Tekil Mesaj gösterimi
Alt 27-12-2013, 20:39
EcemRng - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
EcemRng EcemRng isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Rafizi´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sizin de "boş degildir, sen anlamıyorsan" demeniz, boş olmadığı, manalı bir şeyler yazdığınız, ama , benim anlamadığım manasına gelmez.

Şimdi, beni sizin bu "kelime kalabalığına " , "objektiv mantığınızla elde etdiyiniz neticelere" cevap vermek gibi bir derdim yok. Neticede siz çoğu zaman konuyu bırakıp öyle havadan sudan yazıyorsunuz. Allaha kin ve nifret kusuyorsunuz. beni de konudan sapma yoluna çekmeye çalışıyorsunuz )

Şimdi yine tekrar ediyorum : KONU NEDİ ? "KURANDA BEYİN YERİNE KALPTEN BAHS EDİLİR" demek ki ne olmuş ? " ARAPLAR DÜŞÜNMENİN BEYİNDE DEGİL, KALPTE GERÇEKLEŞDİYİNİ ZANN EDİYORDULAR" ... Yani, mesele bu . Ben diyorum bu mecazdir. Siz diyorsunuz ki, mecaz degildir. Yani, "MATIĞA TERS DÜŞEMEYEN" bir argüman sunmuyorsunuz zaten ...

ZATEN, her kes yazılanları görüyor

Kim ne netice elde edecek kendi görüşü ) Siz rahatsız olmayınız efendim )

Evet siyah kimi için beyaz degildir, her kes için siyahdır. Ama, Siyaha benmi beyaz diyorum sizmi ? ) Şimdi size göre ben siyaha beyaz diyorum, bana göre siz siyaha beyaz diyorsunuz ) Neticede yine her kesin görüşü kendine )

Şimdi size göre siz MANTIKSAL düşünüyorsunuz, ben düşünmüyorum Bu da kendi görüşünüzdür .

Size göre ben saçmalıyorum, bana göre siz yanılıyorsunuz )

Hem kızmayın kardeşim, neden kızıyorsunuz ki ? )

Kızacağınza kölelik mevzularından girin, "gördüyünüz yerde öldürün"den yol alarak e, "Kuranı araplar kendi kafalarından uydurdu" gibi boş laflarla devam edin..Kininizi nefretinizi kusun işte )

ha yok, eger konu hakkında bir şeyler söylemek isterseniz ... dinlerim ) SIRF KONU HAKKINDA! Yani, anlaşılmayacak ne var ki kardeşim ? )

KIZMA kardeşim. dinin olmaya bilir. AHLAKIN da olmaya bilir. Neticede kendi seçimin. Ama, hani işte o hep İNSAN HAKLARINA SAYGIZISILIK DİYORSUNUZ ya... İşte, kırıcı olduğunuz zaman İNSAN HAKLARINA SAYGISIZLIK ediyorsunuz )

Lutfen konuya gelelim... Yani, konuya göre konuşacaksınızsa artık söz yetiştirmeyi bırakın, konuya göre yazın lütfen ) Teşekkürler )
Mantığın bana göresi sana göresi olmaz Rafizi, 2+2 her yerde 4'tür. Senin bir mevzuda mantıksal birşey yazdığına şahit olmadım, kitabın birinde yazanları mutlak gerçek kabul etmişsin o kadar. Düşündüğün falan yok yani öyle birşey sanıyorsan. Sadece korku odaklı bir biat halindesin, etrafına da "sizin görüşünüz" demekten başka birşey yaptığın ya da yapacağın yok, yapamazsın çünkü, yaparsan kafana kaynar su dökülür.

Evet, AHLAKIM olmayabilir de, var ahlakım. Sadece ahlakımı 1400 yıllık cahil bir çöl toplumuna endekslemiyorum, 9 yaşında kız çocuklarını sekse müsait görmememin sebebi de bu, ahlaksız olmam değil.

agnostik-deist