Tekil Mesaj gösterimi
Alt 02-11-2010, 00:56
semihgencayla semihgencayla isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Voltaire Darwin´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
15 yaşındaki çocuğa insanoğlu serzenişte bulunabilir, ancak allahın yanlış ya da kusurlu davranan kişileri değiştirebilme gücü vardır. Tanıma göre her şeye gücü yeter ve her şeyi bilir. Bu durumda 15 yaşındaki bir çocuğa "sen ne yaptın?" diye soru sormak ya da serzenişte bulunmak gibi bir durumu yoktur. Kaldı ki onu yaratan da kendisidir.

Ayrıca 6 Yaşında afrikada açlıktan kemikleri dışarı çıkmış kıvranan, pakistanda sel yüzünden evlerinden olmuş hastalıkla boğuşan, tekerlekli sandalyede olan ya da down sendromlular okuluna giden çocukları ve ailelerini gördükçe :

Bu durumda bırakılan insanların ancak sosyal açıdan yükselmeyi başaramamış bir zihnin ürünü olabileceğini ve allahın evrim basamaklarında çok az gelişmiş ve kendine acı çektirecek kurbanlar arayan bir canlı türü olduğunu düşünüyorum...

Sayin Voltaire Darwin;
Konu farkli bir mecraya kaymakla birlikte,
Elbette yaratici nin (benim inancima gore) herseyi yapmaya gucu yeter
Lakin sizin burdaki dileginiz islamin ozune ruhuna terstir,simdi bir cok ayet sunabilirim size ama sizin inanciniz geregi gereksiz goruyorum,
Yaratan insani yeryuzune gonderdigi zaman onu savunmasiz yollamadi,
kisi once kendi savunma mekanizmasini harekete gecirmeli yani aklini kullanmali bu akil ona sus olsun diye verilmedi,yaraticiyi yargilama veya hakaret etmeye calisan kafa sorunlar karsisinda cozum bulmaya mi calismiyor? ha sorunlar bir musluman icin icinden cikilmaz bir hal aldigi zaman ''dua'' mekanizmasini devreye sokar/sokmalidir alemlerin rabbi meselelere mudahil olmasinin cesit ve sekilleri vardir.

Ortadogudan afrikaya, batidan doguya,cesitli sebeblerden oturu darlik ve sikinti icinde olan tum insanligin acisi ortk uzuntumuzdur.
Basta Bilge Engin nickli arkadasim olmak uzere bu sitenin daimi mudavimleri ve benim gibi dusunen insanlar arasindaki yorum farkimiz bu konuda da ortaya cikacak istanbulun gobeginde ayni aranin icnde 4 yok agzina geldik istikametimiz bagtad bir kismimiz soldan diger kismimiz ise dogru yolun sagdan oldugu konusunda israrci ve biz bu yuzden 1 arpa boyu yol alamiyoruz isin ilginc tarafi ''yollarin ikiside'' bagdata cikiyor...

Sayin nehir cennet ve cehennemlikler zaten belli dediginiz hangi dinde acaba? cennet ve cehennemliklerin bilindigi bir dine (kesin olarak) inananlari merak ettim

Selametle...