Turan Dursun Sitesi Forumları
Geri git   Turan Dursun Sitesi Forumları > İbrahimi Dinler > İslam

Başlık Düzenleme Araçları Stil
Alt 06-10-2010, 09:41
axzel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
axzel axzel isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Cool islam toplumunda bir ateist

bir islam toplumunda yaşıyoruz.. ancak aramızda ateist ler var.. bazıları şimdi bu yazıyı okuyacak hatta.. onların islam toplumuzdaki durumları nasıl ?

- ezan okunur, ezana saygısızca bakar, alay bile edebilir.

- bayram namazı kılmaz.. (yalandan yere kılan varmıdır ki.)

- ramazan bayramında ve kurban bayramında bayramsız kalır. yoksa alah ı kabul etmeyip bayramını mı kutlar

- hiç bir zaman nasılsınız sorusuna "allaha şükür" demez. (içden olarak, yalandan deil)

- cuma namazının yanından bile geçmez.

- cenaze namazında en yakınlarına dahi ot parçası gözüyle bakar. mezara gitse de bir dua okumaz. çünkü ölen ölmüşdür ve bitmişdir.

- başı sıkışdığında, stresden bunaldığında dua edecek allah ı yokdur.

- her zaman cenabettir.

- kurban kesemez, kesse ne diyecek bismillah mı ? ateistin kesdiği kurban yenmez.

- ne darlıkta ne varlıkda şükredecek sığıncak allah ı yokdur..

- "allah korkusu" yokdur. yani günah işlemekden çekinmez. yalan, zina, içki, küfürlü konuşma, vs onun için sadece toplumsal bir ayıptır. ve yalnız iken rahatça bunları yapar.

- ne çevresindeki müslümanlara, ne de kendi atalarına inançlarından dolayı alaycı ve saygısız bakar.

- bir yakını vefat etse ve evinde kuran okunması gerekse, okutmaz. yada okunulan yerde öylesine durur.

- ölünce namazı kılınmaz. (hatta mümkünse ayrı mezarlığa konmalıdır.)

- kendisi inanmadığı için, inananların inanmayanların cehennem ateşiyle müjdelendiğini bildiklerinden dolayı, doğal olarak her zaman içden içe bilinç altlarında islama ve müslümanlara düşman dırlar. bazen bunu oldukça açığa vururlar.

- hacca giden yakınına alaycı gözle bakar.

- çocuğunu sünnet ettirmemeyi çoğunlukla düşünür. ve yapar. inanmadığı halde yapanlarda var tabi.

- askere gitse ve ölse, şehit olmaz.

- ramazan ayında oruç tutmaz (allah için olmadıkça oruç olmaz).

- iftarda ailesindekiler ezanı beklerken, mecburen bekler.. ayıp olmasın diye.

- ateist oldugunu bilenler genellikle kendilerini iftara davet etmez.

benim düşündüklerim bunlar.. hmm şimdi lütfen birde ateist arkadaşlardan dinleyelim müslümanlarla iç içe yaşamaları ile karşılaşdıkları durumları, yani eksiklikleri tamamlayınız ...

saygılar..
Alt 06-10-2010, 10:51
melih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
melih melih isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Benim kendi adıma üzüldüğüm tek şey,
"Akılsız başın cezasını ayaklar çeker"
Sizin akılsızlığının benim ayaklarım çekiyor ya;İşte ona üzülüyorum.

Sabahın köründe okunan yüksek sesli ezanlar karşısında,ne yapmamızı bekliyorsunuz?

Sabah uykumu neden keseyim?Yalandan neden kılayım?

- ramazan bayramında ve kurban bayramında bayramsız kalır. yoksa alah ı kabul etmeyip bayramını mı kutlar
Sayenizde tatil yapıyorum ,ne güzel.Her müslüman gibi de tatile gidiyorum.Bak bu konuda ortak hareket ediyoruz.

- hiç bir zaman nasılsınız sorusuna "allaha şükür" demez. (içden olarak, yalandan deil)
Olmayan şeyden neden "şükür"dileyeyim.

Çorap kokusundan kim geçsin?

- cenaze namazında en yakınlarına dahi ot parçası gözüyle bakar. mezara gitse de bir dua okumaz. çünkü ölen ölmüşdür ve bitmişdir.
Bedenen bitmiştir ama rahmetlinin örnek davranışları varsa,örnek alırım ve herkezede örnek olması için anlatırım.Ama hayatı ibadetle geçmişse,bir şeyler üretmeyip ticaret ile meşgul olmuşsa tamamen bitmiştir.

Niye Allah'a dua edeyim ki?benim aklım var.Aklımı kullanarak sorunları mı hallederim.

- her zaman cenabettir.
Sana ne?Cenabetim ama çoraplarım kokmuyor.

- kurban kesemez, kesse ne diyecek bismillah mı ? ateistin kesdiği kurban yenmez.
kasap olamdığım için, benim için sorun teşkil etmiyor.

Darlıkta,aklımı kullanır.Darlıktan kurtulmanın yolarını ararım.Varlık ise o kadar varlığa düşkün değilim.

- "allah korkusu" yokdur. yani günah işlemekden çekinmez. yalan, zina, içki, küfürlü konuşma, vs onun için sadece toplumsal bir ayıptır. ve yalnız iken rahatça bunları yapar.
hayatımda bu kadar saçma bir cümle okumadım.
Toplum için ayıpmış mış,ama yalnızken yaparmış mış
yalnızken yalan konuşacağım,küfür edeceğim ve zina yapacağım.
Yalnızken içki içerim o doğru.Ama kime ne zararı var.

- ne çevresindeki müslümanlara, ne de kendi atalarına inançlarından dolayı alaycı ve saygısız bakar.
Müthiş azmi ile seni bu zamanlara getiren ,8 milyon yıl önce ki atalarına saygısızlık yapan,siz müslümanlarsınız.

- bir yakını vefat etse ve evinde kuran okunması gerekse, okutmaz. yada okunulan yerde öylesine durur.
Kendi dinini bilmiyorsan,ben ne yapayım.Kur'an yaşayan insanlara öğüt ve farz olsun diye indirilmiş.Ölünün amel defteri kapanmış ne kur'an'ı?

Umurumda bile değil.

- kendisi inanmadığı için, inananların inanmayanların cehennem ateşiyle müjdelendiğini bildiklerinden dolayı, doğal olarak her zaman içden içe bilinç altlarında islama ve müslümanlara düşman dırlar. bazen bunu oldukça açığa vururlar.
Esas aynı olayı siz yaşıyorsunuz."Ya ateistlerin dediği doğru ise"deyip,"biz boşuna mı ibadet ediyoruz"düşüncesiyle bize düşmanlık besleyen sizsiniz.
Sen bağıra bağıra "ben müslümanım"diyebiliyorsun
Ya ben "ateistim"diye biliyormuyum?"

Araplara para kazandırıyorsanız,neden alaycı olmayayım?

- çocuğunu sünnet ettirmemeyi çoğunlukla düşünür. ve yapar. inanmadığı halde yapanlarda var tabi.
zararlı olan bir şeyi neden yaptırayım?

özgürlük için ölmüşsem,ne mutlu bana

Dayak yiyoruz ya,daha ne istiyorsunuz?

Ne güzel işte bak.Sizler,oruç tutmayana dayak atarken.Bizler saygıda kusur etmiyoruz.

Etmesin,hiç de umrumda değil.Hangi dinden olursa olsun herkez soframa davetlidir.Gücüm yettiğince.
Alt 06-10-2010, 12:03
Neva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Neva Neva isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye
Dinlerden Özgürlük Grubu Üyesi

Başarı Ödülü 

Sayin axzel;

Ustte saydiginiz maddelerin, bircogunu yapan muslumanlar da mevcuttur. Yekten olmadiklarini dusunmek kendi kendini kandirmaktir.
Alt 06-10-2010, 12:24
melih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
melih melih isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Neva´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Sayin axzel;

Ustte saydiginiz maddelerin, bircogunu yapan muslumanlar da mevcuttur. Yekten olmadiklarini dusunmek kendi kendini kandirmaktir.
Olur mu öyle şey.Müslümanlar tertemiz insanlar
Alt 06-10-2010, 12:36
Neva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Neva Neva isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Başarı Ödülü 

melih´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Olur mu öyle şey.Müslümanlar tertemiz insanlar
Hayir bir de buna inaniyorlar ya(muslumanlar tertemiz vs.) ben bunu anlayamiyorum.

Sanki tek tek kalplerini acip bakiyorlar. O kadar eminler yani..
Alt 06-10-2010, 12:53
andora andora isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Türkiye bir islam toplumu mu? Laik bir toplum mu? İnsanlar İslamın değerleri olan 1400 yıl gerinin dogmalarını kabul ediyor mu yaşamlarında?

Lafta İslam.
Türkiye İslam toplumu değildir.
Alt 06-10-2010, 13:03
AerA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
AerA AerA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Kıdemli Üye

Hep söylemişimdir, Bir Kez Olsun Tutarlı Bir Cümle Kurunuz diye ;

Ezana bakmak ne demek, kaldı ki saygı duymak ne demek. Battı balık Yunus'u yutar, ezana tapınalım.

Kılana kanıtlanmış bir faydası yoksa, sabah sabah uykunuzu bölmek niye?

İnsan akıldan yoksun kalmasın, bırakınız bayramı seyranı. Benim için bayramlar "TATİL" dir.

İyi yada kötü olmam Allah'ı alakadar edebilecek bir durum olmadığından, neden kendisine şükürler olsun ki? İyiysem iyiyim derim, kötüysemderdimi anlatırım. Bilinmeyen bir gücün derdimi anlamasını beklemek kadar tuhaf bir şey olamaz herhalde değil mi?

Cumanın diğer günlerden tek farkı, hiç bir farkının olmamasıdır. Memursanız ertesi günü tatildir, o kadar. Neden ertesi günü tatil olacak diye namaz kılayım ki?

Ot parçası gibi bakmak sizin düşünceniz. Mezar başında Dua okumam, ölen zaten, sizinde belittiğiniz gibi ölmüştür.

Başınız sıkıştığında, stresten bunaldığınızda Dua edecek bir merci gibimi görmektesiniz Tanrınızı? İyi bir Tanrım yok, aksi halde ne çıkarcı biri olurmuşum...

- her zaman cenabettir.

Cenabet olmak ve olmamak arasında herhangi bir fark olmadığından, cenabet olmak aslında olmamaktır.

İlk çağ Tanrılarına yaranma amaçlı Kurban girişimlerinin günümüz örneklerinden birine sahip olmaktansa, hiç olmamayı yeğlerim. Ateist kurban kesmez ki kesitiği yenebilir olsun...Bu kadar zor olmasa gerek, her insan düşünür. Zorlayın sizde düşünürken bulabilirsiniz kendinizi.

Tanrı mercisini reddetdiğimden çıkar amaçlı kullanma huyumda olamaz değil mi?

Yanlız iken ve kendine yapıyorsa kimseyi alakadar etmez. Topluma karşı işlenen şuç içinse Mahkemelerimiz var. Akıl ve vicdan hürriyetinin serbest olduğu mahkemeler. Kaldı ki ben ne Kelime-i Şahadet getirmiş iki ayaklı eşekler bilirim.

İnanca duyulan saygı ile kişiye duyulan saygıyı birbirine karıştırmayınız. Bakınız hep siz diyorum.

Benim evimde Kuran okunmaz, okunan yerdede öylece dururum elbet. Ritmine kapılıp striptiz yapana rastlamadım zaten. Derdiniz o ise bilemem.

Ölünce namazının kılınması sadece geri kalanların batıl itikatlerine devam ederek yaşadıklarıın göstergesidir. Ben hiç ölünce kendi namazını kılana/kıldırana rastlamadım. Kılan başkasıdır.

Siperlerde hiç ateist yoktur. Düşmanlık ateiste göre değildir. Heleki din tabanlı düşmanlık. Bizim farklı görüşleri (dinleri) kafir ilan eden ve kılıçtan geçirilmesinde bir sakınca görmeyen bir Kitabımız hiç olmadı.

Ayranı yok içmeye, tahterevanla gider putperestliğe. Taş etrafında dönmek için para veren adamla alay etmek, onu adam yerine koymaktır.

Ben kendim sünnet ETTİRİLDİĞİM için pişmanım, aynını evladıma yaparmıyım hiç. Antik Mısır'ın eril asalet sembolünün bende işi ne...

Dert etme, sende olmazsın. Kimse olmadı zaten. Kaldı ki bu şehitlik mertebesi yüzünden her Allah-u Ekber sesinin ardından bir canlı bomba infilak ediyor.

Ramazan ayını diğer aylardan ayıran tek farkj, hiç bir farkının olmamasıdır. Sağlık sebebi ile diyet yapabilirsiniz ama nefsinizi terbiye etmeyi bilmiyorsanız, bunu aç kalarak zaten yapamazsınız. Kaldı ki aylardan birine Ramazan ismini verip, sokakta yemek yiyeni dövmediğimizden olsa gerek, bizim nefsimiz daha bir sağlamdır.

Hiç oralı olmam, ben yerim. Herkes beni bilir ben herkesi bilirim. Takiye İslamcının yalanıdır. Benim yalanım yok.

İftara kendinizi davet etmezsiniz zaten, birisi sizi davet eder. Ve ben her Ramazan, nerede ise her gece, kandili başka yerde söndürürüm. Sevenim çok, iftara davet edenimde.

benim düşündüklerim bunlar..
Düşündüklerim derken, insan düşüncesine hakaret niteliğindeki tutarsız cümleleriniz değil değil mi, gerçekten düşündükleriniz.

saygılar..
Size de, Ha birde Allah ıslah etsin...

Teoloji gece yarısı, karanlık bir mahsende, orada olmayan kara kediyi aramaktır. Robert A. Heinlein
Alt 06-10-2010, 14:44
zahit zahit isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Standart inanin amma-kendinizi bir üst yerde görmeyin!!

syn.axezel sizin gibi düsünmeyenleri niye hor görüyorsunuz.
tabiki innanlarin icinde edeblileri var-milyonda kac tanesiniz?
Ben dinlere innanmiyorum-amma benim bir yaratici kabulüm var.
yaliniz sizlerin benimsedigi,algiladigi,inandigi yaraticiya degil-niye degil-
bes vakit namaz kilar-hertürlü insanliga insanlara yapilan zulümlere ses yok.
ticaretin hertürlüsü caiz-icinde kul hakki gözetilmez-niye yolunuzu aciyorsunuz-faiz haram neyin harami?Bir cok kilif hazirdir.
gercekden siz dinliler cok güzel,örgütlenib konusma üslubu vede karanliga
tasiyacaginiz kitlelere karanlik idolejilerinizi nasil vereceginizi ezberlemissiniz
bu yönden sizleri tebrik etmek lazim?Yaliniz unuttugunuz iki öz var-
gercekler vede gercek tarihler-bunlar sizlerin eceliniz,yani azrayiliniz?
Cünkü sizler karanliklardan beslendiginiz icindirki,isiklar devamli sizlerin,
düsmaniniz olmustur-ene"l hakk?Haramla yogrulmuslarin dogru yola gelmeleri doga kanununa göre imkansizdir?
Ben kisi olarakdan dinsizligimi-25-30 senedir hayatin her alaninda haykiriyorum vede genclikle tartisiyorum-halen hayattayim.
genclik dedimde gencligi size biraz acayim-alevisi vede sünnüsü var
daha cok sünnü genclerlen hasir nesir durumdayim.
son olarakdan,sizlerin tanrisi ezenlerden yana olusundan dolayi savunmuyorum-benim yaratici savunmam güzellikden yana olandir?
Sizlere tavsiyem bu site-usta turan dursun yolunda vede isiginda,
giden cogunlukda olanlar meydanidir-bu pazarda karanliklari pazarliyacaginizi vede enjekte edeceginiz akildaysaniz geciniz?
Belki burdaki isiklardan,biraz olsun faydali isin kapa bilirsiniz belki?
GERCEKLER YOLDASINIZ OLSUN:
Alt 06-10-2010, 14:51
Bilge Engin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Bilge Engin Bilge Engin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

Namaz müslimin ibadetidir, sen niye kiliseye gitmiyorsan ben de o yüzden camiye gitmem, Sen islamın tanrısına inanırsın ben ona bile inanmam

Pagan bayramı da kutlamam, müslim bayramı da. tatil yaparım

Sen budaya şükür, ya da Zeusa şükür diyor musun? Demiyorsun. niye? onlara inanmadığın için. Peki ben senin tanrına niye şükür diyeyim? Çok mu farklı düşünüyoruz?

Müslim ibadeti. Sizin dininize göre de cuma cemaati münafık topluluğudur. Ne işim var o pisliğin, cehaletin, sahteliğin içerisinde?

Yok canım cennette hurilerle takılıyor, ya da cehennemde ateşte! Bu masala ancak çocuk zekasına sahip olanlar inanır. Bir de ne duası dostum? Kime? kim için? dua ne?

Bu insanların tanrıyı yaratma seeplerinden biridir. malesef ki daha sürüye katılamadım

- her zaman cenabettir.
Ben antibakteriyel vücut şampuanı ve nemlendiricili saç şampuanı kullanıyorum. 3 kere bitaraflarına su çalan sizlerden daha temizim. Sizlerde olan mantar ve egzama bende yok

Ne kurbanı? Neye kurban, pagan mısın? Sadece yemek için kullanırım. Ateist kurban kesmez canım benim. Kestiği hayvanın dı da kurban olmaz.

- ne darlıkta ne varlıkda şükredecek sığıncak allah ı yokdur.
Bidenem neye şükredeyim? sen şükrediyorsun da boncuk mu çıkıyor?

Küfürlü konuşma konusunda istersen siteyi bir incele, en çok küfür ve hakareti kim ediyor bir bak. Siz yalanı yaşıyorsunuz ve bize mi yalancı diyorsunuz? Resmi nikahsız cinsel ilişkyi siz yapıyorsunuz, yani resmi zinayı siz yapıyorsunuz. 3-4 karı siz alıyorsunuz ve biz mi zina ve sapkınlık yapıyoruz? Bakın biz evrensel olabilecek hukuka inanırız ve hayatımızı böyle yaşarız. Zina ve küfür size aittir.

Sen hindunun budaya tapmasına, ineği kutsal saymasına, tanrılarının resimlerini bulundrmasına alaycı ve saygısız bakmıyormusun? Bizden farklı değilsin dalga geçme eyleminde. Tek farkımız, siz kendi dogmalarınızla çelişenlerle dalga geçerken, bizler bilim ve mantıkla uyuşmayanla dalga geçeriz.

Kendi dinini bilmiyorsun. Biri vefat edince ölenin evinde kuran okunması gerekmez benim mümin arkadaşım. Ve bir noktada haklısın, evimde bir veya birkaç arabın derlediği arapça bileyenin anlamadığı tutarsız şiirleri okutmama taraftarıyım

Hemfikirim. Ama malesef ki mezarlarımız aynı yerde. Ama bir farkımız var, ben beyni düünmek için kullanıyorum ve öldükten sonra çürüyor, sen kalbini kullanıyorsun, kullanmadığın için beynin yaşarken çürüyor.

İnandığınız kitabın her kelimesine inanıyorsanız, bizden nefret eden ve yok etmek isteyen sizlersiniz. Beni düşman olarak tanımlayan bir kitaba ve buna inanan ve uygulamaya çalışanlara sence sempati ile mi bakmalıyım? Ve ne cehennemi, bu masala sen inanıyorsun ben değil

Aabı zengin ediyor diye omuzlarıma alıp taşıyayım mı? görünmeyen tanrıya inanıyorum diyip, taştan binaya tapana gıptayla mı bakmalıyım canım benim?

Ne yapmalıydık? Anlaşma yapalım; Sen budist geleneklerini yerine getir, ben de müslim geleneklerini, olur mu?

Dinini bilmiyorsun. dinine göre askere ölen mümin de şehit olmaz. Şehit olma sizin için önemli benim için bk yoluna gitmektir.

Arap pagan geleneği. Canım benim nasıl bir tanrı, yarattığını aç bırakmaktan haz alır?

Bak biz ayıp ne bilirmişiz. sen ayıp olmasın diye içki masasında içermisin?

Zaten çağırması saçma değil mi?
Alt 06-10-2010, 16:12
haref haref isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Üye

arabaya binerken herkes duysun diye bisssmillah çekerler.
ezan okurken toparlanır kendilerine çeki düzen verirler, vermeyeni görünce sözle ve gözle taciz ederler.
ramazanda ( ki on bir ayda sanki melekler gibi ) en asil mümin kesilirler oruç tutmayanları tacizle yetinmez zaman zaman döverler. sürekli neden oruç tutmadığınızı sorup dururlar.
inançlarını ısrarla anlatmaya çalışırlar sağlam argümanlar sunduğunuzda yine tacize ve şiddete başvururlar.
kurban bayramında neden kurban kesmediğinizi sorarlar.
okuyup araştırdığınızı gördüklerinde fazla dalma kafayı yersin derler.kafayı yemesinler diye okumazlar.
ramazan, kandil gibi günlerde içki içtiğinizi gördüklerinde yine sözle ve fiili taciz ederler.
allahı genelde hayatlarını istek, arz mertebesine oturtmuşturlar.
cehennemde yanmamak için ibadet yaparlar.
allahı korkarak severler ( ki hiç anlayamamışımdır korku - sevgi )
şah damarlarından daha yakın olduğunu söylerler ama alimleri hala yerde mi gökte mi karar veremezler.
taşı öpüp koklamanın putperestlik olduğunu bir türlü kabul etmezler.
herkesin etiketleri olsun isterler, etiketlere göre muamele ederler.
eleştiriye tahammül edemezler.
inançsızlara saydırırken noel kutlarlar, birbirlerine hediyeler alırlar.
genelinin inançsızlardan inanmak dışında farkı yoktur. ne ibadet yaparlar ne de haramı helali gözetirler.
hesaplayamadıkları kadar faiz yerler.
ibadetlerini ve yaşam standartlarını sisteme göre uydurarak rant sağlarlar.
dikkat çekmemek adına değil moda uğruna örtünürler. hatta ilahiyatçıları bile deve hörgücü der.
herşeyi imayla, sen anlamazsınla anlatmaya çalışırlar.
biz kadınlara faydanlanılabilecek bir obje olarak bakarlar.imam bile yapmazlar ama başbakan yaparlar bu ironiyi kendileri görmezler.
cehennemin en çok kadınlarla dolu olduğunu söyler arkasından da cenneti ayaklarımızın altına sererler.
cariye olmayı, bir erkeğe iki kadın şahidi, örtünmeyi, seslerimizin duyulmaması gerektiğini, her daim erkekleri baştan çıkrabileceğimizi hatta 40 yıl adamın kandıramadığı şeytanı kadının 40 saniyede kandırdığını ballandıra ballandıra zekamızı övmek için anlatıldığını söylerler. gerçeğin kadının şeytandan tehlikeli olduğunu anlatmak olduğunu gizlerler. ama cihad için kadını canlı bomba yaparlar. sanırım 1 erkek bomba 2 kadın bomba olacak sıralama.
erkeklerin şehvetleri adına sınır tanımazlar. maddi imkanları olsa hepsi 4 kadını huzur içinde alır. zira varlıklı olan bir çoğunun en az bir tane var.
saygı duymazla her daim saygı beklerler.
güçlü bir egoları vardır ki en doğruyu hep onlar bilirler.
isimleri farklılaştırarak inançlarıyla ilgili bir konu anlatınca bunların kendi inançları olduğunu bilmezler eleştirirler. öğrendikten sonra bin türlü kılıf uydururlar.

bu ve benzeri diyebileceğim aklıma ilk anda gelenler efendim.

saygılar...

Önerilen Siteler