Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam > Önerdiğimiz Başlıklar

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 15-04-2009, 23:09
hakdogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
hakdogan hakdogan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yazar

kaancan´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
sevgili hak doğan durup dururken sana sarmak değil amacım fakat bunca analiz ve değerlendirme sağlam bir temele(delile)oturtmak gerekmezmiydi;12 adet sorudan oluşan bir yazınız var ortada....
peki şimdi sizin yazınız ne kadar meşru diye sormak gerekmiyormu?
yoksa insanların bu sorulardan yola çıkarak sizi onaylamasımı gerekiyor?
tuhaf! islami yazar arkadaşların ukala bir tavırla delilleriyle sunulan çalışmaları hafife alıp soru sorarak yazmaya çalıştıkları yazıların dikkate alınmasını istemeleri çok tuhaf!
Değerlendirmen çok sağlam bir temele dayanıyor.

O temel "Bir İnsanın yaşadığı toplumda El-Emin olarak anılmadığını iddia ve ispat etmek için, söz konusu İnsanın El-Emin olarak anıldığını bize nakleden tek bir kayıt olması gösterilebilinir mi?" sorusudur.

Taş gibi, beton gibi bir temel.

Üstelik eldeki kaynaklarda, Hz. Muhammed Mustafa'nın (S.A.V) eminliğine değinen tek rivayet başlık sahibinin değindiği de değildir, salt benim saydıklarım da.

Söz konusu postumda ifade etmediğin Ebu Süfyan'ın Şehadeti, Mekke fethinde Mekkelilerin sözleri ve şu an aklıma gelmeyen bir sürü örnek vardır ki, Hz. Muhammed Mustafa'nın (S.A.V) yaşadığı toplumda (bak şimdi aklıma geldi, Hicret öncesi Hz. Ali'yi (R.A) neden Mekke'de bırakmış ve Hz. Ali (R.A) ne yapmış bir araştır) ne derece güvenilen bir İnsan olduğunu, sahip olduğu büyük ahlakı gözler önüne serer.

Bakmak, görmek isteyen için...
Alt 15-04-2009, 23:16
kaancan
Üye Değil

sevgili hakdoğan size beton gibi gelen temeller balon gibi olabilirmi?(asparagas)
ben sizden kurandan,bir ayet,bir sure küçücük bir ip ucu beklerdim...
örneğin;kulumuz muhammed eskiden emindi peygamber olunca dahada emin oldu vs...

ve evet kuranda dediklerinizi doğrulayan bir ifade görmek istiyorum...bu arada kafirler için bir ayette olsa kabul onlar eskiden seni çok severlerdide sonra düşman oldular şeklinde...
hepsini kabul ederim yaw bu dilaverde bizi tongaya düşürdü demektende hiç çekinmem..
sevgiler.
Alt 15-04-2009, 23:29
Yazar

kaancan´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
sevgili hakdoğan size beton gibi gelen temeller balon gibi olabilirmi?(asparagas)

ben sizden kurandan,bir ayet,bir sure küçücük bir ip ucu beklerdim...
örneğin;kulumuz muhammed eskiden emindi peygamber olunca dahada emin oldu vs...

ve evet kuranda dediklerinizi doğrulayan bir ifade görmek istiyorum...bu arada kafirler için bir ayette olsa kabul onlar eskiden seni çok severlerdide sonra düşman oldular şeklinde...
hepsini kabul ederim yaw bu dilaverde bizi tongaya düşürdü demektende hiç çekinmem..
sevgiler.
Ha yani şimdi siyer tabakat vs değil, Kur'andan örnek ver diyorsunuz.

Olur

Bak ne diyor ayet :

De ki: "Eğer Allah dileseydi ben onu size okumazdım, hiçbir şekilde de size onu bildirmezdi. Bilirsiniz ki, ben sizin içinizde bundan önce bir ömür boyu durdum. Artık bir kere olsun aklınıza baş vurmaz mısınız?" Yunus 16

Ne anlıyorsun buradan ?

Ayrıca Necm 2-3 ve Ahzab 21'e de bir bakıver...
Alt 15-04-2009, 23:36
kaancan
Üye Değil

bak sevgili hak doğan;

nisa91.
.Başka bir bölüğünü de şöyle bulacaksınız: Onlar, sizden de emin olmak isterler, kavimlerinden de. Fakat bir fitneye sevk edilince ta içine dalıverirler. Onlar sizi bırakmazlar, sizinle barış halinde yaşamazlar ve sizden el çekmezlerse tutun onları, öldürün onları bulduğunuz yerde ve işte size, onlara karşı apaçık bir kudret ve salahiyet verdik.

bak emin olmak isteyen veya emin olduğuna inanmayanlara kuran nasıl bir cezayı uygun görmüş;böyle bir ayet varken gelsen ozaman muhammed emindi diye def çal tepemde....
sevgiyle kal.
Alt 15-04-2009, 23:48
Yazar

Sevgili kaan can,

Islak zeminde patinaj yapmak da bir tercihtir.

Saygı duyarım da, bu tercihi onaylamamı bekleme.

Hz. Peygamber'e (S.A.V), Risalet öncesi yaşadığı toplumda güvenilmediği, onun yalan söylediği vb iddialar için ortaya doneler koymanız lazım.

Bunu yapamıyorsunuz, üstelik tam tersi donelere gözlerinizi yumuyorsunuz.

Sonra da Savaş Hukukuna dair bazı ayetlerden devşirilemeyecek şeyleri devşirmeye çalışıyorsunuz.

"Diğer bir takımını da hem sizden emin kalmak hem de kendi milletinden güven içinde olmayı ister halde bulacaksın. Fitneye sürüklendikçe de döner döner içine atılırlar. Eğer bunlar sizden çekinmez ve barışa yanaşıp saldırıdan geri durmazlarsa, kendilerini bulduğunuz yerde yakalayıp öldürün. İşte bunların aleyhine size açık bir yetki verdik." Nisa 91

Kur'an bir bütündür ve her bir ayetin kendi başına, bulunduğu Sure içinde ve Kur'an bütünü içinde taşıdığı bir anlam vardır.

Mümtehine 8-9 ayetlerine bak, dediğimi anlarsın...
Alt 15-04-2009, 23:59
kaancan
Üye Değil

ama sizinde bütün ayetler savaş zamanı;ayetemi inanayım sanamı ortada muhammede inanmak istemeyen ,muhammed ten emin olmayan bir halk var;üstüne üstelik adamlar inanmıyor diye fitnecilikle suçlanıyor ve öldürülmeleri emredilmiş...
sen barışa yanaşmazlar ise kısmını kırmızıyla çiz yakaladığınız yerde öldürün kısmını doğal kabul et...Tuhaf!
bu arada patinaj yaptığımı sanmıyorum bilhakis 1400 seneden beri ilerlemeyen bakıış açısında muazzam bir problem olduğunu düşünüyorum...
bu arada signatürümü okuduysan ben ateistte değilim...tam tersi doneleri savunmak gibi bir ihtiyacımda yok.
sevgiler.
Alt 26-06-2009, 13:59
K.C. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
K.C. K.C. isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Güncelleme..

YILDIZLAR ATEŞ BÖCEĞİ SANILMAKTAN KORKMAZLAR

http://kadinislamadalet.blogcu.com/
Alt 27-06-2010, 23:44
yucemanitu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
yucemanitu yucemanitu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

güncelleme

SAPERE AUDE!
"Cehennemliklerin en hafifi azaplısı ayaklarına ateşten iki nalın giydirilmiş olan kimsedir. Bu nalınlar o kimsenin beynini tıpkı bir kazan gibi kaynatırlar. Kulakları kor, azı dişleri kor ve kirpikleri yalazdır. Karın boşluğundaki iç organları eriyip ayaklarından akar. Bu kişi en hafif azaplı cehennemliklerden biri olduğu halde en ağır cehennem azabını çekenlerden biri olduğunu zanneder." (Müttefekün Aleyh)
"Onların derileri pişip yandıkça azabı duymaları için onlara yeni cilt giydiririz." (Nisa; 56) Hasan-ı Basri şöyle demiştir: "Onların derileri günde yetmiş bin kere yanar ve yenilenir."
Hz. Peygamber (S.A.V) şöyle buyurmuştur: "Cehennem ehlinin alt çeneleri göğüsleri üzerine iner, üst çeneleri de alınlarına kadar çıkar. Bundan sonra sırıtan bir kelle halinde kalırlar." (Tirmizi)

Allah işkence edenlerin en hayırlısıdır.
http://kloroben.blogspot.com/

http://blog.radikal.com.tr/Bloglar/malumat-i-siddik
Alt 27-06-2010, 23:49
yucemanitu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
yucemanitu yucemanitu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

http://sexyhuri.blogspot.com/2008/10...min-zrval.html

SAPERE AUDE!
"Cehennemliklerin en hafifi azaplısı ayaklarına ateşten iki nalın giydirilmiş olan kimsedir. Bu nalınlar o kimsenin beynini tıpkı bir kazan gibi kaynatırlar. Kulakları kor, azı dişleri kor ve kirpikleri yalazdır. Karın boşluğundaki iç organları eriyip ayaklarından akar. Bu kişi en hafif azaplı cehennemliklerden biri olduğu halde en ağır cehennem azabını çekenlerden biri olduğunu zanneder." (Müttefekün Aleyh)
"Onların derileri pişip yandıkça azabı duymaları için onlara yeni cilt giydiririz." (Nisa; 56) Hasan-ı Basri şöyle demiştir: "Onların derileri günde yetmiş bin kere yanar ve yenilenir."
Hz. Peygamber (S.A.V) şöyle buyurmuştur: "Cehennem ehlinin alt çeneleri göğüsleri üzerine iner, üst çeneleri de alınlarına kadar çıkar. Bundan sonra sırıtan bir kelle halinde kalırlar." (Tirmizi)

Allah işkence edenlerin en hayırlısıdır.
http://kloroben.blogspot.com/

http://blog.radikal.com.tr/Bloglar/malumat-i-siddik
Alt 24-07-2010, 00:10
Nova - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Nova Nova isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Super Moderator
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

yucemanitu´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Abi çok yaşa daha bugün konuştuk sexyhuri' yi aklımdan uçmuştu, iyiki yazmışsın dostum.

Paylaşım için sağol +rep (annadın sen onu ).

İddia ediyorum ki ikimiz de "Tanrıtanımaz" larız. Sadece benim inandığım tanrı sayısı seninkinden bir eksik. Diğer olası tanrıları neden reddettiğini anladığın zaman, benim de seninkini neden reddetiğimi anlayacaksın.

Zihin paraşüt gibidir, sadece "açıkken" çalışır.

Benim manevi mirasın akıl ve bilimdir. Atatürk.

Önerilen Siteler