Tekil Mesaj gösterimi
Alt 29-12-2013, 13:19
mrdragon mrdragon isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Rafizi´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Gelelim bizim şia hadislerine )

1. Lutfen bana söyleyiniz siz bu hadisleri nereden adınız ? Bi link verin lütfen. Bi de bu kitabların arapça linkini verin ) Siz bu hadisleri şii sitelerindenmi aldınız ? Yoksa, ATEİST sitelerdenmi aldınız? Yoksa, sünni sitelerdenmi aldınız ?
Şia kaynakları genel itibari ile, ateist ve sünni sitelerde irdelenmez. Nedenlerini az çok bilmeniz gerekirdi.

Hadi tartışılsa da, Kalp ile ilgili olan hadisleri paylaşmazlar. Bu durumda dinsiz bir site içinde muhtemelen ilk paylaşan ben oluyorum.

Hadislerin hangi kaynakta yer aldığı yazıyor. Arapça biliyor ve size ait kaynaklar olduğunun farkındaysanız gidin okuyun. Şayet okumamışsanız ve bugüne kadar duymamışsanız kendi inancınız dahilinde olan kaynaklara kafa yorun. Geç kalmadınız hadi koşun bakalım.

Ama yok, ben sabah gelir gecenin bir yarısına kadar günlük hayatta hiç takanım yok, işim gücüm yok, bana aldıran yok diyerekten durmadan boş içerikli yazılar yazarsanız elbetteki kendi kaynaklarını dahi inceleyemezsiniz.

Hali ile, bu tarz yazıların nereden alınacağına dair düşünce üretecek aktiviteleriniz de körelir.

Bahse girelim siz kendiniz arapçayı bilmiyorsunuz , haberiniz bile yokdur ) Bu hadisleri de aslında original dilinden okumadınız )

Belki Kuranı da original dilinden okumadınız.

yani. arap dili, belağati hakkında önemli bir bilgiye sahip degilsiniz _

Bahse girerim ki, tanrınız türkçeyi dahi bilmiyor. Hatta nüfus patlaması yaşamış çinlilerden bile haberi yok.

Aksini iddia ediyorsanız hani DELİLİNİZ?

Hani orjinalinden okunması gereken onca dinsel olduğunu iddia eden kaynak var ki?

Siz ibranice tevrat mı okudunuz? Peki Veda'ları incelediniz mi? Kızılderililerin yazıtlarına hangi dilde baktınız? Aramice, Süryanice hakkında bilgileriniz nedir? Yunan tanrıları adına hangi dilde araştırmalar yaptınız?

Ben size yardım edeyim;

Tanrıya hiç türkçe öğretmeyi denediniz mi? Yoksa onu çok aradınız da hiçbir yerde bulamadınız mı?

Hiç araba başka dilden söz olur mu diyen tanrıya iman ederken? Arap olmayana arapça kaynak olur mu? diye sormayı dahi göremeyecek kadar beyniniz mühürlü müdür? (tüm göndermeler kuran üzerinden ironidir.)

Gelelim Şia tabanlı içsel meselelerinizi önce halledin sağlam bir hadis kaynağı çıkartın öyle gelin. Kendi içinizde daha yararlı bir iş yapmış olursunuz. Dikkat edinde birbirinizi yemeyin.

Yine yeniden, o sizin GÖRÜŞSÜZLÜĞÜNÜZ diyerek, bilginiz de diliniz de, yetmiyorsa ve kendim konuşur kendim eğlenirim demekten öteye geçemiyorsanız, mümkünse(ki bu sizin imkansızlığınız) İman ettiğiniz tanrıya yalvarın sizin yerinize konuşsun.

İddia ediyorum; klavyeye dokunmayı bıraktığınız anda iman ettiğiniz tanrı sessizliğe bürünecek. Hadi deneyelim benim kanıtım basit bırakın klavyeye dokunmayı bakalım klavyenin ne olduğunu dahi bilemeyen tanrınız ne yapacak.

Ve yine iddia ediyorum siz o klavyeye dokunmadan rahat edemezsiniz, çünkü tüm bilinçaltınız(siz varın kalpaltı diyin buna) tanrının yokluğu ile yanıp tutuşmakta ama kandırılmışlığınızın ortasında, tıpkı çekirgeye tapan bir çocuğun haykırışları doğrultusunda, tüm mantıksızlığına karşın, çekirgeye vermiş olduğu onca güce rağmen, çekirgenin hiçbir haltı yapamadığını bildiniziden dilinizde hayali puta sarılıp boş laflar etmeye devam edeceksiniz. (temelde çekirge de olsa, konserve kutusu da olsa, budha, yehowah, tengri, zeus, vishnu, rab ya da allah bu durum sizler için fark göstermez.)

Bu arada gelip neden bana yazıyorsunuz ki? Ben özellikle tanrınızı defalarca ti'ye aldım ve bununla ilgili net 2 ayeti gözünüzün önüne koyduğum halde onları inkar ettiniz. Bakın hala yazıyorsunuz. Bırakın işi iman ettiğiniz tanrıya ama onun pısırıklığı ve yokluğunu bildiğiniz için, aklen inkara kapılıp(kalben değil) kendi beyninizde yarattığınız(kalbinizde değil) tanrı adına laf salatası yapıyorsunuz. (bu tek başına imanlının içinde dahi tanrının yokluğuna bir delildir.)

Kanıtın kanıt olması içinde, tanrının lafa gelmesi gerekir ki, Muhammed'in dediği gibi hangi put bugüne kadar lafa gelipte bir şey yapabilmiş. Lat inançlıları onun adına, Menat inançlıları onun adına, Allah inançlıları da onun adına geveleyip durmuşlar. Sonuç itibari ile ortada hep dilsizleri, ve yokluğu tanrıları oynamış.

Bakın; siz gelirsiniz de yazarsınızda, siz gitseniz, hristiyanı gelir de hayali tanrısı adına yazar da, o gitse, sünni vatandaş gelir hayalindeki tanrıyı çizer de karalar da, hepsini postalasak vahdedi vücut diye direten biri çıkıp beynindeki tüm salataları döker durur da, sadece kim gelip yazamaz biliyor musunuz?

Hepinizin üfürdüğü hayali TANRILARINIZ.......

Konu mrdragon tarafından (29-12-2013 Saat 13:27 ) değiştirilmiştir.