Tekil Mesaj gösterimi
Alt 23-05-2006, 01:13
Üye Değil

Standart Re: Ne kendi etti rahat,Ne âleme verdi huzur.......

[quote="ESLEMTU";p="33073"]Ezkamo işte senin yaptığına eyyamcılık deniyor.Önce bir nefes al,sonra araştır.O ustan Ali Işıngör gelsin de onunla münazara yapalım.Meydanı boş bulunca atıp tutması kolay oluyor.Turan Dursun örneğinde olduğu gibi...

ustam mustam değil,adam böyle bir yazı yazdı diye hangi kategoriye sokacağız..sadece bir gerçeği iffade ediyor.Belkide yazarın durduğu yer sizin yanınızdır;ateisttir,belkide solcudur,belkide hinduizmi benimsiyordur..alıntı mavi,benim düşüncelerim ise siyah yazıyla belirttim,bu farkı anlayamadıysan bilmiyorum;profosyenel birisinin yazdığıyla benim yazımı ayırt edemediysen,bu bu kadar da zahir iken,acaba böyle zahir olupta ayırd edemediğin başka konularda olmasın arkadaşım..tefekkür edelim,olayları,kelimeleri araştıralım diyorum,hemen sazan balığı gibi olaylara saldırmayalım demek istiyorum,ne dersin?

Eslemtu,
Şimdi ben sana ne diyeyim.Kafanız bu kadar çalışıyor.Mavi yazıyla alıntı
yapmışsın.Altında siyah yazıyla alıntıdır demişsin.Alıntıdır dedikten sonra siyah yazıyla yazmaya devam etmişsin.Ve ben de o yazılanları ona ait olarak değerlendirdim.İkincisi eyyamcılık nedir?İlk önce onu bir araştır.Benim o kişi gelsin onunla tartışalım dememle nasıl bir eyyamcılık oluyor.Benim kime yaranma diye bir derdim olabilir.Küçük beyinlerle uğraşmak çok zor.Kendi hatanı kalkıpta başkalarına mal etme kolaycılığına hemen kaçma.Utanmadan bu kadar da zahir iken diyorsun.Neresi zahir.Yazarı maviyle yazıp parantez içinde göstermek çok mu zordu Elemtu.Şu komplekslerinizden artık kurtulun.

Eslemtu,
Oysa,Kur'an okuduğumuzda düşüncemizin seviyeside artar.Zanla,heva ve hevesle hareket etmememiz öğütlenir.Buna dair örnekler verilir..
Zanların,heva ve hevesle karar verme yerine,araştırıp soruşturarak yani bir çaba göstererk bir karara varmak gerekirken,malesef ateistlerde gördüğümz şey de aynı davranış..Zanla,heva ve hevesle kararlarını vermeleri..Sorulmayı hakketmeyen soruları sormaları.

Kuranda her şeyi gören ondan başka bir şeyi tanımayan bir zihniyet nasıl
araştırmacı oluyor.Kuranı okuyunca düşüncenin seviyesi nasıl arttı eslemtu.
O masallar düşüncenin neyini arttırıyor.Hem de tevratın kötü bir kopyası
olan masallar.Sürekli öldürmekten,el kol kesmekten,dövmekten,cezadan,kadını
hor görmekten,dünyayı altı günde yarattım,insanı balçık,çamur,toprak,bir damla
sudan yarrattım diyen,insanları zeytin gözlü hürilerle avutan,kızgın cehennem
ateşiyle tehdit eden bu kitap düşünceyi nasıl arttırıyor eslemtu.Bizler
bunları araştırıp sorgulayarak bu noktaya geldik.O at gözlüğünle kalkmışın
ateistleri suçluyorsun.Zan heva ve heves sizler için geçerli.Bak islamın
yaşandığı toplumlara.O zan heva ve heveslerin en kralını görürsün.Laikliği
benimsemiş bilimi rehber edinmiş toplumlara baktığın zaman dediklerinin
asgari düzeyde olduğunu görürsün.Dikkatini çekiyorum o toplumların rehberi
bahs ettiğin kurandır.Ve o toplumların geri kalışında çağ dışı kalışında
en büyük sorumlu öve öve bitiremediğin o kurandır.Orta çağın koşullarında