Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Multimedya

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 30-11-2012, 22:09
KızıL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
KızıL KızıL isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Thumbs down Halk için Hack

Hak yiyen hack yer...

ÖRGÜTLENİN!!!
Alt 30-11-2012, 22:27
Olimpiyat Olimpiyat isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Redhack devrimcilerin gözbebeği....
Alt 01-12-2012, 23:41
errata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
errata errata isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Bu ülkede kendine devrimci diyenler de Redhack gibi ise vah bizim ideallerimize.
Bu adamlara bu kadar övgü düzecek bir şey yok inanın bana. Bunların önüne gelen siteye Türk bayarğı dikip, "Bu site Türk İslam Birliği'nin malı olmuştur" diyen "mallardan" tek farkları güya devrimci bir kimlikle bunu gerçekleştiriyor olmaları.
Alt 02-12-2012, 00:07
Subat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Subat Subat isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Super Moderator

Sayın shibumi. Aslında durum bundan biraz daha öte. Redhack, yıllar boyunca sol ve sosyalist sitelere, site güvenliği için teknik destek vermiş, bilgilerin sızmaması için kendi veritabanlarını oluşturmuş ve ücret almadan bir çok siteyi barındırmıştır. Şimdi çok yoğun olmasa da 5 yıldan uzun zaman önce bir çok sol sosyalist isimli site kurulmuş ve sözde teori tartışmalarının yapıldığı ama özde zıvanadan çıkılan yerlere dönüşen bu oluşumları baskı ile kapattırmış ya da çökertilmiştir. Alenen bir başka franksiyona küfürler barındıran sitelerdi bu bahsettiklerim..
Burdan dediğiniz olgular yine çıkmaz. Haklısınız. Ülke olarak sanki reel bir faaliyetmiş gibi algılıyoruz Redhack eylemlerini ama bunun böyle olmasının nedeni biraz da hareketin geri olmasıdır. Amaçlarının da zaten bir örgüt olmadığı, yine kendi tüzüklerinde belirtilmektedir. Ellerinden gelenin bu olduğu ve bu alanda yürüyeceklerini belirtmişlerdir. Yine de küçümsemek yanlış olur. Son yıllarda yaptıkları eylemlerle dünya gündeminde yer edindiler ve karşı durdukları uygulamaların konuşulmasını sağladılar. İlk açıldıkları yıllarda msn şifresi çalmanın yöntemlerini öğretmekten, geldikleri noktayı kıyaslayınca şaşırmamak ve tebrik etmemek haksızlık olur derim.

Yarattığımız her etki bize bir düşman kazandırır, çoğunluğun kabul ettiği bir insan olmak için sıradan biri olmak gerekir.

Sigmund Freud
Alt 02-12-2012, 03:45
spartacus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
spartacus spartacus isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği 

Bu videoyu anlamlı bulmadım, tarzını da doğru bulmadım. İçeriği, sunumu ise gerçekten çok boş olmuş. Bir çeşit ego tatmini gibi.. Sunum gerçekten çok yanlış, çok küçük bir yaş düzeyi gibi..

Öncelikle internet yayınları üzerinde hack girişimlerini doğru bulmuyorum(toplumdan gizli kapaklı yapılan işlerin deşifre edilmesini ise destekliyorum ve bunu hack olarak nitelendirmiyorum). Genel anlamıyla hack, aczin ve zaafların yarattığı bir sonuç. Yine de bu gün islami bir kesim, devletten de aldığı destekle(ideolojik), bir çok bilim ve kültür alanındaki sitelere saldırmaktadır.

Madem o kadar aydın, bilim insanı var, H.Yahyanın ABD merkezli ve siyasi anlamda da menşei 2. Dünya savaşını kaybeden nazilerin savaş ve siyaset taktiklerinden arta kalan stratejileri, yine aynı alan üzerinde deşifre edilebilir.. Bu her yönüyledir, ister geliştirdiği yahudi(ki yumuşatarak) söylemleri, isterse bilime karşı aldığı taktik tutum, 2. dünya savaşı öncesi nazi üretimidir. Bayrak, oradan da(hemde fiziki olarak) ABD ye geçmiştir ve şu an 2. Dünya savaşından beri, gerisi karanlık bir kesim, faşist bir merkezle, faşist bir strateji ile dünya kamuoyuna yön vermektedir..

1980 sonrası özellikle Avrupada tutmayan CIA ve bağıl dünya toplumlarının kötürümleştirilmesi, aydınlanmaması kampanyaları malesef en feci yönüyle generallerin buyruklarıyla Türkiyede anlam buldu.

Türkiye'de toplumların bilinçsiz kalması, aydınlanmaması gayretinin altında tek sermayesi toplumun kendisine bağlılığı-bilinçsizliği olan binbir çeşit çarşafa bürünmüş elit kesimler var. Bunlar durdukça, toplumu kendilerine mahkum kıldıkça ve toplumda bunlara amade kaldıkça durum değişmeyecektir. Kısacası 2 saat site yayını kesilse ne olur, kesilmese ne olur? Toplumun % de kaçının desteğini alabilirsiniz?(işte asıl bu önemli)

Malesef TC de sosyalizmde, devrimcilikte zararlı mutasyona uğrayarak gelişti. Tamam ortada bir mutasyon var, ama bari yararlı mutasyon olaydı... Halk için, halk adına konuşan bir avuçlar geldiiii, geçti, halkın desteği nerede? Bunu soran yok. Kendisine ben neyim diyen yok. 7/24 devrimcilik yapacaksın! Sanki ilahi bir ayet, ilahi bir buyruk. devrimcilik yapmak, herhalde un ve suyu karıp, hamurla oynamak gibi bir şeydi. ulan bir insanın nefes alıp vermesi bile devrimdir yeterki kafasının içi hurafelerle, haksızlıklara boyun bükmekle şartlandırılmamış olsun(işte bu kadarcığı başaramayanlar, dünyayı bir günde amuda kaldırıp, ters çevirip devrim yaptılar... Çoğuda hayatın karşısında yenildi, ayakta duramadı, onca genç öğreneceği bir çok şeyden olduğu gibi, hak aramaya dahi nefretle bakar oldu. kendi geçmişini kayıp ilan etti, hayat karşısında yenildi -ki gelde böylesi bir dramın içinde yeni bir hayat kurmasını bekle -ki devrim yapsın..... neyse). Devrimcilik yapılmaz, bu bir rol yapma oyunu değil(hadi gelde inanmışlara bunu anlat). Sonra toplum nereye gidiyor yahu? Siz neyi deviriyorsunuz, neyi kuruyorsunuz, hani nerede? Boşver sen uç, uç, uç.... Onca emek sembolizme kurban oldu, onca şey bireysel duygulara, kariyeristliğe, feodal beylik nutuklara gitti, kala, kala posası hiç atılmamış aynı toplum, gün geçtikçe daha da gerilere savrulmaya devam etti... Hadi şimdi gidin devrim yapın(kiminle? Kime karşı, ne için. demek ki devrim, yaptım, ettim, ya da ne bileyim yayını kestim gibi argümanlarla olmuyor. bu bir yaşam sürecidir ve toplum adına, ona rağmen devrim yapılmaz, yaşanır, devrim kurulmaz olur, devrim örgütlenir ama örgütlenir(3-5 kişinin hayalleriyle maceracalık yapması, bir araya gelmesi devrim değildir ve taş çatlasa darbeciliğin felsefesini öğretir...)) Devrim 2 kişi arasında geçen bir konuşma gibidir, üçüncüsü yoktur...

Neyse, saçmalamayım, arkadaşlar hülyalı alemleri bıraksakta gerçeğe bir baksak... hani yaptığınız eylemin ardındaki o toplum desteği? halk için yapıyoruz? hani halk? nerede? Halk mı istedi sizden bunu? Biz niye görmedik?

yazımın ilk paragrafında belirttim, toplumdan özellikle siyasi anlamda gizlenen bir çok şeyin deşifre edilmesini, yerine göre yayınlara karşı eylem yapılmasını hack olarak görmüyorum... ya bu alanda emek harcamak gerekir ve dünya çerçevesinde bakmak gerekir, ya da, kültürel alana gerekli önemi vermek gerekir. Herhangi bir sitenin yayınını durdurmaktansa, farklı ya da karşıt görüşlere destek verme, bilgi alışverişi daha değerlidir diye düşünüyorum.

Sersemler akıllıların 7 yılda cevaplandıramayacağı soruları 1 günde sorarlar.
-------
Korku ve menfaat dalkavukluğa yol açar.
-------
İnsan korktuğuna ya da arzuladığına çok kolay inanır. La Fontaine
-------
Öküz tahta çıkarsa padişah olmaz, saray ahır olur. Çerkes Atasözü
-------
Akıllı bizi arayıp sormaz, aptal bacadan akar.
------
Su dağları kemirir, vadileri doldurur.
------
Aslanlar kendi tarihçilerine kavuşuncaya kadar kitaplar avcıyı övecektir.
------
Hürriyet, başkalarına vermedikçe alamayacağımız tek şeydir. William Allen White
------
Belki söylendi herşey,/ belki de gece bekleniyor/ yazılsın diye aynı cümle. Tüm nedenleri yeryüzünün/ bir çakıltaşına takılıp kaldı. Esteban
------
Sıradan insan kendini evrenin merkezi yapmanın yolunu arar; bilge kişinin evreni onun merkezindedir. Lao Tzu
Alt 02-12-2012, 04:19
errata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
errata errata isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

spartacus dediklerine birebir katılıyorum.

Türkiye istisnasız herşey de olduğu gibi maalesef devrimcilik işinde de hava basmaktan gayrı işle uğraşmadı, uğraşamaz. Devrimi kıçını devirmekle karıştıran ikinci nesil dinsiz azizlerin, evliyaların memleketiyiz biz. Onlarca senedir devrim tatavası sürer gider, ancak yapılan edilen öyle boş bir iştigaldir ki dünkü çocuk Redhack iki üfürüğü ile yeri göğü inletir.

A'dan Z'ye, Kemalist'inden Marksist'ine herkes kendini bir ilahın seçilmiş evladı sanıyor. Montu giydinmi Gezmiş olursun, cübbeyi taktın mı cihad önderi.

Şaşırtıcı değil, enerjinin sakımı kanunu bu. Bu evrene ne verirsen onu alırsın, bu kadar basit. Enerji bir yere kaybolmaz, bilgi de öyle. Yalnızca form değiştirir. Onu işleyebilenlere, akledenlere bilgi ve enerji fayda getirir.

Gerçek dünyada işler öyle renkli videolarla, haybeden kahramanlıklarla, harala gürele dövüşmelerle olmuyor. Adama madem materyalistsin, objektifsin o halde bunca zaman ne düşündün, ne yaptın? nedir senin ekonomik analizin, toplumsal çözümlemen derler bön bön bakarsın ayak uçlarına.

Önerilen Siteler