Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Politika

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 01-09-2008, 19:43
kandahar
Üye Değil

Aydoe amca yazına katılıyorum, ayrıca verdiğin site çok komikmiş, eğlenceli bulduğumdan bir haberi aşağıya aynen alıyorum.

Türk Askerleri Amed`de yine sloganlarla yürüdü
Gönderen: rizgarionline Tarih: 31.08.2008 Saat: 09:08
Katkıda Bulundu rizgarionline

Rizgarî Online/Amed`deki Türk makamları 30 Ağustos`u kutlarken, valilik önünde düzenlenen tören ardından birliklerine dönen Türk askerleri, ‘Şehitler ölmez, vatan bölünmez' sloganı ile yine gövde gösterisi yaptı. Ajansların bildirdiğine göre Resmi Törende konuşan Türk Yüzbaşısı Hamza Mermer, “30 Ağustos 1922'de Anadolu'daki yüzlerce yıllık Türk varlığına kast edenlerin tarihe gömüldüklerini “ iddia ederek, konuşmasının devamında: “Bizler, ülkemizi çağdaş medeniyetler seviyesine çıkarmayı amaçlayan ortak bir gayret içinde oldukça ulusal birlik ve beraberliğimizi zarar vermek isteyenlerin bizleri bölerek kendi çıkarlarını gerçekleştirmeye çalışanların gayretleri boşa çıkacaktır.

Bundan 71 yıl önce bu şehirde yine bu şehirde, bu şehrin tarih kokan surları içinde bu insanlarla tek yürek olan Diyarbakır'ın fahri hemşehrisi Atatürk'ün dediği gibi, ‘Diyarbakırlı, Vanlı, Erzurumlu, Trabzonlu, Karslı, İstanbullu, Trakyalı ve Makedonyalı tek bir ırkın evlatları hep aynı cevherin damarlarıdır.’ Türk silahlı Kuvvetleri bu anlayışla tüm vatandaşlarımızı kucaklayarak ülkemizin bölünmez bütünlüğüne göz dikenlere karşı var gücüyle çalışmaya devam edecektir.” dedi.

Ahahahaha iddia ederek diyor bir de ya! Bundan sonra arada bakarım bu siteye abi, Medrano Sirki gibi resmen eğlendiriyor insanı.
Alt 01-09-2008, 20:00
CAN WELAT
Üye Değil

Williamlar Girer, Welatlar Giremez!
Marksist Tutum okuru bir işçi

28 Haziran 2008

http://www.marksist.com/diger_yazarl...ar_giremez.htm

Link vermeniz yeterlidir.

Saygılar

İmhotep

Konu imhotep tarafından (02-09-2008 Saat 00:01 ) değiştirilmiştir.
Alt 01-09-2008, 20:01
CAN WELAT
Üye Değil

KÜRT ULUSUNUN KENDİ KADERİNİ TAYİN HAKKI ENGELLENEMEZ...

Yavuz Girgin

10 Temmuz 2004

http://www.marksist.com/MT/Yavuz%20G...gellenemez.htm

Sayın Welat

Link vermeniz yeterlidir. Sitemizde uzun C/P lere izin vermiyoruz. En azından kendinizi kanıtlayana kadar izin vermiyoruz.

Saygılarımla Dilaver

Konu dilaver tarafından (01-09-2008 Saat 20:25 ) değiştirilmiştir.
Alt 01-09-2008, 20:19
CAN WELAT
Üye Değil

http://www.rojevin.com/maras-katliam...hi-t63270.html

Devletimizi çok sevmeliyiz biz...Sevmeliyiz ki katledilelim...

Konu CAN WELAT tarafından (01-09-2008 Saat 21:12 ) değiştirilmiştir.
Alt 01-09-2008, 21:20
çakırcalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
çakırcalı çakırcalı isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Bravo can welat, hakikaten bravo! Böylesine hassas, böylesine hümanist bir yaklaşım görmedim, Alevi kökenli bir ateist olarak gözlerim yaşardı.

Yani diyorsun ki: "Ben, Alevilerin böylesine katledildiği, insanlıkdışı muamelelere tabi tutulduğu bir ülkede yaşamak istemiyor, Kürt devletimi kurmak istiyorum!" Bu mantığın önünde saygıyla eğilinmez de, ne yapılır?!
Alt 02-09-2008, 02:27
qw19 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
qw19 qw19 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Can Welat alıntı yerine kısa yanıtlasaydınız bir anlamı olurdu. Verdiğiniz linklerde çok şey söyleyip, hiç bir şey söylememek üzerine kurulu. Yani içeriği benim soruma verilecek yanıtları kapsamıyor.

Kürt'lerin kendi kaderlerini tayin hakkından bahsediliyor; güzel bunu anlamak için de en doğru ve en sağlıklı (bilinen) yöntem referandumdur. Ben bu güne kadar Kürt'leri temsil ettiğini ve Kürt sorunu olduğunu söyleyen kimsenin ağzından
Ayrı bir devlet kurma arzusu mu?
Özerklik mi?

sorularının sorulacağı bir referandum isteğinin dile getirildiğini duymadım. Duymayacağız da.

Çünkü, Kürtler bu sorulara ezici bir çoğunlukla HAYIR yanıtını verecek. Bu da gerek PKK'nın, gerek DTP'nin sonu olacaktır.

Son seçimler AKP'nin Doğu/Güneydoğu illerinde açık ara zaferiyle sonuçlanmıştır. Bu Kürt'lerin PKK'ya ve DTP'ye çok anlamlı bir mesajıdır. DTP'yi meclis dışında bırakmamış, fakat onlarada yaptıkları ve izledikleri politikaları çok da desteklemediklerini ifade etmişlerdir. Aslında bu DTP'ye kerhen verilen bir destektir. DTP'den bekledikleri de kültürel haklar mücadelesinin TBMM'de ve tamamen yasal zeminlerde sürdürülmesi arzusudur.

Biz Türkiye'de üniter ve ulus devletiz. Kürtler de bu devletin/ülkenin asli unsurlarıdır. Olması gereken Kürt asıllı Türk kavramının yerleşmesidir. Nasıl ki, Meksika asıllı, İtalyan asıllı Amerikalılar var. Bunda bir sıkıntı yoktur ve anahtar çözüm budur. Bunun dışındaki arayışlar anlamlı ver birleştirici değildir. Çünkü Türkiye'nin sıkıntıları ve nimetleri hepimizi doğrudan ilgilendirmektedir.

Selamlar.
Alt 02-09-2008, 04:21
evrensel-insan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
evrensel-insan evrensel-insan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

evrensel-insan - MSN üzeri Mesaj gönder

Saygideger vgm;

Cok onemli bir konuya deginmissin.Iste isin ozu, kisinin kendi aslini ortaya koyabilecegi, bir duzen. Yalniz, bu aslini ortaya koyabilme bilinci, kendi basina yetmez. Herseyden once bunu antiayrimci bir temele oturtacak hak ve ozgurluklerle, bu hak ve ozgurlukleri koruyucu hukuku sisteme tasimak lazim. Ayrica, farkin farkina varma bilinci, yani asli kurt olmayanin da kurt aslinin hak ve ozgurluklerini saygi ile karsilama, hatta savunma ve kollama bilinci gerekir.

Iste, o zaman; yani etnik koken sorunu bu temelde cozuldugu zaman, farklarin bir arada anti ayrimci temelde, yasayabildigi ve herkesin, hem kendi kokenini ortaya koyup, hemde baska kokeni ayirmadan savunabildigi bir toplum yaratilabilir. Zaten, ancak bu tip bir cozum, TC'nin mozaik ve cok kulturlu, cok sesli yapisina uyabilir.

Tabi, bu kurt koken, diger kokenlere de tasinarak; hem milli, hem de dini koken veya mezhep temelinde, toplumun kokensel sorunu cozulebilir. Bence de, tek cozum budur. Butun sorun, boyle bir sistemi getirecek iktidarin, sivil toplum kuruluslarinin yapilanmasi ve halka yonelik calismasidir. Tabi, herseyden once bu tip yapilanacak bir yapinin, bu bilinci kazanmasi ve ozumsemesi gerekir.

Turkiye gibi, suru psikolojisi ve korku felsefesi temelinde yetistirilen ve kutuplu tutulan bir toplumun, bu bireysel bilinci almasi, ne derece gunumuzde gercekcidir? Buda, ayri bir sorgulanacak noktadir.

Saygilarimla;
evrensel-insan

Evrensel-Insan - Yapılandırmacı Epistemoloji/Bilişsel Bilim/Qua Felsefesi/Serbest Düşünce/Devrimci Sorgulama/Zihinsel Devrim - Evrensel-Insan Zihniyeti
Alt 05-09-2008, 11:26
aydoe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
aydoe aydoe isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Amerikan New Yorker dergisi, CIA’in ve Amerikan özel kuvvetlerinin İran’daki rejimi istikrarsızlaştırmak için terör örgütü PKK’nın İran’daki kolu PJAK ile bağlantı kurduğunu iddia etti.
http://www.ntvmsnbc.com/news/451610.asp
Pulitzer ödüllü Amerikalı gazeteci Seymour Hersh’e göre ABD Başkanı George Bush, İran’da rejim değişikliğini sağlamak için muhalif örgütlere 400 milyon dolar aktarıyor. PKK’nın İran uzantısı PJAK da pay alanlardan
http://w9.gazetevatan.com/haberdetay...&Categoryid=30

''asla değişmeyecek hükümler getirdiğini iddia etmek,aklın ve ilmin gelişimini inkar etmek olur''
Alt 05-09-2008, 13:54
osiris - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
osiris osiris isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

aydoe´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Amerikan New Yorker dergisi, CIA’in ve Amerikan özel kuvvetlerinin İran’daki rejimi istikrarsızlaştırmak için terör örgütü PKK’nın İran’daki kolu PJAK ile bağlantı kurduğunu iddia etti.
http://www.ntvmsnbc.com/news/451610.asp
Pulitzer ödüllü Amerikalı gazeteci Seymour Hersh’e göre ABD Başkanı George Bush, İran’da rejim değişikliğini sağlamak için muhalif örgütlere 400 milyon dolar aktarıyor. PKK’nın İran uzantısı PJAK da pay alanlardan
http://w9.gazetevatan.com/haberdetay...&Categoryid=30
bu zaten bilinene bi şey abi kürt sorunu batılıların yarattığı ve körüklediği bir sorun yoksa halıkn bir birbine karşı bir sorunu yok iteyen kürtçesini konuşuyor

Putların,Kabenin istediği: Kölelik
Çanların,ezanların dilediği:Kölelik
Mihraptı,kiliseydi,tesbihti, salipti:
Nedir hepsinin özlediği: Kölelik
hayyam
http://agnostik.forumup.com/
Alt 05-09-2008, 13:56
LaTeX
Üye Değil

Bu konuda pek barışçıl bir çözüm olacağını sanmıyorum çünkü 2 toplumunda feragat etmeyeceği hususlar var.
Meseleyi analiz edince karşıma 4 tip düşünce çıkıyor
1. Ana dilde eğitim isteyenler
2. Bağımsız eyalet olmak isteyenler
3. Ayrılıkcılar
4. Kürt meselesi ile alıp veremediği olmayanlar

Yukarıda bahsetmiş olduğum feragat edilmeyecek hususlar ve yazdığım ilk 3 madde bu devletin resmi ideolojisine ters durumda bu yüzden istemedende olsa barışçı çözüm üretebileceğimizi sanmıyorum heleki toplumun nefret ettiği pkk olgusunun artık neredeyse kürt = pkk lı olarak algılandığı şu günlerde.
Ayrıca bu yazıda sorgulanması gereken diğer bir husus bu ülkede onlarca etnik köken arasında sadece 2 tanesinin terörle artık eşdeğer görülmüş olmasıdır.
Ermeniler(Asala) ve kürtler(Pkk)

Kendi adıma kürtçenin gündelik hayatımda konuşulmasında sakınca görmüyorum ama ona resmi bir sıfat bindirilmesine karşıyım. Toplumu ayakta tutan dil birliğidir.

Eyalet olmak isteyenler ve ayrılıkçılarların en doğal hakkıdır bunu düşünmek ve bu düşünce haklarını sonuna kadar destekliyorum ama unutulmaması gereken bu hareketin pkk gibi terör örgütleriyle olmayacağıdır. Kurarsın düzenli ordunu harp edersin yolu budur.

Dahada ilginç bir önerim var ama nedense bunu söyleyince ırkçı damgası yiyor olsamda.
Nüfus mübadelesini benbir çözüm yöntemi olarak görüyorum. Yunanistandaki bulgaristandaki türkler irandaki azeri türkleri ve kuzey ıraktaki türkmenler ve türkiyede bulunan kürtler arasında nüfus mübadelesi sanırım en barışçıl çözüm. Heleki mübadele konusunda geçmişte 1 deneyimimiz oldu ağrısız sancısız.

Muhtemelen çoğu kişiden faşist damgası yiyeceğim ama bilmeleri gereken şu bu konuda tüm samimiyetimle 10 yıl önce farklı düşünüyordum aslında sorun olarak görmüyordum bu mevzuyu taki yaşam alanımın daraldığını ve varlığımın tehlikeye girdiğini anlayana kadar.
Korunma iç güdüsü

Önerilen Siteler