Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 22-02-2006, 07:02
master master isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Kuranı Hz Muhammed yazdı diyenlere soru

Kuranı Hz Muhammed yazdı diyenler şunu açıklarmı acaba

Sadece bu düşüncede olanlar lütfen

Madem Hz muhammed yazdı ozaman neden "Biz" kelimesi zikrediliyo "Ben" deseydi tekil şahıs kullansaydı

Yok birden çok gibi çoğul şahıs gibi kullanmışsa ozaman diğerleri kim

Ama doğrusu Allahın kudretinden dolayı "Biz" kelimesini Allah zikretmemişmidir

Diğer bir bölümde Tevratı İncili Zeburu kim yazdı

Kitap gelen peygamberler veya onların ashabı kaleme alması yazmaksa yazın diyin yok onlar uydurdu diyosanız açık net yazın kelimeler arkasına saklanmayın

Kitap Allah tarafından peygamberlere vahiy yoluyla geldi ve kaleme alıdnmı demek istiyosunuz
Alt 22-02-2006, 10:44
Üye Değil

İslam dini gelirken en çok üstünde durduğu konu tanrının bir tane olduğu onun adının da allah olduğuydu. İslam, bu konuya çok önem verirken, Kuran dilinde sıklıkla "biz" dilinin kulanılması çelişkilerinden biridir. "Biz yarattık" gibi ifadeler kullanırken Kuranın tanrısı aslında yaratma işine bir de ortak olduğunu kabullenmiş oluyor. Burada "biz" derken kasdedilen diğerleri muhtemelen melekler oluyor. Ama "biz yaptık" ifadesiyle aslında Kuran en fazla önem verdiği konuyu kendisi ihlal etmiş oluyor: İslama göre yaratma sadece allaha mahsustur.
Alt 23-02-2006, 06:52
Üye

Standart belkide şu olmasın

Şöyle olmasın acaba

Hani klasik bir laf vardır insan alışınca bazen farkına varmaz öyle devam eder

Soruyolar

Kim yazdı bu güzel romanı

Biz yazdık dersin sende

halbuki sadece sen tek başına yazmışındır romanı
Kişi o esnada övünür heybetlenir kendi yazdığı şeye güzel denmesinden ve ben yazdım demez biz yazdık der

Başka bi laf

varsın sen kötü davran biz şerbett der içeriz

halbuki sen tek başına içiyosundur

Allah ın Biz yarattık Biz yaparız demesi de böyle olmalı başka seçenek yok

Ozaman tek tanrı diilse ikinci üçüncü nerde gibi saçma bir soru çıkar

Millet Bir Yaratana inanmıyo bu devirde ikinci üçünücüyü nerden saçmalıcak

Kuran böyle bişeyi kabul etmez melekleriyle birliktede yaratmaz Allah çünkü melekler yaratma gücüne sahip diildir onlar Allah ın kendilerine emrettiklerini yapmakla yükümlüdürler

EEE geriye ne kalıyo ozaman Biz denmesi heybet ve kudretten ileri gelmedir

türkçemizde örneği var yukarda yazdım
Alt 24-02-2006, 02:38
Üye Değil

master,
"Kim yazdı bu güzel romanı
Biz yazdık dersin sende"

Esprini çok beğendim.
Alt 24-02-2006, 02:45
Dinci Dinci isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Aday Üye

Zariyat50
Öyleyse, Allah'a doğru (yönelip, şirkten ve bozulmalardan) kaçın. Gerçekten ben sizi, O'ndan yana açıkça uyarıyorum. (50)

Bunu Allah mı diyor Muhammed mi?
Alt 24-02-2006, 02:57
korelmis korelmis isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

İlk ayetler:

"Oku, Yaratan Rabbinin adıyla"

Hz.Muhammed Kuran'ı kafasından uydurmuş olsaydı herhalde böyle başlamazdı. Şöyle başlayabilirdi: "Oku, benim adımla"

Hz.Muhammed, Kuran'ı kafasından uydurmuş olsaydı, herhalde Hira'dan daha sakin inerdi, neye uğradığını şaşırmış bir halde paldır küldür koşup titreye titreye örtülerin altına girmezdi.

Hz.Muhammed Kuran'ı kendi kafasından uydurmuş olsaydı herhalde vefatından kısa süre önce "Bugün, size dininizi bütünledim, üzerinize olan nimetimi tamamladım, din olarak sizin için İslam'ı beğendim." ayetlerini uyduramazdı. Belki tamamlanmamış bir Kuran olurdu elimizde, Muhammed ise Mekke'den hicret ederken veya Bedir'de bir köşede öldürülür giderdi...

Hz.Muhammed Kuran'ı kendi kafasından uydurmuş olsaydı inanın daha birçok şey olurdu. Ama hiçbiri şimdiki gibi olmazdı...
Alt 24-02-2006, 03:18
Üye

Standart forumlarr iyi okunmuyo maalesef

Bu sorular hep aynı sorular ozaman Zariyat 50de ne yazıyo Ben diyo Hz. Muhammed mi yazdı sorusu kaç defa soruldu bana ayrı ayrı forum köşelerinde

Sonrada site admiinnleri gereksiz aynı başlıkk atmayın diye başlıklarımızı kitliyo

Zariyat suresinin açıklaması bu linktee yazıyo

https://turandursun.com/modules.php?n...ewtopic&t=2889

BİLGİ PAYLAŞINCA GÜZELDİR AMA FORUMLARI ARAŞTIRMADAN DEVAMLI AYNI SORULAR İLE SIKIŞTIRMA NİTELİĞİNDE SORULAN SORULAR BİLGİYİ PAYLAŞMAK DİİLDİR
Alt 02-08-2012, 21:37
demirefe demirefe isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

Kuranı muhammed filan yazmamıştır. Eğer muhammed diye biri gerçekten yaşadıysa ayet diye söylediği sözlerin içeriğinin neye ulaştığından, toplamının ne olduğundan kendisinin bile haberi yoktur.

Kuranı araplar anonim olarak yazmışlardır. Kuran bir kitap bile sayılmaz.

Bir kağıt hurdalığından sayfalar toplayıp dizseniz ve ciltleseniz, yaldızlı bir de kapak ve kenar süslemeleri yapsanız bu bir kitap olur mu? Olmaz.

Kuran da aynısıdır. O yaldızlı cildin içinden çıkarıp kağıt fabrikasına gönderilecek bir hammaddedir. Belirli bir miktarı geri dönüştürülerek hiç olmazsa bir ağaç kurtarılır...
Alt 02-08-2012, 21:45
Olimpiyat Olimpiyat isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

master´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Kim yazdı bu güzel romanı

Biz yazdık dersin sende

halbuki sadece sen tek başına yazmışındır romanı
Kişi o esnada övünür heybetlenir kendi yazdığı şeye güzel denmesinden ve ben yazdım demez biz yazdık der
Hiç bir kişinin bir romanı tepeden tırnağa tek başına yazıpta bu romanı biz yazdık dediğini duymadım, okumadım.Zaten mantıklı da değil.

Sen beni güldürdün, başkaları da seni güldürsün
İnanç denen şey aklı ve beyni nasıl bloke ediyormuş bir kez daha gördük. İnsan inancını savunmak isterken ne komik durumlara düşüyor.
Alt 02-08-2012, 21:48
HolyOne HolyOne isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

korelmis´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
İlk ayetler:

"Oku, Yaratan Rabbinin adıyla"

Hz.Muhammed Kuran'ı kafasından uydurmuş olsaydı herhalde böyle başlamazdı. Şöyle başlayabilirdi: "Oku, benim adımla"

Hz.Muhammed, Kuran'ı kafasından uydurmuş olsaydı, herhalde Hira'dan daha sakin inerdi, neye uğradığını şaşırmış bir halde paldır küldür koşup titreye titreye örtülerin altına girmezdi.

Hz.Muhammed Kuran'ı kendi kafasından uydurmuş olsaydı herhalde vefatından kısa süre önce "Bugün, size dininizi bütünledim, üzerinize olan nimetimi tamamladım, din olarak sizin için İslam'ı beğendim." ayetlerini uyduramazdı. Belki tamamlanmamış bir Kuran olurdu elimizde, Muhammed ise Mekke'den hicret ederken veya Bedir'de bir köşede öldürülür giderdi...

Hz.Muhammed Kuran'ı kendi kafasından uydurmuş olsaydı inanın daha birçok şey olurdu. Ama hiçbiri şimdiki gibi olmazdı...

456 mesaj yazan insan bu forumda bir şeyler okumuştur diye düşünüyorum.
İkinci el bilgi ile, size anlatılanları kesin doğru görerek, okumayarak, duyduğumuza inanarak yaşarsak bu yazıları yazarız.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil