Tekil Mesaj gösterimi
Alt 13-12-2020, 22:02
Ahlaksız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ahlaksız Ahlaksız isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

hurmetli´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Ben bugünü biraz farklı görüyorum. Şöyle ki: Bugün dünya küçüldü. Kapalı toplum olayı bitti. İnternet denen bir nimet var. İnsanların bilgiye ulaşmaları eskisiyle kıyaslanmadığı gibi, bu konularda getirilebilecek yasaklamalar ve sınırlamalar da eskisi ile kıyaslanamaz. Ben şahsen internet sayesinde hidayete! kavuştum. Bugün tanıdığım islamcılardan benim gibi farklı düşünenlerin de aynı ortamı kullandıklarını sanıyorum.
Eskiden gençlik sadece okulda ve evde büyüklerinin dayattığı bilgileri öğrenebiliyordu. Şimdi öyle değil. Gençliğin elden gittiği korkusuna kapılıyor dinciler bu yüzden.
Hayatımın değişen bu son 17 yılında dinden çıkmanın ne kadar zor olduğunu gördüm, izliyorum ve şimdi daha önceki kadar iyimser değilim bu konuda. Ama yine de ümitli olmak istiyorum nedense.
İnternet çok önemli sevgili hurmetli ama bunu abartmamak lazım.
İnternet, gelişmiş ülkelerdeki insanların değişimine bir ivme kazandırabilir ama Türkiye gibi bataklıktaki ülkelerde, internet eğlenceden öte bir şey değildir.

Bugün sokaktaki 10 kişiden 9'u kelime i şehadeti bile bilmiyor. Youtube'da böyle videolar var, bakabilirsiniz. Geçmişteki insanların görmediği eğitimi görmüşler, geçmişteki insanların kolayca ulaşamayacağı kitaplara/kütüphanelere ulaşabiliyorlar, internet gibi bir şeyleri de var ama sıfır bilgi. Hem de mensubu oldukları dinin en önemli argümanı bu.

Nefes aldığımız müddetçe, istemesekte ümitli/umutlu sayılırız. Var olmak bir mücadeledir, geleceğe dair beklentilerinizin olmasıdır zaten.