Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Konu-dışı

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 16-09-2009, 13:46
sinner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
sinner sinner isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

sinner - MSN üzeri Mesaj gönder
Exclamation Ankara'da İçki Referandumu

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Bahçelievler 7. Cadde'de içkili yerler için referanduma gidilmesini istiyor.

Bahçelievler 7. Cadde'de içkili mekanlar ve caddenin yaya trafiğine açılması için referanduma gidilecek. Ancak bu referandumu toplum için tehlikeli gören uzmanlar, referandum sonucunun toplumu kamplaşmaya götüreceği konusunda endişeli. CHP'liler referandumda Gökçek'in görüşlerini baskı yoluyla halka dayatacağını savunuyor.

GÖKÇEK: İÇKİ YASAĞI YOK
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ise, Bahçelievler 7. Cadde'de yapılacak referandumla ilgili, ““İçki yasağı diye bir şey yok. Referandumla Bahçeli halkının eğilimini öğreneceğiz. Halk daha fazla içkili mekan açılmasını isterse, bunu ben teşvik edeceğim. Bu bölgede yüzde 80 CHP'ye oy çıktı. Yüzde 80 de içkiye oy çıkar biz de uygularız. Halkın görüşünden niye korkuyorsunuz? Halkın katılımcılığından CHP'nin korkmamasını tavsiye ediyoruz” diye konuştu.
http://www.hurriyet.com.tr/gundem/12480434.asp

Prof. Üskül: İnsan hakları oylanamaz

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı, AKP'li Prof. Üskül, ‘içki referandumu’ isteğine tepki gösterdi: "İnsan haklarını ilgilendiren konularda referandum olmaz. İsteyen içer, isteyen içmez"

İnsan hakları konularında referandum yapılması ilke olarak da doğru değil. İnsan hakları ve yaşam hakkı sadece kötü muameleyle sınırlı değil; yaşamın her aşamasında var. Yaşam hakkıyla ilgili yapılacak referandumu dikkate aldığımızda, sonuç olumsuz çıkarsa, bu yaşam hakkı ortadan mı kalkacak? Dolayısıyla, insanların inanç özgürlüğü temel haklar açısından güvence altındadır. Hiç kimse müdahale edemez. İnsanlar bir hakkı kullanmada yanlışlıklar yapabilir. Hukuki düzenlemelerde bunlarla ilgili olarak ne yapılacağı vardır. Kurallara uyulmuyorsa, ne ceza öngörülüyorsa onu yaparsın. Bunun için referandum olmaz.”
http://www.ntvmsnbc.com/id/25000962/
Alt 16-09-2009, 20:24
Titan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Titan Titan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Hükumet yanlısı yayınlarda bu olayın RTE'yi Kürt sorunun tartışıldığı şu ortam da onu zor durumda bırakmak ve hatta bu uygulamanın nedenini de seçim öncesinde RTE'nin Melihi yıprattığı için böyle bir uygulamaya gittiği yazılıyor, ancak bence bu gibi durumlar bana nedense ya bir yerlerde rant olayının üzerini örtmek veya kallavi bir zam oranının habercisi gibi geliyor. Çünkü Melih düzenin adamı, parayı veren düdüğü çalar misali başka biri geldiği zaman rengini ona göre boyar.

"Aç insanların karnını doyurduğum zaman bana kahraman diyorlar. Bunların neden aç olduğunu sorduğum zaman ise; bana komünist diyorlar"

Ernesto Che Guevera

Konu Titan tarafından (16-09-2009 Saat 22:36 ) değiştirilmiştir.

Önerilen Siteler

Başlık Düzenleme Araçları
Stil