Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 26-06-2012, 15:06
idontneedagod - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
idontneedagod idontneedagod isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Super Moderator
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Standart Ateist olabilmek çok zor

Merhaba;

Ofisimde oturmuş çalışırken kapı çaldı ve elinde çanta bir bey geldi. Şirkette satın almalardan sorumlu olduğum için beyefendiyi bana yönlendirmişler. . Söz konusu arkadaş, çantasından çıkardığı Feyz adlı islami derginin pazarlamasını yapıyormuş anlaşılan. Kendisini kırmamak adına dinlemek istedim ancak 20. saniye civarında kendisine dinlerle ve söyledikleriyle ilgilenmediğimi söyledim. Yüzündeki o bakışı görmeliydiniz. Nasıl olur, nasıl inanmazsın, ilgilenmezsin! Belli ki anlam veremiyordu.

Neyse; tabi bunlar olağan şeyler, daha önce de böyle şeyler başıma gelmişti. Bugün kendime sordum, neden oluyordu bunlar? Neden yalnızca islam savunucuları açık açık, kapımı çalıp ofisime gelip beni islamın zırvalıklarıyla dolu bir dergiyi almaya ikna etmeye çalışabiliyordu? Biz neden bunu yapamıyoruz? Sadece hayal edelim, bir ateist dergi tanıtımı için kapı kapı dolaşan bir kişi... Anormal değil mi? Neler olurdu, gözlerinizin önüne bir getirin. Birkaç gün içerisinde öldürülme ihtimali çok yüksek, en azından şöyle sağlam bir dayak yer. Ama bu islamcı arkadaş, o kadar rahat ve kendinden emin bir şekilde yapabiliyor ki bu işi açıkçası kıskandım. Ben daha ailemle bile bu konuyu açıkça konuşamazken bazıları fikirlerini aylık abonelikle satabiliyor. Bugün şunu anladım. Hani islamcılar "inanmak size zor geliyor, namaz kılmak oruç tutmak size zor geliyor, kolaya kaçıyorsunuz" (ya da bu anlama gelebilecek çeşitli sözler) diyorlar ya, aslında durum bunun tam tersi, ateist olmak ve buna göre toplum içerisinde özgürce ve fikirlerinle var olabilmek çok ama çok zor. Bence biz kolay yolu değilde, zor yolu seçmişiz.

saygılarımla

ekrem

altyazılandırdığım videolar

Herşey incelikten kırılır, insan ise kabalıktan kırılır.
Alt 26-06-2012, 15:34
errata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
errata errata isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

İnanç anlayışını topluma yayma heveslisi dinlerin hüküm sürdüğü ülkelerde, inançlı olmak son derece basittir. Zira çok büyük ihtimalle inançlı insanlar tarafından bu şekilde yetiştirilirsiniz. Hiç bir saçma, uçuk ve akıl dışı uygulamayı, hikayeyi de yadırgamazsınız.

Çevrenizde de rahatça gözlemleyeceğiniz gibi inançlılar, toplum nezdinde uygulanmayışı göze batacak ibadetler dışındaki ibadetlere yönelmezler. Örneğin vakit namazları, hac, zekat gibi ibadetler müslümanların vakit, para ve yaş müsadesi bulamadıkları ibadetlerdir.

Bugün, Türkiye'nin 99%'u müslümandır ifadesinin yanlışlığını tartışmaya dahi gerek yok. Gerçekten ibadetini gerçekleştirenlerin sayısı 76 milyonda beş milyonu bulmayacaktır.

Bu böyle olmasına rağmen, inancın insanlar üzerindeki baskısı olağanüstüdür. Zira herkes bilmediği bir takım karanlık noktalara iman eder ve oradan Tanrı sözüne ulaştığını, Tanrı'nın onları bu şekilde de kabul ettiğini düşünür. Böyle olunca din, Tanrı hakkında ileri geri konuşursanız ya da tanrısızlığınızı açık açık yaşarsanız öncelikle bu sözde inançlıların dikkatini çeker, "şeytanca" olmakla "sapmış" olmakla yargılanır ve hüküm giyersiniz.
Alt 26-12-2012, 13:14
cubbeli cubbeli isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Shibumi´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

Bugün, Türkiye'nin 99%'u müslümandır ifadesinin yanlışlığını tartışmaya dahi gerek yok. Gerçekten ibadetini gerçekleştirenlerin sayısı 76 milyonda beş milyonu bulmayacaktır.
Çok doğru ve yerinde bir tespit...

İslam garip başladı ve başladığı gibi garip hale dönecektir. Müjdele o garipleri...
Alt 26-06-2012, 19:04
upuaut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
upuaut upuaut isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

idontneedagod´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bugün şunu anladım. Hani islamcılar "inanmak size zor geliyor, namaz kılmak oruç tutmak size zor geliyor, kolaya kaçıyorsunuz" (ya da bu anlama gelebilecek çeşitli sözler) diyorlar ya, aslında durum bunun tam tersi, ateist olmak ve buna göre toplum içerisinde özgürce ve fikirlerinle var olabilmek çok ama çok zor. Bence biz kolay yolu değilde, zor yolu seçmişiz.

saygılarımla

ekrem
Tam tersine, gerçeklerle yaşamak ve kabullenmek onlara zor geliyor. Ama bu İslamcı arkadaş bir misyoner olduğu için, kendi cematine göre hareket ediyor. Yani bu arkadaş olaya İslam açıdan baktığı için, olayla ilgili olanları yalnızca bu açıdan seyredebiliyor. Ateist olan ise, o da olaya ateist açıdan baktığı için, olayla ilgili kendi açısının izin verdiği şeyleri görebiliyor. Fakat olaya tüm açılardan bakılamadığı için, olayı tam olarak anlatabilen birisi ortaya çıkamıyor. Olay bu kadar basit ve açıktır.

Örneğin bir başka tartışmadaki 27. mesajım bir gerçeğin nasıl olması gerektiğini ve olduğunu gösteriyor.

Bugün kendime sordum, neden oluyordu bunlar? Neden yalnızca islam savunucuları açık açık, kapımı çalıp ofisime gelip beni islamın zırvalıklarıyla dolu bir dergiyi almaya ikna etmeye çalışabiliyordu? Biz neden bunu yapamıyoruz? Sadece hayal edelim, bir ateist dergi tanıtımı için kapı kapı dolaşan bir kişi... Anormal değil mi? Neler olurdu, gözlerinizin önüne bir getirin. Birkaç gün içerisinde öldürülme ihtimali çok yüksek, en azından şöyle sağlam bir dayak yer. Ama bu islamcı arkadaş, o kadar rahat ve kendinden emin bir şekilde yapabiliyor ki bu işi açıkçası kıskandım. Ben daha ailemle bile bu konuyu açıkça konuşamazken bazıları fikirlerini aylık abonelikle satabiliyor.
Bu ve diğer islamcı misyonerlerin ülke içinde neden bu kadar rahat gezdiğini bugünkü Sözcü gazetesinin 5. sayfasındaki "Derin Yorum" köşesinde şöyle görüyoruz:

Erdoğan'ın önündeki asıl zorluk, Gülen'in Cemaati

Financial Times'ta yayınlanan 4 sayfalık Türkiye özel dosyasında dikkat çeken analiz: Pek çok devlet kurumunda örgütlü olan Fethullah Gülen Cemaati, Başbakan'ı zorluyor!

İngilizler'in saygın yayın organı Financial Times, düm Türkiye ile ilgili özel bir dosya haber yayınladı. 4 sayfalık özel dosyada Türkiye'nin ekonomisinden dış politikasına, siyasi sorunlarına kadar çarpıcı tespitler yer aldı.

Daniel Dombey'in imzasıyla yayınlanan "Yükselen Güç, Artan Sorunlar" başlıklı analizde Başbakan Tayyip Erdoğan'ın politik hırsları ve hedefleri anlatıldı.

1. Cemaat zorlayacak: Türkiye'de Erdoğan'ın pek çok kurulu düzene meydan okuduğu iddia edilen haberde, Başbakan'ın karşısındaki esas zorluğun, pek çok devlet kurumunda örgütlü Fethullah Gülen cemaati olduğu ifade edildi.

Dombey'in bu ifadeleri hem Başbakan'ı hem de Fethullah Gülen'i yanlışlıyor. Çünkü her ikisi de devlette böyle bir yapılanma olmadığını söylemişti.

Dombey'in diğer başlıklardaki analizleri okuyabilmek için bugünkü Sözcü gazetesine bakınız lütfen. Ben yalnızca konuyla ilgili olan başlığı ve analizi ele aldım.

AKHENATON döneminde II. RAMSES'in Anılması

7. Yusuf babası Yakup'u getirip Firavun AKHENATON'un huzuruna çıkardı ve Yakup AKHENATON'u kutsadı.

8. Firavun AKHENATON, Yakup'a, "Kaç yaşındasın?" diye sordu.

9. Yakup, "Gurbet yıllarım 130 yılı buldu" diye yanıtladı, "Ama yıllar çabuk ve zorlu geçti. Atalarımın gurbet yılları kadar uzun sürmedi."

10. Sonra AKHENATON'u kutsayıp huzurundan ayrıldı.

11. Yusuf babasıyla kardeşlerini Mısır'a yerleştirdi; AKHENATON'un buyruğu uyarınca onlara ülkenin en iyi yerinde, Ramses bölgesinde mülk verdi.
Alt 26-06-2012, 19:14
kurtulusislamda kurtulusislamda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Denetimdeki Üye

Merhaba;

Ofisimde oturmuş çalışırken kapı çaldı ve elinde çanta bir bey geldi. Şirkette satın almalardan sorumlu olduğum için beyefendiyi bana yönlendirmişler. . Söz konusu arkadaş, çantasından çıkardığı Feyz adlı islami derginin pazarlamasını yapıyormuş anlaşılan. Kendisini kırmamak adına dinlemek istedim ancak 20. saniye civarında kendisine dinlerle ve söyledikleriyle ilgilenmediğimi söyledim. Yüzündeki o bakışı görmeliydiniz. Nasıl olur, nasıl inanmazsın, ilgilenmezsin! Belli ki anlam veremiyordu.

Neyse; tabi bunlar olağan şeyler, daha önce de böyle şeyler başıma gelmişti. Bugün kendime sordum, neden oluyordu bunlar? Neden yalnızca islam savunucuları açık açık, kapımı çalıp ofisime gelip beni islamın zırvalıklarıyla dolu bir dergiyi almaya ikna etmeye çalışabiliyordu? Biz neden bunu yapamıyoruz? Sadece hayal edelim, bir ateist dergi tanıtımı için kapı kapı dolaşan bir kişi... Anormal değil mi? Neler olurdu, gözlerinizin önüne bir getirin. Birkaç gün içerisinde öldürülme ihtimali çok yüksek, en azından şöyle sağlam bir dayak yer. Ama bu islamcı arkadaş, o kadar rahat ve kendinden emin bir şekilde yapabiliyor ki bu işi açıkçası kıskandım. Ben daha ailemle bile bu konuyu açıkça konuşamazken bazıları fikirlerini aylık abonelikle satabiliyor. Bugün şunu anladım. Hani islamcılar "inanmak size zor geliyor, namaz kılmak oruç tutmak size zor geliyor, kolaya kaçıyorsunuz" (ya da bu anlama gelebilecek çeşitli sözler) diyorlar ya, aslında durum bunun tam tersi, ateist olmak ve buna göre toplum içerisinde özgürce ve fikirlerinle var olabilmek çok ama çok zor. Bence biz kolay yolu değilde, zor yolu seçmişiz.

saygılarımla

ekrem
............eğer düşüncelerin doğru yada yanlış bilebiliyorsan bunu acık yureklilikle söylemen gerekirdi ki,ateist olduğunu cevreni söyleyemenden senin aslında yanlış yolu seçtiğin için bu kadar rahat davranamıyorsun,dinde zorlama yoktur,merak etme kimse sana tepki koymaz ailenden başka,demekki gittiğin yol yanlış,acıklayamamanın sebebi budur,

insan ateist olmayı görsün içeriden adeta kendini yöneten başka bir irade olduğunu farkeder. O irade kişinin aklına Allah ile ilgili ipucları gelse hemen devreye girer ve esir edilmis o kişiyi kendi istikametine cevirir. Ateist mantığı yoktur.Herşey tesadüfün işidir
Alt 26-06-2012, 19:17
istatistik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
istatistik istatistik isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

kurtulusislamda´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
............eğer düşüncelerin doğru yada yanlış bilebiliyorsan bunu acık yureklilikle söylemen gerekirdi ki,ateist olduğunu cevreni söyleyemenden senin aslında yanlış yolu seçtiğin için bu kadar rahat davranamıyorsun,dinde zorlama yoktur,merak etme kimse sana tepki koymaz ailenden başka,demekki gittiğin yol yanlış,acıklayamamanın sebebi budur,

Hristiyanları öldürüyorsunuz, ateistleri öldürüyorsunuz, farklı mezhepten olanları öldürüyorsunuz, oruç tutmadı diye kendi mezhebinizden olanları dövüyorsunuz ve yanlış yolda olan biz oluyorum. Yetmiyor, dinde zorlama da olmuyor öyle mi?

Sizi gidi sevgi pıtırcıkları sizi. Güneşte fazla gezme, bol bol su iç.

Dinler çoğunluğun korkusu ve azınlığın kurnazlığı üzerine kuruludur. (Stendhal)

SERBEST KALEM
Alt 27-06-2012, 00:02
idontneedagod - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
idontneedagod idontneedagod isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Super Moderator

Düşüncelerimden eminim ancak öldürlmeyecegimden emin değilim malesef.

altyazılandırdığım videolar

Herşey incelikten kırılır, insan ise kabalıktan kırılır.
Alt 24-11-2012, 02:18
Jingo Jingo isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Yahu arkadaş, senin niye hiçbir cevabında 1 gram mantık yok?

Seni seçip de mi gönderdiler buraya?

Ne demek yanlış yolu seçtiği için davranamıyor?

Sen kimsin millete garanti veriyorsun? Şeyh mi oldun?

Yani saçmalıyorsunuz, anlıyoruz da, saçmalamanın da bir ölçüsü olur.

Kafadan sallarken, biraz mantıklı sallayın.

"Allah yok." diyen adama dava açılıyor, ölüm tehditi alıyor bu ülkede...

Tabi dünyadan haberin yok ki.

Dünyaya kendi "küçücük", "1 milimetrekarelik" pencerenizden bakmamayı öğrenin artık.

"Dinde zorlama yoktur." diyenler, sadece cahil Türk Müslümanlardır...

Daha "ezan" konusunda bile düşündüklerin ortada... Hani zorlama yoktu? Zorla dinletiyorsun ezanı?

Millete "ya sev ya terket" diyen sen değil misin? Zorlama böyle mi yok?

http://www.turandursun.com/forumlar/...&postcount=291

Zorlama yokmuş...

Kendinizle bu kadar çelişmeyin.

Bak, ne yapın biliyor musunuz?

"DÜŞÜNEREK YAZIN"

Olur mu?

Çok mu şey istiyorum?

Biraz gayret gösterin... Klavyede tuşlara basıp ENTER'a basmadan önce, biraz DÜŞÜNÜN yazdıklarınız hakkında...

Eminim ki, ciddi ilerleme sağlayacaksınız.

Konu Jingo tarafından (24-11-2012 Saat 02:27 ) değiştirilmiştir.
Alt 27-06-2012, 17:39
bakkalmahmud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
bakkalmahmud bakkalmahmud isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Inancli dönemim daha zordu,bir din kitabi okudugumda hep,acaba allah ne demek istiyor diye hep düsünürdüm hemde saatler ve günnerce artik düsünmeye gerek kalmadi cünkü beynim gicir gicir tertemiz,danke turanbaba.

"Din sıradan insanlar için gerçek, aydınlar için yalan, iktidarlar içinse kullanışlıdır." - Lucius Annaeus Seneca
Alt 27-06-2012, 18:21
kurtulusislamda kurtulusislamda isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Denetimdeki Üye

antika´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Inancli dönemim daha zordu,bir din kitabi okudugumda hep,acaba allah ne demek istiyor diye hep düsünürdüm hemde saatler ve günnerce artik düsünmeye gerek kalmadi cünkü beynim gicir gicir tertemiz,danke turanbaba.
...sayın antika,demekki inancın zayıfmış ki kendini inancsızlığa cok kolay kaptırmışsın,burda şeytan devreye girmiş seni kandırmış..
...şeytan, kıyamete kadar insanlarla uğraşacağı içindir ki kendisine aile verilmiştir,cocukları vardır,bunlar yeryüzüne dağılmışlardır ve tek amacları vardır,insanları doğru yoldan ayırmak
..her gece belli saatte şeytan bunları toplar ve yaptıkları hakkında sorgular,kimisi der ben karı kocanın arasını actım,şeytanda bişi yapmamışsın der,kimisi ben adama içki masasına bir oturttum cok içirttim,şeytan der ki sende bişi yapmamışsın,birisi der ben hiç zina yapmamış kişiyi zorladım zina yaptırttım,sende bişi yapmamışsın,topal şeytan gelir der ki,ben kucuk bir cocuğu elinde kuran-ı kerim vardı okumaya giderken onu yoldan cevirttim,biliyorum bişi yapmadım,şeytan,hayır asıl işi sen yapmışsın
..burdan şu cıkar,şeytanın en buyuk isteği kişinin yaratanına anmasını istememsidir,namaz kılmasını istemez zira kendisi secde etmemişti,kuran okumasını istemez,şeytan içinde ufakta olsa bir kimsenin inancı varsa onu köreltmeye calışır,inanclıyım derken kendi kendine şu soruları beyninde muhakkak tasarlamışsındır,lütfen cevap ver
1)namaz kılıyorduysan,der ki zamanı var daha kılman için
2)kuran*ı kerim okuyorsan,dikkat et hemen uykun gelir,esnemeye başlarsın,bu şeytanın işidir,seni daha fazla okumanı,ALLAH c.c anmanı istemez
3)sabah namazını kalktığında üzerinde ağırlık olur,ve şu düşüncelerde olursun,biraz daha uyu,5-10 dakika sonra kalkar kılarsın
sayın antika hakikaten inanclı olduğun zamanlarda bu bahsettiğim düşünceler olurmuydu,bu örneklemeler coğaltılabilir cevaplayabilirsen memnun olurum...saygılar

insan ateist olmayı görsün içeriden adeta kendini yöneten başka bir irade olduğunu farkeder. O irade kişinin aklına Allah ile ilgili ipucları gelse hemen devreye girer ve esir edilmis o kişiyi kendi istikametine cevirir. Ateist mantığı yoktur.Herşey tesadüfün işidir

Önerilen Siteler

Etiket
ateist, dergi, feyz, forum, islami