Tekil Mesaj gösterimi
Alt 26-02-2012, 05:30
rastaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
rastaman rastaman isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

apsimon´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Aferin,

Bölge insanı ile ilgili müthiş teşhisleriniz var.

Ne yer ne içerler? Bilirmisiniz?
Nerde yaşar ve yaşatılırlar(bu önemi) bilirmisiniz?
Zamanın şehirli(okuma yazma bilen) grekleri bu insanlara nasıl bakarlar? Bilirmisiniz?

Osmanlı gelip derebeylerini yerleştirdiğinde bu insanlara nasıl bakar? Bilirmisiniz?

Yok,yok,yok...
Salla gitsin. buffalo soldier...

Anadolu da asimilasyon en son konuşulacak konudur. Asimilasyondan önce katliamlar,kıtlık ve savaş tarihi vardır. Bu topraklar ne dinler ne kavimleri bağrında taşımıştır. Kimse başkaları için ırklı yaklaşımlara varacak söylemlerde bulunamaz.
Neden,yoksa bir tek sen mi bilirsin her boku?

Daha şimdiden 7-8 üyenin mesajlarına aynı küstah,hakaretvari tarzla,gereksiz bir tepkiyle zırvaladığına denk geldim.Küçük beynin kendini bir şovun ortasında sanıyor galiba.

EDIT

Bu coğrafyada devlet her halkdan buffalo soldier'larını seçer,kullanır.Onbinlerce Kürt korucu ailesi kendi halkına kurşun sıkar.Bir yanda sırf Lazcaya sahip çıktığı için Atatürk'ün astırdığı cesur mebus vardır,ama diğer yanda Atatürk'ün korumalığını yapanlarda Lazdır.

Of'un İslamlaşması son 300 yılda olmuştur,Türkleşmesi,daha doğrusu Müslüman halkın Rumcayı bırakmasıysa son 100 yılda...Hayatımda görünüşümden dolayı en nahoş tepkiler aldığım yerlerden biri Oftur,92-93 falandı sanırım,''şuna bak la,papaz gibi'' lafını az duymadım.

AKP,Saadet ve MHP'nin oy toplamının %90'ı bulduğu bir Rum kasabasından sözediyoruz,MİSTER BİLİRMİSİN.

Buralarda politik bilince,bilgiye yada sağduyuya sahip insanlar dışında RUMLUĞUNDAN UTANAN,konu açılsa rahatsız olan,geniş kitleler var.
Hemşinli olmayı,Ermeni olmayı,Rum olmayı ayıp olarak gördükleri sürece devlet yüzlerce yıldır yaptığı işe devam edecek,bu insanları kullanacak,Ogünler,Yasinler,Trabzonun ortasında linç edilenler olacak.

Oturduğun yerde zırvalıyosun,karadenize gittiğini hiç sanmıyorum.

Konu Neva tarafından (26-02-2012 Saat 06:24 ) değiştirilmiştir. Sebep: usluba dikkat edelim.