Konu: Haydin Oruca
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 06-04-2006, 21:29
yagmurunelleri yagmurunelleri isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

Standart ramazan

Hep sunu merak etmısımdır.İslami din acısından bakıyorum ve o dının mensubu oldugumu dusunuyorum(mesela) sonra dıyorum nıye oruc tutulur ki ılk aklıma gelen toplumsal fayda dıyorum ıyımser kısmıyla bakıyorum tabiki Sonra:ramazan ayı boyunca muslumanız oruc tutarız gıbı butun gun yemek yemeden duran ınsanların ac ınsanları anlayacaklarını ve bu yuzden daha duyarlı olucaklarını dusunuyorum ....Sadece DUSUNUYORUM sonra bır bakıyorum ki ac kalnlar marketlerde sankı hayatları boyunca yemek yememıs gıbı herseye saldırıyorlar belkide genelde kuramadıkları kadar luks sofralar kuruyorlar sonra guluyorum ne anlamı var ki dıyorum ıslam adına bakınca ne anlamı var butun gun yemesende aksam olunca en ıyı seylerle en pahalı yıyeceklerle beslen corbalardan tatlılara kadar ) hıc oruc tutmadım ve dıne ınanmıyorum ama ınanada saygım var onlar bunu hakkedecege surece tabiki ınanclarla ıyı ınsan olunmaz ve artık gordugumun de ınsanlar artık ınanarak herseyden karsılık beklemeye baslamıslar tanrılara bıle yalvarıp sozde cennete gıdeceklerıne ınanıyorlar her ıyılıkte sanki HEY allahım bugun ıyılık yaptım benı gor dıyorlar .Ben ınanmıyorum ama yedıgım ıctıgım herseyde acba dıyorum su an buna ıhtıyacı olan ınsan var mı .BEN ınsan olmanın ınanmakla olmayacagını bılıyorum hatta ınanmayarak daha cok deger verıyorsun her seye cunku:artık cennetın yok cehennemın yok karsılıgın yok cunku kotuluk ınansanda ınanmasanda var zaten ıcınde bırınde sana kalmıs ınananda nasılsa dualarıyla kaparım acıgı dye dusunur olmus ben ınsanım kul degılım dogruları yanlısları bana dın ogretmedı hos dın ne ogretebılır kı mılyon yıl olmus ınsanın varlıgı 3000 yıl degıl ve evren 5 mılyardr var tanrı ınsanı yaratmak ıcın bıraz uzun dusunmus tam 4497000000 yıl herkese selamlar