Tekil Mesaj gösterimi
Alt 04-04-2024, 04:23
bilgivehis bilgivehis isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Sevgili dinsiz, seçimle ilgili somut gerçekleri hep aradım ama beni pek tatmin etmeyen hep aynı sözcüklerle karşılaştım. Bu yüzden kafamdaki birçok soruya cevap bulamadım. Zira medyada söylenen sözlerin dışında mutlaka başka nedenler olduğu yolunda düşünceler içindeydim.
Senin bu paylaşımın kafamdaki bir çok soruya cevap oldu ama bu defa da daha başka sorular oluştu.

Akp ve mhp'nin hile komisyonunun bu seçimde çalışmaması veya farklı davranmasının nedeni acaba onların abileri ABD-AB'nin bu seçimde böyle bir karar alması etken olmuş olabilir mi?
Zira malumunuz, ABD-AB'nin ahtapot kolları olmadan bu ülkede hiçbir seçim yapılmaz.
Acaba bu abiler için akp koalisyonu miadını doldurmuş olabilir mi?
Çünkü bu abiler için her zaman kullanışlı işbirlikçiler mevcuttur.
Bu büyük abilerin her zaman kulvar değiştirerek halkın gazını aldığı ve bu şekilde kontrol mekanizmasını devam ettirdiğini göz önüne getirirsek, senin anlattıklarınla uyumlu bir sonuç çıkıyor.

Şayet olaylar anlattığım gibiyse acaba bu büyük abiler şimdilik chp ile toplumun gazını alıp sonra yeniden refah ile mi devam eder gibi bir soru da oluşuyor.
Çünkü büyük abiler her zaman bir yedek bulundurur.

Bu arada farklı bir konu ama yine seçimle ilgili.
Van'da yapılan hukuksuzluğa karşı tüm ülkede dem ve Kürtlerin göstermiş olduğu protesto tam da benim hayalimdeki bir protesto şekliydi. Hatta konuştuğum bazı kişilere İŞTE HAKSIZLIĞA KARŞI MÜCADELE BÖYLE OLUR diye kişisel tepkimi gösterdim.
Dem ve Kürtler panzerler karşısında, itile-kakıla, gece-gündüz demeden dirençli mücadele sayesinde bu haksızlığa son verdi.
Gönül isterdiki, bu haksızlığa diğer siyasi parti üyeleri ve diğer etnik kökenli kesimlerden de tepki olmasından yanaydı. Ama ne gezer, siyasilerin ve tarikatların kıçını yalamaktan vazgeçemiyorlar.
Protestoculardan bazıları bu protestoyu etnik kökene dayandırarak ipin ucunu kaçırdı ama o kadar da olur, her kesimden it de çıkar adamda çıkar.

Neyse konuyu dağıtmadan verdiğin bilgi için çok memnun oldum, kafamdaki soruların bir kısmına cevap bulduğum için rahatladım.