Tekil Mesaj gösterimi
Alt 23-12-2011, 10:05
Yergin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yergin Yergin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

murted´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
İnsanlar tembel ha? Birileri oturdukları yerde milyonları götürüyorlarsa, yandaşlar kepçeleri ceplerinde geziyorlarsa insanlar üç kuruşa tamah edecek durumda olmamalılar. Hiç adil, hiç insaflı değil sırf mecburlar, aç kalamamak için, sırf yaşamak için ağır koşullarda üç kuruşa çalışmalarını istemek ve beğenmezlerse de tembel demek. Çoğunun eli mahkum zaten, ipe ipe çalışıyor. Suçu insanların tembelliğine indirgeyeceğinize asıl suçlulara hesap sorarsanız Allah'ınız önceki hareketinizden hoşlanmazken, bunu ödüllendirecektir. Ya da ben bu kadarını anlıyorum İslam'dan.
Bakış açımız farklı murted,

Ben, 150 kişinin çalıştığı bir iş yerinde çalışıyorum. Geleni de görüyorum, gideni de. Çalıştığım firma ile çalışmak isteyenleri de görüyorum, çalışanları da. Çalıştığım firmanın ürünlerinin kopyasını yapıp para kazanan sonrasın da ise kopyasını yapanın para kazandığını görüp bir başkasının da kopyasının kopyasını yapması sonucu asıl kopyasını yapanın bu kişi ile baş edemeyip asıl firmaya gelip yüzsüzlükle bunu söyleyip, ben sizin ürünün kopyasını yapıp para kazanıyordum sonra böyle böyle oldu, ben bu insanlarla baş edemiyorum, ben bu ürünü yapıp satacağıma size satayım diyenleri de gördüm. Firma sahipleri yurt dışına iş için fuara gittiklerinde, 10 dan fazla işçinin bölüm sorumlusundan şuyum hasta, bilmem ne oldu diyerek izin aldıklarını gördüm.

Şu sakın unutulmamalı, insanların yaşam standartını başkaları değil, kendisi belirler.

Biraz gidip, o milyonları götürüyor dediğiniz kişilerin nasıl çalıştıklarına bir bakın. Ondan sonra eleştiriyorsanız eleştirin.

Rabbim; Ben hiçim, Azametin karşısında acziyetimin bilincindeyim. Sen ne yazarsan güzel. Sen neyi silersen güzel. İstediğin gibi yaşat. İstediğin gibi öldür.