Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Konu-dışı

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 07-09-2008, 05:48
KızıL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
KızıL KızıL isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Standart türbanlılardan hırsızlık şovu....

3 kadın 6 tane bileziği çalıyorlar.....

Adapazarı Uzunçarşı´da bulunan bir kuyumcu dükkanına sabah saatlerinde bilezik bakmak için gelen başörtülü üç kadın hırsızın 5 bin YTL değerindeki 6 bileziği çalmaları güvenlik kameraları tarafından görüntülendi.

Uzunçarşı'da bulunan Koşucuoğlu Kuyumculuğa sabah saatlerinde gelen kimliği belirsiz 3 başörtülü kadın bilezik bakmak istediklerini söyledi. Tezgah üzerine koyulan bileziklere bakan üç kadın hırsızdan ikisi önde beklerken diğeri arkada bekledi. Tezgahtar kızın bir an arkasını dönmesiyle kadın hırsızlardan biri tezgah üzerinde bulunan 6 bileziği kaşla göz arasında alıp çantasına koydu.

Tezgahtar kızın durumu farketmemesi üzerine çaldıkları 6 bilezikle yetinmeyen hırsız kadınlar, başka bilezik çalmak için fırsat aradı. Ancak tezgahtar kızın sürekli kontrol etmesiyle başka altın çalamadan kuyumcudan ayrıldılar.

Olay tezgahtar kızın bilezikleri sayması üzerine ortaya çıktı. Kadınlar gittikten sonra 6 bileziğin olmadığı anlaşılınca polise bildirdiler. Olay yerine gelen polis kamera görüntülerini inceledi. 30-35 yaşlarında 1.60-65 boyunda ve 70-80 kilo ağırlığında başörtülü üç kadının il dışından Adapazarı'na hırsızlık yapmak için geldiğini belirledi.

Tezgahtar kız Seda B. "Ramazan ayındayız. Sabah erken saatlerde böyle bir şeyin olacağı hiç aklıma gelmezdi. Bilzeklerin eksik olduğunu anlayınca polise de bildirdim" dedi

Polis şimdi bu güvenlik kamerası görüntüleriyle başörtülü kadın hırsızları arıyor.

şimdi bu haberden sonra aklıma yine aynı soru geldi!!
Türban Neyi Örtüyor???

ÖRGÜTLENİN!!!
Alt 07-09-2008, 11:58
çakırcalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
çakırcalı çakırcalı isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Sevgili kızılordu. Bu ve buna benzer haberleri hemen hergün duyuyor, görüyoruz. Ancak bu tür olaylardan, "Biber yeşildir, tüm yeşiller de biberdir" sonucunu çıkarmak da bence doğru değil. Bu tür hırsızlık yapanların çok büyük bir çoğunluğunun türbanlı-çarşaflı olduğu benim de dikkatimi çekiyor ama bu yine de tüm türbanlı-çarşaflıların bu gibi eylemlere yönelik örtündükleri anlamına gelmez. Ancak şu konuda haklısınız: Türban-çarşaf, hırsızlık gibi bir takım gayrı ahlaki davranışları gizlemekte önemli bir faktördür ve bazılarınca da bu iyi bir şekilde kullanılıyor.
Alt 07-09-2008, 13:08
Aheste Aheste isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Her ne kadar inkar etseniz de türbanı kutsal örtü, türbanlıyı da kutsal kadın olarak görüyorsunuz siz Kızılordu, yoksa bu haberlere fazla şaşırmazdınız. Bir metre örtü herşeyi örtmeye yeterli gelmiyor demekki.

Ayrıca resimdeki kadınların başındaki de türban değil başörtüsü hatta tülbent.
Alt 07-09-2008, 13:44
KızıL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
KızıL KızıL isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

sevgili aheste ben habere şaşırmadım kutsal olduğuna inansam saygı duyardım sadece "alın bir tane daha" demek için haberi koydum çünkü sizin iddia ettiğiniz gibi başlarındaki tülbent değil baya türban!! güvenlik kamerası videosunu izlemesem beni bile kandıracaksınız tülbent die onun ne olduğunu bilirim yıllarca babaannemde anneannemde vardı!! türbanı da iyibiliriz... bunu yapan kadınların %80 i türbanlı hırsızlar! suriyede kara çarşaflısınıda gördük merak etmeyin!
saygılar...

ÖRGÜTLENİN!!!
Alt 07-09-2008, 13:53
hayko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
hayko hayko isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

hayko - MSN üzeri Mesaj gönder

çakırcalı´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sevgili kızılordu. Bu ve buna benzer haberleri hemen hergün duyuyor, görüyoruz. Ancak bu tür olaylardan, "Biber yeşildir, tüm yeşiller de biberdir" sonucunu çıkarmak da bence doğru değil. Bu tür hırsızlık yapanların çok büyük bir çoğunluğunun türbanlı-çarşaflı olduğu benim de dikkatimi çekiyor ama bu yine de tüm türbanlı-çarşaflıların bu gibi eylemlere yönelik örtündükleri anlamına gelmez. Ancak şu konuda haklısınız: Türban-çarşaf, hırsızlık gibi bir takım gayrı ahlaki davranışları gizlemekte önemli bir faktördür ve bazılarınca da bu iyi bir şekilde kullanılıyor.
evet çakırcalı haklı

nar çiçeğinde bir Hrant,kızılgüzergahta savaşan bir Ohannes Bakırcıyan olmak isterdim,Andrea Wolf gibi de mesken tutmak isterdim dağları.
Alt 07-09-2008, 13:54
Aheste Aheste isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Yahu kızılordu, niye sizi kandırayım?

Videoyu izlemedim. Ben haberi sizden okuyorum. Hatta yukarıdaki astığınız resimde sağ taraftaki kadının tülbentinin oyalarını bile görüyorum. Benim bildiğim türban daha farklı bağlanıyor.

Hem ne fark eder ki, ha türban ha başörtüsü. Adalet önünde herkes eşittir. Hırsız hırsızdır, tülbentliye ceza-i indirim yok yani.

Önerilen Siteler