Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Bilim > Teknoloji & Elektronik

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 26-09-2011, 23:38
VraeL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
VraeL VraeL isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

TUBA´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
o zaman yapılması gereken bunun gerçek olduğu ve bu gerçekliğin din haline getirilmemesi için çalışmaktır sevgili vrael. kısacası bu din değildir, başlangıçta bu şekilde anlgılanmış olması ve o dönem insanlarının bunu din olarak dışa vurmaları bulundukları zaman itibari ile ne kadar doğal olduğunu vurgulamaktır. ama gelinen bugünde bunun din olmadığını anlamaktır. sonuçta evrende herşey bir bütünse bunun gerçekliğinin karşısında durmak yanlıştır demek istiyorum.
Evet bende zaten bu sebeble şu başlığı açmıştım. Ama pek ilgi görmedi başlıkta geçen düşünce sanırsam (. Zira başlıktaki derdimizden daha önce din denilen daha önemli bir derdimiz var başımızda :/ Önce dini halletmemiz gerekecek, gerisi çorap söküğü gibi gelir herhal.

Bu arada avatar çok klas olmuş, Taylan mı çizdi
Alt 26-09-2011, 23:43
TUBA TUBA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

VraeL´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Evet bende zaten bu sebeble şu başlığı açmıştım. Ama pek ilgi görmedi başlıkta geçen düşünce sanırsam (. Zira başlıktaki derdimizden daha önce din denilen daha önemli bir derdimiz var başımızda :/ Önce dini halletmemiz gerekecek, gerisi çorap söküğü gibi gelir herhal.

Bu arada avatar çok klas olmuş, Taylan mı çizdi
hee, sağolsun bana da yakıştı doğrusu
Alt 30-09-2011, 12:16
TurkceRap TurkceRap isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Kendi tasarımı olan dinin, etkinliğini kaybettiğini gören zavallı kapital-emperyal zihniyet, yeni oyuncağı olan "new age" anlayışını öne sürmüştür günümüzde.

Bir nevi "entel dini" olan bu akım, beyin yoluyla cisimleri hareket ettirmek, melek vb gibi varlıklar ile telepatik iletişim kurabilmek, beyin yoluyla başkalarını yönlendirmek gibi safsatları baz almaktadır.

Aynı tutum afrika toplumlarında, babillilerde, mayalarda vb uygarlıklarda da vardı. Ardından bu tutum zamanla dine dönüştü, bazı yerlerde ise bilerek dönüştürüldü. Amaç toplumların ve kitlelerin tek bir amaç altında koyun misali yönlendirilmesiydi. Şimdi ise din etkisin yitirmeye başlayınca bundan binlerce yıl önceki, din denilen yalanın ilk versiyonlarını, popüler bilim ile harmanlayarak yeniden karşımıza koymaktalar.

yani bu işin evrimine bakarsak;

Pagan inançlar --> Din ---> popüler bilimle harmanlanmış new age pagan inancı

Dinlerin kitleleri yönetmmeye yönelik kullanışlı bir araç olduğu doğrudur, fakat, her önümüze gelen akımı bu şekilde yaftalamak da başka bir dogma türü bence.

Ayrıca, işimize gelmeyen herşeyin kapitalizm icad etti yaklaşımıyla oldu bittiye getirilmesini doğru bulmuyorum, Halbuki çoğu zaman dinler siyasî amaçlar için de kullanılmıştır.

"Solcu politikacılar özgürlüğünüzü çocuklar ve fukaralıkla mücadele namına elinizden alırlar, sağcı politikacılar ise bunu aile değerleri ve uyuşturucu ile mücadele adına yapar. Heriki durumda da iktidar büyür ve güçlenir, siz ise daha az özgür olursunuz."

Harry Browne

http://www.liberteryen.org
http://www.freemarketforever.com
http://www.libertariansforum.com
http://www.theuklibertarian.com
http://www.cato.org
http://www.lp.org
http://www.aynrand.org
http://www.mises.org
"Daima birşeyi yapmamanızı öğütleyen birileri olacaktır. Esas mesele onlara aldırmamayı bilmektir.
Tim Robbins
Alt 30-09-2011, 13:40
Dark_Prince - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Dark_Prince Dark_Prince isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Kendi tasarımı olan dinin, etkinliğini kaybettiğini gören zavallı kapital-emperyal zihniyet, yeni oyuncağı olan "new age" anlayışını öne sürmüştür günümüzde.

Bir nevi "entel dini" olan bu akım, beyin yoluyla cisimleri hareket ettirmek, melek vb gibi varlıklar ile telepatik iletişim kurabilmek, beyin yoluyla başkalarını yönlendirmek gibi safsatları baz almaktadır.

Aynı tutum afrika toplumlarında, babillilerde, mayalarda vb uygarlıklarda da vardı. Ardından bu tutum zamanla dine dönüştü, bazı yerlerde ise bilerek dönüştürüldü. Amaç toplumların ve kitlelerin tek bir amaç altında koyun misali yönlendirilmesiydi. Şimdi ise din etkisin yitirmeye başlayınca bundan binlerce yıl önceki, din denilen yalanın ilk versiyonlarını, popüler bilim ile harmanlayarak yeniden karşımıza koymaktalar.

yani bu işin evrimine bakarsak;

Pagan inançlar --> Din ---> popüler bilimle harmanlanmış new age pagan inancı
Sevgili Virayıl;

Kalbimi kırıyorsun ama Bir kaç ay sonra telekinezi videomu koyduğumda da bakalım bunları söyleyebilecek misiniz

Şaka bir yana bu şeylere ne kadar inansam da yokedilmesi taraftarıyım,Parapsikoloji akılsız insanların kullanılmasında çok güzel rol oynayabiliyor.Gerçekleri görüyorum fakat bunların safsata olduğunu düşünmüyorum.Melekleri bilmem ama telepati,telekinezi,durugörü bunlar gerçekten var.

Bu arada bu büyük buluştan haberdar ettiğin için teşekkür ederim Ascendent,heyecan verici.

Tanrı'nın Adımlarını İzle Ama Asla Takip Etme!

Blog Facebook
Alt 30-09-2011, 16:01
RENAULTFERRARİ RENAULTFERRARİ isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

baş yazıda sadece bir kaç cümle okudum diğer hiç bir şeyi okumadım..
bunlarda AAAaaa diycek bir şey yok ki....

cahiller buna Aaaa der..
Olay şu :
şimdi sen filan filimden bir sahneyi gözün önüne getir canlıdır diyor
ve o sırada beyninden sağından solaun elektirk sinyalleri alıyor.. o sıradaki elektirik sinyallerini kullanaak o filimdeki resimleri taklid ediyor..
böyle böyle her nesne için ..falan filan...
yani mantık şu o filim sahnesini hayel ederken... sinyalleri al.. o sinyallerin karşılı bu filim sahnesi ise. diyerek programlama yapıyor.. ne kadar tutarsa...

peki İnsana beş dakika sonra.. aklına filan yerde işitmiş olduğu güzel bir söz gelicek
hatırlayıp sevinecek..bu 5 dakka sonra gelcek şey nerden geliyor ? bunun başlangıcı neresi ? sonu neresi ?

beş dakika gelmezden evvel onu bulup getire bilirmiyiz..?
yahut beş dakika sonra aklına filan yerde işitmiş olduğun ağar bir söz gelicek ve onu hatırlayınca sen bir fena olacaksın sıkılacaksın.. işte bu beş dakika sonra gelcek olan şeyi durdurabilirmiz...

bilim adamları kıçını yırtsa buna Müdahale edemez...
beş dakika sonra aklıan geleck olan şeyi bilemez ki müdahale etsin
nerden geliyor nereye gidiyor bilmez....
Alt 30-09-2011, 16:16
vartor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
vartor vartor isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği 

Sen devam et bu tutumuna. Kuranda hersey yaziyordur zaten.

Iman, ask gibidir,gozleri koreltir,beyni muhurler.
Alt 30-09-2011, 16:19
Yasaklandı

başyazıda ne dediği belli diğer yazılarda konu değişmiş farklı farklı yerlere sapmışsa ben okumadım demek istedim... vartor..
ve yazdığım yazıyı okumanı değindiğin noktayı da görmeni anlamanı bilgilenmeni aydınlamanı dilerim vartor
Alt 30-09-2011, 16:30
vartor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
vartor vartor isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği 

Hangi noktayi?
Baslikla ilgili bir nokta mi vardi?

Iman, ask gibidir,gozleri koreltir,beyni muhurler.
Alt 30-09-2011, 16:38
Yasaklandı

vartor´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Hangi noktayi?
Baslikla ilgili bir nokta mi vardi?
sen devam et bu tutumuna.. dindarların yazılını hiç dikkatli dikkatli okumazmısınız siz
sadece ve sadece İslamın düşmanı olan bir yazıyı mı okursunuz.. nede olsa orada her sey yazıyor dimi.. aferin sen bu yolda devam et
Alt 30-09-2011, 17:29
the supernova - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
the supernova the supernova isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

RENAULTFERRARİ´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
bunlarda AAAaaa diycek bir şey yok ki....

cahiller buna Aaaa der..
Olay şu :
şimdi sen filan filimden bir sahneyi gözün önüne getir canlıdır diyor
ve o sırada beyninden sağından solaun elektirk sinyalleri alıyor.. o sıradaki elektirik sinyallerini kullanaak o filimdeki resimleri taklid ediyor..
böyle böyle her nesne için ..falan filan...
yani mantık şu o filim sahnesini hayel ederken... sinyalleri al.. o sinyallerin karşılı bu filim sahnesi ise. diyerek programlama yapıyor.. ne kadar tutarsa...

peki İnsana beş dakika sonra.. aklına filan yerde işitmiş olduğu güzel bir söz gelicek
hatırlayıp sevinecek..bu 5 dakka sonra gelcek şey nerden geliyor ? bunun başlangıcı neresi ? sonu neresi ?

beş dakika gelmezden evvel onu bulup getire bilirmiyiz..?
yahut beş dakika sonra aklına filan yerde işitmiş olduğun ağar bir söz gelicek ve onu hatırlayınca sen bir fena olacaksın sıkılacaksın.. işte bu beş dakika sonra gelcek olan şeyi durdurabilirmiz...

bilim adamları kıçını yırtsa buna Müdahale edemez...
beş dakika sonra aklıan geleck olan şeyi bilemez ki müdahale etsin
nerden geliyor nereye gidiyor bilmez....
Yorumunuz doğru ya da yanlış bilemem ama fotodan fosil yorumlayan HY gibisiniz.

Ayrıca o müdehale edilemez sandığınız 5 dk. sonra gelecek düşünce , cevap vs. müdahale etmek için bilim adamlarına gerek yok. Zihinsel manipülasyon tekniklerini kullananların yapabildiği şeyler.

Mucize diye kasmayın kendinizi.

Önerilen Siteler