Tekil Mesaj gösterimi
Alt 13-03-2024, 01:05
"ictenlik" - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
"ictenlik" "ictenlik" isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

spartacus´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

Ben karar verdim... Bir kaç yüz yıldır, ruh çağırma seansları adı altında şarlatanlık, aynen cin çıkarma seansları gibi bilinen gerçektir. Lütfen kullanılan yönteme dikkat ediniz, bu önemli.
Nerden biliniyor. sen bu şarlatanlığa dahil misin? Meslek erbabı mısın?
Bu yolla şarlatanlık yaparak birilerini mi dolandırdın da bu kadar eminsin?
Yani ilzüyonistlerin sırrı gibi birinci elden dahilsin de meslek sırrını mı biliyordun?

Söylemlerini -vaazları!- bilimsel, akıl, mantık süzgecinden geçirdiğinizde de zaten tespit edebilirdiniz.
Ha biz geçirmedik
Biz geçiremiyoruz
Ha bizim aklımız başımızda değil. Neremizde acaba?

Bu konu dışında tarafsız bir şeyleri beraber gözden geçirelim mi?

Akıl mantık süzgeciyle ilgili bir ölçüt sınama ya da testin var mı?

Bunlarınki de ruh çağırma seans v.b üzerinden sadece benle konuşuyor derler. BANA İNANIN derler, sözde bir çaba sergilerler, neden inanayım? Güzel edebiyat parçaladı diye mi?.
İnanın! Saçmalık.
Bu din değil

Çık aradan o halde? Hem A seninle irtibat kuracak, insanlara anlatmanı, çabanı görecek, ama senin bu çabanın milyon katını yapabilme yetisi olmasına rağmen, senin insanları kendine inandırmanı bekleyecek? İletişimin binbir yolu var, medyum ritüeli nedir yahu?
Medyum ritüeli endir? Bunu kim söylüyor?

İnsanlık binlerce kilometre ötedekiyle saniyeler içinde iletişim kuruyor, galaktik savaşlar yapan bu masal eseri repti sürüngenlerin haberi yok mu?
Bunu anlamadık

Öyle gidip falcıların, medyumların, üfürükçülerin kafasının içinden kurgulanmanın anlamı ne?? Hani neredesin? medyumun üfürüğünde, ama siz O'na inanın, sayenizde artık maddi, manevi köşe oldular.
Falcı medyum üfürükçü bu nrdir? Ne alaka?

Niye bunları dürtüyorsun? Zoruna ne oldu?

Ben inanmyorum, yalan söylüyor diyorum, hem söyledikleri, hem iletişim yöntemi, hem de yalanından dolayı şarlatanlık diyorum.
Neye dayanarak.? Tanık mısın? İşbirlikçi misin? Dahil misin ?Birlikte mi çalışıyorsunuz?

Kendisini, gözleme açık olduğu halde, iletişim için yalnız kendisine has olmak üzere, kendisini ayrıcalıklı göstermek,
Zırva. İlgisiz. Saçmalık

Sen bunu nereden çıkardın ya? İletişim tabanında böyle bir şey yok.

garip ritüel, ayinlerle bunu yapmak,
bu ne demek

bunun üzerinden maddi, manevi sömürü için değise nedir?
maddi sömürülmediğimi garanti edebilirim ve manevi sömürme!?
Siz ciddi misiniz?
Bir gün yazma dışında okuma ve dinlemeniz de olacak mı?

Tamam randevu versin, bu sürüngen bana ne zaman uğrayacak? Bekliyorum, gelsin, yemeyeceğim, konuşacağım, bi de ne yer, ne içerler bilirsem sofra kurayım
Bunun ilgisini kuramadık.

İçtenlik yazıları ve yazarlığı açık/özgür kaynak kodlu yazılım mantığının ve duygusunun tam aynını paylaşarak, mülkiyetsiz, anonim, yazarca sahiplenilmeyen, isteyenin istediği gibi izinsiz alıp dağıtıp çoğaltabileceği ve isterse kendi geliştirebileceği, katabileceği imzasız yazımlar olma felsefesi taşır. Özel olarak kaynak kişi alıntı kaynağı belirti tutulmamışsa yayımsız basımsızdır. İnternette yazılmıştır. Dileyen kullanır.