Tekil Mesaj gösterimi
Alt 31-10-2010, 03:34
semihgencayla semihgencayla isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

serseri003´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
dünya insanları sınav etmek için yaratılmıs diyorsunuz.
peki anne karnında yada 1 yasında olen bebekler ne oluyor.torpillimi

Yoksa Allah içinizden cihad edenleri belli etmeden, sabredenleri ortaya çıkarmadan cennete gireceğinizi mi sandınız? (3/142)

Bu kadar basit bir mesele icin dahi baslik acmaniz bir arayis icinde oldugunuzu dusunduruyor bana,ve gorusunuz her ne olursa olsun arastirmaci kisiliginize saygi duydugumu belirterek konuya bir iki cumle yazayim...

İslam da akli-balig olmayanlarda sorumluluk yoktur,bunlai cocuklar ve psikilojik sorunlari olanlar vs.siralayabiliriz.

Gecen sabah uyandigimda aradigim gozlugumu 3 parca halinde 2.5 yasindaki kizimin elinde buldum,babacigim dedi ;senin icin silmek istemistim,sesinde korku vardi,aldim kucagima ve canim benim stemeyerek olmustur birsey olmaz baba yenisini alir dedim ve bir opucuk kondurdum...

Siz olsaniz ne yapardiniz?

Bunu 15 yasindaki buyuk oglum yapsa idi,oglum nasil becerdin bu isi neden dikkat etmedin diye soze baslar bir suru serzeniste bulunurdum..

Cunki buyuk olan iyi ve kotuyu,yanlis ve dogruyu ayirtedebilecek durumunda bu yuzden ona soru sorulabilir,yaptigi iyi seylerde odullendirdiginiz gibi kotu islerinde ona kizabilirsiniz ama ya akli yetmeyene ??

Cocuklar melekler gibidirler tertemiz ve saf dirlar,sorumlulukari yoktur.
hangimiz bir bebeye sorumluluk yukleyebiliriz ki ?

Biz kendimizi 6 yasindaki bir cocukla ayni kefeye koyamayiz !
Boylesine siradan bir konuda dahi Allahin adaleti hakkin kem yorum yapmak ancak onyargi tarafli bakis dan baska birsey olmaz...

Selametle...