Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Turan Dursun > Turan Dursun

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 04-09-2009, 22:45
placebo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
placebo placebo isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Sheik Galib´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

Türkiye nüfusunun tamamının nüfus cüzdanında İslam yazarken ,her müslüman iş adamının bir dostu,her müslüman gencinin bir manitası vardır.Ben henüz bakirim diyen bir müslüman genciyle karşılaşmadım..Sevgilileriyle sokaklarda sarmaş dolaş dolaşan ,türbanlı dahil kızlarımızın yaşlarının alt limiti 12 - 13 civarındadır..Bu ne perhizdir..

Sayın Placebo
Bu söylediklerinizi ben niyr görmüyorum. Benim çevremde gerçekten zina etmedğine şahitlik edebielceğim saygılı, akıllı, ülkesine ve vatanına bağlı bir çok müslüman bulunmakta. öyle dostu olan müslüman iş adamı fln görmedim. Sevgilisiyle sokakta sarmaş dolaş gezen kapalılar vardır .Ama 12 13 hiç görmedim duymadım ve haberini de almadım. lütfen abartmayın. Müslümanları sevemediğiniz belli ama abartmaya gerek yok.
Bilmediğim ve şahit olmadığım hiç bir şeyi iddia etmem sevgili şeyh..
Selamlar
Alt 05-09-2009, 01:08
imhotep - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
imhotep imhotep isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Ruslaşmadığım için mutluyum. ama bu Rusları aşağılama anlamına gelmiyor. sibirya steplerinde yaşayacağıma Cennet Anadolu'da yaşıyorum. 20 dolarla geçineceğime çok şükür bir rus'tan daha iyi koşullardayım ve dinimi ve milletimi seviyorum. Bundan dolayı...Ama önce müslümanım
O zaman olayı neden kimlik meselesine çekiyorsunuz sayın galip. Dediğim gibi açık olun. Aynı bu ifadenizdeki gibi. Diyin ki benim çıkarlarıma Türk olmak Rus olmaktan daha uygundur diyin. Aynen böyle...

Türkler'in katledilmesine gelince,

Şah İsmail'in öldürüp kafatasından şarap içtiği Özbek Beyi 'de Türktür. ( bkz. Ahmet Uğur, Yavuz Sultan Selim'in siyasi ve Askeri Faaliyetleri; MEB Yay. Ank.)

Ve bakınız İsmail Hakkı Uzunçarşılı ne yazmış:

Akkoyunlu Devleti'ni ortadan kaldırarak Azerbaycan Irak-ı Arab, ırak-ı Acem ve İran'ı ele geçirerek Ceyhun nehrine kadar hududunu genişleten şah İsmail 1510'da doğuda Özbeklere galebe çaldıktan sonra.......... s.258 Osmanlı Tarihi II, TTK: Yay. Ankara 1998.

Ya Akkoyunlu Türk değil mi sn. imotep, has be has Oğuzlar, Oğuzların Bayındır boyundanlar. Ya Özbekler, Ya Azerbaycan..... bunlar da Türk değil mi acaba.
Fakat ben Şah İsmail yağmacıdır demiyorum. O büyük bir Türk imparatorudur. ve Safeviler Cumhurbaşkanlığı forsunda temsil edilmelidirler.( Erhan Afyoncu'ya katılıyorum.)
Ben de merakla seyrediyorum programlarını.

Erhan Afyoncu da benzer bir hataya düşüyor siz de.

Şimdi... Ortaçağda ulus-devlet yoktur. Yukarıdaki ifadeleriniz de bunu kanıtlıyor zaten. O dönemde esas olan din, mezheptir. Siyasi yapılanmalar ona göre şekillenir.

Ben Türk katliamlarından bahsederken, din-millet birlikteliğinin ne kadar sakat olduğunu vurguladım.

Milliyetçilik yoktur ortaçağda.

Bunun en güzel kanıtı da Avrupa'daki krallıkların, hanedan seçerken hiç kendi kavminden hanedan aramamalarıdır. Bakalım Avrupa'daki krallıklara; her kavmin tepesine bir başka kavimden hanedan oturmuştur. Bu durum Ortadoğu için de söz konusudur. Hazır konu safevilerden açıldı, örnek olarak da verelim. Hep şaşırılagelir Safeviler Türk olmasına rağmen nasıl İranlılara hükmettiler diye. Halbuki onlar asil bir soydur ve asil oldukları için şahlığı ele geçirebilmişlerdir. O zaman da milli bilinç olmadığı için, kimse "benim başıma yabancı bir soy geçti" diye düşünmemiştir. Bir asil soydur, tabii geçer!

Bir başka örnek; Mısır'da Kölemen Devleti!

Çerkez Kölemen gelmiş, Mısır halkı ile üstteki yönetici hanedan arasında bir etnik bağ yok. Niye Çerkezler geçiyor Mısır'ın başına? Veya niye Moğollar akıyor 13. yüzyılda Çin hanedanını ele geçiriyorlar? O deniz gibi Han milliyetinin başına bir Moğol hanedanı geçiyor. Yine bir Türk hanedanı Tabgaçlar yönetmiştir Çin'i. Son Çin hanedanı ise Mançu idi.

Ortadoğu'da olsun, Avrupa'da veya Uzak Asya'da olsun, feodal dönemde toplulukların bir milliyetçilik ideolojisine, bir milli bağa sahip olmadıklarını görüyoruz. Bu, o ülkenin yöneticileri ile halkı arasındaki ilişkilerde de ortaya çıkıyor. Kimse "tepemde yabancılar var" diye düşünmüyor. "Bunlar beni yönetir, çünkü bunlar asil soydan gelmiştir, soyludur" diye düşünüyor.

Neyse tarihe daldık bu sefer de...

Onu geçin de biz esas konumuza geri dönelim. Özgür kulluk kavramını bana açıklayın. Bir gün adaletin tecellisine inanmakla kul olmak arasında nasıl bir alaka var?

Saygılar
Alt 03-10-2009, 21:44
askeriye askeriye isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

“Korksunlar elimdeki ışıktan!”

Ne yalan söyleyeyim bende korkuyorum senden ama elindeki ışıktan değil söylediğin yalanlardan......

Kaç kişiyi o yalanlarınla kandırdın hala kandırmaktasın onların yalan olduğunu anlatana kadar kaç kişi yoldan çıkar bilemiyorum

"Bir gün tilkiye sormuşlar niye kaçıyorsun diye ya demiş sormayın develeri tutup kesiyorlar iyide demişler sanane..sanane olurmu demiş ya düşmanlarımdan biri benim için oda deve derse ne yaparım tilki olduğumu anlatana kadar canımın gitmeyeceği ne malum"

o mesele

Allah'a inanmayan insana siperlerde rastlayamassınız.
Alt 03-10-2009, 22:01
cyctec3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
cyctec3 cyctec3 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

,ncek'ler'n yanli;iini idda eden bir turan dursunun tersir ettikleri ne bir soru?

eger turan dursun yanilmis ise?

aslinda onun kitaplari ile aydinlandigini dusunen insanlarin turan dursun eger olmasaydi iman sahibi olacakmiydiniz diye sorsam ?

turan dursun bir arac sadece. sebeb etken.

ama fikirlerinizin diger gorus ve fikirlerden daha aydin oldugu kanisina varmak sizin gibi dusunen insanlar icin aydin bir gorusmudur?

bence degil/.

"Akıl en ağır yüktür" Cyctec23
Alt 13-12-2012, 19:43
rojawelad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
rojawelad rojawelad isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Din Bu serisinin 4 cildini de bitirdim, ben Turan Dursun Üniversitesi'ni bitirmiş sayılır mıyım
Alt 08-06-2013, 21:57
ALKA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ALKA ALKA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Başarı Ödülü 

Ulusal Kanal'da Turan Dursun'un geçen sene 22. yıl dönümü için hazırlanmış kısa bir haber videosuna rastladım, buraya ekleyeyim dedim.

Alt 08-06-2013, 22:25
rasa rasa isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

rojawelad´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Din Bu serisinin 4 cildini de bitirdim, ben Turan Dursun Üniversitesi'ni bitirmiş sayılır mıyım
Yok öyle yağma! site içi finalleri vereceksin, sıtajını tamamlayacaksın
Alt 15-07-2013, 00:10
geldikmi geldikmi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Molloch´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Aydınlanma, bilim ve özgür düşünce sayesinde gerçekleşir. Bu gelişimin önündeki en büyük engel, dindir.
oysa ilmin ışığı Kur'an dır
Alt 16-10-2013, 22:28
Paparock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Paparock Paparock isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart Turan Dursuna yalan söylüyor diyen ya Kuranı hiç okumamıştır, yada Kuranın sadece Ara

Turan Dursuna yalan söylüyor diyen ya Kuranı hiç okumamıştır, yada Kuranın sadece Arapçasını okumuştur.

askeriye´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
“Korksunlar elimdeki ışıktan!”

Ne yalan söyleyeyim bende korkuyorum senden ama elindeki ışıktan değil söylediğin yalanlardan......

Kaç kişiyi o yalanlarınla kandırdın hala kandırmaktasın onların yalan olduğunu anlatana kadar kaç kişi yoldan çıkar bilemiyorum

"Bir gün tilkiye sormuşlar niye kaçıyorsun diye ya demiş sormayın develeri tutup kesiyorlar iyide demişler sanane..sanane olurmu demiş ya düşmanlarımdan biri benim için oda deve derse ne yaparım tilki olduğumu anlatana kadar canımın gitmeyeceği ne malum"

o mesele

Muhammed; "kolenize iyi davranin." // ATATÜRK; " Kölelik yasaklanmıştır.." .
Alt 16-10-2013, 22:30
Paparock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Paparock Paparock isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

rasa´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Yok öyle yağma! site içi finalleri vereceksin, sıtajını tamamlayacaksın
Kuran Ansiklobedisini al da master ıda yap yap bence

Muhammed; "kolenize iyi davranin." // ATATÜRK; " Kölelik yasaklanmıştır.." .

Önerilen Siteler