Tekil Mesaj gösterimi
Alt 29-09-2005, 17:19
cronicy cronicy isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Benim sorunum Allahin sonsuz ilim sahibi olusuymus demek. Bravo Nur cok iyi yakalamissin. Güldürme beni arkadasim. Senin gibi üniversite okuyan ama
malesef bu halde olan ögrencileri gördükce icim sizliyor. Yazik cok yazik. Senin o körü körüne bagli oldugun kitabi ya hic okumamissin ya da üniversite
ögrencisi oldugun halde anlayamamissin. Yazdigin yazinin yüzde doksanini zaten cok öncelerinden beri ezbere biliyorum. Iste bizi bu sözlerle yetistirmeye calistilar. Daha Ilkokul ögrencisiyken yaz tatillerinde zorla camiye soktular ve anlamini bilmedigim seyleri ezberlettiler. En büyük sansim
arastirmayi ve okumayi cok sevmem ve zamanla herseyi idrak etmis olmam.
Ama malesef senin gibi sagduyusu korku ile bastirilmis ve artik sadece etkisi altinda oldugu tek bir yönde hareket ederse mutlu olan, aksini düsünmesi halinde bile hemen kendine kizan ve salavat getiren cok insan var.
Iyi güzel de Nur arkadasim, madem ki bu halinle cok mutlu ve huzurlusun niye böyle ortamlara girip vaktini bosa harciyorsun. Yok hani benim derdim sizi de mümin yapmak diyorsan, bence cok yanlis bir yerdesin. Ama ben sana samimi birsey söyleyeyim mi! Buraya giren sen ve senin gibi fikirleri savunanlar, isim vermeme gerek yok onlar kendilerini biliyorlar, iclerinde ufacicik da olsa süphe olan insanlardir. Ama Mümin iradesi öyledir ya, bu süpheyi, sadece kendinden farkli düsünen bir insani kendi düsüncelerine cekmeye basardigi an kirdigini zanneder ve mutlu olurlar. Sana tavsiyem, su anda Üniversitede ögrendigin(ne oldugunu bilemiyorum ama umarim ilahiyat degildir) Bilimini sakin Kuranla yorumlamaya kalkma, ancak böylelikle hem kendine hem de milletine faydali olursun.