Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Genel Forumlar > Konu-dışı > Forum Kirleri

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 26-04-2021, 19:15
Yıldıztozu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yıldıztozu Yıldıztozu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

antkanser´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
yok canım yıldıztozu intihar etmemiştir. çünküü,
yıldız tozu sahtekarlığın akıllılık olduğunu bilir. adam kafayı çalıştırmış 400 bin kişiyi keklemiş hakkıdır.
Kapitalizm hak etmeyenin kazanmasına kolay kolay izin vermez. (zengin çocuğu olmak ve piyangodan kazanmak hariç).
Reklamlarında mankenler oynatan, adı sanı belli olmayan bir borsaya para gönderenler kazanmayı hak etmemiştir.

Kapitalizmde kazanmak için ''hak etmek'' kavramı önemlidir. Hak etmenin içeriğini emek gibi ilkel yöntemlerle sınırlandırmayız.
Alt 26-04-2021, 23:35
antkanser antkanser isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Yıldıztozu´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Kapitalizm hak etmeyenin kazanmasına kolay kolay izin vermez. (zengin çocuğu olmak ve piyangodan kazanmak hariç).
Reklamlarında mankenler oynatan, adı sanı belli olmayan bir borsaya para gönderenler kazanmayı hak etmemiştir.

Kapitalizmde kazanmak için ''hak etmek'' kavramı önemlidir. Hak etmenin içeriğini emek gibi ilkel yöntemlerle sınırlandırmayız.
yaşadığın belli oldu, sevinsemmi üzülsemmi bilemedim ,

ama çok uzun sürmez senin de intihar etmen.

hak etmek derken çakallığı iyi bilmek mi? kast ettiğin hak etmek. kripto parada hak etmek nasıl oluyor? bir anlatsan da bizde bilsek. mesela bazı coinler hiç ummadığın bir anda 100 x nasıl yapıyor ? bu 100 x yapan coin e yatırım yapan çakal ahmet bu coin in 100x yapacağını hangi emek karşılığında öğreniyor. diğer salaklar nasıl bir salaklık yapıyor da 100x ters de kalıyor.
Alt 27-04-2021, 16:41
Üye

antkanser´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
yaşadığın belli oldu, sevinsemmi üzülsemmi bilemedim ,

ama çok uzun sürmez senin de intihar etmen.

hak etmek derken çakallığı iyi bilmek mi? kast ettiğin hak etmek. kripto parada hak etmek nasıl oluyor? bir anlatsan da bizde bilsek. mesela bazı coinler hiç ummadığın bir anda 100 x nasıl yapıyor ? bu 100 x yapan coin e yatırım yapan çakal ahmet bu coin in 100x yapacağını hangi emek karşılığında öğreniyor. diğer salaklar nasıl bir salaklık yapıyor da 100x ters de kalıyor.
çakallık ve uyanıklık da hak etmenin bir parçası.
olayları ve ekonomiyi anlama ve analiz etme becerileri de hak etmenin parçası.
çeşitli beceriler, sahip olunan tecrübeler de bir parçası.

doğuştan gelen bazı özellikleri de hak etmeye dahil ediyorum.
örneğin güzel bir kadın ilgi görmeyi hak etmiştir.
buradaki hak doğuştan gelen kadın olma özelliğine dayanır.

100x yapanlar piyangodan tutturanlar grubuna dahil.
hak eden grubuna değil.
Alt 01-05-2021, 13:03
ilahimasal ilahimasal isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Para tozu sen bu işi biliyorsun
Tiyondan sonra 11.50 tl den aldıgım eteryum 23 lira oldu. 10 bin liralık bir deneme yaptıydım. Keşke daha fazla yapsaydım diyorum. Beklesin ellemiycem.
Gerçi üretimden kazandıgım para daha tatlı , emekten kazanılan paranın yerini hic bir sey tutmuyor.

Para tozu tiyolarını bekliyoruz.
Alt 01-05-2021, 15:40
Üye

ilahimasal´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Para tozu sen bu işi biliyorsun
Tiyondan sonra 11.50 tl den aldıgım eteryum 23 lira oldu. 10 bin liralık bir deneme yaptıydım. Keşke daha fazla yapsaydım diyorum. Beklesin ellemiycem.
Gerçi üretimden kazandıgım para daha tatlı , emekten kazanılan paranın yerini hic bir sey tutmuyor.

Para tozu tiyolarını bekliyoruz.
vaay sen de mi girdin

birkaç ay daha devam etmelerini bekliyorum bakalım.
Alt 03-05-2021, 15:34
Üye

Yıldıztozu´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
vaay sen de mi girdin

birkaç ay daha devam etmelerini bekliyorum bakalım.
Eteryum 26 lira
İki ayda 12 bin 600 lira kar

100 bin koysaydım 120 bin kar olucaktı

Btc dolandırmazsa devam .
Alt 04-05-2021, 13:40
Üye

1 ETH Kaç TL
ETH Fiyatı canlı olarak 27.932,1832 TL Etmektedir ve 1 ETH 3.376,7146 Dolar Etmektedir

27.90 olmuş
Yok böyle bir kazanç

Baya heycanlı
Ne zaman çakılacak diye bekliyorum.
Alt 05-05-2021, 08:14
Natan Natan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

Eskiden burasi bir felsefe okuluydu, teoloji okuluydu. Insanlar nasil yararli birseyler uretebilir ve baskalarindan ogrenebilirim diye ugrasirdi. Bir yaziyi yazmak icin bir hafta ugrasan arkadaslarimiz vardi. (Ben kendimi bu degerli arkadaslar arasinda saymiyorum.) Calisma ve tercume gruplari kurulur, birlikte is bolumleri yapilir, kim ne katabilir diye incelemeler yapilirdi. Simdiyse konusulan konulara bakin. Sadece bir bosalma yeri haline gelmis. Yazik olmus guzelim siteye. Kara para, ego tatmini, kufur ve hakaretler. Kimse kimseden bir sey ogrenmek istemiyor. Herkes zaten 'cok biliyor'. Bu da dahil, hersey baslikla alakasiz. Zaten kimsenin taktigi da yok.

Tamamen ego bosalimi.
Alt 05-05-2021, 20:45
Üye

Sevgili natan belliki bana laf sokmuşsun .
Benim için degmez be bilader.

De ki laf sokmak gerekiyor ve bende bunu yapıyım desem forumda malzeme bol
Bak mesela , "sosyalizmden hoşlanmıyorum , modası geçmiş " diyip bu başlıga ekleyen tipler var şimdi bu tarzı yazısına dökmüş birisine desemki , sosyalizmden daha ötesi komunizmle alakalı bir başlıga gelip neden çamur oluyorsun desem ne cevap verir?
Cevapta vermesin , adam sosyalizmden hoşlanmıyor komunizm ona çok ağır gelir. Modasıda geçmiş zaten! Sosyalizmi modanın konusu yapmakta ayrı bir bilgelik zaten. Derin felsefesi olan birinden bu tip anlamlı bir düşünce çıkar
Buraya kadar olanı gereksiz laf sokmaydı . Ciddoye alma.

Gelelim heyecana
Para tozu heyecan için bir tiyo verdi bende uydum karaymış akmış etikmiş cartmış curtmuş , ben bunlara bakmıyorum heyecanına bakıyorum.
Ticari hayatımdada lades dedigim heyecanlara fırsat verdim kimi zaman o heyecan beni feci silkeledi. Evet bunları burada anlatmak ego gibi , deşarj gibi görünsede , siyasi konulardada , felsefi konulardada , düşünsel konulardada ekonomik konulardada bir akımın ardına takılıp egolar tatmin ediliyor ve burada dillendiriliyor.
Bu durum hatamı ? Bana göre degil.

Ben bu foruma gelmeden muhafazakar statikocu biriydim. Saolsun zındık forumdaşlarım statiko ve muhafazakarlığın değil düşüncelerin özgürce konuşulabildiği ve o statiko ve muhafzakarlıgın önünde sonunda degisime mecbur oldugunu gösterdiler.
Yanisi , forumda muhafazakar statikocu bir tavırla vay efendim herkes aynı unuformayı giyip tepedekiler ne emrediyor ve uyguluyorsa onun aynısı yapacak diye bir kural yok.

İnsanlar egosunuda fikrinide zikrinide dile getirirler
Yani . Eskiler böyle yapardı , şöyle söylerdi diyip seritler cekersen olmaz yani , eskilerden ölenleri bir kenara koyarsak , buyursun gelip foruma iki kelam yazsınlar , nerede oldukları bile belli degil. Yada senin gibi modası gecti diyip ugramıyorlar.
Eskilere saygı duyalımda , eskilere kar yagmış , eskiler bardak olmuş gibi bir durum var.
Ben onlara engel degilim , buyursun yazsınlar.
Yazanda yazıyor zaten. Yaz yazma diye engel olanda yok.

Bak mesela. 15 temmuz hadisesinin ardından , hiç bir yerde yazamayan ergenekoncu tayfa forumda yok! Alayı kayıp , yazamaz oldular.
Benim aklıma gelen ergenekonun senpatikleri burayı begenmez oldular. Ergenekonları galip geldi ya , tüm sorunlar çòzüldügü icin yazmaya gerekde duymuyorlar. ( kemalistler yani)

Ne gariptir bende kenalizme aşırı sempati duyardım. Lafta ettirmezdim. Akp nin elinin altında ezildiklerinde cokda yanlarında durdum
Aaaaa bir baktımki 15 temmuzun ardından bunların alayı akp ile kolkola girmiş AYAR VERIYORLAR!

Lan ne oluyor niye böyle oluyor derken , dini sorguladıgım gibi kemalizmide sorguladım.
Baktımki ülkede ne kadar sorun varsa tamamının tek nedeni bu düşünceye dayanmış ve devlet mekanizmasını ele gecirip tek derdi maddiyat olan
Tiplerin halka baskı kurup kendi gemilerini yüzdürme anlayışının ismiymiş kemalizm.

Akp ile kol kola girmeseler tövbe uyanamazdım.
Uyandıgımda iyi oldu
Yakın dönem
Kenan kemalizmi
Ozal kemalizmi
Demirel kemalizmi
Ecevit , çiller , bahceli , baykal , mesut kemalizmi ve en nihayetinde akp kemalizmini hiç anlayamayacaktım.

Bu kadar kirin pasın icinde bir miktar alt coin oynamışım ve heyecan aramışım o da sana dokunmuş. Sigarayı bıraktım 3 sene olucak o parayı sigaraya degil coine bastım ne var yani.

Natan seni kırmakta üzmekte istemem ama işine bak. Kapitalizmin en azgın döneminde buradan zorunlu olarak kaçıp oraya gidince bir seyler degisiyor sanma. Şekli deişsede hala kucaklarındasın. Bir gelir elde etmek istiyorsan kapitalizmin içinde coinden degil ama üretimden bir cok fırsat var. Ve onlardan birisinin içindeyim. İs için Kırıp döktüklerim coinin yanında hiç kalır

Ben sosyalistmiyim?
Ben komunistmiyim?

Bak soruyorum ama modası geçmiş , hoşlanmıyorum demiyorum.
Ah insanlar bu konuları yüzeyselde olsa anlasalar , kapitalizmin içinde çektikleri ızdıraba son verecegini bir bilseler. Çok paranında içine ediyim diyip huzurlu , kendine harcıyacağın vakti bol , savaşsız kavgasız bir düzenin içine balıklama atlarlar. Bende dahil.

Ben şunuda fark ettim en sert komunistler en azılı kapitaliste dönüşüyorlar. Kişisel olarak degil tüzel olarak bakın görürsünüz zaten .

Natancım kendine oralarda iyi bak , dikkat et , kapitalizm her yerde insanı hırpalar.
Alt 06-05-2021, 08:48
Üye

Foruma ilginin azalma sebeplerinden birini dinlere ilginin azalmasına bağlıyorum. Dinden çıkacaklar çıktı zaten.
2010-2015 yıllarında dinlerle uğraşmak revaçtaydı.
Forum da dinlerden uzaklaşıp felsefi ve siyasi tartışmalara evrildi.

ilahimasal´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Para tozu heyecan için bir tiyo verdi
Ada coin aldım. Uzun vadeli değil de birkaç haftalığına güzel bir hareket bekliyorum.

Önerilen Siteler