Tekil Mesaj gösterimi
Alt 07-03-2024, 12:57
"ictenlik" - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
"ictenlik" "ictenlik" isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Neden ve nasıl en az 4-5 ayrı forumda kasyopya materyalini tanıtmayı denedim_?

Öncelikle yaklaşık 15 yıl kadar bir süre önce bu içeriği okumaya başladım. Başta fazla önemsemediğim bu içeriği okumaya devam ettikçe "yanıtçı" olarak tanımlanan kimliğin insan dışında gerçekten kozmik bilgi aktaran bir kimlik olduğuna ikna olmaya başlamıştım. Bu durumda evrensel önemli bilgiler ediniyor olabileceğimizi düşünürüz. Haliyle bu konuda tartışma yürütebilecek bağlantılara ve arkadaşlara ihtiyaç duyarız. Bu durumda öncelikle içeriğin Türkçe çevirilerini sunan forumu ziyaret ettim. Bu ziyaret sırasında muhtemelen 6 yıl kullanılmış bir ilacı ani kesmiş olarak yoksunluk krizi gibi bir şey yaşıyordum ve "manik" bir haldeydim ve aslında o dönemde bana ne olduğuna dair de hiç bir fikrim yoktu. O manik dediğimiz halde oluş nedeniyle çok düzenli bir iletişim sürdüremedim ve forumdan çok hızlıca kovuldum. Şimdi bu durum bir an da bütün yeni gündemin olan şeyi tartışabileceğim neredeyse hiç bir bağlantın olmaması demekti.

Manik bir kriz denilebilecek bir durumda hayatım alt üst olmuştu ve ev de bir an da yapayalnız kalmıştım. Sonuç olarak bağlantılar ve iletişimler kurma isteği duydum ve diğer forumlara giderek açılmayı ve bu içeriği tanıtmayı deneyecektim.

İçeriği tanıtmayı denediğimde neler yaşadım?

Sanırım ilk olarak ateistforuma gidecektim. Bu nereden aklıma geldi?
Şimdi kasyopya okumak beni tanrı inancından kurtardı. Ben de düşündüm ki o halde buradan bir bağlantı kurarak belki onlara açılmayı deneyebilirim. Sonuçta neler oldu?
Gönderilerime tuhaf fotoğraflar yapıştırıp, "çöp" gibi ifadeler yazdılar. Buna içerledim ve alındım yani hatta böyle çocuk gibi incindim, kırıldım. Yani orada uygar dünyaya olan inanç ve tartışmaya iletişime olan bir inanç vardı ben de .

Bu deneyim bana ikinci bir şok yaşattı.

Başka forumlara gidecektim ve aynısı olacaktı. İtici biçimde karşılık alacaktım.

Ne söylemek isterdim?

Hala bu içeriğin çevirisini sunan ilk gittiğim forumdaki arkadaşlar ellerinde çok önemli kozmik bilgiler olduğunu düşünüyorlar ve hiç bir yere açılamadılar çünkü bu fikirlerin diğerlerin açılamaz, diğerlerimizin duymaya açık ya da hazır olmayacağı türden ve baştan reddedecekleri türden fikirler olduğunu düşünüyorlar.

O halde bunu neden yapıyorum? ya da ne bekliyorum

Emin değilim ama şu var. Bu inanç bir gün haklı çıkarsa ve içeriğin söyledikleri doğru çıkarsa hiç kimse bana sustun ,bunları toplumsal alanda paylaşmayı denemedin dememeli çünkü yaklaşan olası küresel ya da kozmik felaket senaryosu dahil insanın kolonizasyonu dahil şeyler gerçek ve haklı çıkarsa ve ben bunu duyup, üste tüm bunlara ihtimal verip onu toplumsal alan taşımayı denememiş olursam kendimle ne yapardım?

O halde denedim.

Yani bu yolla ( dağıtım yoluyla) kendimi bunlar gelecekte haklı çıkarsa noktasından gelecekteki olası toplumsal yargıdan koruyorum. Yani bunlara inanıyorsam bunu yapmalıydım.

Ne duymayı umuyorum?

Sanırım şuna benzer bir şey. Tamam sen bize gökte bizi kolonizasyona uğratmış bir varlıktan ve olası yaklaşan kozmik afet senaryolarından ve diğer şeylerden sözetmeyi denedin ancak bunları biz umursamadık/önemsemedik ve bunlara biz kulak tıkadık çünkü bu bilginin nasıl olupta edinildiğinin yolunu beğenmedik ve bunu o zaman bilimsel bulmuyorduk ve gelecekte sen haklı çıkarsan bunları bize hatırlatmayı denemiş olduğunu varsayalım ve şimdi bu konuyu kapatalım mı?

gibi bir şey.

Tüm ihtiyacım. Tam emin olamadım ama (haklı/haksız olmak bir yana) susmamış olmayı yeğlerim ve bunları kayıtlara geçiriyorum çünkü bunlar olursa gelecekte bunları demiş ve denemiş olduğumu gösterebilirdim.

İçtenlik yazıları ve yazarlığı açık/özgür kaynak kodlu yazılım mantığının ve duygusunun tam aynını paylaşarak, mülkiyetsiz, anonim, yazarca sahiplenilmeyen, isteyenin istediği gibi izinsiz alıp dağıtıp çoğaltabileceği ve isterse kendi geliştirebileceği, katabileceği imzasız yazımlar olma felsefesi taşır. Özel olarak kaynak kişi alıntı kaynağı belirti tutulmamışsa yayımsız basımsızdır. İnternette yazılmıştır. Dileyen kullanır.