Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 22-01-2011, 18:16
EL_AkSa_ŞeHidLeRi EL_AkSa_ŞeHidLeRi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üyeliğini Sonlandırmış

vartor´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Isin icine kainati yaratan bir iradeyi ilave edersen, savasmak, kelle kesmek abes kacar. Ustelik savastiklari oldurdukleri hic degilse yine ayni tanriya inana yahudiler ise.
günümüzde Yahudilerin yaptıklarından haberdar değilim demeyiniz?

AIPAC(Amerikan Yahudi lobisi) Amerika başkanlık ve kongre seçimleri için 2 milyon dolardan fazla para harcamıştır, ve parlamentoda ki 435 üyenin en az 200, 100 senatöründe en az 45 inin kesin oyuna sahiptir..

hi Hitler

Hristiyanlarin peygamberinin eline kilic alip dolandigini hic duymadim; allahinizin dogru yola sokma yolu, kelle ucurarak olmak olsaydi, onun da ordusuyla feihlerle kelle ucurarak babasinin sozunu, yolunu kafalara sokmasi, girmeyenlerin de kafalarini vucudundan ayirmasi gerekmez miydi?
o zaman neden Hristiyan değilsiniz?
Alt 22-01-2011, 19:03
vartor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
vartor vartor isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Onur Üyeliği 

Ne demek oluyor bu? allahiniz bu gunleri bildigi icin bunlari kesin mi demis sizin anlayisiniza gore.

Alıntı:
vartor´isimli üyeden Alıntı
Hristiyanlarin peygamberinin eline kilic alip dolandigini hic duymadim; allahinizin dogru yola sokma yolu, kelle ucurarak olmak olsaydi, onun da ordusuyla feihlerle kelle ucurarak babasinin sozunu, yolunu kafalara sokmasi, girmeyenlerin de kafalarini vucudundan ayirmasi gerekmez miydi?
o zaman neden Hristiyan değilsiniz?
iman, sekli, nasil olursa olsun, beyni muhurler. Ben sadece, ayni allahin neden degisik bir tarz kullandigini sorgulamani istedigim icin ortaya koydum bu misali, hristiyanlara hayran oldugum icin degil. Yukardaki iletimden bir hristiyanlik hayranligi anlami mi cikiyor?
Bak kardesim, hemen cevap yazayim diye, abuk sabuk, ortaya sunulanla ilgisiz cevapllar yazip duruyorsun. Bakalim buna ne diyeceksin?

Iman, ask gibidir,gozleri koreltir,beyni muhurler.
Alt 22-01-2011, 19:40
Üyeliğini Sonlandırmış

Ne demek oluyor bu? allahiniz bu gunleri bildigi icin bunlari kesin mi demis sizin anlayisiniza gore.
Kuran, Yahudiler için boşuna 'öcü' dememiş oluyor..

iman, sekli, nasil olursa olsun, beyni muhurler. Ben sadece, ayni allahin neden degisik bir tarz kullandigini sorgulamani istedigim icin ortaya koydum bu misali, hristiyanlara hayran oldugum icin degil. Yukardaki iletimden bir hristiyanlik hayranligi anlami mi cikiyor?
o zaman benim 'mutlak doğrudur' dediğin ateistliğin mutlak doğru olmadığını belirtmek için ateistliği bırakıp deist olan birini(Flew) örnek vermemden neden deizm hayranı olmam gerektiğini çıkarıyorsun..
Alt 22-01-2011, 21:08
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği 

o zaman benim 'mutlak doğrudur' dediğin ateistliğin mutlak doğru olmadığını belirtmek için ateistliği bırakıp deist olan birini(Flew) örnek vermemden neden deizm hayranı olmam gerektiğini çıkarıyorsun..
Ben nerede ne zaman ateistlik mutlak dogrudur dedim gosterir misin, Sana ne zaman deist hayranisin dedim? Beyni muhurlu birine iltifat sayilir deist demissem eger, ve sen buna layik degilsin.
Daha fazla kisilestirip konuyu sabote etmekten vazgec, ilgisiz son iletilerin silinmesini bir modumuzdan rica ediyorum.

Alt 22-01-2011, 21:16
ulpian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ulpian ulpian isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Başarı Ödülü 

EL_AkSa_ŞeHidLeRi´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

Çoğu ateistlerin, ateistlik için ''mutlak doğrudur'' gibi bir iddiada bulunacaklarını sanmıyorum. Veya bugün akla 'ateizm' deyince ilk gelen isimler, ne biliym Dawkins, Harris filan da ''mutlak doğrudur'' demiyorlar. Tarihteki diğer büyük ateist düşünürlerin de çoğu dememiştir.

Ben dahil, çoğu ateistlerin sahip olduğunu düşündüğüm anlayış özetle daha çok şu şekilde:

(1) Evrenin ezeli mi olduğu, başlangıcı mı olduğu, başlangıcı varsa nasıl, neden meydana geldiği gibi sorulara şu anki bilgi ve verilerimizle net ve kesin cevaplar veremiyoruz. Spekülasyon yoluyla da birçok farazi cevap verilebilir. Ama yeterli makul dayanağı olmayan, bu farazi cevaplardan herhangi birini mutlak doğru olarak görmek yanlıştır. Kanıt, delil, gerekçe, ipucu yetersizliğinden evrenin herhangi bir doğaüstü varlık tarafından oluşturulmuş olacağına inanmak için hiçbir makul zemin yok.

(2) Ama eğer bu doğaüstü varlığa çoğu dinlerin yaptığı gibi bir takım sıfatlar da isnat edersek (mesela bilinç ve irade sahibi, sonsuz güç, sonsuz bilgi sahibi, sonsuz iyilik ve adalet sahibi, tüm evreni en ince detayına kadar tasarlayarak, ince ince planlayarak yaratmış, ayrıca insan türüne özel bir ilgi duyan, insanlar arasından elçiler seçip emirler ve yasaklar koyan bir Tanrı), o zaman böyle bir Tanrı'yı sadece delil, argüman yetersizliğinden değil, aynı zamanda akla aykırı olduğu için reddederim.

Kendi islami görüşün için kaynak olarak sunduğun şahıs deist ve işte (2) paragrafında özetlediğim hususlarda ateistlerle tamamen aynı safta. İslam'ın Tanrısını o da aynı şekilde saçma olarak görüyor.
Alt 22-01-2011, 22:03
Termo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Termo Termo isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

EL_AkSa_ŞeHidLeRi´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Dinlerin zararlarına bir örnek.Yahudi falanca sebepten katliamda, müslüman falanca sebepten, hristiyan falanca sebepten..Yahudiye-hristiyana sorsan, tarihten örnek verip yapılan insanlık suçlarına kendince haklı gerekçe gösterir.
Alt 23-01-2011, 01:59
Üyeliğini Sonlandırmış

Ben nerede ne zaman ateistlik mutlak dogrudur dedim gosterir misin, Sana ne zaman deist hayranisin dedim? Beyni muhurlu birine iltifat sayilir deist demissem eger, ve sen buna layik degilsin.
Daha fazla kisilestirip konuyu sabote etmekten vazgec, ilgisiz son iletilerin silinmesini bir modumuzdan rica ediyorum.
bana beyni mühürlü beyni yıkanmış diyorsunda, benim dinimi bana kötülüyorsunda, senin inancından çıkan insanları halının altına mı süpüreceksin?

peygamber kafirleri asmış kesmiş diyorsun, aynı peygamberin ashabı kafir bir ülkeye sığınmaları için gönderdiğini, kafirlerle ticaret yaptığını, kafirle evlenmeye salık verdiğini neden görmüyorsun? bu nasıl kafir düşmanlığı böyle?

hayatımı koca bir yalana inanarak geçirdiğimi düşünsende, öldükten sonra anılarımızı anlatacağımız bir yere gitmiyorsak eğer, bırak istedikleri gibi yaşasın insanlar..
Alt 23-01-2011, 02:13
Üyeliğini Sonlandırmış

ulpian´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Çoğu ateistlerin, ateistlik için ''mutlak doğrudur'' gibi bir iddiada bulunacaklarını sanmıyorum. Veya bugün akla 'ateizm' deyince ilk gelen isimler, ne biliym Dawkins, Harris filan da ''mutlak doğrudur'' demiyorlar. Tarihteki diğer büyük ateist düşünürlerin de çoğu dememiştir.

Kendi islami görüşün için kaynak olarak sunduğun şahıs deist ve işte (2) paragrafında özetlediğim hususlarda ateistlerle tamamen aynı safta. İslam'ın Tanrısını o da aynı şekilde saçma olarak görüyor.
sayın ulpian, Flew örneğini 've müslüman oldu' şeklinde lanse etmedim, edememde, sadece 'ateist oldum aklım başıma geldi aydınlandım' diyenler için 'bu nasıl aydınlanma ki ateizmi bırakanlar var?' demek içindi..

ilk paragrafınıza bende katılıyorum..
Alt 23-01-2011, 03:49
axzel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
axzel axzel isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

bu ne beee,,

Freddiii sen hastasın bence, hasta olmak ayıp değil tabii, git bi doktora görün bence..

hayatı sevmeyen, insanları sevmeyen, doğayı sevmeyen, bizim askerde arıza bölüğüne koyarlar onları. yani ne desem..

hiç bir şey diyemem, hayatı sevmeyi öğren.

anneni babanı, kardeşini, yaşamı, ağacın gölgesinde oturmayı, elmayı, armutu, zeytini, küçük bir çocuğa 5 lira verip sevindirmeyi sev, bir bebeği güldürmeyi dene, sıcakda terlemeyi sev, susayıp su içmeyi, sabahleyin ezo gelin çorbasını, bir taşra kasabasında gece karanlığında araba gürültüsü olmadan ışıklar azken gökyüzüne bakıp sayısız yıldızı görüp sev, paylaşmayı sev, sabah kahvaltısını güzel bir yerde güzel yemeklerle ve bir kaç arkadaşınla yap, ...

senin reçeten böyle uzayıp gider.. bunları yapıp da kalbinde yüsünde bir gülümseme olmazsa, ya senin başına bir felaket bir şey gelmişdir ya da sen gerçekten psikopat bir hastasın, ve sana acil doktor müdahalesi lazım..

allah şifa versin, hidayet versin, kalbine sevgi versin..

gerçekden içim burkuldu, ve acıdım,

saygılarımla

""truth here: elaxzel.blogspot.com come and see""
Alt 23-01-2011, 05:56
Kıdemli Üye

Onur Üyeliği 

peygamber kafirleri asmış kesmiş diyorsun, aynı peygamberin ashabı kafir bir ülkeye sığınmaları için gönderdiğini, kafirlerle ticaret yaptığını, kafirle evlenmeye salık verdiğini neden görmüyorsun? bu nasıl kafir düşmanlığı böyle?
Iste kendi agzinla ortaya cikardigin bir celiski daha. Tam perhiz salik verirken lahana tursusu.

Önerilen Siteler