Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Turan Dursun Sitesi Topluluğu > Öneri, Düşünce & Eleştirileriniz

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 13-08-2021, 05:52
Baskoylu Baskoylu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Saygideger bilgivehis,

Siz yapilan yorum ve degerlendirmeleri genel olarak okumadiniz, yada isinize gelen bolumu okudunuz, Onun icin boylesi bir yorum yapmayi tercih ettiniz.

Ezen ve Ezilen, Somuren ve Somurulen, Dincilik, Milliyetcilik, Irkcilik, Bagnazlik, Yobazlik, Gericilik, Egistlik, Benlik ve Bencillik vs vs benzeri olumsuzluklar yasadigimiz bozuk dunya duzeninde var oldugu surece, her zaman ve her yerde bu gibi olusumsuzluklar yasamimizda ve insanlik tarihinde kara leke birakiyorsa, istesekte istemesekte zaman zaman dile getirmek zorunda olabilecegimizi goz onunde bulundurdugumuzda, Sizin gibi arkadaslarda olur olmaz veya olmadik yerde bilmeden boylesi ulu orta konuya atlayip, konuyu kisisellestirmeye goturuyorsa veya kasten goturmeye calisiyorsa konuya aciklik getirmek icin bazi gercekleri dile getirmek zorundayiz.

Bektasi`den guzel bir ornek vermeye calismamin sebebi, Sizin yikici elestirinize karsi aciklama zorunlulugudur.

Bektasinin birine surekli Kafir, Zindik, Mendebur Namaz kilmaz Kavur vs vs gibi tepki gosterirler:
- Yahu siz bana agziniza geleni soyliyorsunuz, Bakin Kuran'da acik acik yaziyor: "Namaz kılmayın!"
Hoca, hadi ordan zindik:
- Nerede yaziyor, goster bakayim!
Bektasi elindeki Kuran'in, Nisa suresinin oldugu sayfayi acip hocaya ayeti gostermis,
Hoca sasirmis, Biraz dikkatli bakmis ayete:
- İyi de bunun basinda "sarhosken" var! "Sarhoşken namaz kılmayın" diyor!
Bektaşi hocaya ters ters bakmis, bunun Kurandan haberi bile yokmus diye dusunur.
- Valla orasi beni ilgilendirmez, beni ilgilendiren "Namaz Kilmayin" Denmesidir...

Yani siz isinize geleni goruyorsunuz, Kamalist Dusunceye sahip oldugunuzdan dolayi gelen ve gelebilecek elestirilere yasanmis gercekleri gormemezlikten gelip, Konu ile ilgili aciklamalar ve katkilar eklemen gerekirken, Ataturk ile ilgili Yazi yokken sadece yapilan olumsuzluklara aciklik getirmek adina yapilan kisa kisa yorumlardir.

Allah, Muhammed ve Muslumanlik uzerine yine zorunlu aciklik getirme adina yapilan yorumlari gormediniz, tepki gostermediniz ama ne hikmetse, Ulu Onder Basbugunuz, Adolf Hitler, Mussolini ve Franko gibi Fasistlerin ustasini hemen savunmaya geciyorsunuz, yetmiyormus gibi, Beni de Dincilik veya Dinci biri oldugumu soyliyerek konuyu kisisellestirmey calisiyorsunuz!!!

Lutfen Konuyu bastan asagiya okuyun, Zaten Saygideger Şüpheci Dinsiz Dostun bazi olumsuzluklari kaldirdigini da farkinda olmus olacaksiniz.

Bizler Din, Mezsep, Irkciligi, Milliyetciligi, Gericiligi, Kapitalizmi, Emperyalizmi, Fasizmi, Sosyal Fasizmi, Sosyal Emperyalizmi vs vs vs vs her konuyu ayri ayri tartisabiliriz, tartisirken Dialektik felsefesi ile yaklasip Yikici degil yapici, kisisellestirmek degil konuyu oldugu gibi konu ile ilgili tarihi gerceklerle cozume goturmeliyiz, Yok degilse ayni yaptiginiz gibi KISISEL SALDIRILARDAN OTEYE GITMIYECEKTIR. Sonuc Olarak Cozum de Olmiyacaktir... Sizin saldirilariniza karsilik, yani sizin gibi konuya yaklasmis veya sizin seviyenize dusmus olsam, Bende Size Sen Ataturk ve Onun Kurdugu Irkci, Milliyetci, Gerici ve Fasist Duzenin Savunucusun, Sen busun, susun gibi kisisel saldirilara bas vurmam dogru olurmu? veya yakisi kalirmi?
YA OLDUGUNUZ GIBI GORUNUN, YADA GORUNDUGUNUZ GIBI OLUN.

Dusmanimin Dusmani Benim Dostum Olamaz.

Ezilenin, Somurulenin, Dunya Halklarin, Iscinin, Emekcinin ve Mazlumlarin Dusmani Benim Dusmanimdir.
Nefes aldigimiz surece, Emperyalizme,Kapitalizme, Fasizme ve Herturden Gericilige Karsi Mucadele vermiyorsak,
Onlarla isbirligi icinde oldugumuzu unutmiyalim.....

Saygi ve Insani Sevgilerimle

Baskoylu

MILLIYETCILIK COCUKLUK HASTALIGIDIR. INSANLIGIN DA KIZAMIGIDIR. EINSTEIN.
ADOLF HITLER VE MUSSOLINI GIBI IRKCILARIN USTASI, ATATURK`TUR

Önerilen Siteler