Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 21-02-2011, 17:09
flipper flipper isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

AhbAp´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Nisa 119: “Onları mutlaka saptıracağım, mutlaka onları kuruntulara sokacağım ve onlara emredeceğim de (putlara adak için) hayvanların kulaklarını yaracaklar. Yine onlara emredeceğim de Allah’ın yarattığını değiştirecekler.” Kim Allah’ı bırakıp da şeytanı dost edinirse, şüphesiz o apaçık bir hüsrana düşmüştür.

Bu mu genetik kopya mucizesini anlatan ayet? Cidden apaçık, nasıl göremedik acaba?

Siz bu arı ve denizlerin birbirine karışmaması konuları ile ilgili "Kuran'da Mucize Yoktur" forum alanımıza bir göz atın. İlgili başlıkları bir okuyun.

Hemen her iddianız bomboş atış.
Bizim kalplerimiz ve gözlerimiz mühürlüya ondan göremiyoruz sanırım.
Alt 21-02-2011, 17:29
_melek_
Üye Değil

flipper´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bizim kalplerimiz ve gözlerimiz mühürlüya ondan göremiyoruz sanırım.

Kopyalanmış bir hayvandan çok sayıda kopya hayvan üretme (ikinci nesil kopyalama) deneylerinde kulak dokusundan hücreler alınarak kopyalama gerçekleştirilmiştir.Yani yakın tarihte yapılan ilk deneylerde hayvanların kulağı kesilip hücre alınarak kopyası üretilmiştir.Ayrıca bu hücrelerin genetik yapısıyla oynayarak yaratılış kanunlarına müdahalede bulunmaya çalışan kimselerde vardır.Dolayısıyla genetik bilmin olmadığı bir çağda yani 1400 yıl önceden indirilen ayetteki ifadelerde anlatılmak istenen budur.
Alt 21-02-2011, 18:17
AhbAp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
AhbAp AhbAp isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

_melek_´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Kopyalanmış bir hayvandan çok sayıda kopya hayvan üretme (ikinci nesil kopyalama) deneylerinde kulak dokusundan hücreler alınarak kopyalama gerçekleştirilmiştir.Yani yakın tarihte yapılan ilk deneylerde hayvanların kulağı kesilip hücre alınarak kopyası üretilmiştir.Ayrıca bu hücrelerin genetik yapısıyla oynayarak yaratılış kanunlarına müdahalede bulunmaya çalışan kimselerde vardır.Dolayısıyla genetik bilmin olmadığı bir çağda yani 1400 yıl önceden indirilen ayetteki ifadelerde anlatılmak istenen budur.

Hâlâ ısrarla bomboş sallamaya devam ediyorsunuz.

Ayetleri iyi okuyun:

Nisâ 117: Onlar, Allah’ı bırakıp ancak dişilere tapıyorlar. Hâlbuki (aslında) azgın bir şeytana tapmaktadırlar.

Nisâ 118: Allah, o şeytana lânet etti ve o da, “Andolsun ki senin kullarından elbette belirli bir pay alacağım” dedi.

Nisâ 119: “Onları mutlaka saptıracağım, mutlaka onları kuruntulara sokacağım ve onlara emredeceğim de (putlara adak için) hayvanların kulaklarını yaracaklar. Yine onlara emredeceğim de Allah’ın yarattığını değiştirecekler.” Kim Allah’ı bırakıp da şeytanı dost edinirse, şüphesiz o apaçık bir hüsrana düşmüştür.

Nisâ 120: Şeytan onlara (birçok) vaadde bulunur ve onları kuruntulara sürükler. Oysa şeytan, ancak aldatmak için onlara vaadde bulunuyor.

Nisâ 117'de anlatılan "dişilere tapma" ile kastedilen, Lat, Menat ve Uzza isimli dişi tanrıçalardır (Al-İlah'ın, yani Allah'ın kızları). Sevgili peygamberiniz Muhammed bile, bir dönem kendisini kimsenin sallamamasından olacak, "dişi tanrıça açılımı" yapmak ihtiyacı hissetmiştir ki, Buhari ve Tırmizi gibi hadis kaynaklarına göre, Mekke'de Necm Suresini okurken secdeye kapanır ve "Gördünüz mü Lat'ı, Uzza'yı ve Menat'ı; işte bunlar yüce turnalardır ve şefaatleri elbette ki umulur" der (Süyuti ve İbn Hace gibi hadis kaynaklarında da bulabilirsiniz). Bunun üzerine orada bulunan ve bu "dişi tanrıçalara" tapınan putperestler, "Muhammed daha önce değil, bugün tanrıçalarımızı iyi sözlerle andı!" derler ve onunla beraber secdeye kapanırlar.

Bu açılım, Muhammed'in daha sonraları canını çok sıkmış ve karizmasının çizilmesine neden olmuştur. Bu nedenle de kendisine, her zamanki gibi ısmarlama ayetler inmiştir(!):

Hacc 52: Senden önce hiçbir resûl ve nebî göndermedik ki, bir şey temenni ettiği zaman, şeytan onun bu temennisine dair vesvese vermiş olmasın. Ama Allah, şeytanın vesvesesini giderir. Sonra Allah, âyetlerini sağlamlaştırır. Allah, hakkıyla bilendir, hüküm ve hikmet sahibidir.

Olaya bakın ki, Muhammed gibi (Allah'ın favori) bir peygamberin kalbine vesvese veriliyor, hem de bu vesvese, İslam'da bir nolu günah olan Allah'a ortak koşmak oluyor (ki Nisâ 116'yı da tam bu noktada hatırlayalım: Allah, kendisine ortak koşulmasını affetmez ama bunun dışında kalanı/bundan az olanı dilediği kişi için affeder. Allah'a şirk koşan, dönüşü olmayan bir sapıklığa dalıp gitmiştir.) Nasıl, iyi mi?

Hacc 53-54: Allah, şeytanın verdiği bu vesveseyi, kalplerinde hastalık bulunanlar ile kalpleri katı olanlara bir imtihan vesilesi kılmak için böyle yapar. Hiç şüphesiz ki o zalimler, derin bir ayrılık içindedirler. Bir de kendilerine ilim verilmiş olanlar onun, Rabbinden gelen hak olduğunu bilsinler, böylece ona iman etsinler ve sonuçta da kalpleri ona saygı duysun diye Allah böyle yapar. Hiç şüphe yok ki Allah, iman edenleri doğru yola iletir.

Her saçmalığı hemen imtihana bağlama taktiği, yine kendini gösteriyor burada. "Efendim, Muhammed'de bir bozukluk yok, dili de sürçmedi garibimin, bakalım kum balığı gibi atlayacak mısınız diye ben öyle şeettirdim" diyor Allah. Tabi yerseniz (ki siz afiyetle yiyorsunuz).

Şimdi gelelim sizin mucizevi ayetiniz olan Nisa 119'a. 118'den itibaren okursanız, burada bu iddiayı yapan şeytandır. Ancak burada genetik kopyalamadan bahsetmiyor şeytan, "putlara adak için" diyor. Ya da siz, şimdi ısrarla bugünkü bilim adamlarının bu genetik kopyalama işini Lat, Menat ve Uzza'ya tapınmak için yaptığını iddia etmelisiniz (çekinmeyiniz, boşa sallama konusunda bir kotanız yok nasılsa).

Şeytan'ın bir şeyleri yarattırma gücü var mıdır peki?

Bakalım mucizeler kitabı Kuran, bu konuda ne diyor:

İbrahim 22: İş bitirilince şeytan da diyecek ki: “Şüphesiz Allah, size gerçek olanı söz verdi. Ben de size söz verdim ama yalancı çıktım. Zaten benim sizi zorlayacak bir gücüm yoktu. Ben sadece sizi çağırdım, siz de hemen bana geliverdiniz. O hâlde beni kınamayın, kendinizi kınayın. Artık ben sizi kurtaramam, siz de beni kurtaramazsınız. Şüphesiz ben, daha önce sizin, beni Allah’a ortak koşmanızı kabul etmemiştim. Şüphesiz, zalimlere elem dolu bir azap vardır.”

Kuran'da adı geçen herkesin kafası çok karışık olmalı. Herkes ne dediğini unutuyor, birbirine karıştırıyor. Şeytan, hem insan üzerinde bir yaptırım gücü olmadığını söylüyor, hem de Allah'a ortak koşulmasını kabul etmediğini belirtiyor.

Peki, Adem'in yaratılışında, Allah tam da gözünün önündeyken, şeytanın yaptığı artislikler neydi?

Ve siz bu saçma sapan hikayelerden bula bula bir genetik kopyalama buldunuz, öyle mi?

Yok, ben biliyorum ki siz bulmadınız. Yanlışınız, o çok meşhur kargayı kendinize kılavuz edinmeniz. Ona itimat etmeyi artık bırakın, yoksa burnunuz yoktan kurtulmamaya devam edecek.

Bir sonraki sallamanızda görüşmemek dileğiyle!

When You Kill A Man, You're A Murderer
Kill Many And You're A Conqueror
Kill Them All And You're A God!

----------------

war is over
(if you want it)
Alt 21-02-2011, 18:23
axzel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
axzel axzel isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

sayın vartor:

Kuran'in tek mucizesi, insani bu derecede alcaltan, kadini ikinci sinif insan sirasina koyan, babyi ogula, kardesi kardese dusman eden, allah adina insan oldurulmesini mesru kilan ve daha bircok insanlik disi ve muhammed'in acemice uydurmalariyla dolu olmasina ragmen, bunca hayrani olmasidir.

bil ki o işi yapanlar kuran değil, kuran insanı yüceltmişdir, kadını yüceltmişdir, hem peygamberimizin hemde kuranın kadına bakış açısına bir iyi bak,

bir de darwinin kadını nasıl aşağı gördüğüne bak.
bir de darwinin türk milletini nasıl aşağı gördüğüne bak.

bir insanı öldürenin suçu öldürülmekdir der kuran.. ancak bu da meşru müdafaa gibi haklı sebebleri olanları hariç tutar. esasen tam olarak der ki sebebsiz yere, haksız bir şekilde insan öldürenin suçu budur der. ve haklı bir karar bence.

darwine göre ise kadın aşağı bir yaratıkdır. ve bunu kitaplarında zaten sölemişdir.

ama kuran annelerimize saygı duymamız gerektiğini, kadınlara saygılı olmamız gerektiğini belirtmişdir.

bilgisiz ve yanlı yaklaşımlarınız asla geçmeyecek bir hastalık bence. iyileşme umudunuz yok. ama kısa sürecek. çok kısa. 100 yıl sürmeyecek mesela. sonra uzun hiç bitmeyecek bir süreç gelecek. ölüp kurtulmak felan yok. başka bir şekilde yaratılmış olacaksınız çünkü, uzun süre acı çekecek, ölmeyecek bir biçim bu. acı her daim olacak. ama en büyük acı ise kalbinizdeki o pişmanlık olacak. o sizi içten yakacak, öyleki dışardaki ateş hiç gelecek. ahhhh diceksiniz ahhhh, ahhhh keşke diceksiniz. ve hiç bitmecek...

saygılarımla

""truth here: elaxzel.blogspot.com come and see""
Alt 21-02-2011, 18:39
flipper flipper isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Melek;
Yemekten sonra otur ve düşün. De ki; Yüce Allah, bu mucizeleri neden ayetlerin arasına, Da Vinci şifresi gibi gizlemişde açık açık belirtmemiş.
Bak yalnızca beyninle düşün ama..
Alt 21-02-2011, 20:05
_melek_
Üye Değil

AhbAp´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

Hâlâ ısrarla bomboş sallamaya devam ediyorsunuz.

Ayetleri iyi okuyun:

Nisâ 117: Onlar, Allah’ı bırakıp ancak dişilere tapıyorlar. Hâlbuki (aslında) azgın bir şeytana tapmaktadırlar.

Nisâ 118: Allah, o şeytana lânet etti ve o da, “Andolsun ki senin kullarından elbette belirli bir pay alacağım” dedi.

Nisâ 119: “Onları mutlaka saptıracağım, mutlaka onları kuruntulara sokacağım ve onlara emredeceğim de (putlara adak için) hayvanların kulaklarını yaracaklar. Yine onlara emredeceğim de Allah’ın yarattığını değiştirecekler.” Kim Allah’ı bırakıp da şeytanı dost edinirse, şüphesiz o apaçık bir hüsrana düşmüştür.

Nisâ 120: Şeytan onlara (birçok) vaadde bulunur ve onları kuruntulara sürükler. Oysa şeytan, ancak aldatmak için onlara vaadde bulunuyor.

Nisâ 117'de anlatılan "dişilere tapma" ile kastedilen, Lat, Menat ve Uzza isimli dişi tanrıçalardır (Al-İlah'ın, yani Allah'ın kızları). Sevgili peygamberiniz Muhammed bile, bir dönem kendisini kimsenin sallamamasından olacak, "dişi tanrıça açılımı" yapmak ihtiyacı hissetmiştir ki, Buhari ve Tırmizi gibi hadis kaynaklarına göre, Mekke'de Necm Suresini okurken secdeye kapanır ve "Gördünüz mü Lat'ı, Uzza'yı ve Menat'ı; işte bunlar yüce turnalardır ve şefaatleri elbette ki umulur" der (Süyuti ve İbn Hace gibi hadis kaynaklarında da bulabilirsiniz). Bunun üzerine orada bulunan ve bu "dişi tanrıçalara" tapınan putperestler, "Muhammed daha önce değil, bugün tanrıçalarımızı iyi sözlerle andı!" derler ve onunla beraber secdeye kapanırlar.

Bu açılım, Muhammed'in daha sonraları canını çok sıkmış ve karizmasının çizilmesine neden olmuştur. Bu nedenle de kendisine, her zamanki gibi ısmarlama ayetler inmiştir(!):

Hacc 52: Senden önce hiçbir resûl ve nebî göndermedik ki, bir şey temenni ettiği zaman, şeytan onun bu temennisine dair vesvese vermiş olmasın. Ama Allah, şeytanın vesvesesini giderir. Sonra Allah, âyetlerini sağlamlaştırır. Allah, hakkıyla bilendir, hüküm ve hikmet sahibidir.

Olaya bakın ki, Muhammed gibi (Allah'ın favori) bir peygamberin kalbine vesvese veriliyor, hem de bu vesvese, İslam'da bir nolu günah olan Allah'a ortak koşmak oluyor (ki Nisâ 116'yı da tam bu noktada hatırlayalım: Allah, kendisine ortak koşulmasını affetmez ama bunun dışında kalanı/bundan az olanı dilediği kişi için affeder. Allah'a şirk koşan, dönüşü olmayan bir sapıklığa dalıp gitmiştir.) Nasıl, iyi mi?

Hacc 53-54: Allah, şeytanın verdiği bu vesveseyi, kalplerinde hastalık bulunanlar ile kalpleri katı olanlara bir imtihan vesilesi kılmak için böyle yapar. Hiç şüphesiz ki o zalimler, derin bir ayrılık içindedirler. Bir de kendilerine ilim verilmiş olanlar onun, Rabbinden gelen hak olduğunu bilsinler, böylece ona iman etsinler ve sonuçta da kalpleri ona saygı duysun diye Allah böyle yapar. Hiç şüphe yok ki Allah, iman edenleri doğru yola iletir.

Her saçmalığı hemen imtihana bağlama taktiği, yine kendini gösteriyor burada. "Efendim, Muhammed'de bir bozukluk yok, dili de sürçmedi garibimin, bakalım kum balığı gibi atlayacak mısınız diye ben öyle şeettirdim" diyor Allah. Tabi yerseniz (ki siz afiyetle yiyorsunuz).

Şimdi gelelim sizin mucizevi ayetiniz olan Nisa 119'a. 118'den itibaren okursanız, burada bu iddiayı yapan şeytandır. Ancak burada genetik kopyalamadan bahsetmiyor şeytan, "putlara adak için" diyor. Ya da siz, şimdi ısrarla bugünkü bilim adamlarının bu genetik kopyalama işini Lat, Menat ve Uzza'ya tapınmak için yaptığını iddia etmelisiniz (çekinmeyiniz, boşa sallama konusunda bir kotanız yok nasılsa).

Şeytan'ın bir şeyleri yarattırma gücü var mıdır peki?

Bakalım mucizeler kitabı Kuran, bu konuda ne diyor:

İbrahim 22: İş bitirilince şeytan da diyecek ki: “Şüphesiz Allah, size gerçek olanı söz verdi. Ben de size söz verdim ama yalancı çıktım. Zaten benim sizi zorlayacak bir gücüm yoktu. Ben sadece sizi çağırdım, siz de hemen bana geliverdiniz. O hâlde beni kınamayın, kendinizi kınayın. Artık ben sizi kurtaramam, siz de beni kurtaramazsınız. Şüphesiz ben, daha önce sizin, beni Allah’a ortak koşmanızı kabul etmemiştim. Şüphesiz, zalimlere elem dolu bir azap vardır.”

Kuran'da adı geçen herkesin kafası çok karışık olmalı. Herkes ne dediğini unutuyor, birbirine karıştırıyor. Şeytan, hem insan üzerinde bir yaptırım gücü olmadığını söylüyor, hem de Allah'a ortak koşulmasını kabul etmediğini belirtiyor.

Peki, Adem'in yaratılışında, Allah tam da gözünün önündeyken, şeytanın yaptığı artislikler neydi?

Ve siz bu saçma sapan hikayelerden bula bula bir genetik kopyalama buldunuz, öyle mi?

Yok, ben biliyorum ki siz bulmadınız. Yanlışınız, o çok meşhur kargayı kendinize kılavuz edinmeniz. Ona itimat etmeyi artık bırakın, yoksa burnunuz yoktan kurtulmamaya devam edecek.

Bir sonraki sallamanızda görüşmemek dileğiyle!
Bu ayetlerde;Şeytanın kötü faaliyetleri vurgulanmaktadır.

Kuran bu teknolojik harikaların varlığından haber verirken,şeytanın sözlerini hikaye ederek konuyu anlatması,söz konusu işlemlerin çirkinliğine işarettir.

Bu gibi işlemlerin şeytanın telkiniyle olduğunu,insanların hayrına olmadığını göstermektedir.

Tefsir ve İslam alimlerinin yorumu bu.
Kafir bakış açınızla ayetleri yorumlarsanız hiç olmadık yerlere sürüklersiniz.
Bakın;Nisa 117:

" Onu bırakıpta sade dişi putlara tapıyorlar ve sade kaypak şeytana tapıyorlar"

117.119.ayetleri birlikte düşünsek dahi,putlara ve şeytana tapıyorlar diyor.Şeytana tapmak illaki satanistlik değil,onun telkinlerine,emirlerine uymak anlamına da gelir.

O zaman'da bu tür kopyalamalar şeytanın telkiniyle gerçekleştirildiği vurgulanıyor demektir.
Alt 21-02-2011, 20:07
AhbAp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
AhbAp AhbAp isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Bu ayetlerde;Şeytanın kötü faaliyetleri vurgulanmaktadır.

Kuran bu teknolojik harikaların varlığından haber verirken,şeytanın sözlerini hikaye ederek konuyu anlatması,söz konusu işlemlerin çirkinliğine işarettir.

Bu gibi işlemlerin şeytanın telkiniyle olduğunu,insanların hayrına olmadığını göstermektedir.

Tefsir ve İslam alimlerinin yorumu bu.
Kafir bakış açınızla ayetleri yorumlarsanız hiç olmadık yerlere sürüklersiniz.
Bakın;Nisa 117:

" Onu bırakıpta sade dişi putlara tapıyorlar ve sade kaypak şeytana tapıyorlar"

117.119.ayetleri birlikte düşünsek dahi,putlara ve şeytana tapıyorlar diyor.Şeytana tapmak illaki satanistlik değil,onun telkinlerine,emirlerine uymak anlamına da gelir.

O zaman'da bu tür kopyalamalar şeytanın telkiniyle gerçekleştirildiği vurgulanıyor demektir.
Oldu, peki!

When You Kill A Man, You're A Murderer
Kill Many And You're A Conqueror
Kill Them All And You're A God!

----------------

war is over
(if you want it)
Alt 21-02-2011, 20:16
_melek_
Üye Değil

flipper´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Melek;
Yemekten sonra otur ve düşün. De ki; Yüce Allah, bu mucizeleri neden ayetlerin arasına, Da Vinci şifresi gibi gizlemişde açık açık belirtmemiş.
Bak yalnızca beyninle düşün ama..
Flipper abicim ( umarım yanılmamışımdır)

Yemekten sonra oturup düşündüm.

Neyi biliyormusunuz? Biz bu kadar asiyiz ve Rabbimiz bizden bin bir çeşit nimetini yinede esirgemiyor.Önümüze sermiş apaçık kitabını peygamberini ama biz görmemekte anlamamkta kabul etmemekte direniyoruz.

Kuran öyle bir kitaptır ki nasıl yaklaşırsan oda sana öyle yaklaşır.Kafir bakış açınızla ayetlerin size ters çelişkili anlamsız gelmesi çok normal.Bu yüzden size kızamıyorum.Onda çelişki ararsanız çelişki bulursunuz.Sizden ricam bir kere olsun ön yargıyla bakmayın o zaman daha farklı olacak eminim.

Saygılar.......
Alt 21-02-2011, 21:20
AerA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
AerA AerA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

axzel´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
bil ki o işi yapanlar kuran değil, kuran insanı yüceltmişdir, kadını yüceltmişdir, hem peygamberimizin hemde kuranın kadına bakış açısına bir iyi bak,
Değerli dostum ;

Peygamberin kadına bakış açısı bellidir. 20 tane kadın al, haremini kur, öbür dünyada da bambaşka kadınları düşle...

axzel´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
darwine göre ise kadın aşağı bir yaratıkdır. ve bunu kitaplarında zaten sölemişdir.
Ne zaman söylemiş bunu? Hangi kitabında söylemiş? Sitemizin "Desteksiz Atış Şampiyonu" sunuz, haberiniz var mı?

Desteksiz, mesnetsiz v.b. başka cümlelerinizi forumumuzda görmek istemiyoruz. Bir şey yazacaksanız, somut kayıtlara dayansın.

Tabi ki size Buhari hadislerinde ve Kuran'da ayet ayet geçen kadını aşağılayıcı durum, tutum ve hükümler, Darwin'e ait denildi ise; ve sizde yedi iseniz, bilemem.

Teoloji gece yarısı, karanlık bir mahsende, orada olmayan kara kediyi aramaktır. Robert A. Heinlein
Alt 21-02-2011, 21:53
Evren34 Evren34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

AerA´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Değerli dostum ;

Peygamberin kadına bakış açısı bellidir. 20 tane kadın al, haremini kur, öbür dünyada da bambaşka kadınları düşle...

Ne zaman söylemiş bunu? Hangi kitabında söylemiş? Sitemizin "Desteksiz Atış Şampiyonu" sunuz, haberiniz var mı?

Desteksiz, mesnetsiz v.b. başka cümlelerinizi forumumuzda görmek istemiyoruz. Bir şey yazacaksanız, somut kayıtlara dayansın.

Tabi ki size Buhari hadislerinde ve Kuran'da ayet ayet geçen kadını aşağılayıcı durum, tutum ve hükümler, Darwin'e ait denildi ise; ve sizde yedi iseniz, bilemem.
Sevgili AreA hiç bir kitabında kadına ait bir cümle yok evet haklisiniz bazı mektuplarda kadınların ( O zaman için konuşuyorum ) birer hizmetci olabileceğini söylediğini hatırlıyorum şuan o mektubunun peşindeyim . bulur bulmaz size ileticem. Saygılala kalın

Sevgili AreA Kaynağını bulur bulmaz hemen sizinle bu yzıyı paylaşıcam ;

"Sizinle ilgilenecek biri. bir köpekten daha iyi oyalayabilecek" tam kaynağını bulamadım bulur bulmaz destekli bir şekilde yazılacak esen kalın.Yazının genel kaynağı ;(The Autobiography of Charles Darwin 1809-1882, ed. Barlow, Nora, ss. 232-233) Bu yazıyı aldığım kaynaksa ; http://www.facebook.com/note.php?not...68208019861343 Sağlıcakla kalın

Konu AerA tarafından (21-02-2011 Saat 23:16 ) değiştirilmiştir. Sebep: İki Mesaj Birleştirilmiştir.

Önerilen Siteler