Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Bilim > Biyoloji > Evrim

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Prev önceki Mesaj   sonraki Mesaj Next
Alt 03-02-2011, 23:35
axzel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
axzel axzel isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

haa sölim bende kör nokta benim gördüğüm alan içerisinde görmediğim bir nokta yok..

benim görme sistemim iki adet gözden oluşuyor ve sağlıklı iken bu bana "tasarım" ı anlatmaya yeter.

yoksa senin bakdığın gibi bozuk ürünlere bakıpda tasarımı değerlendirme yanlışına girmeyecek kadar düzeyli bir bakış açısına sahibim.

ben görüyorum ve görme açımda hiç bir çukur yok.

görme sistemi, tek bir gözle olmuyor. görmek bir sstemdir. ve taa beynimdeki o görme merkezide bu işe dahildir. o yüzden ucunu görüp gerisini yalanlama.

iki göz, sinirler, göz kapakları, kirpikler, kaşlar, göz yağlama sistemi, ve beyin... hepsi toplam "görme sistemi"..

senin değerlendirmen 4 teker üzerinde giden bir araca bakıp. bir tekerleği değerlendirip, tek tekerlek üzerinde dengemi olur demeye benzer. o mühendislere bunu söylersen, onlarda sana gülerler. çünkü aracın dengesi ve ilerlemesi tek tekerlek üzerine kurulmuş bir sistem değildir.

sistemi bütün olarak değerlendirmek gerekir ki o na 1 değil 4 tekerlek üzerinden düşünmen gerekir, ve ayrıca difransiyal, ve yaylar, amortisorler, ve arac denge merkezi gibi etmenleride ekleyip düşünmen gerekir. yoksa 1 tekere bakmak bilimsel mi ...

hayata aynen böyle bakıyorsun. bütün bunlar sadece ve sadece kalbindeki sevgisiz likten kaynaklanıyor bence. yoksa hiç bir açıklaması yok benim kafamda..

saygılar

""truth here: elaxzel.blogspot.com come and see""

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil