Tekil Mesaj gösterimi
Alt 17-08-2012, 19:51
barristor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
barristor barristor isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

higs´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
çünkü öyle bir soru sordu ki cevap veremedim. Aslında verirdim ama annem ateist olduğumu öğrenir ve üzülür diye cevap vermedim. Soru şu:
iki kişi düşünün birisi 30 yaşında ölüyor. Diğeri ise 70 yaşında ölüyor. Bu kişilerin ikiside 30 yaşına kadar ateist imiş. 30 yaşında ölen öbür dünyaya ateis olarak gitmiş ve sonsuza kadar cehennemde yanmış. Diğer kişi ise 31 yaşında müslüman olmuş ve 70 yaşına kadar iyi bir insan olarak ibadet etmiş ve cennete gitmiş. Şimdi bu 30 yaşında ölen adam haksızlığa uğramış olmuyor mu. Belki oda 31 yaşında müslüman olup cennete gidecekti diğeri gibi. bu soruyu babam gil kahvede 30 kişi tartışmış ama cevap bulamamışlar. Asıl önemli olan nokta ise babamın bana bu soruyu sorduktan sonra bu sorunun cevabı yok herşeyi iyi düşün demesiydi.
Ya 70 yasina kadar yasayan adam 69 yasina kadar cok saglam namazinda niyazinda,orucunda ,hacinda musluman olsaydi ve benimle tanisip dinden ciksaydi ne olacakti?
69 sene yaptigi hicbir halta yaramiyacak,fatura bana mi kesilecekti? Yani adisyonu ben mi odeyecektim?

Tamam kardesim babana soyle,masamda bende hizli kimse kredi kartini cekip hesap odeyemez,masraflar benden