Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > Hristiyanlık

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 11-11-2009, 19:57
Paolo Paolo isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Yasaklandı

Paolo - MSN üzeri Mesaj gönder

Bana diyeceğine önce kendine bak kitapkurdu.Senin gibi değilim ya yeter!
Alt 11-11-2009, 20:01
Yasaklandı

4Senin gözünde mertek varken nasıl olur da kardeşine, `İzin ver de gözündeki çöpü çıkarayım' dersin? 5Seni İKİYÜZLÜ! Önce kendi gözündeki merteği çıkar, o zaman kardeşinin gözündeki çöpü çıkarmak için daha iyi görürsün. MATTA 5
Alt 11-11-2009, 20:17
kitapkurdu82 kitapkurdu82 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

kitapkurdu82 isimli Üyeye Skype üzeri Mesaj gönder

Paolo´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bana diyeceğine önce kendine bak kitapkurdu.Senin gibi değilim ya yeter!
Benim gibi olmadığın apaçık ortada; ben herşeyden öte işin sahtekarlık yoluna gitmedim. Dakikalarca uğraştım sana cevap yazabilmek ve soru sormak için ama senin gibi sürekli aynı saşmalıkları döndürüp döndürüp yazmadım ama artık mide bulandırmaya başladınız. Biraz cesaretiniz olsaydı; sorduklarıma cevap verirdiniz. Çoğunu atladınız kaale bile almadınız. Demek ki ezberiniz bunlara cevap vermeye yetmiyormuş

Siz herkesin sizin sırtınızı sıvazlayan hristiyan dostlarınız gibi olduğunu sanıyorsunuz ama sizin yaşınız küçük siz bu yollardan giderken biz geri dönüyoruz. Öyle yok beş kuruşa yarım ekmek. Fikriniz varsa zikriniz olacak yoksa susacaksınız. Çingene mantığı ile her söylenene kısa ve aynı cevapları yazmakla ancak kendinizi kandırırsınız. İşte buradan söylüyorum; Eğer sorduklarımda bir yanlış varsa; yanılıyorsam; söyleyiniz. Belirtiniz benim yanıldığımı bana gösteriniz. Eğer hakikat hristiyanlıkta ise; bana bunu anlatınız. Ona yakın soru sordum isteyen tekrar incelesin varsa kendisine güveni olan msn adresimi de veririm konuşuruz. Yeterki gerçek ortaya çıksın; kabul edilmişler yanlış mı değil mi anlayalım...

İnanmadıkları hayatı yaşayan insanlar; inandıklarını öldürmüş demektir. KİTAPKURDU82
Alt 11-11-2009, 22:17
proximo proximo isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Thumbs up

kitapkurdu82´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Benim gibi olmadığın apaçık ortada; ben herşeyden öte işin sahtekarlık yoluna gitmedim. Dakikalarca uğraştım sana cevap yazabilmek ve soru sormak için ama senin gibi sürekli aynı saşmalıkları döndürüp döndürüp yazmadım ama artık mide bulandırmaya başladınız. Biraz cesaretiniz olsaydı; sorduklarıma cevap verirdiniz. Çoğunu atladınız kaale bile almadınız. Demek ki ezberiniz bunlara cevap vermeye yetmiyormuş

Siz herkesin sizin sırtınızı sıvazlayan hristiyan dostlarınız gibi olduğunu sanıyorsunuz ama sizin yaşınız küçük siz bu yollardan giderken biz geri dönüyoruz. Öyle yok beş kuruşa yarım ekmek. Fikriniz varsa zikriniz olacak yoksa susacaksınız. Çingene mantığı ile her söylenene kısa ve aynı cevapları yazmakla ancak kendinizi kandırırsınız. İşte buradan söylüyorum; Eğer sorduklarımda bir yanlış varsa; yanılıyorsam; söyleyiniz. Belirtiniz benim yanıldığımı bana gösteriniz. Eğer hakikat hristiyanlıkta ise; bana bunu anlatınız. Ona yakın soru sordum isteyen tekrar incelesin varsa kendisine güveni olan msn adresimi de veririm konuşuruz. Yeterki gerçek ortaya çıksın; kabul edilmişler yanlış mı değil mi anlayalım...
Sayın kitap kurdu senin gözünde mertek olmasın! belkide onun için gerçekleri göremiyorsundur.
Alt 11-11-2009, 23:07
Üye

proximo´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sayın kitap kurdu senin gözünde mertek olmasın! belkide onun için gerçekleri göremiyorsundur.
Olabilir... Bir göz doktoruna gideceğim zaten. Yalnız diğer arkadaşların da bir psikiyatriste gözükmesi çok iyi olur. Bence bu arkadaşların sinir sistemleri harap olmuş...

İnanmadıkları hayatı yaşayan insanlar; inandıklarını öldürmüş demektir. KİTAPKURDU82
Alt 11-11-2009, 23:52
Nazzam-Cubbai Nazzam-Cubbai isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

«Bilgelerin bilgeliğini yok edeceğim,
zekilerin zekâsını boşa çıkaracağım.»

sonra bunlari yaziyor paolo

"Hepimizi RAB yarattı ama özgür irade verdi bize. "

"ERÇEĞİ bileceksiniz ve GERÇEK sizi özgür kılacak diye.Sizinkiler safsata ve felsefe.GERÇEK değil.Ama İSA MESİH gerçek))))))))))) "

niye özgür kilacakmis , niye irade vermis

bunun icinmi

«Bilgelerin bilgeliğini yok edeceğim,
zekilerin zekâsını boşa çıkaracağım.»
demeki akli ve iradeyi kulanmamak icin , akli ve özgür irade vermis

aman cevap yazma paolo cünki cevab vermicem

cünki yazdiklarin sacma sapan seyler
Alt 12-11-2009, 01:53
Yasaklandı

Sizde sanırım paranoyaklık var.Bencede en kısa sürede doktora gidiniz.Kendi kendinize sorunlar açıyorsunuz.Siz İSEVİLİĞE önyargılısınız ve kapalısınız bir defa.Sorun burda başlıyor zaten.İSEVİLİĞİ yanlış kaynaklardan öğrenmişsiniz.RAB İSA MESİH derki:

«Dileyin, size verilecek; arayın, bulacaksınız; kapıyı çalın, size açılacaktır. 8Çünkü her dileyen alır, arayan bulur, kapıyı çalana kapı açılır. MATTA 7

6İsa ona, «Yol, gerçek ve yaşam ben'im» dedi. «Benim aracılığım olmadan Baba'ya kimse gelemez. YUHANNA 14

Nazzamcığım yine zırvalama sanatını konuşturmuşsun))))))Ben sen değilim ki saçmalamayım.Aç tavuk kendini ambarda sanırmış dimi)))İşine gelmedimi hemende saçma bahanesi ortaya atarsın.Ama güneş balçıkla sıvanmıyor gördüğün gibi)))))

GERÇEĞİ bileceksiniz ve GERÇEK sizi özgür kılacak.

RAB senin gibi Mesih düşmanlarını susturmak için öyle demiş o ayetlerde)))))))))Nasıl ama enfes dimi)))Hemende ayağa fırlattı seni))))))))Son birşey nazzamcığım bilmediğin konularda konuşma bence.Yoksa her zamanki gibi rezil rüsva olursun)))

Konu Paolo tarafından (12-11-2009 Saat 02:01 ) değiştirilmiştir.
Alt 12-11-2009, 02:55
Mohikan Mohikan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Bu kadar da olmaz ki ama 2,5 milyarlık hristyan alemi nerden çıktı peki..? hani Atatürk gerçekten yaşadımı deseydiniz bu bile bundan bin kat mantıklı bir soru olurdu..!
Kendinizi bizlere ifade etmek istiyorsanız bir şeyleri ispatlamak istiyorsanız daha mantıklı,gerçekçi sorular sorun ki muhattab alınasınız...

"Aklı olmayanın Dini yoktur"(H.Muhammeds.a.v)
Alt 12-11-2009, 14:46
Üye

Sizde sanırım paranoyaklık var.Bencede en kısa sürede doktora gidiniz.Kendi kendinize sorunlar açıyorsunuz.Siz İSEVİLİĞE önyargılısınız ve kapalısınız bir defa.Sorun burda başlıyor zaten.İSEVİLİĞİ yanlış kaynaklardan öğrenmişsiniz.RAB İSA MESİH derki:

«Dileyin, size verilecek; arayın, bulacaksınız; kapıyı çalın, size açılacaktır. 8Çünkü her dileyen alır, arayan bulur, kapıyı çalana kapı açılır. MATTA 7

6İsa ona, «Yol, gerçek ve yaşam ben'im» dedi. «Benim aracılığım olmadan Baba'ya kimse gelemez. YUHANNA 14
Senin isevilik dediğin saçmalığı incilden öğrenmeye çalışıyorum ama öğrenemiyorum. Çünkü öğrenmek bazı bünyelerde mantığa dayanırı. Tabi bu sende gerçeli olan bir kural değil; senin öğrenmen için kandırılman yeterli; eee zeka meselesi; herkes te var ama "Tanrım neden çok az kişi kullanır."

(Al bu da benden sana olsun; İsa'nın saçmalıklarından daha akıllıca, bir dua...)

Mohikan´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bu kadar da olmaz ki ama 2,5 milyarlık hristyan alemi nerden çıktı peki..? hani Atatürk gerçekten yaşadımı deseydiniz bu bile bundan bin kat mantıklı bir soru olurdu..!
Kendinizi bizlere ifade etmek istiyorsanız bir şeyleri ispatlamak istiyorsanız daha mantıklı,gerçekçi sorular sorun ki muhattab alınasınız...
Gelelim sana; eğer isa yaşamışsa; yukarıda on taneye yakın soru sordum onları cevaplarsın. Eğer mantıksız sorular ise; cevapla bizde mantıksız olduğuna inanalım ama şunu belirteyim; İsa'nın varlığını ispatlayamamak sadece Hristiyanlığın değil; müslümanlığında yalan olduğunu ispatlıyor.

Ve ben bundan daha mantıklı bir gerçeklik göremiyorum. Eğer gerçek değilse; daha önce de dedim; hodri meydan; alırsınız tarih kitaplarınızı gelirsiniz konuşuruz. Öyle Atatürk'ü de karıştırarak iddialarda bulun(a)mazsınız.

Ayrıca Atatürk'ün yaşayıp yaşamadığını görmek istiyorsan; bi zahmet dışarıya bakınız... Şeyhler, şıhlar, dervişler, sahte hocalar, mollalar; kara çarşaflı kadınlar, üfürükçüler; kul köle olanlar görmüyorsan; bil ki onun kadar gerçek olan birisi daha dünyaya gelmemiş demektir. (Atatürk ile ilgisi olmadan göreceklerin de Türkiye'de cehalet denilen bir yaratığın henüz ölmediğinin göstergesidir; Cübbeli sakallılar; sıkmabaşlar; misyonerler vs...)

Alt 12-11-2009, 15:52
Nazzam-Cubbai Nazzam-Cubbai isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Nazzamcığım yine zırvalama sanatını konuşturmuşsun))))))Ben sen değilim ki saçmalamayım.Aç tavuk kendini ambarda sanırmış dimi)))İşine gelmedimi hemende saçma bahanesi ortaya atarsın.Ama güneş balçıkla sıvanmıyor gördüğün gibi)))))

GERÇEĞİ bileceksiniz ve GERÇEK sizi özgür kılacak.

RAB senin gibi Mesih düşmanlarını susturmak için öyle demiş o ayetlerde)))))))))Nasıl ama enfes dimi)))Hemende ayağa fırlattı seni))))))))Son birşey nazzamcığım bilmediğin konularda konuşma bence.Yoksa her zamanki gibi rezil rüsva olursun)))

senin hangi akila hirist oldugun belli oluyor yazilarindan ,

sen kendi ruhi halini yazmisin haberin yok ,

yakinda tanri-rab isa benimle konusuyor veya icime girdi deyip ortalikta dolasirsin.

rab tanri isa gibi

paolo cum saka bir yana , cok bulanik bir ruh halin var , yazilarindanda

kafayi yemek üzere oldugun beli , bütün bu kotülüklerden kurtulman icin tek yapman gereken sey

fazla düsünme veya düsünmeyi tamamen birak ( bu konuda yeteneyin cok)

birde doktora gitmeyi unutma

Önerilen Siteler