Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > Bilim > Biyoloji > Evrim

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 04-02-2011, 12:04
Termo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Termo Termo isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Alınganlık yapma adamım..
Bu tarz bir tutarsızlık görürsen, sende kopyala yapıştır, özetle getir,gülebiliyorsan sen de gül..Hatta gidebilirsen ahirette de gül.

Allah'ın seni cennetin en güzel köşesine oturtsun.Pişman olduğunda belli bu tutarsızlıktan.Kimse kendisiyle çelişmek istemez neticede.Hatta bu alanda yoldaşların,fikirdaşların seninle, emin ol.Hepsi çelişir, hepsi cennet bekler, hepsi ateiste gülmek için dişlerini gıcırdatır.Hele fırsat bulsalar ahireti bile beklemeyecekler, belli
Alt 04-02-2011, 12:15
AerA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
AerA AerA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

axzel´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
eğer tasarımdan kaynaklanıyorsa madem neden her üründe her insan da yok verdiğiniz örnek. yani tüp takdı diorsunuz, ki bu bir hastalıkdır, ve her insandamı var ? ondan sonra da konuşun. bilimselmiş neresi bilimsellik bunun.
Ne kadar sığ ve bayat bir düşünce. İnsan hata yapar, ama sizin tanrınız bir tasarımında bir boruyu eksik yaratmış öyle mi? Kusura bakmayınız ama bu Tanrının mükemmeliyetini baltalar. Demek ki oda hata yapabiliyormuş...

haa sölim bende kör nokta benim gördüğüm alan içerisinde görmediğim bir nokta yok..
Tabiki olmaz. Belki birazcık merak edip araştırsa idiniz, beyninizin o kör noktayı doldurmak için sürekli çalışmak durumunda olduğunuda kavrardınız. Düşünsenize, sinirler içte duruyor olsa idi beyin bu boş meşgale ile yorulmayacaktı... O konudada kekelemiştiniz, halen kekeliyorsunuz...

benim görme sistemim iki adet gözden oluşuyor ve sağlıklı iken bu bana "tasarım" ı anlatmaya yeter.

yoksa senin bakdığın gibi bozuk ürünlere bakıpda tasarımı değerlendirme yanlışına girmeyecek kadar düzeyli bir bakış açısına sahibim.
Sizin bakış açınız belli. Bir üstteki cümlenizde dile getirdiğiniz gibi..."Sağlıklı iken tasarımı anlatmaya yeter"... Sağlığını kaybedince veya doğuştan sağlıksız olunca demek ki tasarım falan yalan oluyor...

görme sistemi, tek bir gözle olmuyor. görmek bir sstemdir. ve taa beynimdeki o görme merkezide bu işe dahildir. o yüzden ucunu görüp gerisini yalanlama.
Monokülerliği bir kontrol edin derim. Kekeleyip durduğunuz konudada demiştim. Halen diyorum. Görme ve boyut kavrama işlemi için iki göze gerek yok. Ama görüyorum ki halen kekeliyorsunuz Ne komik...

senin değerlendirmen 4 teker üzerinde giden bir araca bakıp. bir tekerleği değerlendirip, tek tekerlek üzerinde dengemi olur demeye benzer. o mühendislere bunu söylersen, onlarda sana gülerler. çünkü aracın dengesi ve ilerlemesi tek tekerlek üzerine kurulmuş bir sistem değildir.
Verdiğiniz örnekdeki mantık hatalıdır. Ben tek bir göze bakıp söylemiyorum ki bunu... İnsan türünün tüm bireylerinde iki gözde de vardır bu hata... Bilmiyor muydunuz? İki gözünüzün olduğunu ve ikisindede "Tasarımı ile Ödüllere Layık" sinirsel geçit hatası olduğunu....

sistemi bütün olarak değerlendirmek gerekir ki o na 1 değil 4 tekerlek üzerinden düşünmen gerekir, ve ayrıca difransiyal, ve yaylar, amortisorler, ve arac denge merkezi gibi etmenleride ekleyip düşünmen gerekir. yoksa 1 tekere bakmak bilimsel mi ...
Aynen öyle yaptım. Bir değil, iki gözdede bu hatanın olduğunu söyledim ve beynin bu hatayı gidermek için siz ölene kadar "boş yere" çalışmasındaki mantığı sorguladım... Ne oldu? İşinize mi gelmedi...

hayata aynen böyle bakıyorsun. bütün bunlar sadece ve sadece kalbindeki sevgisiz likten kaynaklanıyor bence. yoksa hiç bir açıklaması yok benim kafamda..
Bende bir sevgisizliğin olduğunu nereden çıkardınız. Hakkımda YALAN söylemekten vazgeçiniz. Verdiğim örnekleri vermedin demekden de vazgeçiniz... Birde bende sevgisizlikden bahseden "DENSİZ" e bakınız hele :

güleceğim. sen ateşde yanarken yemin ediyorum güleceğim. ve hiç de acımayacağım.

Önce bunu söylediniz.

bütün bunlar sadece ve sadece kalbindeki sevgisizlikten kaynaklanıyor bence.

Sonra bunu... Cümle alem görsün nasıl bir insan olduğunuzu...

Esen Kalınız.

Teoloji gece yarısı, karanlık bir mahsende, orada olmayan kara kediyi aramaktır. Robert A. Heinlein

Konu AerA tarafından (05-02-2011 Saat 12:32 ) değiştirilmiştir.
Alt 05-02-2011, 11:06
axzel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
axzel axzel isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Tabiki olmaz. Belki birazcık merak edip araştırsa idiniz, beyninizin o kör noktayı doldurmak için sürekli çalışmak durumunda olduğunuda kavrardınız.
hayır benim beynimin bu konuda hiç bir çalışması yok.. sebeb ney ? çünkü görme sistemim 2 adet gözden oluşuyor ve birinin görmediği nokta diğerine görünür toplamda ise sonuç 0 görüntü kaybıdır. çünkü bu bir sistemdir. nasıl ki tek ayakla yürünmez, tek göz de görme sisteminizde eksiklik ve bozuklukdur. o yüzden bir göz görme sisteminin bir elemanıdır, tamamı değildir. görme sistemimiz ise genel olarak 2 göz + onlara ait sinirler + beyinden oluşmaktadır. sistem bu şekilde çalışıyor. tek bir elemanı değerlendirmek yanlış. yukarda dediğim gibi benim ve milyonlarca sağlıklı insanın görmelerinde kör nokta yok..

1nci gözde oluşan kör nokta alanı 2nci gözün görme alanındadır ve 2 göz birlikte birbirlerine yardımcı olarak full bir sistem oluştururlar.

çünkü 2 gözün gördüğü birleşiyor. tıpkı çift kameraya sahip 3d kamera sistemleri gibi. yoksa 3d görüntü elde edilemez.

evet gerçekler işde :
http://www.chip.com.tr/konu/panasoni...era_21515.html

ayrıca burada panasonic argecilerinin insan görme sisteminden nasılda esinlendikleri ve benzer sistem yapdıklarının açıklamalarını okuyabilirsin burada:
http://fullhd3d.panasonic.eu/tr_TR/m...28/3d-ile-tann

evet animasyonları ve yazıları okursanız, bu müthiş, son derece teknolojik kameranın nasılda insan görme sistemi ki o her sağlıklı insanda mevcut var olduğunu ve aynı şekilde o müthiş, hemde paha biçilmez teknolojiye bedavadan sahip olduğumuzu görmemek asıl görme körlüğü olabilir. nasılda anime edilmiş değilmi. işde o kamera da tek bir görüntü kamerasıyla 3d olamaz. o yüzden iki adet algılayıcısı var.

evet tıpkı dediğiniz gibi eminim bu kamerayı yapan mühendisleri işden atmışlardır.

2 gözdede hata varmış, zaten ayrı ayrı çalışan sistemler bunlar.. hiç düşünmediniz zaten neden 2 göz var diye ? bu bir sistem ve bunun en uygun biçimi bu şekilde..

saygılar

""truth here: elaxzel.blogspot.com come and see""
Alt 05-02-2011, 11:27
Kıdemli Üye

2 gözdede hata varmış, zaten ayrı ayrı çalışan sistemler bunlar.. hiç düşünmediniz zaten neden 2 göz var diye ? bu bir sistem ve bunun en uygun biçimi bu şekilde..

saygılar
Değerli axzel ;

Bir üst cümlenizde iki gözünde tek bir sistem olduğunu yazmış sonrasında bu cümlenizde ayrı ayrı çalışan sistemler demişsiniz. Bravo, yazdığınız bir okuyun...

Ayrıca açıklamanız tutarsız ve yanlış. Örnekle izah edeyim ; (Öyle chip dergisinde falan değildir benim örneğim.. "Tasarım Harikası (!)" gözünüzü kullandıracağım size...)

Kapayın bir gözünüzü ve bakın bakalım gören gözde kör bir nokta oluşuyor mu? Hadi hadi bir tanesini kapatın... Şimdi diğerini kapatın ve az önce kapalı olanı açın... Tek gözle görürken görüntüde kör nokta var ve oluşuyor mu? Oluşmuyorsa eğer (ki oluşmuyor) beyin her göz için ayrı ayrı kör noktayı gidermeye çalışıyor demektir. Bu kadar basit... Peki ne için? Kusurlu tasarıma sahip bir organdan maksimum verimin alınması için... Bizde buna "KAPAK" derler

hayır benim beynimin bu konuda hiç bir çalışması yok..
Şimdi bu cümlenizi tekrar düşünün... Sonuç deneye tabii tutulan örnekle de açıkca görüldüğü üzere, belli... Yani ya laf olsun diye bilmeden açıklama yapmışsınız, yada sizde beyin yok ve bu konuda çalışma veremiyor

Karar sizin

Saygılar ve esen kalınız...

Teoloji gece yarısı, karanlık bir mahsende, orada olmayan kara kediyi aramaktır. Robert A. Heinlein
Alt 05-02-2011, 12:01
axzel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
axzel axzel isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Gözler görme sisteminin parçasıdır.

Burada da insan yapısı olanı var, panasonic gurula sunar:

Yeter ki insan kör değil "nankör" olmasın...

saygılar..

""truth here: elaxzel.blogspot.com come and see""
Alt 05-02-2011, 12:10
Kıdemli Üye

Gözler görme sisteminin parçasıdır.

Burada da insan yapısı olanı var, panasonic gurula sunar:

Yeter ki insan kör değil "nankör" olmasın...

saygılar..
Değerli axzel ;

Deneyi yaptınız mı? Hani şu kendi gözlerinizle şahit olacağınızı...

Bir daha yazayım : Kapayın bir gözünüzü ve bakın bakalım gören gözde kör bir nokta oluşuyor mu? Hadi hadi bir tanesini kapatın... Şimdi diğerini kapatın ve az önce kapalı olanı açın... Tek gözle görürken görüntüde kör nokta var ve oluşuyor mu? Oluşmuyorsa eğer (ki oluşmuyor) beyin her göz için ayrı ayrı kör noktayı gidermeye çalışıyor demektir. Bu kadar basit... Peki ne için? Kusurlu tasarıma sahip bir organdan maksimum verimin alınması için... Bizde buna "KAPAK" derler

Ne oldu sevgili dostum hayırdır? Yukarılara astığınız olanca açıklama, bir tek deney ile çöktü mü?

Hala bana Panasonic diyorsunuz... Hal böyle iken sormak durumundayım şimdi siz hangisisiniz? Kör mü, hem kör hem nankör mü?

Hala kekelemeye devam ediyorsunuz. Yahu bir defa en basit deneyle yalanlanmayacak bir şey yazınız.. Lütfen

Alt 10-03-2011, 22:46
priapos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
priapos priapos isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

tasarım hatalı derseniz, şu olmalı: her üründe o hatayı görmelisiniz.
Öylesi de var. Sorun değil ama bunu gösterdiğimizde ne diyeceksin, kıvıracak mısın, yoksa haklısınız mı diyeceksin onu bilelim hemen örneğini veririz.
Alt 10-03-2011, 22:52
priapos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
priapos priapos isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Evren34´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Arkadaşlar bazı sözde bilimci geçinen arkadaşlar evrimi teori tezinden yasaya kaydırma çabasındadır,şimdi size soruyorum bilimin kanıtlamadığını yasalaştırmadığını yasa gibi görmek doğrumu?birde şöle bir soru geliyor aklıma eğer evrim kanıtlanırsa evren için durağan demek zorundamı kalıcaz?yanlış yere açtıysam özür dilerim
Tabi doğru diyorsunuz. Şimdi dediklerinizi kanıtlamak üzere önce teori olup sonra kanıtlanıp kanun olmuş bir örnek veriniz de herkes doğru dediğinizi iyice anlasın.
Alt 22-03-2011, 17:12
hysteria hysteria isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

ne zamandır yazmıyorum foruma fakat arada okuyorum,

"insan yapımı felan dil.. sonuçda konu tasarım yani plan dan kaynaklanan mükemmelliğe sonradan değişme yani üretim sırasındaki aksaklığı eklemeniz ve bunu göremeyecek kadar bir bakış açısına sahip olmanız.

eğer tasarımdan kaynaklanıyorsa madem neden her üründe her insan da yok verdiğiniz örnek. yani tüp takdı diorsunuz, ki bu bir hastalıkdır, ve her insandamı var ? ondan sonra da konuşun. bilimselmiş neresi bilimsellik bunun.

insan kalitesi okumuşmuş, toplam kalite yönetimi nedir bilmeden tasarımda mükemmelliği tartışamazsınız. zaten her söylediğiniz yanlı. "

yazmış bir arkadaş

uzun uzun yazmak istemiyorum fakat, sünnet neden peki? madem tasarım harikasıyız, neden sünnete ihtiyaç var?, kendi kendinizle çelişiyorsunuz.. demekki hatalı imalat var ortada..

yada neden C vitamini üretemiyoruz o genler bizde bulunduğu halde? allah mı istememiş..

bir fikri ölesiye savunmak adına komik duruma düşmemeli insan

Saygılar.
Alt 23-03-2011, 11:12
ironrose ironrose isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Evren34´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Arkadaşlar bazı sözde bilimci geçinen arkadaşlar evrimi teori tezinden yasaya kaydırma çabasındadır,şimdi size soruyorum bilimin kanıtlamadığını yasalaştırmadığını yasa gibi görmek doğrumu?birde şöle bir soru geliyor aklıma eğer evrim kanıtlanırsa evren için durağan demek zorundamı kalıcaz?yanlış yere açtıysam özür dilerim
Teori Tezi ne ola ki?

Bu arkadaşları hiç anlamıyorum.
Bilimsel bir ton tez(teori - kuram) 'a balıklama atlayıp kabul ederler. ama evrim nedense işlerine gelmez.

İnançlıların ateşli olarak karşısında olmadığı teoriler ( tez - kuram ) :
İzafiyet Teorisi,
Kuantum Teorisi,
Büyük Patlama
Akustik Teorisi,
M Teorisi,
Sicim Teorisi,
Atom Teorisi

vs. vs.

Konu ironrose tarafından (23-03-2011 Saat 11:19 ) değiştirilmiştir.

Önerilen Siteler