimizi istanbuldan göstermek için 2 Mart Çarşamba günü saat 18.00 de Taksim meydanında bir Basın açıklaması yapacağımızı duyurmak istiyoruz.

İstanbul Kıbrıslılar Bilim,Eğitim,Sağlık ve Dayanışma Derneği
Yönetim Kurulu

Çin'den İspanya'ya, Ümit Burnu'ndan Alaska'ya kadar
her mili bahride her kilometrede dostum ve düşmanım var
Dostlar, ki bir kere bile selamlaşmadık
aynı ekmek, aynı hürriyet, aynı hasret için ölebiliriz...

Nazım Hikmet

www.dilaverkom.blogcu.com