Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 17-08-2011, 04:40
ilim ilim isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Denetimdeki Üye

Standart Kur'anın Aklımdaki Sorulara Cevap Vermesi / Nurcu cevaplıyor

Kur'anın diğer bir mucizelik yönü ve Allah kelamı olduğunun delili de, talebelerine iman-ı tahkikiyi ders vermesidir. Yani Kur'an, tevhid, haşir, nübüvvet, adalet ve ibadet gibi temel iman meselelerde aklı, kalbi ve diğer bütün duyguları tam tatmin ediyor ve bu kainatın ve insanın yaratılmasındaki hikmet ve gayeler ile ilgili akla gelen her soruya tam ikna edici bir tarzda cevap veriyor.

Evet, zaman ihtiyarladıkça Kur'an gençleşiyor. Asırlar önce gönderilen bir kitabın günümüzdeki insanlara da tam ikna edici bir tarzda iman ve Kur'an hakikatlerini ders vermesi, elbette kaynağının okuma yazma öğrenmemiş birinin eseri değil, bütün zamanları ve mekanları ve insanların ihtiyacını bilen ve ona göre konuşan bir Allahın konuşması olduğuna güneş gibi delildir.

Evet, isterseniz bir deniyelim. Kainat ve insan nedir? Yaratılmasındaki hikmet ve gayeler nelerdir? Şeytan ve kötülüklerin var olma hikmeti nedir? Meleklerin varlığı ve vazifeleri? Yeniden dirilmenin ve ahiretin akli ve mantıki delilleri...Allahın varlığının ve birliğinin akli ve mantıki delilleri..gibi meselelerde aklınıza hangi soru geliyorsa sorabilirsiniz. Rehberim ve üstadı olan Kur'an-ı Hakimin bu sorulara nasıl akli ve mantıki cevaplar verdiğini inşaallah siz de görürsünüz. Evet, aklında bu meseleler ile ilgili sorusu olan varsa ilk sorusunu sorsun.

Ölüm seni uyandırmadan önce uyan
Alt 17-08-2011, 04:44
xzed xzed isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Sayin ilim;

Burası sizin dergahınız falan değildir. Varsa bir iddaanız ortaya koyunuz. Kuranın hangi sorulara cevap veremedeği, çağa neden uymadığı bir çok konuda tartışılmıştır. Tembellik edeceğinize gidip o sorulara tek tek cevap verin. Size tek tek soru soracak değiliz.

Forum yeni açılmış gibi davranmayınız.
Alt 17-08-2011, 04:48
Denetimdeki Üye

xzed´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sayin ilim;

Burası sizin dergahınız falan değildir. Varsa bir iddaanız ortaya koyunuz. Kuranın hangi sorulara cevap veremedeği, çağa neden uymadığı bir çok konuda tartışılmıştır. Tembellik edeceğinize gidip o sorulara tek tek cevap verin. Size tek tek soru soracak değiliz.

Forum yeni açılmış gibi davranmayınız.
ben o son cümleyi delil için koydum. İsteyen sormaz. Fakat, ortaya atımış çok ciddi bir iddaya delil getirmek istedim.

Alt 17-08-2011, 04:53
xzed xzed isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

ilim´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
ben o son cümleyi delil için koydum. İsteyen sormaz. Fakat, ortaya atımış çok ciddi bir iddaya delil getirmek istedim.
Ben mesajınızda bir delil görmemekteyim. İddaalar ve şahsi görüşlerden başka hiç bir şey yok. Cevaplamak istediğiniz şeyler varsa, buyurun konuları teker teker inceleyin, kuranın çağ dışılığıyla ilgili istemeyeceğiniz kadar soru var. Bunun için yeni konu açma sebebiniz nedir?
Alt 08-03-2013, 19:16
Pirate Pirate isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

xzed´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sayin ilim;

Burası sizin dergahınız falan değildir.
Öldüm gülmekten ya. Direk konuya girmiş.
Alt 17-08-2011, 04:49
YasasinBilim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
YasasinBilim YasasinBilim isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

İlim birader;

boyunun ölçüsünü aldıktan sonra propagandaya mı başladın?

bu kafayla, yakında yasaklanır, başka bir rumuzla geri dönersin.
ilim rumuzu sana pek yakışmamıştı zaten.
Alt 17-08-2011, 04:51
Denetimdeki Üye

YasasinBilim´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
İlim birader;

boyunun ölçüsünü aldıktan sonra propagandaya mı başladın?

bu kafayla, yakında yasaklanır, başka bir rumuzla geri dönersin.
ilim rumuzu sana pek yakışmamıştı zaten.
bu forum düşüncelerin serbestçe yazıldığı bir yer olarak biliyordum. Elbette bir iddiamı propagandasını yapacam. Fikirle mağlub oldukları zaman hemen tehdide başvurmaları dinsizlerin özellikleri zaten.

Alt 17-08-2011, 04:58
YasasinBilim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
YasasinBilim YasasinBilim isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

bu forum düşüncelerin serbestçe yazıldığı bir yer olarak biliyordum. Elbette bir iddiamı propagandasını yapacam. Fikirle mağlub oldukları zaman hemen tehdide başvurmaları dinsizlerin özellikleri zaten.

sen ortaya hiç bir fikir koyamadın şu ana kadar.

"ateizm ne güzeldir" diye bir başlık açmak ne kadar aptalcaysa, düz islam propagandası yapmak da o kadar aptalcadır.

Forum yönetecilerine şikayette bulunuyorum.
Burası yol geçen hanı değil. Herkesin verdiği bir emek var.
Alt 17-08-2011, 20:39
bakkalmahmud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
bakkalmahmud bakkalmahmud isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Fikirle mağlub oldukları zaman hemen tehdide başvurmaları dinsizlerin özellikleri zaten.
Sevgili ilim farkinda olacak bilince sahip olmadigini bildiyimden yazma gereyi duydum,bu site senin fikirlerine maglup olmaz,bu sitede en büyük islam alimlerinin bile dahi tartisamiyacagi insanlar var.

"Din sıradan insanlar için gerçek, aydınlar için yalan, iktidarlar içinse kullanışlıdır." - Lucius Annaeus Seneca
Alt 13-10-2012, 06:36
hatac hatac isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Siz durmadan adam öldürüyorsunuz da şimdi dinsizlerin tehditlerinden mi bahsediyorsunuz, Allahüekber diyerek Suriye'de kelle kesme görüntüleriniz youtube ye düşmüş, Allahı gördünüz mü de onun adını ağzınıza alarak adam kesiyorsunuz, planladığınız her caniliğe Allah'ı alet ediyorsunuz

Önerilen Siteler