Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam > Kadın & İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 22-08-2009, 17:29
sinner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
sinner sinner isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

sinner - MSN üzeri Mesaj gönder
Post Malezya'da bira içen Müslüman kadına kamçı cezası

Malezya'da ilk kez içki içen bir kadın manken İslami kanun uyarınca kamçı cezasına çarptırıldı. İslami mahkeme geçen yıl bir gece kulübüne düzenlenen baskında alkol alırken yakalanan 32 yaşındaki Müslüman bir kadına 6 kamçı cezası verdi.

Kartika Sari adlı kadın, mahkemede işlediği suçu kabul ederek temyiz hakkını kullanmayacağını belirtti.

Kartika'nın cezası bambu bir kamışla gelecek hafta infaz edilecek.

http://www.cnnturk.com/2009/dunya/08...3.0/index.html

'Şeriat'ın kestiği parmak acımaz' dedi.

Malezya'da, bira içtiği gerekçesiyle kırbaç cezasına çarptırılan Kartika Sari Dewi Shukarno, Uluslararası Af Örgütü'nün yardım teklifini reddetti ve cezasına razı olduğunu söyledi.
Malezya'da kırbaç cezasına çarptırılan ilk kadın olan, 2 çocuk annesi 32 yaşındaki Kartika, "Yasaya uymak istiyorum. Ben kimim ki dini hükümleri sorguluyayım? Bu beni aşar" diye konuştu
http://www.haber7.com/haber/20090822...cimaz-dedi.php
Alt 22-08-2009, 18:09
Freester Freester isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

İslam farkı..

Hangi Aptal Bana Tanrı Var Diyebilcek Kadar Kesin Ve Keskin ? Ve Hangi Aptal Bana Tanrı Yok Diyebilcek Kadar Cesaretli Olabilir ? Johann Wolfgang von Goethe
Alt 22-08-2009, 18:15
unbe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
unbe unbe isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Super Moderator

Başarı Ödülü 

gazetelerde ve multimedya bölümünde okumuştum bu haberi.
saçma.bira içmek kırbaç cezasını gerektirmiyor.bu kadınlar keşke orda da haklarını savunsa ve islamın dayattıklarından kurtulabilse.

"Varsan,çarp!!!"
Alt 22-08-2009, 18:20
sinner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
sinner sinner isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

sinner - MSN üzeri Mesaj gönder

Ortada bir ikiyüzlü riyakarlık belki de acziyetin bir itirafı var :
Madem şeriatin kestiği parmak acımaz diyecektin niye bira içtin
Alt 22-08-2009, 22:35
Mutezile - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Mutezile Mutezile isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Kartika'dan islami düzeni sorgulaması ve eleştirmesi gerçekten beklenebilir mi? O ülkede ona yaşama hakkı tanırlar mı?

Çocuklarından bile ayıracak kadar ileri giderler ve muhtemelen o 'kafir'in çocuklarının beynini yıkamasına da engel olmaya çalışırlar. İslami düzene eleştiri getirenler ve onların akıbetlerinin ne olduğu konusunda onlarca örnek varken..

Kadıncağız düzene başkaldırmayı aklına bile getirmemektedir. Onu bu yüzden asla suçlayamam. İslam, eleştiriye tahammülsüzdür.

Ridde olaylarını hatırlayın sadece.. Dinden dönenler ateş kuyularına atılmadan önce Halid bin Velid tarafından kılıçtan geçiriyorlardı.

Müşrik, İrtidat, Münafık vb kavramlar sadece İslamın korkunç tahammülsüzlüğünü açımlarlar.

Allahın '' Vallahu Azizun Zuntikam’(Allah c.c. en büyük Öç alandır.)'' olarak anıldığını da hatırlarsak; Müminin önünde şiddete başvurmak için son derece inandırıcı nedenler vardır.

‘Barışı sabote etmek için Türklerle savaştık. Öldük ve öldürdük… Sevr Antlaşması ve ‘büyük Ermenistan’ hayali gözlerimizi kör etti. Kandırıldık ve Rusya’ya bağlandık… Tehcir doğruydu ve gerekliydi…’

''Askerî operasyonlara katıldık. Kandırıldık ve Rusya’ya bağlandık. Tehcir doğruydu ve gerekliydi. Gerçekleri göremedik, olayların sebebi biziz. Türklerin millî mücadelesi haklıydı. Barışı reddetmemiz ve silahlanmamız büyük bir hataydı. ''
Ovanes Kaçaznuni (Ermenistan'ın 1. Başbakanı)
Alt 22-08-2009, 22:55
niveru niveru isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Bu konuda mutezile'ye katiliyorum , kadinin cocuklarini koruma duygu ve endisesi ile korkup sindigi belli . Gerek bir bara gidip bira ! icmesi gerekde fotoda goruldugu islami kaygilarla hareket etmedigi asikar

Asil zulum olan butun seriat ulkelerinde oldugu gibi malezyada da muslumanlara din degistirme izninin verilmemesi , ulkede yasayan hristiyanlar ve cin azinlik modern hukuk hukumlerine tabi iken , muslumanlarin seriat adi altinda cagdisi uygulamalara maruz kalmalari ve dogusdan gelen kendi secimleri olmayan bu kimlik ozelliklerinden dolayi da bunu degistiremeleri bu haklarinin elinden alinmasi ,.

aslinda komik , komik ama dusununcede matrak bir dram ,,

ceremesini cektik eller zulmunde duslerimizde hep guzellikler vardi onlarda senin gibi uzakdi
Alt 23-08-2009, 00:18
KızıL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
KızıL KızıL isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Mutezile´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Kartika'dan islami düzeni sorgulaması ve eleştirmesi gerçekten beklenebilir mi? O ülkede ona yaşama hakkı tanırlar mı?

Çocuklarından bile ayıracak kadar ileri giderler ve muhtemelen o 'kafir'in çocuklarının beynini yıkamasına da engel olmaya çalışırlar. İslami düzene eleştiri getirenler ve onların akıbetlerinin ne olduğu konusunda onlarca örnek varken..

Kadıncağız düzene başkaldırmayı aklına bile getirmemektedir. Onu bu yüzden asla suçlayamam. İslam, eleştiriye tahammülsüzdür.

Ridde olaylarını hatırlayın sadece.. Dinden dönenler ateş kuyularına atılmadan önce Halid bin Velid tarafından kılıçtan geçiriyorlardı.

Müşrik, İrtidat, Münafık vb kavramlar sadece İslamın korkunç tahammülsüzlüğünü açımlarlar.

Allahın '' Vallahu Azizun Zuntikam’(Allah c.c. en büyük Öç alandır.)'' olarak anıldığını da hatırlarsak; Müminin önünde şiddete başvurmak için son derece inandırıcı nedenler vardır.
aynen katılıyorum...

ÖRGÜTLENİN!!!
Alt 23-08-2009, 01:50
barudi barudi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

su-i zann, su-i zann, yok cocuklarindan ayrilirmis yok carmiha gererlermis yok bilmem ne yaparlarmis ........

Kartika ile konustun mu yok, oradaki yasam tarzini arastirdin mi yok, salla biseyler gitsin, dogruluk payini var mi yok mu bu millet arastirmaz ne de olsa...

Dinsiz farki...
Alt 23-08-2009, 02:02
evrensel-insan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
evrensel-insan evrensel-insan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

evrensel-insan - MSN üzeri Mesaj gönder

Saygideger arkadaslar;

"Yasaya uymak istiyorum. Ben kimim ki dini hükümleri sorguluyayım? Bu beni aşar" -alinti-

Kadincagizin; hakkini aramamasina ve cezaya razi olmasina isaret eden bu soylemi;

Samimiyet ve gecerlilik acisindan, korkunun ve caresizligin bir eserimidir?, yoksa; bireysel bilincin olmamasinin eserimidir?, ya da;toplumsal aliskanlik ve baskinin getirdigi dini inanca bagli kalmanin bir eserimidir?

Saygilarimla;
evrensel-insan

Evrensel-Insan - Yapılandırmacı Epistemoloji/Bilişsel Bilim/Qua Felsefesi/Serbest Düşünce/Devrimci Sorgulama/Zihinsel Devrim - Evrensel-Insan Zihniyeti
Alt 23-08-2009, 02:06
niveru niveru isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

tamam barudi sen haklisin , biz iskembeden salliyoruz . ehh nede olsa ateyiz ne halt olsa yeriz

buyrun o zaman siz gercekleri ortaya koyun , yuzumuze samar gibi indirin

-malezyada muslumanlara ve gayri muslumanlara uygulanan hukuki sistem nedir?
tum malezya vatandaslari icin ayni yasalar mi gecerlidir.?
-malezyada musluman olarak dogan kisilerin din degistirmesine izin veriliyor mu?
-malezya vatandasi olan bu kadinin kirbac cezasina karsi cikmasi halinde uygulanacak prosedur nedir ?

butun bunlardan vazgectim , siz bir kadinin bira icti diye kirbaclanmasini normal buluyormusunuz ? , demek ki zina yapmis olsa oldurulmesinide olagan karsilayacaksiniz

-

ceremesini cektik eller zulmunde duslerimizde hep guzellikler vardi onlarda senin gibi uzakdi

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil